ACTION [ACT] księga II

wszystko na temat spółek publicznych
sephir
Podporucznik
Posty: 10099
Rejestracja: 04 mar 2007 01:57
Lokalizacja: K*TOWI*E
Kontakt:

ACTION [ACT] księga II

Postautor: sephir » 19 sty 2009 10:25

link do poprzedniego wątku:
http://www.parkiet.com/forum/viewtopic. ... 00#4775700

************************************************************

strona Spółki


MISJA
Naczelna zasada, według której Spółka działa, opiera się na jakości usług i produktów oraz stałym budowaniu zaufania i trwałych relacji z Klientami i Kontrahentami.

WIZJA
Grupa ACTION dzięki dynamicznemu rozwojowi i strategii stanie się wiodącym podmiotem na rynku dystrybucji. Liderem branży cenionym przez Inwestorów i Klientów za innowacyjność, profesjonalnie i rzetelnie świadczone usługi oraz efektywne poszukiwanie nowych kanałów dotarcia do szerokiego spektrum odbiorców usług i produktów, poczynając od klienta korporacyjnego, niezależnych sprzedawców, po klientów indywidualnych.

ACTION S.A. jest jednym z największych dystrybutorów oraz producentów sprzętu komputerowego w Polsce. Spółka - założona w 1991 roku - jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2006 r. oraz jest członkiem Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych. Została uznana również przez dziennik "Parkiet" za jednego z najlepszych debiutantów giełdowych w 2006 roku. Do dziś jest jedną z dynamiczniej rozwijających się i cieszących się zaufaniem inwestorów spółek z branży IT notowanych na GPW. Spółka od początku stosuje zasady Ładu Korporacyjnego.

Podejmowane przez ACTION działania mają zapewnić realizację przedstawionych inwestorom prognoz wyników. Po zakończeniu IV kwartału 2007/2008 ACTION zanotował wzrost wartości przychodów ze sprzedaży w stosunku do IV kwartału 2006/2007 o 37,6%, wzrost marży brutto o 0,49 pkt. proc. i Wzrost zysku operacyjnego w stosunku do IV kwartału 2006/2007 o 37,2%. Tym samym zrealizował podniesione prognozy finansowe i osiągnął w 2007/2008 zysk netto 33, 8 mln zł i przychód ze sprzedaży w wysokości 2, 35 mld zł.

ACTION S.A. sprzedaje produkty największych dostawców na świecie (w ofercie ACTION znajdują się produkty 250 producentów.), jak również - produkty pod własnymi markami: Actina, Active Jet (m.in. komputery stacjonarne, serwery, monitory, odtwarzacze MP3, zasilacze).

ACTION jest również właścicielem galerii internetowej a.pl, która prowadzi sprzedaż wysyłkową produktów spożywczych, artykułów biurowych, zoologicznych, RTV, sprzętu elektronicznego oraz wina. W ofercie a.pl jest obecnie ponad 12 tysięcy produktów.

Grupa ACTION S.A. - będąc jednym z rynkowych liderów w dystrybucji sprzętu IT - jest jednocześnie największym producentem i głównym dostawcą wysokowydajnych serwerów w Polsce. Odbiorcami kompleksów serwerowych o potężnej mocy obliczeniowej są przede wszystkim środowisko naukowe - wyższe uczelnie techniczne oraz centra komputerowo-sieciowe. Oprócz tego klientami Grupy ACTION S.A. są sprzedawcy detaliczni oraz odbiorcy korporacyjni. Spółka ma od lat wiodącą pozycję w dostawach komputerów do przetargów sektora publicznego.

Do Grupy ACTION S.A. należy także znana sieć salonów Sferis - do której niedawno została wprowadzona oferta telefonii komórkowej Orange. Obecnie zależny od ACTION Sferis ma 56 własne sklepy. Docelowo ma ich być 250, w tym 100 z ofertą mobilną. To plan na okres do 2012 r. Na początek przyszłego roku kalendarzowego rozpocznie się budowa sieci franszyzowej. W przyszłości sieć Sferis ma zostać wprowadzona na giełdę papierów wartościowych.

ACTION S.A. współpracuje także z siecią niezależnych sklepów zrzeszonych pod nazwą SFK (Solidna Firma Komputerowa).

Od niemal czterech lat Grupa ACTION S.A. działa na szybko rozwijającym się rynku ukraińskim i kontynuuje rozwój na tamtejszym rynku sprzedaży RTV/AGD, co już w poprzednich kwartałach przynosiło dobre efekty. W drugiej połowie 2008 roku otwarto dwa wielkopowierzchniowe sklepy sieci Szok w Charkowie i w Równem. W sumie spółka otworzyła już 16 sklepów na Ukrainie.

Co niezmiernie istotne dla spółki z branży dystrybucyjnej - w 2008 roku wybudowano również i oddano do użytku nowy dodatkowy magazyn w Zamieniu. Ma on 4,5 tys. m2 powierzchni.

*************************************************************
Parę świeżych informacji:

2008-11-28
ACTION deklaruje chęć połączenia z Vobis i PC Factory

W dniu 27 listopada zostały podpisane porozumienia pomiędzy zarządami firm ACTION i Vobis oraz zarządami ACTION i PC Factory, które mają doprowadzić do konsolidacji tych podmiotów.

Realizacja transakcji uzależniona jest od szeregu warunków w tym m.in. pozytywnego wyniku analizy stron oraz uzyskania odpowiednich zgód. Podpisane porozumienie przewiduje trzymiesięczną wyłączność na prowadzenie negocjacji. W najbliższym czasie zostaną określone warunki połączenia, struktura nowopowstałego podmiotu oraz harmonogram prac.

W ocenie zarządów spółek dzięki osiągnięciu efektów synergii i skali funkcjonowania powstanie nie tylko największa firma IT w Polsce, ale jednocześnie wiodący specjalista w zakresie logistyki i dystrybucji, produkcji i serwisu oraz sprzedaży detalicznej.
------------------------------------------------------------------------------------
ACTION S.A. zwiększył kwotę na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy o prawie 16 mln zł

Zarząd ACTION S.A. zgodnie z uchwałą w sprawie podziału zysku Spółki za rok obrotowy 2007/2008 zwiększy kwotę na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy z niecałych 8 mln zł do prawie 24 mln zł. To wzrost z 48 gr. do 1,46 zł na jedną akcję.

Zwiększenie kwoty dywidendy to zdarzenie jednorazowe. Chcemy w ten sposób wynagrodzić naszym akcjonariuszom straty, jakie ponieśli w związku ze spadkiem kursu akcji, który był wynikiem kryzysu na rynkach finansowych. W przyszłości wrócimy jednak do dotychczasowej polityki, która zakłada przeznaczenie około 20% rocznego zysku na wypłatę dywidendy. ? wyjaśnia Piotr Bieliński, prezes zarządu ACTION S.A.

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Spółki ustaliło dzień dywidendy na 15 stycznia 2009 a termin wypłaty na 4 lutego 2009. W roku obrotowym trwającym od 1 sierpnia 2007 roku do 31 lipca 2008 roku spółka osiągnęła 39,7 mln zł zysku netto. Z zysku za poprzedni rok obrotowy ACTION S.A. wypłacił 0,27 zł dywidendy na akcję. Na wypłatę dywidendy trafiło wówczas około 4,5 mln zł z 22,16 mln zł zysku netto.
-----------------------------------------------------------------------------------
2009-01-13
Action S.A. autoryzowanym dystrybutorem Otwartych Licencji Microsoft


W dniu 16 grudnia 2008 roku firma Action S.A. podpisała kontrakt dystrybucyjny na sprzedaż Otwartych Licencji Microsoft (OPEN), Umów Subskrypcyjnych (Open Value) oraz Edukacyjnych Umów Subskrypcyjnych (School Agreement). Nowy kontrakt dystrybucyjny na sprzedaż licencji Microsoft pozwoli firmie Action zaproponować atrakcyjną cenową ofertę dla na zakupu oprogramowania firmy Microsoft. Spółka skupiać się będzie przede wszystkim na rozwinięciu sprzedaży umów subskrypcyjnych oraz licencji OPEN. Oferta licencji Microsoft skierowana jest przede wszystkim dla przedsiębiorstw rządowych, dużych firm komercyjnych oraz instytucji edukacyjnych. Firma Action S.A. planuje zwiększyć dotychczasowe przychody Microsoft do 9 mln EUR/rocznie. Dla Partnerów Handlowych Action został uruchomiony konfigurator licencji, wspierający klientów firmy w odpowiednim doborze produktów Microsoft. Action podpisując nowy kontrakt stał się jednym z największych dystrybutorów w Polsce firmy Microsoft, posiadającą pełną ofertę producenta ? Microsoft Hardware (sprzęt typu klawiatury, myszki, konsole XBOX), Microsoft FPP, Microsoft OEM dla Partnerów składających komputery i serwery oraz produkty Microsoft OEM sprzedawane bezpośrednio z komputerami i serwerami Actina.
-------------------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------------------
No i informacje o "naszej" Operze:

info z 16.01.09r.:

Action spada, bo Opera sprzedaje?

16.01.2009 11:50

Przez cztery ostatnie sesje kurs dystrybutora IT spadł o 30 proc. Według prezesa Piotra Bielińskiego, papiery może wyprzedawać funduszu Opera TFI

O godz. 11.27 kurs Action spadał o 17,5 proc. do 4,15 zł.

- Według mnie spadek kursu akcji Action może mieć związek z sytuacją TFI Opera. Sądzę, że mogą pozbywać się akcji – mówi Piotr Bieliński, prezes i udziałowiec Action.

- Bez komentarza - mówi Tomasz Korab, wiceprezes TFI Opera.

13 stycznia ukazał się komunikat, z którego wynikało, że Opera zmniejszyła zaangażowanie w Action i ma w tej chwili mniej, niż 10 proc. Teraz do momentu zejścia poniżej 5 proc. fundusz nie będzie musiał informować rynku o swoich posunięciach.

W poniedziałek akcje Action po raz ostatni notowane były z prawem do dywidendy w wysokości 1,46 zł na akcje. Dawało to niecodzienną jak na warunki polskiej giełdy stopę dywidendy brutto na poziomie 19 proc. Taka hojność spółki miała – według prezesa – wynagrodzić akcjonariuszom duże spadki kursu (ponad 70 proc. w ciągu dwunastu miesięcy), spowodowane z jednej strony kiepską koniunkturą na giełdzie, a z drugiej - obawami inwestorów o wyniki spółki w kolejnych kwartałach.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2009 10:49 przez sephir, łącznie zmieniany 3 razy.
Ww. tekst nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozp. MF z dn. 19.10.05 r.
Obrazek
***


robert87
Starszy chorąży
Posty: 1137
Rejestracja: 08 kwie 2006 23:08

Postautor: robert87 » 19 sty 2009 10:27

dobrze że założyłeś nowy watek :) ba wkrótce wielkie ODBICIE i musimy miec gdzie pisac o tych wspaniałych wzrostach. Odpukac w niemalowane drewno

pawi81
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2205
Rejestracja: 24 sty 2007 12:08

Postautor: pawi81 » 19 sty 2009 10:29

dobrze że założyłeś nowy watek :) ba wkrótce wielkie ODBICIE i musimy miec gdzie pisac o tych wspaniałych wzrostach. Odpukac w niemalowane drewno
optymizm mile widziany:)
Obrazek

robert87
Starszy chorąży
Posty: 1137
Rejestracja: 08 kwie 2006 23:08

Postautor: robert87 » 19 sty 2009 10:30

Z cyklu Czy wiesz że....

Action obsługuje 10 500 firm miesięcznie :!:

sephir
Podporucznik
Posty: 10099
Rejestracja: 04 mar 2007 01:57
Lokalizacja: K*TOWI*E
Kontakt:

Postautor: sephir » 19 sty 2009 10:30

Oby. :wink:
Ww. tekst nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozp. MF z dn. 19.10.05 r.
Obrazek
***

robert87
Starszy chorąży
Posty: 1137
Rejestracja: 08 kwie 2006 23:08

Postautor: robert87 » 19 sty 2009 10:32

Czy wiesz że...
Action wystawia 700 tyś faktur rocznie... (a z tych faktur będzie mnóstwo dudków)

robert87
Starszy chorąży
Posty: 1137
Rejestracja: 08 kwie 2006 23:08

Postautor: robert87 » 19 sty 2009 10:34

To jest dobre!!

Czy wiesz że.....

zdolności produkcyjne Action to 1300 komputerów PC dziennie...

WOW!!

:shock: :D

bimbasek
Starszy chorąży
Posty: 1337
Rejestracja: 22 gru 2007 13:00

Postautor: bimbasek » 19 sty 2009 10:36

Regie gdzie ty kuźwa jesteś :P

scorpio
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2052
Rejestracja: 19 maja 2006 16:02
Lokalizacja: Wałbrzych

Postautor: scorpio » 19 sty 2009 10:37

a 30 000 stoi na kupnie na 3,82 i nie wywalaja dziwne

robert87
Starszy chorąży
Posty: 1137
Rejestracja: 08 kwie 2006 23:08

Postautor: robert87 » 19 sty 2009 10:37

Chyba moje maile do Zarządu ws. zwiększonego bay-backu w dniach kiedy sypią "barany" podziałało :D :D :D

argon_72209
Chorąży sztabowy
Posty: 6347
Rejestracja: 03 kwie 2006 01:23

Postautor: argon_72209 » 19 sty 2009 10:37

To jest dobre!!

Czy wiesz że.....

zdolności produkcyjne Action to 1300 komputerów PC dziennie...

WOW!!

:shock: :D
i co z tego?

scorpio
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2052
Rejestracja: 19 maja 2006 16:02
Lokalizacja: Wałbrzych

Postautor: scorpio » 19 sty 2009 10:37

juz nie stoi ;-) znikło

pawi81
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2205
Rejestracja: 24 sty 2007 12:08

Postautor: pawi81 » 19 sty 2009 10:39

To jest dobre!!

Czy wiesz że.....

zdolności produkcyjne Action to 1300 komputerów PC dziennie...

WOW!!

:shock: :D
czy wiesz ze trzeba to gdzies sprzedac i serwisowac?:)
Obrazek

robert87
Starszy chorąży
Posty: 1137
Rejestracja: 08 kwie 2006 23:08

Postautor: robert87 » 19 sty 2009 10:40

niech Cie już o to głowa nie boli ...

pawi81
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2205
Rejestracja: 24 sty 2007 12:08

Postautor: pawi81 » 19 sty 2009 10:43

niech Cie już o to głowa nie boli ...
akurat sie tym zajmuje na codzien, wiec glowa boli:)
Obrazek


Wróć do „Akcje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 125 gości