AMICA [AMC] księga IV

wszystko na temat spółek publicznych
sumik_
Starszy chorąży
Posty: 1388
Rejestracja: 11 mar 2010 14:24

Postautor: sumik_ » 18 mar 2010 13:01

tak jakby spółłka nie zabezpieczała się forwardami przez które o mało nie zbankrutowała - teraz gdy eksport jeszcze kuleje (słabe I półrocze 2010)uumocnienie złotego w rozrachunku ogólnym wpływa korzystnie na finanse wlađnie dyiki forwardaom (pewnie pozamyają część przed 2 półroczem skoro spodziewają się ożywienia na rynku rosyjskim i wzrostu exportu=
Pisałem o przyszłości, *** od obecnej sytuacji. Ale masz racje umocnienie złotego wpływa korzystnie na finanse spółki tylko w ten sposób, ze mniej płacimy do banku z tytułu zamknięcia kontraktu. Niestety czły czas do tych kontaraktów musimy dopłacać.

a co mnie ochodzi przeszłość i to kiedy otwierali te pozycję na konkratkach - liczy się teraźniejszość i przyszłość - a fakty są takie że teraz powinni na nich zyskiwać (tracili w zeszłym roku gdy złotówka była słaba)

ps: ale spokój na papierku :D

REKLAMA


Draconus
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 350
Rejestracja: 03 lut 2010 12:53

Postautor: Draconus » 18 mar 2010 13:06

tak jakby spółłka nie zabezpieczała się forwardami przez które o mało nie zbankrutowała - teraz gdy eksport jeszcze kuleje (słabe I półrocze 2010)uumocnienie złotego w rozrachunku ogólnym wpływa korzystnie na finanse wlađnie dyiki forwardaom (pewnie pozamyają część przed 2 półroczem skoro spodziewają się ożywienia na rynku rosyjskim i wzrostu exportu=
Pisałem o przyszłości, *** od obecnej sytuacji. Ale masz racje umocnienie złotego wpływa korzystnie na finanse spółki tylko w ten sposób, ze mniej płacimy do banku z tytułu zamknięcia kontraktu. Niestety czły czas do tych kontaraktów musimy dopłacać.
Vovo a jak myśli, jaki wpływ będzie miała zwiększająca się skala produkcji na jednostkowe koszty zmienne produktów?
No ja pracowałem w bardzo dużej fabryce swego czasu i skala produkcji ma bardzo duże znaczenie - można powiedzić że decyduje o marży 8)

Zresztą to co mówi Rutkowski - to sądzę że to są konserwatywne szacunki.

Ktoś zadał na PB pytanie odnośnie kosztów ogólnego zarządu (ze są duże ). Sprawdźcie Zelmera - Amika ma mniejsze (porównując w stosunku do przychodów).

sigo
Starszy chorąży
Posty: 1921
Rejestracja: 02 kwie 2006 22:02

Postautor: sigo » 18 mar 2010 13:37

Odnośnie kursów walutowych, to może nie wszyscy wiedzą, ze Amica potrafiła zarabiać przy mocnej złotówce mimo nierentownej produkcji pralek i lodówek. Trzeba być świadomym tego, iż nie wszystkie komponenty do produkcji powstają w Polsce, to się nazywa outsourcing.

Draconus
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 350
Rejestracja: 03 lut 2010 12:53

Postautor: Draconus » 18 mar 2010 13:52

Z podłogi:

Obrazek

stvoor
Chorąży
Posty: 893
Rejestracja: 07 sie 2006 21:40

Postautor: stvoor » 18 mar 2010 14:16

No ja pracowałem w bardzo dużej fabryce swego czasu i skala produkcji ma bardzo duże znaczenie - można powiedzić że decyduje o marży 8)
Pisalem o tym:

Wraz ze wzrostem wolumenu sprzedazy kuchenek wzrosnac powinna marza, im blizej bowiem osiagniecia 100% mocy produkcyjnych zakladu tym nizsze koszty, poniewaz koszty utrzymania fabryki poza baza materialowa sa stale (ogrzewanie, pracownicy, ochrona, koszty energii itp) - tzw efekt skali.

Nie wiem jakie moce produkcyjne ma fabryka kuchenek, ale z pewnoscia nie były wykorzystywane nawet w 80% przy progu jej rentowności pewnie ok 60% mocy.
Zresztą to co mówi Rutkowski - to sądzę że to są konserwatywne szacunki.

Ktoś zadał na PB pytanie odnośnie kosztów ogólnego zarządu (ze są duże ). Sprawdźcie Zelmera - Amika ma mniejsze (porównując w stosunku do przychodów).
To ja. Prezio mowil w wywiadzie, ze ogranicza koszty zarzadu o kilka milionow. Niech to bedzie chociaz 5 z tych 150 to o tyle powiekszy sie zysk.

Ciekawy jestem jaka pensje ma prezes bo cos mi sie wydaje, ze 2/3 tej kwoty to jego wynagrodzenie :/

Co do forwardow to o jakich stratach/zyskach mowicie?
Jak waluta idzie w jedna strone sprzedaja taniej, ale zarabiaja na kontraktach.
Jak waluta idzie w druga sprzedaja drozej i traca na kontraktach.
Zawsze wychodza na zero wiec po co te dywagacje?

stvoor
Chorąży
Posty: 893
Rejestracja: 07 sie 2006 21:40

Postautor: stvoor » 18 mar 2010 14:30

Wogóle to:

22 marzec (poniedzialek): pierwsze notowania spolki w SWIG80.
31 marzec (sroda): podpisanie umowy z Samsungiem o sprzedazy fabryk
maj 2010: walne i umorzenie akcji
czerwiec 2010: strategia do 2012 roku
31 sierpien: raport za I polrocze (beda juz widoczne efekty splaty kredytow i moze wartosc i zyski ARESa)
wrzesien 2010: prognoza wynikow finansowych
10 listopad: raport za IIIQ

To sa wydarzenia na ktore czekamy. W miedzyczasie mam nadzieje ujawnia sie jakies fundy.

EDIT: Dodalem czerwiec 2010
Ostatnio zmieniony 18 mar 2010 14:40 przez stvoor, łącznie zmieniany 2 razy.

sigo
Starszy chorąży
Posty: 1921
Rejestracja: 02 kwie 2006 22:02

Postautor: sigo » 18 mar 2010 14:34

a ja mam nadzieję, żeby się szybko nie ujawniały :lol:

Draconus
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 350
Rejestracja: 03 lut 2010 12:53

Postautor: Draconus » 18 mar 2010 14:58

Dlatego powtarzam cały czas na forum: nie oddawać po taniości fundom :!:

One niech sobie zbierają >50 zł , kiedy już nasze przypuszczenia staną się faktem. 8) :D

kert
Chorąży sztabowy
Posty: 5904
Rejestracja: 16 lis 2005 18:17

Postautor: kert » 18 mar 2010 15:55

zamknięcie bez przyspieszenia?
MIŁEGO DNIA

Draconus
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 350
Rejestracja: 03 lut 2010 12:53

Postautor: Draconus » 18 mar 2010 17:27

powolutku i do przodu, jakby z marszu atakowali 40 to zaraz by się spekuła zleciała - a tak małymi kroczkami do celu 8)

drex1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8598
Rejestracja: 10 cze 2005 15:47
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: drex1 » 18 mar 2010 19:43

Raport bieżący nr 21/2010

Tytuł: Rekomendacja Rady Nadzorczej Emitenta dotycząca nabycia od spółki zależnej pod firmą Sidegrove Holdings Ltd. z siedzibą w Nikozji akcji własnych, w celu ich umorzenia

Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne

Zarząd Amica Wronki Spółka Akcyjna z siedzibą we Wronkach („Spółka”),podaje do publicznej wiadomości, że w dniu wczorajszym – na swoim posiedzeniu – Rada Nadzorcza Spółki przyjęła rekomendację dotyczącą nabycia od spółki zależnej Sidegrove Holdings Ltd. z siedzibą w Nikozji (Cypr) 725.441 (siedmiuset dwudziestu pięciu tysięcy czterystu czterdziestu jeden) akcji własnych serii A (zwykłych), w celu ich umorzenia.

Emitent posiada 100% majątkowych i niemajątkowych praw udziałowych w spółce Sidegrove Holdings Ltd.

[Zarząd zwraca uwagę, iż zgodnie z postanowieniami Art. 364 § 2, w zawiązku z Art. 362 § 4 Kodeksu spółek handlowych, Sidegrove Holdings Ltd. nie wykonywał żadnych praw udziałowych, ani organizacyjnych, ani też obligacyjnych z tytułu posiadanych akcji Amica Wronki S.A.]

Draconus
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 350
Rejestracja: 03 lut 2010 12:53

Postautor: Draconus » 18 mar 2010 20:03

bardzo ładnie - akcyjek będzie mniej co spowoduje że będą one bardziej cenne :D

vovo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3794
Rejestracja: 09 maja 2007 15:41

Postautor: vovo » 18 mar 2010 20:05

Witam
Moze i sie czepiam ale po przeczytaniu tego komunikatu, Drex, mam nieodparte wrażenie, ze Pan Rutkowski mobilizuje siły do wyprowadzenia naszych pieniędzy na Cypr.
Tak wyprowadził juz nam Lecha, teraz wyprowadzi część pieniędzy ze sprzedaży fabryk! Co za .......

sumik_
Starszy chorąży
Posty: 1388
Rejestracja: 11 mar 2010 14:24

Postautor: sumik_ » 18 mar 2010 20:15

ale specjalnie wypisujesz takie głupoty, bo sprzedałeś (wstyd) albo jesteś Epimeteusz

" Emitent posiada 100% majątkowych i niemajątkowych praw udziałowych w spółce Sidegrove Holdings Ltd. "

i wszystko jasne

8)

zakupili te akcje na tą spółkę , bo w pierwszym założeniu miały być one odsprzedane innym podmiotom (chodziło o optymalizacje podatkowe) -
Rutek jest cwany i bardzo dobrze (sam przyznał w wywiadzie mówiąc o transakcji z Samsungiem , że "pozbył się fabryk" - tak jakby mówił że pozbył się problemu bo sprzedał nierentowną fabrykę Koreańczykom :lol:
Ostatnio zmieniony 18 mar 2010 20:20 przez sumik_, łącznie zmieniany 1 raz.

vovo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3794
Rejestracja: 09 maja 2007 15:41

Postautor: vovo » 18 mar 2010 20:19

ale specjalnie wypisujesz takie głupoty, bo sprzedałeś (wstyd) albo jesteś Epimeteusz

" Emitent posiada 100% majątkowych i niemajątkowych praw udziałowych w spółce Sidegrove Holdings Ltd. "

i wszystko jasne

8)
No i co z tego. Lecha tez miał


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 181 gości