BOGDANKA Lubelski Węgiel [LWB]

wszystko na temat spółek publicznych
cgva
Chorąży
Posty: 853
Rejestracja: 13 wrz 2011 14:53

Re: BOGDANKA Lubelski Węgiel [LWB]

Postautor: cgva » 13 wrz 2021 13:45

40 pierwszy poważny opór. Można rozważyć redukcję pozycji i ja tak zrobię. Zabezpieczam zysk.
A kogo to :roll:
zyski to można teraz na JSW realizować
na bankierze piszesz ze sprzedałes
pewnie po 37,5
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2021 13:54 przez cgva, łącznie zmieniany 2 razy.

REKLAMA


dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: BOGDANKA Lubelski Węgiel [LWB]

Postautor: dusigrosz » 13 wrz 2021 13:53

40 pierwszy poważny opór. Można rozważyć redukcję pozycji i ja tak zrobię. Zabezpieczam zysk.
A kogo to :roll:
zyski to można teraz na JSW realizować
Nie klocic sie.
Chodzta na BUMECH. A komu rzekomo za drogo(bo walor wciaz tani) to na FAMUR 8)

kondziol89
Młodszy chorąży
Posty: 524
Rejestracja: 14 lut 2020 16:40
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: BOGDANKA Lubelski Węgiel [LWB]

Postautor: kondziol89 » 13 wrz 2021 14:10

przejdzie 40, droga na 60 otwarta 8)
Problem z laptopem? No to zapraszam :D Diagnoza jak zawsze bezpłatna :)

https://www.galileo.krakow.pl/serwis-on-line/

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4326
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: BOGDANKA Lubelski Węgiel [LWB]

Postautor: trance » 13 wrz 2021 14:43

się wyleszczyłem, to zapraszam na 35 :mrgreen:
Na jsw wzrosty już na malejących obrotach także może i tu korekta zawita :mrgreen:

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: BOGDANKA Lubelski Węgiel [LWB]

Postautor: dusigrosz » 13 wrz 2021 14:44

się wyleszczyłem, to zapraszam na 35 :mrgreen:
Na jsw wzrosty już na malejących obrotach także może i tu korekta zawita :mrgreen:
JSW wystartowalo 2tyg wczesniej. Dobrze widze?

Wiec moze za 2 tyg zawita. :lol:

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4326
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: BOGDANKA Lubelski Węgiel [LWB]

Postautor: trance » 13 wrz 2021 14:46

No będą trzy, bo akcje brałem w piątek, dwa dni przed wyjazdem na urlop.
Taki to był odpoczynek od giełdy... Szkoda, ze na noble się nie skusiłem wtedy, ale ta świeczka
w tym dniu paskudnie wyglądała :mrgreen:

cgva
Chorąży
Posty: 853
Rejestracja: 13 wrz 2011 14:53

Re: BOGDANKA Lubelski Węgiel [LWB]

Postautor: cgva » 14 wrz 2021 09:40


Nie. Akurat tym razem mam na myśli córkę dryniola, która też ma rachunek inwestycyjny, więc musi już być pełnoletnia. Oczywiście istnieje ryzyko, że nim nie zarządza, bo kto inny "pociąga za sznurki" :P
Moze odkupila od dryniola Bogdanke? :roll:
I mu odsprzeda po 35zl :lol:

dusigrosz spokojnie. Na giełdzie potrzebna jest cierpliwość i konsekwencja. 80% akcji Bogdankai sprzedane wprawdzie ze średnią 31,50 zł,
ale za to odkupiłem inne spółki ze swojej stajni, Rank Progress ze średnią 2,50 zł i Energę ze średnią 7,90 zł, którą traktuję jako zamiennik za ENEA w stosunku 1 do 1, a ENEĘ z kolei sprzedałem w okolicach 9 zł, żeby odkupić 50% więcej akcji PKP Cargo z przed wymiany na ENEA, więc krzywdy chyba nie ma. Bogdankę odkupię na 100% jeśli po wymianie w drugą stronę będę miał o wiele więcej akcji Bogdanki niż wcześniej sprzedałem. Tak robię ze wszystkimi spółkami w swoim portfelu i zawsze przychodzi taki moment, ale tak jak wspomniałem już wyżej, do tego potrzebna jest cierpliwość i konsekwencja w działaniu. Bogdankę przy rynku wzrostowym mogę odkupić i po 50 zł jeśli sprzedam np, Progress po 5 zł, czy Energę po 15 zł, bo i tak mi wtedy przybędzie akcji Bogdanki, a taki moment (albo i lepszy) na wymianę na 100% kiedyś się pojawi. 20% akcji każdej ze spółek które posiadam w swoim portfelu zawsze zostawiam, a 80% wymieniam jak wiem, że zyskuję akcje jakiejś innej spółki ze swojego portfela. I tak przykładowo po ostatniej wymianie PKP Cargo/ENEA/PKP Cargo zrobiło mi się z 20 k, 30 k Cargo. Wcześniej te 20% nieruszalnych akcji to było 4k PKP Cargo, a teraz dzięki tym ruchom te 20% to już przy kolejnej wymianie będzie 6k Cargo, które są nie do ruszenia. W ten sposób przybywa mi w różnym czasie akcji wszystkich spólek z mojego portfela. Kumasz kolego czy dalej nie :?: 8)
Nie licz teraz pieniędzy w takim okresie koniunkturalnym, tylko ilość posiadanych akcji. Niech Ci ich przybywa, a na liczenie pieniędzy przyjdzie czas, jak spółki które posiadasz, będą na szczytach hossy. To taka dobra rada dla Ciebie od tego głupiego dryniola.

Pozdro

I tego sie trzymaj

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: BOGDANKA Lubelski Węgiel [LWB]

Postautor: dusigrosz » 14 wrz 2021 09:43



Moze odkupila od dryniola Bogdanke? :roll:
I mu odsprzeda po 35zl :lol:

dusigrosz spokojnie. Na giełdzie potrzebna jest cierpliwość i konsekwencja. 80% akcji Bogdankai sprzedane wprawdzie ze średnią 31,50 zł,
ale za to odkupiłem inne spółki ze swojej stajni, Rank Progress ze średnią 2,50 zł i Energę ze średnią 7,90 zł, którą traktuję jako zamiennik za ENEA w stosunku 1 do 1, a ENEĘ z kolei sprzedałem w okolicach 9 zł, żeby odkupić 50% więcej akcji PKP Cargo z przed wymiany na ENEA, więc krzywdy chyba nie ma. Bogdankę odkupię na 100% jeśli po wymianie w drugą stronę będę miał o wiele więcej akcji Bogdanki niż wcześniej sprzedałem. Tak robię ze wszystkimi spółkami w swoim portfelu i zawsze przychodzi taki moment, ale tak jak wspomniałem już wyżej, do tego potrzebna jest cierpliwość i konsekwencja w działaniu. Bogdankę przy rynku wzrostowym mogę odkupić i po 50 zł jeśli sprzedam np, Progress po 5 zł, czy Energę po 15 zł, bo i tak mi wtedy przybędzie akcji Bogdanki, a taki moment (albo i lepszy) na wymianę na 100% kiedyś się pojawi. 20% akcji każdej ze spółek które posiadam w swoim portfelu zawsze zostawiam, a 80% wymieniam jak wiem, że zyskuję akcje jakiejś innej spółki ze swojego portfela. I tak przykładowo po ostatniej wymianie PKP Cargo/ENEA/PKP Cargo zrobiło mi się z 20 k, 30 k Cargo. Wcześniej te 20% nieruszalnych akcji to było 4k PKP Cargo, a teraz dzięki tym ruchom te 20% to już przy kolejnej wymianie będzie 6k Cargo, które są nie do ruszenia. W ten sposób przybywa mi w różnym czasie akcji wszystkich spólek z mojego portfela. Kumasz kolego czy dalej nie :?: 8)
Nie licz teraz pieniędzy w takim okresie koniunkturalnym, tylko ilość posiadanych akcji. Niech Ci ich przybywa, a na liczenie pieniędzy przyjdzie czas, jak spółki które posiadasz, będą na szczytach hossy. To taka dobra rada dla Ciebie od tego głupiego dryniola.

Pozdro

I tego sie trzymaj
To co? Jutro dryniol odkupuje bogdanke? :shock:

Vadera
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 308
Rejestracja: 15 lip 2020 19:43

Re: BOGDANKA Lubelski Węgiel [LWB]

Postautor: Vadera » 14 wrz 2021 09:58

Wczoraj oddałem za 38, a tu takie cuda dzisiaj :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

To może jakaś korekta 8) 8)

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4326
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: BOGDANKA Lubelski Węgiel [LWB]

Postautor: trance » 14 wrz 2021 10:03

patrząc na ssanie, to raczej delikatna na 38 i boczniak w ramach reakumulacji.
O ile w ogóle z tego poziomu się zacznie ;]

pazdzioch
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9615
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: BOGDANKA Lubelski Węgiel [LWB]

Postautor: pazdzioch » 14 wrz 2021 10:17

wegiel zatrzymał marsz to i tutaj mozliwe

cgva
Chorąży
Posty: 853
Rejestracja: 13 wrz 2011 14:53

Re: BOGDANKA Lubelski Węgiel [LWB]

Postautor: cgva » 14 wrz 2021 11:24

Nie ma zmiłuj gonią JSW
C/WK 0.44 :roll:

hektor
Podporucznik
Posty: 12740
Rejestracja: 23 lut 2008 19:34

Re: BOGDANKA Lubelski Węgiel [LWB]

Postautor: hektor » 14 wrz 2021 12:00

Ehhhhh też wczoraj sprzedałem akcje :x

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: BOGDANKA Lubelski Węgiel [LWB]

Postautor: dusigrosz » 14 wrz 2021 12:07

Ja dzis ze srednia 43,50. Metoda dryniola poczekam na jakas korekte, albo poszukam innych okazji.
Reszcie zycze powodzenia i 50, a nawet 100zl 8)
Wystarczajaco tu zarobilem siedzac od ok 27zl.
Pewnie bym trzymal dalej, gdyby byly kilkuprocentowe wzrosty, ale dzien w dzien po kilkanascie %... :shock:

m.post
Sierżant sztabowy
Posty: 144
Rejestracja: 07 kwie 2020 22:55

Re: BOGDANKA Lubelski Węgiel [LWB]

Postautor: m.post » 21 wrz 2021 00:32

Gratuluję zysku.
Pozdrawiam wytrwałych.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 203 gości