POLICE [PCE] cz. 9

wszystko na temat spółek publicznych
elliott
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2319
Rejestracja: 15 lut 2007 21:02

Postautor: elliott » 02 mar 2012 21:15

POLICE - Odwołanie ograniczenia dostaw gazu ziemnego (9/2012)espi | aktualizacja (14:18)

A A A

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 9 / 2012
Data sporządzenia: 2012-03-02
Skrócona nazwa emitenta
POLICE
Temat
Odwołanie ograniczenia dostaw gazu ziemnego
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 5 Ustawy o ofercie - aktualizacja informacji

Treść raportu:
W nawiązaniu do raportów bieżących nr 5/2012 z dnia 1 lutego 2012 r., nr 7/2012 z dnia 17 lutego 2012 r. i 8/2012 z dnia 29 lutego 2012 r, Zarząd Z.Ch. "Police" S.A. informuje, że w dniu 2 marca 2012 r. otrzymał od Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A. informację o odwołaniu ograniczenia w dostawach ? odbiorze paliwa gazowego do Z.Ch. "Police" S.A. od dnia 5 marca 2012 r od godz. 6:00.

Podstawa prawna: art. 56 ust. 5 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (t.j. Dz. U. 2009, nr 185, poz. 1439 ze zm.).


RAPORT BIEŻĄCY
MESSAGE (ENGLISH VERSION)
INFORMACJE O PODMIOCIE
PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH


oldman
Starszy sierżant
Posty: 91
Rejestracja: 25 maja 2011 15:34

Postautor: oldman » 05 mar 2012 12:43

Na całeszczęscie dziś w końcu pojawiłą się informacja, na którą już wszyscy czekali, że police wracaja do normalnej produkcji, dzięki temu, że PGNiG będzie już normalnie dostarczac gaz.

https://www.facebook.com/zchpolice/post ... 4607405316

W piatek czytałem że dostali nagrodę za sukces gospodarczy w 2011 roku, więc liczę ze i w 2012 roku wyniki nie beda zas zawodzic, dlatego wolałbym żeby taki PGNiG w tym nie przeszkadzał

elliott
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2319
Rejestracja: 15 lut 2007 21:02

Postautor: elliott » 13 mar 2012 09:05

wklejam info z wątku Tarnowa :idea:

rekin1
PodporucznikDołączył: 23 Lis 2007
Posty: 11760

Ostrzeżenia: 0/5 Powrót do góry
Wysłany: Pon, 12 Mar 2012, 20:41
PRYWATYZACJA

Ministerstwo Skarbu Państwa do końca wakacji czekać będzie na ewentualne wezwanie ze strony inwestorów zainteresowanych przejęciem Ciechu oraz Zakładów Azotowych w Puławach i Tarnowie. Ma sygnały, że tacy chętni mogą się pojawić. Jeśli nie, to w trzecim kwartale rozważy pomysł sprzedaży akcji spółek chemicznych przez giełdę - poinformował PAP wiceminister skarbu państwa Rafał Baniak.

Priorytetem dla spółek chemicznych są projekty inwestycyjne i dalszy ich rozwój. Analizując ewentualną wypłatę przez nie dywidend z zysku za 2011 rok Ministerstwo Skarbu Państwa weźmie pod uwagę potrzeby inwestycyjne poszczególnych firm - poinformował PAP wiceminister skarbu Rafał Baniak.
_________________

elliott
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2319
Rejestracja: 15 lut 2007 21:02

Postautor: elliott » 13 mar 2012 09:11

info z wątku Tarnowa :idea:

trinitrotoluen
Starszy sierżant sztabowyDołączył: 23 Gru 2009
Posty: 338

Ostrzeżenia: 0/5 Powrót do góry
Wysłany: Pon, 12 Mar 2012, 23:26
Mocna talia: pięć spółek chemicznych na burzliwe czasy
Opublikowano: 2012-03-12 16:16:01
Maciej Zbiejcik


Omawiane walory: azotytarnow, Ciech, Police, Pulawy, synthos

Przyczajona branża chemiczna znów pokazuje siłę. Jeden z jej liderów awansował do indeksu WIG20. To pozytywny impuls, który może stać się katalizatorem kontynuacji dobrej passy dla całego sektora. Zapytaliśmy ekspertów, które spółki chemiczne syntezują dla swoich akcjonariuszy pokaźne zyski.

Branża chemiczna wyróżnia się na tle całego rynku bardzo dobrymi wynikami. Koniunktura panująca w tym sektorze pozwala spółkom osiągać rekordowe wyniki, co sprzyja ich notowaniom. Chemia pokazała klasę już w zeszłym roku. W targanym emocjami 2011 roku indeks WIG zjechał ponad 20 proc., a WIG-Chemia w tym okresie zyskał blisko 19 proc. W nowym roku również dużo lepiej wypada niż indeks szerokiego rynku. Obecnie proporcje rozkładają się w stosunku 7,6 do 16,8 proc. na korzyść indeksu branżowego.

>> Skład sektora chemicznego warto poznać już teraz. >> Wskaźniki, ratingi i analiza fundamentalna spółek – wszystko w serwisie StockWatch.pl

Mimo doskonałego początku roku, ostatnie tygodnie nie były już tak łaskawe dla chemicznych spółek. Oprócz ogólnego pogorszenia atmosfery na parkiecie, jest kilka przyczyn fundamentalnych. Ważną rolę odgrywają czynniki ściśle związane z branżą i panująca w niej koniunktura. Rynek spodziewa się pogorszenia wyników spółek nawozowych. Negatywnie wypływa spodziewana podwyżka taryfy gazowej przez PGNiG, która ma nastąpić lada dzień. Niepewność wprowadzają też ceny zbóż, które bezpośrednio rzutują na koniunkturę w segmencie nawozowym.

- Rynek z pewnością czeka na nowe taryfy. Spodziewam się 12-proc. wzrostu cen w hurcie i wobec takiej podwyżki reakcja powinna być neutralna. Istotne dla branży mogą okazać się rosnące w ostatnich dniach notowania zbóż. Wcześniej były obawy, że zboża będą taniały. Jest inaczej i to może być pozytywny impuls dla spółek nawozowych. – podkreśla Łukasz Prokopiuk, analityk DM IDMSA.

>> PGNiG wnioskował o nowe taryfy >>a teraz jest o krok od otrzymania zgody na podwyżkę cen.

Ważnym wydarzeniem dla branży będzie wejście jej przedstawiciela do najbardziej prestiżowego indeksu na parkiecie. W piątek 16 marca po sesji odbędzie się roczna rewizja WIG20. Zmiana w indeksie: >> Synthos oraz Boryszew zastąpią PBG i Getin Holding.

- Reakcja polskich instytucji na wejście Synthosu do WIG20 już była. Natomiast reakcję zagranicznych instytucji możemy obserwować w samym momencie wejścia spółki do indeksów największych spółek. Dlatego w tym okresie jej notowania mogą zachowywać się mocniej. – uważa analityk DM IDMSA.

Będzie więc okazja przypomnieć się szerszemu gronu inwestorów. Branża chemiczna to nie tylko Synthos, choć trzeba zauważyć, że jego udział w indeksie WIG-Chemia wynosi blisko 50 proc. Jest on zarazem najdroższy majątkowo w sektorze. Zapytaliśmy więce ekspertów o najbardziej obiecującą spółkę z tej branży, bo wszystkie pozostałe wyceniane są znacznie atrakcyjniej. Praktycznie każda z nich w jakiś sposób przyciąga uwagę. Na przykład Zakłady Azotowe Puławy mają za sobą rekordowy kwartał pod względem przychodów.

- Ze spółek chemicznych najbardziej podobają mi obecnie Puławy i decyduje o tym kilka czynników. Spółka podała bardzo dobre wyniki, które trochę przeszły niezauważone przez inwestorów. Tymczasem ich jakość jest lepsza niż rynek oczekiwał. Zwróciłbym uwagę na bardzo dobry cash flow. Na koncie Puław znajduje się 345 mln zł gotówki, a dług jej jest marginalny. Oczekuję, że również ten kwartał będzie udany dla spółki, a wyniki powinny być porównywalne lub tylko nieco słabsze do bardzo mocnego I kwartału 2010 roku. – mówi Łukasz Prokopiuk, analityk DM IDMSA.

>> Wskaźniki spółki potwierdzają atrakcyjną wycenę Puław. >>Zobacz aktualną analizę fundamentalną oraz wskaźniki na stronie spółki w serwisie StockWatch.pl

Również Michał Buczyński z Trigon DM dobrze ocenia długoterminowy potencjał obu reprezentantów sektora.

- Puławy i Azoty Tarnów nie są drogie, ale rynek podchodzi do nich z ostrożnością, bo teraz mają szczyt wyników po którym może być pogorszenie. Jednak wyceny obu spółek z długoterminowego punktu widzenia wyglądają atrakcyjnie. – wskazuje Michał Buczyński, analityk Trigon DM.

Przypomnijmy, że Azoty Tarnów jeszcze nie przedstawiły swoich osiągnięć za miniony kwartał. Podobnie Police.

- Zarówno Police jak też Azoty Tarnów powinny pokazać dobre wyniki. Szacuję, że zysk netto pierwszej ze spółek może wynieść odpowiednio 63 mln zł, a drugiej 152 mln zł. Kolejne kwartały mogą nie być tak dobre. – prognozuje Łukasz Prokopiuk.

>> Głównym udziałowcem Polic są od niedawna Azoty Tarnów. >> Pełny skład akcjonariuszy znajdziesz na stronie spółki w serwisie StockWatch.pl

Eksperci branżowi zwracają uwagę także na Ciech. W typowaniach nie mogło też zabraknąć Synthosu, który w zeszłym roku podwoił wynik finansowy i otarł się o okrągły 1 mld zł czystego zysku.

- Spośród spółek chemicznych wyróżniłabym Ciech oraz Synthos. Ciech wynegocjował podwyżkę cen sody, więc wkrótce powinna być widoczna poprawa wyników w tym segmencie. Synthos w ubiegłym roku osiągną rekordowe wyniki. W tym roku szacuję, że spółka powinna zarobić na czysto 879 mln zł, co w dalszym ciągu należy oceniać jako bardzo dobry wynik. Synthosowi dodatkowo powinno sprzyjać wejście do indeksu blue chipów. – zaznacza Monika Kalwasińska, analityk DM PKO BP.

Spółka z portfela Michała Sołowowa jest także faworytem eksperta od analizy technicznej. W jego ocenie kurs Synthosu znowu łapie wiatr w żagle i może atakować kolejne rekordy.

- Pod kątem technicznym zdecydowanie najciekawiej wygląda Synthos. Kurs próbuje się wybić. Na poniedziałkowej sesji obserwujemy próbę zaatakowana ważnego oporu na poziomie 5,38 zł. Jeśli uda się go sforsować, to otworzy drogę do wzrostu na 5,92 zł. Pokonanie z kolei tego oporu byłoby przepustką w atakowaniu kolejnych nowych rekordów cenowych. Na razie wszystko wygląda dość optymistycznie. Na MACD pojawił się sygnał kupna, a na Stochastic pojawił się już wcześniej. Natomiast wskaźnik Aklumulacja/Dystrybucja zakręca lekko w górę. – mówi Krzysztof Borowski, analityk KBC Securities.W ocenie eksperta, najbliższe silne wsparcie znajduje się na poziomie 5,05 zł, a dwa kolejne na 4,83 i 4,55 zł.

oldman
Starszy sierżant
Posty: 91
Rejestracja: 25 maja 2011 15:34

Postautor: oldman » 15 mar 2012 12:04

Czy już widzieliście jakies prognozy wyników? jestem ciekaw ile analitycy obstawiaja. Ja na razie widziałem tylko coś od BDM - 233,1 zysku netto. wiecie czy jeszcze ktoś się wypowiadał? możecie dać linka?

jajeczko77
Plutonowy
Posty: 13
Rejestracja: 15 mar 2012 12:42

Postautor: jajeczko77 » 15 mar 2012 12:46

Czy już widzieliście jakies prognozy wyników? jestem ciekaw ile analitycy obstawiaja. Ja na razie widziałem tylko coś od BDM - 233,1 zysku netto. wiecie czy jeszcze ktoś się wypowiadał? możecie dać linka?
wartosc rynkowa 800mln a zysk 233
albo strasznie tanio i nikt tego nie widzi
albo jest jakis trup w szafie

ale podobno sytuacja w spolkach chemicznych jest calkiem dobra

oldman
Starszy sierżant
Posty: 91
Rejestracja: 25 maja 2011 15:34

Postautor: oldman » 19 mar 2012 13:59

Czy już widzieliście jakies prognozy wyników? jestem ciekaw ile analitycy obstawiaja. Ja na razie widziałem tylko coś od BDM - 233,1 zysku netto. wiecie czy jeszcze ktoś się wypowiadał? możecie dać linka?
wartosc rynkowa 800mln a zysk 233
albo strasznie tanio i nikt tego nie widzi
albo jest jakis trup w szafie

ale podobno sytuacja w spolkach chemicznych jest calkiem dobra
mnie ta prognoza nie przekonuje. przede wszystkim nie ma w niej podanych powodów dlaczego akurat tyle. dlatego pytałem czy są jeszcze jakieś inne. moim skromnym zdaniem będą dużo lepsze, bo sporo za tym przemawia, cały ubiegły rok pokazuje, że to był bardzo dobry czas dla spółki.

oldman
Starszy sierżant
Posty: 91
Rejestracja: 25 maja 2011 15:34

Postautor: oldman » 20 mar 2012 11:02

ZCh Police miały 311,90 mln zł zysku netto w 2011 r., wzrost o 1036,9% r/r


Zakłady Chemiczne Police miały 311,90 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2011 roku wobec 27,43 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny na poziomie grupy wyniósł 257,71 mln zł wobec 29,36 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody wyniosły 2765,56 mln zł wobec 2022,64 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym, w 2011 roku spółka miała 321,25 mln zł zysku netto wobec 34,92 mln zł zysku rok wcześniej. (ISB)

kto by pomyślał co? dużo więcej niż mówiły prognozy. w świat idzie zatem informacja, że zakłady są w świetnej kondycji. już wczeniej się mówiło że warto inwestować w chemię w czasie kryzysu, bo akcje są niedowartościowane, te wyniki pokazują, że jesli ktoś się jeszcze waha, to nie powinien robić tego zbyt długo. i kurs dobrze zareagował, bo idziemy w górę

jajeczko77
Plutonowy
Posty: 13
Rejestracja: 15 mar 2012 12:42

Postautor: jajeczko77 » 20 mar 2012 13:52

Czy już widzieliście jakies prognozy wyników? jestem ciekaw ile analitycy obstawiaja. Ja na razie widziałem tylko coś od BDM - 233,1 zysku netto. wiecie czy jeszcze ktoś się wypowiadał? możecie dać linka?
mialo byc 233 a jest 310mlnzl

150 mln za 4q zysku
a ja myslalem ze sa jakies trupy w szafie

ciekawe dlaczego taki jest niski kurs
Kto Ty jesteś - jajeczko. Jaki znak Twój - żolteczko. Gdzie Ty mieszkasz - w skorupce. W jakim kraju - w kurzej dupce

oldman
Starszy sierżant
Posty: 91
Rejestracja: 25 maja 2011 15:34

Postautor: oldman » 21 mar 2012 14:08

tak, własnie pisałem że super i mega zaskoczenie, ze analitycy duzo się pomylili:)
dlaeko daleko od konsensusu:)
wiesz ale nie podejrzewam żadnych trupów w szafie, przez ostatni rok byli bardzo transparentni i nic dziwnego musieli, jesli inwestorzy mieli pomownie zaufac spółce z nowym prezesem. i chyba się udało. spłacili długi, mają nowy bardziej atrakcyjny kredyt, nową linię produkcyjną, zbyt mają poza rynkiem także w azotach. więc raczej nie ma tu niczego do ukrycia.
a kurs idzie do góry, duzo jest teraz naganiaczy na spadki an róznych forach, czasem piszą takie bzdury ze glowa boli. mowi się ze chemia to dobra branza na takie czasy, moze dzieki takim wynikom inwestorzy też do tego tak podejdą:)

piast_wroclawski
Chorąży
Posty: 904
Rejestracja: 10 cze 2011 15:01

Postautor: piast_wroclawski » 21 mar 2012 17:11

fundy nie przewidziały u Was takiego wyniku więc przytrzymują, żeby dozbierać na tych poziomach.

Dywidenda 1.50 to nie jest straszne wyzwanie finansowe dla firmy.

LadyKlepka_384706
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 395
Rejestracja: 19 lis 2010 17:15

Postautor: LadyKlepka_384706 » 23 mar 2012 21:02

Z materiału PAPowskiego:

"Zależy nam, by dobre wyniki nie były wydarzeniem jednostkowym. Chcemy, by spółka miała stabilność, rozwój, bezpieczeństwo przez wiele lat" - zaznaczył Jałosiński. Zadeklarował, że firma będzie budować strategię lidera w swojej grupie kapitałowej. Zapowiedział także inwestycje wartości ok. 300 mln zł, m.in. w nowy produkt. Nie chciał jednak zdradzić szczegółów.

http://www.parkiet.com/artykul/7,122021 ... ln-zl.html
Obrazek

LadyKlepka_384706
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 395
Rejestracja: 19 lis 2010 17:15

Postautor: LadyKlepka_384706 » 23 mar 2012 22:10

Dodam tylko, że przed chwilą mówili o wynikach i "sukcesie" Polic w wiadomościach tok.fm.
Nie, nie w jakimś magazynie ekonomicznym, tylko w zwykłych wiadomościach, puszczanych co 20 min. :lol:
Obrazek

osowek
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2733
Rejestracja: 24 lis 2006 13:09

Postautor: osowek » 24 mar 2012 19:13

Czy na rolnej hossie dalej będzie można zarabiać?

FIONA STUBBS

specjalistka towarzystwa Blackrock z zespołu surowców naturalnych

Tym, co wspiera ceny płodów rolnych, są długoterminowe tendencje. W połowie bieżącego wieku liczba ludności na świecie sięgnie 9 mld. Dodatkowo w krajach rozwijających się rośnie klasa średnia. Przed 2025 r. będzie liczyła 2 mld ludzi, a to oznacza zmianę nawyków żywieniowych ludności tych krajów. Zamiast produktów pochodzenia roślinnego ludzie będą konsumować coraz więcej mięsa. Tymczasem aby wyprodukować 1 kg wołowiny, potrzeba aż 8,3 kg ziarna. Zwiększenie podaży jest możliwe. O odpowiedź producentów na wzrost cen jest nawet łatwiej niż w przypadku innych surowców. Farmerzy mogą zacząć obsiewać większe areały, oznacza to jednak konieczność inwestycji w ziemię, maszyny i środki ochrony roślin. W ubiegłym roku zyski amerykańskich farmerów były najwyższe w historii i sięgnęły 98 mld USD. Rolników stać na dokonanie koniecznych inwestycji. Dlatego według nas inwestycje w akcje producentów maszyn rolniczych i nawozów (zwłaszcza azotowych) są dobrym sposobem na wykorzystanie dobrej koniunktury w rolnictwie. Wysokie dochody rolników na całym świecie wspierają uzyskiwane przez spółki wyniki finansowe. Od początku roku wiele przedsiębiorstw z branży potwierdziło dobre perspektywy do końca roku i zapowiedziało zwiększenie wypłat dywidendy.

robinsoncruzoe
Starszy chorąży
Posty: 1728
Rejestracja: 11 kwie 2007 21:19
Lokalizacja: warmia

Postautor: robinsoncruzoe » 25 mar 2012 20:16

witam
prośba do starych akcjonariuszy, jakie jest aktualne zadłużenie ?czy proces restrukturyzacji jest już zakończony? oraz co z pozwem przeciwko pekao s.a. o opcje?przecież lata 2009-2010 to strata blisko 500 mln ile gotówki w kasie o jest!!także tak różowo to raczej narazie nie jest i fundy o tym wiedzą czekają na powtarzalnośc 2011r
dzięki
p,s, wszedłem pierwszym pakietem na mocnych wsparciach 100 i 200 sesyjnych


Wróć do „Akcje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 135 gości