ARTERIA [ARR] cz.I

wszystko na temat spółek publicznych
drobnyleszcz
Młodszy chorąży
Posty: 481
Rejestracja: 25 sty 2007 10:18

Postautor: drobnyleszcz » 11 sty 2008 12:09

Ja sie nie dziwie ludziom ktorzy rzycaja akcje na zywiol :) Nikt z nas nie jest cyborgiem, a wytrzymalosc zwieraczy tez ma swoje granice. Zgodze sie ze obecna sytuacja na rynku nie wplywa korzystnie na wiekszosc spolek, ale sadze ze nawet jezeli na chwile stanie sie spokojnie to ARR nie bedzie w gronie zwyzkujacych papierow.

Fafol o jakich nerowych ruchach piszesz - ogolnie o rynku czy konkretnia dla papierow ARR. Bo tutaj nerwowosci nie zaobserwowalem :-)

REKLAMA


fafol
Starszy chorąży
Posty: 1138
Rejestracja: 02 lut 2006 17:37
Kontakt:

Postautor: fafol » 11 sty 2008 12:33

Ja sie nie dziwie ludziom ktorzy rzycaja akcje na zywiol :) Nikt z nas nie jest cyborgiem, a wytrzymalosc zwieraczy tez ma swoje granice.
A ja sie bardzo dziwię - tacy ludzie tylko psują rynek ... i nie mają zielonego pojęcia o rynku kapitałowym. Podejmują decyzje o sprzedaży bo inni sprzedają - straszne.

Jeżeli chodzi o nerwowość to wszędzie była zauważalna łącznie z arterią .... przynajmniej ja ją zauważyłem :wink:


Pozdro Fafol

drobnyleszcz
Młodszy chorąży
Posty: 481
Rejestracja: 25 sty 2007 10:18

Postautor: drobnyleszcz » 11 sty 2008 14:30

No ja na szczescie na ARR mialem spokoj. Uwaznie obserwuje spoleczke, ale bez nerwowych ruchow. Mysle ze dopiero pod koniec 2Q bedzie szansa do zadowolenia (po wynikach)

fafol
Starszy chorąży
Posty: 1138
Rejestracja: 02 lut 2006 17:37
Kontakt:

Postautor: fafol » 11 sty 2008 15:00

No ja na szczescie na ARR mialem spokoj. Uwaznie obserwuje spoleczke, ale bez nerwowych ruchow. Mysle ze dopiero pod koniec 2Q bedzie szansa do zadowolenia (po wynikach)
Ja rozpatruje arterie w nieco dłuższym okresie - bardzo spodobał mi sie model biznesowy przyjęty przez nią - i jeżeli wszystko rozegrają dobrze firma będzie w przyszłości bardzo drogo wyceniana .... mam nadzieje, że w najbliższych kwartałach podniesie się troszkę rentowność - na świecie spółki o podobnym profilu maja rentowność na poziomie 15% przychodów ....

joker999
Starszy plutonowy
Posty: 23
Rejestracja: 23 gru 2007 10:38

Postautor: joker999 » 12 sty 2008 20:06


spadek miałby nam grozić? ja na prawdę bym się cieszył, gdyby spadło do 19/18 zł. wtedy chociaż bym sobie dokupił.
To tak nie działa. Jeżeli mieli byśmy spadek powiedzmy ponownie w okolice 18 zł to ewidentne pokazuje słabość papieru ....

Na arterii nie ma kupujących i to jest największy problem .... bo sprzedający są co czasami nawet za bardzo widać ...
Nie zgadzam się, ale nie będę tego komentował. Każdy gra jak chce.
Pozdrawiam
Na Świętego Hieronima jest dyszcz albo go ni ma.

fafol
Starszy chorąży
Posty: 1138
Rejestracja: 02 lut 2006 17:37
Kontakt:

Postautor: fafol » 12 sty 2008 21:18


spadek miałby nam grozić? ja na prawdę bym się cieszył, gdyby spadło do 19/18 zł. wtedy chociaż bym sobie dokupił.
To tak nie działa. Jeżeli mieli byśmy spadek powiedzmy ponownie w okolice 18 zł to ewidentne pokazuje słabość papieru ....

Na arterii nie ma kupujących i to jest największy problem .... bo sprzedający są co czasami nawet za bardzo widać ...
Nie zgadzam się, ale nie będę tego komentował. Każdy gra jak chce.
Pozdrawiam
A ja ponownie napisze - spadek w granice 18/19 (trwały spadek) będzie oznaczał słabość - nawet przy takim rynku jaki mamy obecnie. Związane jest to z wartością spółki (ile spółka jest warta w stosunku do zysków jakie będzie generować) w przypadku spółek o niskim obrocie panika na rynku akcji jest wykorzystywana do dokupowania akcji - z taką sytuacją mamy do czynienia np. od paru miesięcy na zelmerze ... w przypadku Arteri poziom 18/19 uważam, że jest atrakcyjny - a więc na tym poziomie powinien utrzymywać sie większy popyt który będzie w stanie stawić czoła podaży powiedzmy rządu 2-5k dziennie ... w przypadku gdyby takiego popytu niestety nie było nie oznaczałoby to, że spółka jest słaba bądź coś w tym stylu - ale na pewno spółka jest niezauważalna - bo przy takiej ilości spółek na giełdzie potencjalni inwestorzy mogą jej zwyczajnie nie zauważyć ....

A jeżeli chodzi o granie na giełdzie - to zawsze się staram inwestować .... i nigdy mnie to nie zawiodło.

Pozdro Fafol

bździągwa
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8017
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: bździągwa » 14 sty 2008 10:19

upsss, sorki, zle mi sie zlecenie wklepalo i niechcacy poslalem arterie na widly. na szczescie automat do zawieszania notowan zadzialal i niewiele sie sprzedalo. Ale jakby ktos siedzial na dolnych widlach z wiekszym K to by sie zalapal na promocje hehe[/i]

fafol
Starszy chorąży
Posty: 1138
Rejestracja: 02 lut 2006 17:37
Kontakt:

Postautor: fafol » 18 sty 2008 14:32

... ale sadze ze nawet jezeli na chwile stanie sie spokojnie to ARR nie bedzie w gronie zwyzkujacych papierow.

Trafiony zatopiony ...

Ale dziwne jest to, że ktoś na pierwszym odbiciu zamyka blokując tym samym kurs - hym

norton
Podporucznik
Posty: 13027
Rejestracja: 24 sie 2007 18:34

Postautor: norton » 22 sty 2008 17:33

ARTERIA S.A. - Zawiadomienie Akcjonariusza o zejściu poniżej 5% ( 3 / 2008 )

Treść raportu:
Raport bieżący nr 3/2008 Warszawa, dnia 22 stycznia 2008 roku Zarząd Spółki Arteria S.A. podaje do wiadomości, iż do Spółki wpłynęło następujące zawiadomienie dokonane w trybie art.69 ust.1 pkt 2 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o ofercie publicznej i warunkach wprowadzenia instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (Dz.U. Dz 2005 r. Nr 184, poz. 1539). SEB – Fundusz Inwestycyjny Otwarty z siedzibą w Warszawie, zarządzany przez SEB Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. informuje, że w wyniku zbycia akcji Arteria SA zarejestrowanych na rachunku Funduszu w dniu 17 stycznia 2008 r., na rachunku tym zostało łącznie 170 700 akcji Arteria S.A., a udział Funduszu w ogólnej liczbie głosów w Arteria S.A. spadł poniżej 5% i wynosi 4,99 %.
Wiedza o wszystkim pochodzi od wszystkich.
Mahatma Gandhi

fafol
Starszy chorąży
Posty: 1138
Rejestracja: 02 lut 2006 17:37
Kontakt:

Postautor: fafol » 22 sty 2008 18:33

ARTERIA S.A. - Zawiadomienie Akcjonariusza o zejściu poniżej 5% ( 3 / 2008 )

Treść raportu:
Raport bieżący nr 3/2008 Warszawa, dnia 22 stycznia 2008 roku Zarząd Spółki Arteria S.A. podaje do wiadomości, iż do Spółki wpłynęło następujące zawiadomienie dokonane w trybie art.69 ust.1 pkt 2 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o ofercie publicznej i warunkach wprowadzenia instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (Dz.U. Dz 2005 r. Nr 184, poz. 1539). SEB – Fundusz Inwestycyjny Otwarty z siedzibą w Warszawie, zarządzany przez SEB Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. informuje, że w wyniku zbycia akcji Arteria SA zarejestrowanych na rachunku Funduszu w dniu 17 stycznia 2008 r., na rachunku tym zostało łącznie 170 700 akcji Arteria S.A., a udział Funduszu w ogólnej liczbie głosów w Arteria S.A. spadł poniżej 5% i wynosi 4,99 %.
Sprzedali 1300 akcji ... hym trzy miesiące po zakupie - po co to zrobili? Przecież na tak niepłynnej spółce nie będą szukali pieniędzy - coś tu jest nie tak ....

regenerator22
Sierżant sztabowy
Posty: 100
Rejestracja: 25 sie 2007 13:27

Postautor: regenerator22 » 22 sty 2008 18:41

ARTERIA S.A. - Zawiadomienie Akcjonariusza o zejściu poniżej 5% ( 3 / 2008 )

Treść raportu:
Raport bieżący nr 3/2008 Warszawa, dnia 22 stycznia 2008 roku Zarząd Spółki Arteria S.A. podaje do wiadomości, iż do Spółki wpłynęło następujące zawiadomienie dokonane w trybie art.69 ust.1 pkt 2 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o ofercie publicznej i warunkach wprowadzenia instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (Dz.U. Dz 2005 r. Nr 184, poz. 1539). SEB – Fundusz Inwestycyjny Otwarty z siedzibą w Warszawie, zarządzany przez SEB Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. informuje, że w wyniku zbycia akcji Arteria SA zarejestrowanych na rachunku Funduszu w dniu 17 stycznia 2008 r., na rachunku tym zostało łącznie 170 700 akcji Arteria S.A., a udział Funduszu w ogólnej liczbie głosów w Arteria S.A. spadł poniżej 5% i wynosi 4,99 %.
Sprzedali 1300 akcji ... hym trzy miesiące po zakupie - po co to zrobili? Przecież na tak niepłynnej spółce nie będą szukali pieniędzy - coś tu jest nie tak ....
a co interesujace IDM jako animator zakupil ponad 5 k papiera

fafol
Starszy chorąży
Posty: 1138
Rejestracja: 02 lut 2006 17:37
Kontakt:

Postautor: fafol » 22 sty 2008 18:49

a co interesujace IDM jako animator zakupil ponad 5 k papiera

też to zauważyłem .... zresztą IDM ostatnio bardzo sie pokazuje w tabeli ofert - czasami mnie to nawet denerwuje - jak skacze i zmienia oferty z sekundy na sekundę ...

regenerator22
Sierżant sztabowy
Posty: 100
Rejestracja: 25 sie 2007 13:27

Postautor: regenerator22 » 22 sty 2008 18:56

a co interesujace IDM jako animator zakupil ponad 5 k papiera

też to zauważyłem .... zresztą IDM ostatnio bardzo sie pokazuje w tabeli ofert - czasami mnie to nawet denerwuje - jak skacze i zmienia oferty z sekundy na sekundę ...
jesli chodzi o SEB to chyba teraz moga sypac bez informowania.bo zeszli ponizej 5%.mam nadzieje ze tak nie bedzie!!

fafol
Starszy chorąży
Posty: 1138
Rejestracja: 02 lut 2006 17:37
Kontakt:

Postautor: fafol » 22 sty 2008 19:05

a co interesujace IDM jako animator zakupil ponad 5 k papiera

też to zauważyłem .... zresztą IDM ostatnio bardzo sie pokazuje w tabeli ofert - czasami mnie to nawet denerwuje - jak skacze i zmienia oferty z sekundy na sekundę ...
jesli chodzi o SEB to chyba teraz moga sypac bez informowania.bo zeszli ponizej 5%.mam nadzieje ze tak nie bedzie!!
Nie będą sprzedawać na rynku - nie pracują tam i*** - wiedza dobrze, że na tak niepłynnej spółce sprzedaż np.3k to zwalenie kursu o 5% - tak wiec jest to całkowicie niedorzeczne zwalili by kurs o 30% i nie sprzedaliby wszystkiego ...

A wiec pytanie po co zeszli poniżej 5% w najgorszym z możliwych dni czyli w czwartek jak arteria miała 16 zł ....

regenerator22
Sierżant sztabowy
Posty: 100
Rejestracja: 25 sie 2007 13:27

Postautor: regenerator22 » 22 sty 2008 19:10

a co interesujace IDM jako animator zakupil ponad 5 k papiera

też to zauważyłem .... zresztą IDM ostatnio bardzo sie pokazuje w tabeli ofert - czasami mnie to nawet denerwuje - jak skacze i zmienia oferty z sekundy na sekundę ...
jesli chodzi o SEB to chyba teraz moga sypac bez informowania.bo zeszli ponizej 5%.mam nadzieje ze tak nie bedzie!!
Nie będą sprzedawać na rynku - nie pracują tam i*** - wiedza dobrze, że na tak niepłynnej spółce sprzedaż np.3k to zwalenie kursu o 5% - tak wiec jest to całkowicie niedorzeczne zwalili by kurs o 30% i nie sprzedaliby wszystkiego ...

A wiec pytanie po co zeszli poniżej 5% w najgorszym z możliwych dni czyli w czwartek jak arteria miała 16 zł ....
masz racje gdyby chcieli sprzedawac na sesjach przy obecnej sytuacji zwalili by kurs na 10 zl ,no wiec po co taki ruch?


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 138 gości