INTERNET GROUP [IGR] część VI

wszystko na temat spółek publicznych
misiowatyLIVE_169322
Starszy chorąży sztabowy

INTERNET GROUP [IGR] część VI

Postautor: misiowatyLIVE_169322 » 05 paź 2009 21:36

Obrazek
Obrazek

frogulus
Podporucznik
Kontakt:

Postautor: frogulus » 05 paź 2009 21:37

MISIOWATY!!!

Ty żyjesz?? Kurde, mordo Ty moja. Gdzieś Ty się podziewał?
Dwa Miliony - blog giełdowy
Oczami Leminga - blog gospodarczo-społeczno-polityczny

Z N A W C A
Podporucznik
Lokalizacja: KOŃ TEŻ CZŁOWIEK :-D ICHAAAAAA centaurus.org.pl viva.org.pl
Kontakt:

Postautor: Z N A W C A » 05 paź 2009 21:38

MISIOWATY!!!

Ty żyjesz?? Kurde, mordo Ty moja. Gdzieś Ty się podziewał?
moderowal :lol: :lol: ;-) ;-)
oraz http://viva.org.pl

Martyr
Porucznik

Postautor: Martyr » 05 paź 2009 22:01

Z sentymentu wypada się zapisać.... 8)

Do boju IGRy :wink:
Obrazek

bigmike
Starszy chorąży

Postautor: bigmike » 06 paź 2009 12:46

Dla przypomnienia. Info na dniach. 8)

Rozmowy IGroup z BRE Bankiem jeszcze potrwają
Urszula Zielińska 01-10-2009, ostatnia aktualizacja 01-10-2009 07:37
- Uzyskaliśmy zgodę BRE Banku, aby nie płacić rat kredytu do końca roku. Rozmowy jednak nadal trwają. Kolejne posiedzenie komitetu kredytowego zostało przesunięte, jeśli dobrze pamiętam, na 5 października - mówi Jan Wojciechowski, prezes Internet Group

Zadłużenie IGroup wobec BRE wynosi około 98 mln zł
+zobacz więcejPierwotnie spółka i bank zapowiadały, że negocjacje w sprawie restrukturyzacji zadłużenia IGroup potrwają do końca września.

Zadłużenie IGroup wobec BRE wynosi około 98 mln zł. Za sprawą zapaści na rynku reklamy IGroup, przewidując, że nie dotrzyma wskaźników obiecanych w umowach kredytowych, rozpoczął w czerwcu negocjacje z BRE w sprawie dostosowania spłaty zobowiązań do nowych warunków. O tym, że naruszono jeden ze wskaźników: proporcję długu netto do EBITDA (wynik operacyjny powiększony o amortyzację) spółka poinformowała w sprawozdaniu półrocznym, opublikowanym w sierpniu. W związku z tym, Komisja Nadzoru Finansowego prowadzi postępowanie sprawdzające, czy prospekt emisyjny na podstawie którego IGroup oferował nowe akcje zawierał wszystkie wymagane prawem informacje.

Po zakończeniu negocjacji z BRE, możliwa jest kolejna emisja akcji IGroup.Przedstawiciele banku nie wykluczali wcześniej udziału instytucji w ofercie.

hossama
Sierżant sztabowy

Postautor: hossama » 06 paź 2009 15:07

Rozmowy o kłopotoach z długiem
06.10.2009, Urszula Zielińska PARKIET
Już któryś raz odnoszę wrażenie, że przepisy prawa określające, o czym, jak i kiedy giełdowe spółki powinny informować inwestorów, są niedoskonałe. Akcjonariusze takich firm jak Internet Group czy Techmex dowiadują się o kłopotach spółek z długiem dużo później niż zarządy tych firm czy instytucje, które udzieliły emitentom kredytu.

W obu wymienionych przypadkach widać to jak na dłoni. Zarząd IGroup wiedział, że spółka może nie spełnić zapisów umów kredytowych już w czerwcu i wtedy zaczął rozmowy z BRE Bankiem. Jednak oficjalnie o tym fakcie (i o złamaniu umowy kredytowej) poinformował dopiero w półrocznym sprawozdaniu opublikowanym w sierpniu. Techmex miał spłacić jeden z kredytów w kwietniu. Nie zrobił tego ani nie uzgodnił z bankiem warunków odnowienia zobowiązania, a sprawa została opisana – i to nie wprost – także w sprawozdaniu półrocznym, również opublikowanym w sierpniu. I dobrze – cieszą się zapewne inwestorzy, którzy wierzą, że obie firmy koniec końców porozumieją się z bankami, a informowanie o kłopotach byłoby przedwczesne i wywołałoby niepotrzebną panikę na giełdzie.

Będą mieli rację, jeśli rozmowy spółek z bankami skończą się happy endem. A co, jeśli tak się nie stanie? Czy nie lepiej mieć pełną wiedzę o bieżącej sytuacji firmy i na tej podstawie podejmować decyzje inwestycyjne? Pytanie też, co z równym dostępem do informacji, który ma obowiązek zapewnić uczestnikom rynku każda spółka. W zarządach IGroup i Techmeksu zasiadają ich założyciele i akcjonariusze. Grupy bankowe, które kredytują działalność tych spółek, także posiadają ich akcje. Mam nadzieję, że nadzorca rynku zmierzy się z tym problemem.

06.10.2009

Wklejam komentatrz z dzisiejszego Parkietu. Odnoszę wrażenie, że Pani redaktor więcej pisze niż czyta. :lol:
Porównywanie sytuacji IGroup do Techmexu jest nieporozumieniem. Sytuacja w spółkach jest zupełnie różna i taki komentarz to zwyczajne straszenie akcjonariuszy.
[-X

bigmike
Starszy chorąży

Postautor: bigmike » 06 paź 2009 18:20

Nie trzeba było długo czekać na reakcję Zarządu:

2009-10-06
OŚWIADCZENIE ZARZĄDU INTERNET GROUP S.A.

W odniesieniu do artykułu „ Rozmowy o kłopotach z długiem”, autorstwa Pani Redaktor Urszuli Zielińskiej, opublikowanym w Gazecie Giełdy Parkiet, z dnia 6 października 2009 r. oświadczamy, że:

Porównanie sytuacji spółki Techmex z sytuacją Internet Group jest nieadekwatne. Bank kredytujący Techmex wniósł o jego upadłosć, podczas gdy współpraca Internet Group z BRE Bankiem układa się bardzo dobrze. BRE Bank wielokrotnie publicznie deklarował, że jego intencją jest wsparcie spółki. Zadłużenie Internet Group zostało zrestrukturyzowane w sposób, który dostosował obciążenia z tytułu spłaty zadłużenia do przepływów pieniężnych. Rozmowy o kolejnej restrukturyzacji długu są na ukończeniu. Jednoczesnie Zarząd prowadzi rozmowy z inwestorem strategicznym oraz planuje kolejną emisję akcji. W tej sytuacji wzbudzanie niepokoju akcjonariuszy uważamy za nieodpowiedzialne i szkodzące naszej spółce
Dywagacje autorki artykułu na temat terminu, w jakim spółka poinformowania akcjonariuszy o istotnych wydarzeniach są szukaniem taniej sensacji. To KNF, a nie media oceniają, czy sposób i termin przekazania informacji są właściwe. Uznanie, czy dana informacja powinna być zgłoszona do KNF wymaga bardzo szczegółowej analizy. Dział prawny Internet Group wykonał taką analizę i uznał, że upublicznienie
omawianej informacji w sprawozdaniu półrocznym jest wystarczające.

Pragniemy podkreślić, że doceniamy rolę mediów w procesie informowania inwestorów o działaniach podmiotów giełdowych, jednak oczekujemy, że będą tę rolę pełniły w sposób odpowiedzialny, nie kreując sensacji kosztem rzetelnego obrazu sytuacji spółek.

Źródło: http://www.igroup.pl/index.html?action=sai&ida=6640

hossama
Sierżant sztabowy

Postautor: hossama » 07 paź 2009 10:09

2009-10-06

W odniesieniu do artykułu „ Rozmowy o kłopotach z długiem”, autorstwa Pani Redaktor Urszuli Zielińskiej, opublikowanym w Gazecie Giełdy Parkiet, z dnia 6 października 2009 r. oświadczamy, że:

Porównanie sytuacji spółki Techmex z sytuacją Internet Group jest nieadekwatne. Bank kredytujący Techmex wniósł o jego upadłosć, podczas gdy współpraca Internet Group z BRE Bankiem układa się bardzo dobrze. BRE Bank wielokrotnie publicznie deklarował, że jego intencją jest wsparcie spółki. Zadłużenie Internet Group zostało zrestrukturyzowane w sposób, który dostosował obciążenia z tytułu spłaty zadłużenia do przepływów pieniężnych. Rozmowy o kolejnej restrukturyzacji długu są na ukończeniu. Jednoczesnie Zarząd prowadzi rozmowy z inwestorem strategicznym oraz planuje kolejną emisję akcji. W tej sytuacji wzbudzanie niepokoju akcjonariuszy uważamy za nieodpowiedzialne i szkodzące naszej spółce
Dywagacje autorki artykułu na temat terminu, w jakim spółka poinformowania akcjonariuszy o istotnych wydarzeniach są szukaniem taniej sensacji. To KNF, a nie media oceniają, czy sposób i termin przekazania informacji są właściwe. Uznanie, czy dana informacja powinna być zgłoszona do KNF wymaga bardzo szczegółowej analizy. Dział prawny Internet Group wykonał taką analizę i uznał, że upublicznienie

Pragniemy podkreślić, że doceniamy rolę mediów w procesie informowania inwestorów o działaniach podmiotów giełdowych, jednak oczekujemy, że będą tę rolę pełniły w sposób odpowiedzialny, nie kreując sensacji kosztem rzetelnego obrazu sytuacji spółek.

Dobrze widzieć, że Zarząd liczy się z drobnymi i nie pozwala na oszczerstwa pod swoim adresem w prasie. Tylko kiedy zaklepana zostanie restrukturyzacja :?:

paparuszek
Starszy chorąży

Postautor: paparuszek » 09 paź 2009 11:05

2009-10-06

Dobrze widzieć, że Zarząd liczy się z drobnymi i nie pozwala na oszczerstwa pod swoim adresem w prasie. Tylko kiedy zaklepana zostanie restrukturyzacja :?:
Panie Prezesie odejdź!!!!! wstydu oszczędź. po ch.... ci było call centre !!!! kasa zbyt łatwo ci przyszła, a teraz bujasz się z długami.

paparuszek
Starszy chorąży

Postautor: paparuszek » 11 paź 2009 13:57

Masakra. Pan JJJ chyba niczego tak nie żałuje jak oddania firmy ryśkowi. ja nie jestem sobie w stanie wyobrazić jak można prowadzić firmę w ten sposób!!! JAK RYSIEK ODNIÓSŁ SUKCES W CR NIC NIE ROBIĄC. przecież igr nie odzyska zaufania akcjonariuszy jeśli rysiek nie odejdzie ze stanowiska. kiedyś na tym forum był gościu z ksywką itrup i bodajże baryk. IGR chodził wtedy w okolicy 4-6zeta a on prognozował spadek do 1zeta. dzisIaj zastanawiam się czy on nie zna osobiście prezia bo bo mi w najczarniejszych snach nie zdarzało się kupić IGR po 78gr a w marcu tego roku i owszem. niestety mam też papier kupowane w 2007r po 9zeta :cry: :cry: :cry:

bigmike
Starszy chorąży

Postautor: bigmike » 12 paź 2009 11:34

Masakra. Pan JJJ chyba niczego tak nie żałuje jak oddania firmy ryśkowi. ja nie jestem sobie w stanie wyobrazić jak można prowadzić firmę w ten sposób!!! JAK RYSIEK ODNIÓSŁ SUKCES W CR NIC NIE ROBIĄC. przecież igr nie odzyska zaufania akcjonariuszy jeśli rysiek nie odejdzie ze stanowiska. kiedyś na tym forum był gościu z ksywką itrup i bodajże baryk. IGR chodził wtedy w okolicy 4-6zeta a on prognozował spadek do 1zeta. dzisIaj zastanawiam się czy on nie zna osobiście prezia bo bo mi w najczarniejszych snach nie zdarzało się kupić IGR po 78gr a w marcu tego roku i owszem. niestety mam też papier kupowane w 2007r po 9zeta :cry: :cry: :cry:
Trochę za duzo emocji w Twojej wypowiedzi. Firma jest chwilowo w trudniejszej sytuacji ale to się bardzo szybko może zmienić. Pamiętaj, że Prezes Wojciechowski jest głównym akcjonariuszem i ma najwiecej do stracenia. Sam zobaczysz, że jak tylko opublikowana zostanie informacja o restrukturyzacji długu w BRE, sentyment do spółki się zmieni. Nie będzie też oficjalnych negocjacji z nowym inwestorem dopóki to nie nastąpi. BRE ma równie dużo do stracenia, dlatego myślę że się dogadają. Dyrektor finansowy wspominał w ostatnim artykule, że restrukturyzacja powinna zostać dopięta na początku października. Dzisiaj mamy już połowę października, także info na dniach. 8)

hossama
Sierżant sztabowy

Postautor: hossama » 12 paź 2009 20:24

Mam nadzieję, że w tym tygodniu wreszcie doczekamy się na info z BRE, a wtedy sprawa z inwestorem powinna nabrać tempa. W końcu spółka ze wskaźnikiem C/WK=0,27 musi stanowić ciekawy kąsek dla niejednego podmiotu. Myślę że jak tylko pojawi się info z BRE będzie dobry moment na zainwestowanie w IGROUP.

paparuszek
Starszy chorąży

Postautor: paparuszek » 12 paź 2009 22:32

Trochę za duzo emocji w Twojej wypowiedzi. Firma jest chwilowo w trudniejszej sytuacji ale to się bardzo szybko może zmienić. Pamiętaj, że Prezes Wojciechowski jest głównym akcjonariuszem i ma najwiecej do stracenia. Sam zobaczysz, że jak tylko opublikowana zostanie informacja o restrukturyzacji długu w BRE, sentyment do spółki się zmieni. Nie będzie też oficjalnych negocjacji z nowym inwestorem dopóki to nie nastąpi. BRE ma równie dużo do stracenia, dlatego myślę że się dogadają. Dyrektor finansowy wspominał w ostatnim artykule, że restrukturyzacja powinna zostać dopięta na początku października. Dzisiaj mamy już połowę października, także info na dniach. 8)
Jak tu się wyzbyć emocji :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: już JJJ nie wytrzymał, a jeśli ktoś mówi (JW) że z bankiem wszystko jest OK, podpisanie nowych warunków to tylko formalność i do końca września będzie komunikat, to pytam się gdzie rzetelność,solidność i prawdomówność takiego prezesa. niech powie że komunikat do końca listopada, grudnia,. stycznia ale jak tak mówi to niech tak będzie.
pzdr

Martyr
Porucznik

Postautor: Martyr » 12 paź 2009 22:39

Jak tu się wyzbyć emocji :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: już JJJ nie wytrzymał, a jeśli ktoś mówi (JW) że z bankiem wszystko jest OK, podpisanie nowych warunków to tylko formalność i do końca września będzie komunikat, to pytam się gdzie rzetelność,solidność i prawdomówność takiego prezesa. niech powie że komunikat do końca listopada, grudnia,. stycznia ale jak tak mówi to niech tak będzie.
pzdr
Z tym zawsze było u niego na bakier... 8)
Obrazek

Martyr
Porucznik

Postautor: Martyr » 12 paź 2009 23:03

Owszem....byli takowi, lecz ich prognozy nie były wg mnie odzwierciedleniem znajomości sytuacji spółki w tak dość odległym terminie oraz nadchodzącej recesji, o której wówczas nikt nawet nie myślał.... :roll: 8)

Jak na każdym wątku.....znajdują się osobniki chcące umilić życie posiadaczom danego walorka......i do tego gatunku przynależeli Ci obaj Panowie... :wink: 8)
Obrazek

Wróć do „Akcje”