BOGDANKA Lubelski Węgiel [LWB]

wszystko na temat spółek publicznych
dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8591
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: BOGDANKA Lubelski Węgiel [LWB]

Postautor: dryniol » 08 wrz 2021 16:54

to zalezy od waloru, np. pozbud trzymam juz ponad rok. Inne walory trzymam kilka tyg-mcy, a jeszcze inne wywalam tuz na podbitce.
Trzeba byc elastycznym 8)

No właśnie, mimo że ja jestem inwestorem długoterminowy, a w małym stopniu spekulantem, to staram się być też elastyczny, dlatego czekam na trzy wiedźmy z odkupieniem Bogdanki, z której nie zrezygnuję pewnie przez kilka ładnych lat.
Po prostu nie krece kolek na akcjach, ktore uwazam, ze warto dluzej trzymac. Cala reszte traktuje typowo spekulacyjnie.
Tak wiec po wiedzmach widzimy sie znow w akcjonariacie. 8)


No na 100%. Rzadko kręcę kółka, ale są takie sytuacje że po prostu aż grzech nie wykorzystać. Ja tu liczę na minimum 200 zł
w kilkuletniej perspektywie, chyba że nasze ynwestory zaskoczą, to będzie jak na Mercatorze.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

REKLAMA


cgva
Chorąży
Posty: 853
Rejestracja: 13 wrz 2011 14:53

Re: BOGDANKA Lubelski Węgiel [LWB]

Postautor: cgva » 10 wrz 2021 13:42



Po prostu nie krece kolek na akcjach, ktore uwazam, ze warto dluzej trzymac. Cala reszte traktuje typowo spekulacyjnie.
Tak wiec po wiedzmach widzimy sie znow w akcjonariacie. 8)
po wiedźmach czyli po ile bo wiesz rożnie możne byc :roll:

Po ile to nie wiem, ale liczę na 26-27 zl. Dzisiaj zarówno na JSW jak i na Bogdance od strony technicznej jest rysowany książkowo piękny lokalny podwójny szczyt.
na 26-27 hm ciekawe :roll:

cgva
Chorąży
Posty: 853
Rejestracja: 13 wrz 2011 14:53

Re: BOGDANKA Lubelski Węgiel [LWB]

Postautor: cgva » 10 wrz 2021 14:21

https://stooq.pl/mol/?id=21286

Choć w ostatnich kwartałach zdecydowanie większą uwagę przykuwała JSW, obecnie może się to zmienić za sprawą Bogdanki, która została nieco w tyle, ale jest na dobrej drodze do wygenerowania sygnału zmiany długoterminowego trendu. Poza fundamentem w postaci rosnących cen węgla można tu zastosować najprostszą technikę, a więc jedną kreskę, jeden horyzontalny opór i wolumen. Jak widać byki powiedziały "A" w ubiegłym tygodniu (kształt świeczki). Teraz są na bardzo dobrej drodze, aby dopowiedzieć "B"

Obrazek

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4326
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: BOGDANKA Lubelski Węgiel [LWB]

Postautor: trance » 10 wrz 2021 14:25

A, to już wiem skąd ten wyskok w notowaniach, chłopak kreskę narysował :lol:

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: BOGDANKA Lubelski Węgiel [LWB]

Postautor: dusigrosz » 10 wrz 2021 14:27



@dryniol
odebrałeś :?:
czekal na korekte, wiec bedzie kupowac po 35 na korekcie z 40 :lol:

No i jak giełdowi "mistrze" :?: :roll:
Miszcz nad miszcze a w portfelu zgliszcze. :lol: :lol: :lol:

Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7546
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

Re: BOGDANKA Lubelski Węgiel [LWB]

Postautor: Pandziora » 10 wrz 2021 15:11

Może chociaż córka jest mniej hulaszcza od ojca. :P Kolejne pokolenia muszą się różnić od siebie, żeby się mogły wzajemnie ktytykować :lol:
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: BOGDANKA Lubelski Węgiel [LWB]

Postautor: dusigrosz » 10 wrz 2021 15:21

Może chociaż córka jest mniej hulaszcza od ojca. :P Kolejne pokolenia muszą się różnić od siebie, żeby się mogły wzajemnie ktytykować :lol:
Masz na mysli to pokolenie, dla ktorych zyciowym celem w karierze jest zostanie znaczacym influencerem na tiktoku i insta? :lol: :shock: :shock: :shock:
Oni sa straceni. :twisted:

Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7546
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

Re: BOGDANKA Lubelski Węgiel [LWB]

Postautor: Pandziora » 10 wrz 2021 15:39

Może chociaż córka jest mniej hulaszcza od ojca. :P Kolejne pokolenia muszą się różnić od siebie, żeby się mogły wzajemnie ktytykować :lol:
Masz na mysli to pokolenie, dla ktorych zyciowym celem w karierze jest zostanie znaczacym influencerem na tiktoku i insta? :lol: :shock: :shock: :shock:
Oni sa straceni. :twisted:
Nie. Akurat tym razem mam na myśli córkę dryniola, która też ma rachunek inwestycyjny, więc musi już być pełnoletnia. Oczywiście istnieje ryzyko, że nim nie zarządza, bo kto inny "pociąga za sznurki" :P
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: BOGDANKA Lubelski Węgiel [LWB]

Postautor: dusigrosz » 10 wrz 2021 15:43

Może chociaż córka jest mniej hulaszcza od ojca. :P Kolejne pokolenia muszą się różnić od siebie, żeby się mogły wzajemnie ktytykować :lol:
Masz na mysli to pokolenie, dla ktorych zyciowym celem w karierze jest zostanie znaczacym influencerem na tiktoku i insta? :lol: :shock: :shock: :shock:
Oni sa straceni. :twisted:
Nie. Akurat tym razem mam na myśli córkę dryniola, która też ma rachunek inwestycyjny, więc musi już być pełnoletnia. Oczywiście istnieje ryzyko, że nim nie zarządza, bo kto inny "pociąga za sznurki" :P
Moze odkupila od dryniola Bogdanke? :roll:
I mu odsprzeda po 35zl :lol:

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4326
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: BOGDANKA Lubelski Węgiel [LWB]

Postautor: trance » 10 wrz 2021 16:49

zdana końcówka po 33,8 - przez przypadek, zapomniałem o wbitym zleceniu i takie cuda po spotkaniu w robocie na kursie :roll:
No nic, może w poniedziałek uda się powalczyć.
Miłego weekendu 8)

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8591
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: BOGDANKA Lubelski Węgiel [LWB]

Postautor: dryniol » 12 wrz 2021 00:22



Masz na mysli to pokolenie, dla ktorych zyciowym celem w karierze jest zostanie znaczacym influencerem na tiktoku i insta? :lol: :shock: :shock: :shock:
Oni sa straceni. :twisted:
Nie. Akurat tym razem mam na myśli córkę dryniola, która też ma rachunek inwestycyjny, więc musi już być pełnoletnia. Oczywiście istnieje ryzyko, że nim nie zarządza, bo kto inny "pociąga za sznurki" :P
Moze odkupila od dryniola Bogdanke? :roll:
I mu odsprzeda po 35zl :lol:

dusigrosz spokojnie. Na giełdzie potrzebna jest cierpliwość i konsekwencja. 80% akcji Bogdankai sprzedane wprawdzie ze średnią 31,50 zł,
ale za to odkupiłem inne spółki ze swojej stajni, Rank Progress ze średnią 2,50 zł i Energę ze średnią 7,90 zł, którą traktuję jako zamiennik za ENEA w stosunku 1 do 1, a ENEĘ z kolei sprzedałem w okolicach 9 zł, żeby odkupić 50% więcej akcji PKP Cargo z przed wymiany na ENEA, więc krzywdy chyba nie ma. Bogdankę odkupię na 100% jeśli po wymianie w drugą stronę będę miał o wiele więcej akcji Bogdanki niż wcześniej sprzedałem. Tak robię ze wszystkimi spółkami w swoim portfelu i zawsze przychodzi taki moment, ale tak jak wspomniałem już wyżej, do tego potrzebna jest cierpliwość i konsekwencja w działaniu. Bogdankę przy rynku wzrostowym mogę odkupić i po 50 zł jeśli sprzedam np, Progress po 5 zł, czy Energę po 15 zł, bo i tak mi wtedy przybędzie akcji Bogdanki, a taki moment (albo i lepszy) na wymianę na 100% kiedyś się pojawi. 20% akcji każdej ze spółek które posiadam w swoim portfelu zawsze zostawiam, a 80% wymieniam jak wiem, że zyskuję akcje jakiejś innej spółki ze swojego portfela. I tak przykładowo po ostatniej wymianie PKP Cargo/ENEA/PKP Cargo zrobiło mi się z 20 k, 30 k Cargo. Wcześniej te 20% nieruszalnych akcji to było 4k PKP Cargo, a teraz dzięki tym ruchom te 20% to już przy kolejnej wymianie będzie 6k Cargo, które są nie do ruszenia. W ten sposób przybywa mi w różnym czasie akcji wszystkich spólek z mojego portfela. Kumasz kolego czy dalej nie :?: 8)
Nie licz teraz pieniędzy w takim okresie koniunkturalnym, tylko ilość posiadanych akcji. Niech Ci ich przybywa, a na liczenie pieniędzy przyjdzie czas, jak spółki które posiadasz, będą na szczytach hossy. To taka dobra rada dla Ciebie od tego głupiego dryniola.

Pozdro
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: BOGDANKA Lubelski Węgiel [LWB]

Postautor: dusigrosz » 12 wrz 2021 10:05

Spoko.
Każdy ma jakiś swój system. Jak zarabiasz na tym(tu: powiększasz stan posiadanych akcji) to jest ok 8)

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8591
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: BOGDANKA Lubelski Węgiel [LWB]

Postautor: dryniol » 12 wrz 2021 10:37

Spoko.
Każdy ma jakiś swój system. Jak zarabiasz na tym(tu: powiększasz stan posiadanych akcji) to jest ok 8)


dusigrosz nie dość że powiększam swój stan posiadania akcji bez angażowania dodatkowych środków, to jeszcze dobieram do portfela takie spółki, które są tanie, dobre fundamentalie i które wiem, że zaczynają, albo będą dopiero zaczynały długoterminową hossę. Wiesz, jak wszyscy fascynowali się i zabijali się m.in. za Projektem po 400 zl, to ten głupi dryniol zamiast Projekta kupował do swojego portfela jakieś spadające gnioty typu PKP Cargo ze średnią 12 zl, Taurona ze średnią 1,50 zl, ENEA ze średnią 6.50 zl, Bogdankę ze średnią 19 zl, Rank Progress ze średnią 1.20 zl, itd. Oczywiście to takie początkowe średnie, bo przy moim systemie średnia zakupu ma niewielkie znaczenie. Jest bardzo mocno i dosyć często zmienna. Liczy się tylko to, że przybywa mi akcji na rachunku, bo np. teraz po ostatnich transakcjach mam średnią na PKP Cargo 18,20 zl, ale przybyło mi 50% tego papiera od poprzedniego stanu posiadania, więc nawet jak mi spadnie w korekcie na 15 zł to i tak będę mocno do przodu. Ja nie próbuję idealnie trafiać w dołki i górki, bo tu mądrzy są tylko po faktach, a w mojej długoterminowej strategi jest to praktycznie bez wielkiego znaczenia. Jedyna spółka z mojego portfela, która mi jeszcze nie urosła i na której jestem na minusie to Kogeneracja, ale to też tylko kwestia czasu. Tak swoją drogą to polecam mój system (niekoniecznie z tymi samymi spółkami), bo znam kilka osób, które są mi za niego wdzięczne.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7923
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: BOGDANKA Lubelski Węgiel [LWB]

Postautor: zenek69 » 12 wrz 2021 12:53

Dryniol pytanie mam bo siedzisz w PKP cargo od dawna...obiło mi się o uszy że czekają na jakiś strzał na 3 mld i ma to być podane na dniach...prawda to?

m.post
Sierżant sztabowy
Posty: 144
Rejestracja: 07 kwie 2020 22:55

Re: BOGDANKA Lubelski Węgiel [LWB]

Postautor: m.post » 13 wrz 2021 13:24

40 pierwszy poważny opór. Można rozważyć redukcję pozycji i ja tak zrobię. Zabezpieczam zysk.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości