MCI [MCI] cz.XXVIII

wszystko na temat spółek publicznych
week34
Starszy chorąży
Posty: 1021
Rejestracja: 21 kwie 2010 13:59

Postautor: week34 » 19 maja 2010 10:49

Niestety muszę się zgodzić z tom.tom'em.
Dla MCI debiut ABC Daty 20 gr niżej ma marginalne znaczenie (w końcu sprzedają tylko 11mln akcji).
Znaczenie większe ma to ewentualnie dla samej ABC Daty, ale przed chwilą widziałem ich sexy reklamę IPO na CNBC i od razu przestałem się tym martwić (zupełnie jakbym ja się przejmował, no ale niech będzie, że się łącze z wami w tym strasznym bólu :P )
Teraz to już nic nie rozumiem. popatrz na kurs MCI jak reaguje na atmosfere na rynku. czy mamy oszukiwać fakty? :shock:
A co do Toom Tooma czy to jest próba cenzury?????? W końcu widzimy powiązania yankesa ze wszystkimi rynkami w tym z kursem MCI nie mówiąc o dzisiejszej wypowiedzi Merkel.
Ostatecznie możesz mnie zabanować :lol:

REKLAMA


week34
Starszy chorąży
Posty: 1021
Rejestracja: 21 kwie 2010 13:59

Postautor: week34 » 19 maja 2010 11:52

No to piszcie o MCI. Przecież to co się dzieje poza spółką nie ma żadnego znaczenia :roll:

Gorbashow_208078
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7369
Rejestracja: 12 lis 2008 15:41
Lokalizacja: Dublin

Postautor: Gorbashow_208078 » 19 maja 2010 12:11

Poki co to nic sie nie dzieje...spolka bedzie miala gorsze od prognoz wyniki? Nie.
Ma problemy z plynnoscia, z prowadzeniem dzialalnosci? Nie.

Kurs sie buja jak cala gielda, ino kto by sie przejmowal. Od 2 czy 3 miesiecy to 7 witamy to zegnamy...***, ja juz sie przyzwyczailem.

Nie ma co jojczyc, narzekac. Europa nie upadnie, co by anale nie mowili. Dla mnie, to moga nawet upadek niemiec prognozowc i zdyskontowacc. Najwyzej sie dobierze MCI po 2zl :lol: :lol:
"Ja nie muszę rysować kresek - wystarczy że na wykres przez 10 sekund spojrzę."-stockfire,IMMO,cz.XII,str.1010
Obrazek

banach
Starszy chorąży
Posty: 1175
Rejestracja: 21 sty 2007 02:13
Lokalizacja: Pisz Pan na Berdyczów

Postautor: banach » 19 maja 2010 12:16

No to piszcie o MCI. Przecież to co się dzieje poza spółką nie ma żadnego znaczenia :roll:
Masz raceje. NADCIĄGA DRUGA FALA KRZYZYSU SPRZEDAWAĆ!!! i takie tam.....

week34
Starszy chorąży
Posty: 1021
Rejestracja: 21 kwie 2010 13:59

Postautor: week34 » 19 maja 2010 12:19

Poki co to nic sie nie dzieje...spolka bedzie miala gorsze od prognoz wyniki? Nie.
Ma problemy z plynnoscia, z prowadzeniem dzialalnosci? Nie.

Kurs sie buja jak cala gielda, ino kto by sie przejmowal. Od 2 czy 3 miesiecy to 7 witamy to zegnamy...***, ja juz sie przyzwyczailem.

Nie ma co jojczyc, narzekac. Europa nie upadnie, co by anale nie mowili. Dla mnie, to moga nawet upadek niemiec prognozowc i zdyskontowacc. Najwyzej sie dobierze MCI po 2zl :lol: :lol:
Niestety dzieje się. Gdyby rynki były spokojne to kurs MCI byłby wyższy i to znacznie.Gdyby to była zawierucha lokalna to tez bym się nie przejmował.
Ta atmosfera odbije się zapewne i na debiucie ABC. Dla mnie ważne jest jaką stopę zwrotu otrzymuję w konkretnym czasie a nie po ile dobieram dobrą spółkę.Jesli niektórych tu denerwuje , że pisze się o innych okolicznościach a nie tylko onanizuje się czystymi fundamentami MCI to jest w błędzie co widać.A przypomnę ,że otoczenie rynkowe to b. ważne czynniki o charakterze fundamentalnym.

banach
Starszy chorąży
Posty: 1175
Rejestracja: 21 sty 2007 02:13
Lokalizacja: Pisz Pan na Berdyczów

Postautor: banach » 19 maja 2010 12:24

Poki co to nic sie nie dzieje...spolka bedzie miala gorsze od prognoz wyniki? Nie.
Ma problemy z plynnoscia, z prowadzeniem dzialalnosci? Nie.

Kurs sie buja jak cala gielda, ino kto by sie przejmowal. Od 2 czy 3 miesiecy to 7 witamy to zegnamy...***, ja juz sie przyzwyczailem.

Nie ma co jojczyc, narzekac. Europa nie upadnie, co by anale nie mowili. Dla mnie, to moga nawet upadek niemiec prognozowc i zdyskontowacc. Najwyzej sie dobierze MCI po 2zl :lol: :lol:
Niestety dzieje się. Gdyby rynki były spokojne to kurs MCI byłby wyższy i to znacznie.Gdyby to była zawierucha lokalna to tez bym się nie przejmował.
Ta atmosfera odbije się zapewne i na debiucie ABC. Dla mnie ważne jest jaką stopę zwrotu otrzymuję w konkretnym czasie a nie po ile dobieram dobrą spółkę.Jesli niektórych tu denerwuje , że pisze się o innych okolicznościach a nie tylko onanizuje się czystymi fundamentami MCI to jest w błędzie co widać.A przypomnę ,że otoczenie rynkowe to b. ważne czynniki o charakterze fundamentalnym.
To coś innego banda amerykańskich BARANÓW mówi nam że wie lepiej co sie dzieje na naszym podwórku. Wyciagają z szaf zakurzonych kryzysowych mędrców i wklejają cytaty nierzadko z 2005 roku :lol:

vincent1987
Sierżant
Posty: 49
Rejestracja: 03 cze 2009 10:54

Postautor: vincent1987 » 19 maja 2010 12:53

Wczorajsza ładna sesja została dzisiaj już zniesiona niestety :(

Gorbashow_208078
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7369
Rejestracja: 12 lis 2008 15:41
Lokalizacja: Dublin

Postautor: Gorbashow_208078 » 19 maja 2010 12:57

Niestety dzieje się. Gdyby rynki były spokojne to kurs MCI byłby wyższy i to znacznie.Gdyby to była zawierucha lokalna to tez bym się nie przejmował.
Ta atmosfera odbije się zapewne i na debiucie ABC. Dla mnie ważne jest jaką stopę zwrotu otrzymuję w konkretnym czasie a nie po ile dobieram dobrą spółkę.Jesli niektórych tu denerwuje , że pisze się o innych okolicznościach a nie tylko onanizuje się czystymi fundamentami MCI to jest w błędzie co widać.A przypomnę ,że otoczenie rynkowe to b. ważne czynniki o charakterze fundamentalnym.
Jezeli przejmujesz sie spekulacyjnymi wahnieciami rynkiem, to znaczy ze przyjales za krotki okres czasu, prognozujac zwrot z inwestycji w MCI, proste.

Ja nie mam problemu, bo zamierzam trzymac MCI przynajmniej do czasu Euro 2012, o ile fundamenty polskie i ich prognozy sie nie pogorsza i to bardzo mocno.

Dlatego nie przejmowalem sie odtrabieniem upadku Gerecji, ktory nie nastapil. Nie przejmowalem sie wyimaginowanym zagrozeniem Hiszpani i Portugalii (oba kraje potrzebowalyby lat zadluzania sie, zeby osiagnac poziom Grecji). Oslabienie sie Euro, pozwoli jedynie na szybsze wyjscie Europy z kryzysu, dzieki zwiekszeniu konkurencyjnosci tej strefy, A Niemcom i Merkel szczegolnie (ot zbieg okolicznosci).
Podobno, kazdy widzi, to co chce widziec.
Byc moze sie myle, byc moze Europa upadnie, zbankrutuje i recesja zapannuje na nastepne 20 lat, ale poki co, ja nie widze zagrozen w mojej prognozie 2-3 letniego zwrotu z inwestycji w akcje, w tym MCI.
"Ja nie muszę rysować kresek - wystarczy że na wykres przez 10 sekund spojrzę."-stockfire,IMMO,cz.XII,str.1010
Obrazek

week34
Starszy chorąży
Posty: 1021
Rejestracja: 21 kwie 2010 13:59

Postautor: week34 » 19 maja 2010 13:04

Jezeli przejmujesz sie spekulacyjnymi wahnieciami rynkiem, to znaczy ze przyjales za krotki okres czasu, prognozujac zwrot z inwestycji w MCI, proste.

Ja nie mam problemu, bo zamierzam trzymac MCI przynajmniej do czasu Euro 2012, o ile fundamenty polskie i ich prognozy sie nie pogorsza i to bardzo mocno.

Dlatego nie przejmowalem sie odtrabieniem upadku Gerecji, ktory nie nastapil. Nie przejmowalem sie wyimaginowanym zagrozeniem Hiszpani i Portugalii (oba kraje potrzebowalyby lat zadluzania sie, zeby osiagnac poziom Grecji). Oslabienie sie Euro, pozwoli jedynie na szybsze wyjscie Europy z kryzysu, dzieki zwiekszeniu konkurencyjnosci tej strefy, A Niemcom i Merkel szczegolnie (ot zbieg okolicznosci).
Podobno, kazdy widzi, to co chce widziec.
Byc moze sie myle, byc moze Europa upadnie, zbankrutuje i recesja zapannuje na nastepne 20 lat, ale poki co, ja nie widze zagrozen w mojej prognozie 2-3 letniego zwrotu z inwestycji w akcje MCI.[/quote]

Ależ oczywiście masz rację ,że horyzont inwestycyjny ma znaczenie na ocenę
sytuacji. Jednak kłopoty strefy euro mają charakter strukturalny i nie da się usunąć kalkulacji tego ryzyka nawet w perspektywie 2012. Nie ulega watpliwości , że to co się dzieje nie ma pozytywnego wpływu na inwestycje w akcje.Mój horyzont jest węższy i nie trzymam akcji w bessie.

Gorbashow_208078
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7369
Rejestracja: 12 lis 2008 15:41
Lokalizacja: Dublin

Postautor: Gorbashow_208078 » 19 maja 2010 13:07

Moj jest wiec dluzszy i rowniez nie trzymam akcji w bessie :wink:
"Ja nie muszę rysować kresek - wystarczy że na wykres przez 10 sekund spojrzę."-stockfire,IMMO,cz.XII,str.1010
Obrazek

week34
Starszy chorąży
Posty: 1021
Rejestracja: 21 kwie 2010 13:59

Postautor: week34 » 19 maja 2010 13:09

Moj jest wiec dluzszy i rowniez nie trzymam akcji w bessie :wink:
Zrozum mnie dobrze. Nie twierdzę,że jest lub będzie bessa. Nie wykluczam tylko takiego ryzyka i obserwuję rynki by na czas ograniczyć ryzyko straty :idea:

mikuch
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2205
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: mikuch » 19 maja 2010 13:15

znajac zachowania spekuły międzynarodowej przez duze S, bedziemy mieli dzis soczysta zieleń na rynku amerykańskim, i kilka tygodni wzrostów.
to ciekaw jak wielkie pieniadze ma szajka miedzynarodowa ... hmmm.

przy naszej becie będzie OK.

week34
Starszy chorąży
Posty: 1021
Rejestracja: 21 kwie 2010 13:59

Postautor: week34 » 19 maja 2010 13:21

znajac zachowania spekuły międzynarodowej przez duze S, bedziemy mieli dzis soczysta zieleń na rynku amerykańskim, i kilka tygodni wzrostów.
to ciekaw jak wielkie pieniadze ma szajka miedzynarodowa ... hmmm.

przy naszej becie będzie OK.
z "szajką" to bym był ostrożny. Przeczytaj "alienacja rynków kapitałowych" :lol:
Moim zdaniem to głównie banki amerykańskie dysponujące kapitałami o których nam sie nie sniło patrząc na obroty na GPW rzedu 1-2mld mają decydujący i nie zawsze czysty wpływ. Nie lekcewarzyłbym jednak kłopotów Europy, których nie lekceważą nawet te banki jesli nawet po części je wykorzystują :?

mikuch
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2205
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: mikuch » 19 maja 2010 13:26

znajac zachowania spekuły międzynarodowej przez duze S, bedziemy mieli dzis soczysta zieleń na rynku amerykańskim, i kilka tygodni wzrostów.
to ciekaw jak wielkie pieniadze ma szajka miedzynarodowa ... hmmm.

przy naszej becie będzie OK.
z "szajką" to bym był ostrożny. Przeczytaj "alienacja rynków kapitałowych" :lol:
Moim zdaniem to głównie banki amerykańskie dysponujące kapitałami o których nam sie nie sniło patrząc na obroty na GPW rzedu 1-2mld mają decydujący i nie zawsze czysty wpływ. Nie lekcewarzyłbym jednak kłopotów Europy, których nie lekceważą nawet te banki jesli nawet po części je wykorzystują :?
zgoda. czescia tej spekuły są tamte banki. i tylko chyba oni zarabiaja prowokujac gwałtowne ruchy na rynku, na których zeby zarobić trzeba mieć prowizje chyba z 0,01 %. zastanawia mnie tylko zachowanie naszych funduszy, które są chyba pomocnikiem tych ruchów albo pozytecznym i*** :shock: :D :D :shock:

Gorbashow_208078
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7369
Rejestracja: 12 lis 2008 15:41
Lokalizacja: Dublin

Postautor: Gorbashow_208078 » 19 maja 2010 13:27

Zrozum mnie dobrze. Nie twierdzę,że jest lub będzie bessa. Nie wykluczam tylko takiego ryzyka i obserwuję rynki by na czas ograniczyć ryzyko straty :idea:
Wykluczyc nie mozna nigdy, ale wg mnie prawdopodobienstwo nawrotu recesjii w najwiekszych gospodarkach Europy (UK, DE, FR), w moim 2-3 letnim horyzoncie inwestycyjnym., jest duzo mniejsze, niz scenariusz polepszajacej sie koniunktury, Dlatego jestem w akcjach. Gdybym uznal, ze czeka nas recesja, to bym akcji nie trzymal, proste.

I poki co, dane potwierdzaja wychodzenie z kryzysu...a to ze rynek akurat ostatni miesiac gra jak gra...coz, fluktuacje zawsze sie zdarzaja i beda. Jak ktos chce na nich zarabic, to mozna przeciez.
Ale panikowac przez nie, to przesada.
"Ja nie muszę rysować kresek - wystarczy że na wykres przez 10 sekund spojrzę."-stockfire,IMMO,cz.XII,str.1010
Obrazek


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 150 gości