COMPRESS [COM] księga I NewConnect

wszystko na temat spółek publicznych
Paruzel
Sierżant sztabowy

Postautor: Paruzel » 14 lip 2015 11:08

No i zwała... tradycyjnie, im lepiej tym gorzej :evil:
hajdabomber na pokładzie :)

czgo ty sie spodziewales? bo ja dodaruku na pare mln akcji z pozbawieniem PP.

Paruzel
Sierżant sztabowy

Postautor: Paruzel » 14 lip 2015 11:12

No i zwała... tradycyjnie, im lepiej tym gorzej :evil:
hajdabomber na pokładzie :)

czgo ty sie spodziewales? bo ja dodaruku na pare mln akcji z pozbawieniem PP.
inymi slowy odwrotn przejecie przez presspublike

noise
Starszy sierżant sztabowy

Postautor: noise » 14 lip 2015 11:23

Mam wrażenie że nie masz bladego pojęcia co znaczy termin "odwrotne przejęcie" bo chyba nie chcesz powiedzieć że Compress będzie jednostką dominującą wobec Presspubliki :)

indiana_jones
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: indiana_jones » 14 lip 2015 16:45

Dzisiaj w końcu solidne obroty, ale niestety kurs mocno dołuje.

noise

Postautor: noise » 15 lip 2015 10:32

I wróciliśmy do bazy...mam wrażenie że zawdzięczamy to nowemu właścicielowi. Obecny kurs pewnie ma znaczenie przy ustalaniu ceny...

tw"dostawca"
Podporucznik

Postautor: tw"dostawca" » 15 lip 2015 11:24

I wróciliśmy do bazy...mam wrażenie że zawdzięczamy to nowemu właścicielowi. Obecny kurs pewnie ma znaczenie przy ustalaniu ceny...
ja to widze na 17gr :cry: :cry:

Vonseb
Sierżant sztabowy

Postautor: Vonseb » 15 lip 2015 22:15

[quote="tw"dostawca""]
ja to widze na 17gr :cry: :cry:[/quote]

po 10gr wezme.

sralimuchib?dziewiosna
Młodszy chorąży

Postautor: sralimuchib?dziewiosna » 15 lip 2015 22:17

jutro wskakujemy na 0,27

a tydzień kończymy na 0.34

tw"dostawca"
Podporucznik

Postautor: tw"dostawca" » 26 lip 2015 10:54

jutro wskakujemy na 0,27

a tydzień kończymy na 0.34
i jak :?: :lol: :lol: :lol:

gustavo
Chorąży

Postautor: gustavo » 01 sie 2015 21:23

Wszyscy mieli duże nadzieje.

tw"dostawca"
Podporucznik

Postautor: tw"dostawca" » 02 sie 2015 11:37

Wszyscy mieli duże nadzieje.
i dooopa :lol: :lol:

noise

Postautor: noise » 14 sie 2015 14:37

Ale *****. Wiedziałem że szału nie bedzie, ale 300 tys straty?

tw"dostawca"
Podporucznik

Postautor: tw"dostawca" » 14 sie 2015 14:40

Ale *****. Wiedziałem że szału nie bedzie, ale 300 tys straty?
ale szmatlawiec jeszcze na plusie :roll: :roll:

instynkt
Chorąży sztabowy

Postautor: instynkt » 14 sie 2015 14:46

1. compress sprzedaje MMC
2. wchodzi gremi
3. krótko przed wynikami pawlikowski sprzedaje pakiet akcji
4. compress przez 2 miesiące funkcjonuje z 3 osobowym zarządem na 4 pracowników
5. z raportu wynika, że compress sprzedał akcje MMC po 2 pln (140 tys za ponad 70 tys akcji) gdzie gremi od fundu w tym samym czasie kupiło pow. 4 pln

pan Eryk kłopotkowski pisze artykuly o niegospodarności lotnisk (otwieranie lotnisk bez podstaw ekonomicznych) a na compressie niedawno było trzech prezesów hehe a obecnie nadal jest 2! <hipokryzja>

sposób przejęcia jak ja to sobie nazywam 'na Polaka' <wstyd>

No ale jedna sprawa interesuje szczególnie
1. absolutorium dla pawlikowskiego? na jakiej podstawie i według jakich wycen sprzedawał pakiet MMC? (chyba, że błędnie odczytuję 2 pln za akcje jakie wynika z raportu (140 tys za 70 tys akcji)?)

2. sprzedaż pakietu akcji przed wynikami to już pozostawiam w sferze transparentności (bo przecież 14 dniowy okres zachował (sic!))
Jeżeli w którymś momencie się mylę to proszę o poprawienie
poniżej z raportu innej spółki PrimaModa obrazujący podobny sposób myślenia i funkcjonowania
Tytuł: Odpowiedzi na pytania zadane przez akcjonariusza podczas WZA spółki Prima Moda S.A.
Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Temat: Zarząd Emitenta Prima Moda S.A. przekazuje odpowiedzi na pytania zadane
w trybie artykułu 428 § 1 Kodeksu spółek handlowych przez akcjonariusza podczas
Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia, które odbyło się w dniu 8 lipca 2015 roku.
Pytanie: Jak bardzo nierentowny był salon, wynajmowany przez Spółkę na kwotę kilkuset tys zł rocznie od firmy swojej byłej wiceprezes, że Spółka zdecydowała się w 2014 r. w końcu na jego zamknięcie ? Jaką stratę (uwzględniając koszty wynajmu i inne koszty) wygenerował ten salon w latach 2012 &#8211; 2014 ?
Spółka nie publikuje informacji o wynikach swoich pojedynczych placówek. Salon ten, jak inne, które Spółka posiada był związany umową na czas określony, której termin upłynął pod koniec 2014 roku o czym Spółka poinformowała w swoim Sprawozdaniu badanym przez Audytora
Pytanie: Zmiana w składzie zarządu Spółki, odejście wiceprezes wg tego co pisze spółka ma się przełożyć na obniżenie kosztów ogólnego zarządu. Jak się do tej deklaracji oszczędności ma podpisanie ze spółką odchodzącej wiceprezes (żona Prezesa spółki) umowy na świadczenie usług consultingowych (łączna wartość transakcji z tego tytułu wyniosła na 31.03.2015 aż 225 tyś zł netto) ?
Zgodnie z deklaracjami Spółka ograniczyła koszty. Koszty Ogólnego Zarządu Spółka ograniczyła o znaczące ponad 35% r/r w Q1 2015 roku. Oszczędności te będą kontynuowane w kolejnych kwartałach. Równocześnie w tym samym okresie Spółka zmniejszyła Koszty Sprzedaży o blisko 11%.
Pytanie: Czy dokonany zakup w leasingu samochodu Porsche Macan S jest w obecnej sytuacji Spółki absolutnie niezbędnym i racjonalnym wydatkiem ?
Spółka otrzymała bardzo korzystną ofertę leasingu pojazdu o charakterze prestiżowym, który wspomaga budowanie wizerunku marki premium szczególnie wśród kontrahentów, dostarczającym Spółce towary. Spółka zdecydowała się na podpisanie powyższej umowy z uwagi na warunki leasingu oraz jednorazowy charakter oferty. Jednocześnie w ostatnim roku spółka zredukowała znacząco flotę samochodową.
Pytanie: Czy w związku z obecnymi wynikami i sytuacją Spółki, Prezes Zarządu mógłby spłacić Spółce przynajmniej odsetki od swojej pożyczki ?
Umowa pożyczki ma charakter balonowy i nie narzuca terminu realizowania co-miesięcznych wpłat z tytułu jej udzielenia.

niestety to przez takie działania ludzie omijają giełdę szerokim łukiem!
Przy okazji sposobu przejęcia compressu (telenowela pod tytułem 'na Polaka') uwidacznia się konieczność wprowadzenia instytucji wezwań na NC
end

instynkt
Chorąży sztabowy

Postautor: instynkt » 14 sie 2015 15:23

z komunikatów wynika, że gremi ma objąć ponad 50% akcji (w domyslach rynku przejąć akcje od Pawlikowskiego i ew. Biniszewskiego)

i teraz gdy z raportu wynika, że sprzedano MMC za połowę ceny jaką płaciło gremi no to w naturalny sposób nasuwa się pytanie o cenę akcji od Pawlikowskiego i Biniszewskiego zwłaszcza, że na NC nie ma instytucji wezwań i gremi nie ma obowiązku wezwać np. do 66% tym samym może zapłacić obu decydentom powyżej kursu rynkowego przy czym pozostali akcjonariusze są chudsi o wycenę pakietu MMC*
sprzedaż akcji 140 000,00
a compress miał ponad 70 tys akcji dlatego brakuje w raporcie wyjaśnienia parametrów tej transakcji (na jakich warunkach robiono wycenę) i jak ma się to ceny płaconej przez gremi od fundu po ponad 4 pln za akcję

1. brak instytucji wezwań na NC
2. brak transparentności ( w moim subiektywnym odczuciu) przy tej transakcji*

*chyba, że owe 140 tys z raportu nie jest kwotą za 75 tys akcji MMC (w takim wypadku proszę o wyprowadzenie z błędu)
end

Wróć do „Akcje”