PETROLINVEST [OIL] czesc XVII

wszystko na temat spółek publicznych
vito
Kapitan
Posty: 43242
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Poznań

Postautor: vito » 03 kwie 2010 20:43

widzisz mordziaty
prawda okazała sie brutalna

Taki slunzok Robo okazał sie spoko gościem

a taki 'nijaki" mordziaty potwierdzil ze zwykłą szują jest.


jesli kogos przepraszac to tylko ROBO.
co niniejszym czynie

Przepraszam Robo, ze moglem pomylic Cię z Mordziatym !!!!
ale przeprosiles :roll: czy tylko jak zawsze glupa palisz to co potrafisz :roll: znaja cie z elka kianek itp ja to wbijam czy mnie zbanuja bo tyle ile ty masz nickow nie ma nikt przebijasz wzystkich tylko napisz jak sie czujesz nagonieniem na *** petrola kolege z pomorza ? :oops: zero masz wstydu zero :oops:



na pewno nie Marcin
spoko wtomku,

narazie nie jest źle, ale moze okazac sie inwestycja w OIL nie bedzie w efekcie zaliczac sie do tych najbardziej zyskownych.
aleś się dyplomata zrobił :lol: :lol: :lol:

REKLAMA


areka_74186
Podporucznik
Posty: 12198
Rejestracja: 12 kwie 2006 21:42
Lokalizacja: Tuskowyje

Postautor: areka_74186 » 03 kwie 2010 20:46

Nieźle, Wielka Sobota, a laptop pijany :lol:

Lapi00
Chorąży sztabowy
Posty: 5871
Rejestracja: 16 maja 2009 10:31

Postautor: Lapi00 » 03 kwie 2010 20:49

widzisz mordziaty
prawda okazała sie brutalna

Taki slunzok Robo okazał sie spoko gościem

a taki 'nijaki" mordziaty potwierdzil ze zwykłą szują jest.


jesli kogos przepraszac to tylko ROBO.
co niniejszym czynie

Przepraszam Robo, ze moglem pomylic Cię z Mordziatym !!!!
ale przeprosiles :roll: czy tylko jak zawsze glupa palisz to co potrafisz :roll: znaja cie z elka kianek itp ja to wbijam czy mnie zbanuja bo tyle ile ty masz nickow nie ma nikt przebijasz wzystkich tylko napisz jak sie czujesz nagonieniem na *** petrola kolege z pomorza ? :oops: zero masz wstydu zero :oops:



na pewno nie Marcin
spoko wtomku,

narazie nie jest źle, ale moze okazac sie inwestycja w OIL nie bedzie w efekcie zaliczac sie do tych najbardziej zyskownych.
aleś się dyplomata zrobił :lol: :lol: :lol:
Vitus znowu sam ktory kto rok :oops: bo ja zawsze sam :oops: i sie nie wstydze tego jutro ide do rodzicow a marcinecka sie cieszy ze mam 5/5 haha ale miu to radosc sprawia heheehe :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Lapi00
Chorąży sztabowy
Posty: 5871
Rejestracja: 16 maja 2009 10:31

Postautor: Lapi00 » 03 kwie 2010 20:51

Nieźle, Wielka Sobota, a laptop pijany :lol:
eeeeeeeeeeeeee mam wszywke marcin mi zabieg robil :oops: tylko nie pisz ze masz petrola :oops: :lol:

areka_74186
Podporucznik
Posty: 12198
Rejestracja: 12 kwie 2006 21:42
Lokalizacja: Tuskowyje

Postautor: areka_74186 » 03 kwie 2010 20:52

Nieźle, Wielka Sobota, a laptop pijany :lol:
eeeeeeeeeeeeee mam wszywke marcin mi zabieg robil :oops: tylko nie pisz ze masz petrola :oops: :lol:
Nie mam, nigdy nie miałem, zastanawiam się poważnie czy nie wejść w najbliższym czasie :lol:

wtomek
Porucznik
Posty: 31032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wtomek » 03 kwie 2010 20:55

CS: Do ceny akcji jeszcze za chwile wrócimy, ale pozostańmy przy samej spółce, bo mamy tak - pięćdziesiąt milionów dolarów z EBOR- u, siedemdziesiąt milionów dolarów z Totala
i dzisiaj rano również komunikat się pojawił, finansowanie w wysokości stu dwudziestu siedmiu i pół miliona złotych z funduszy inwestycyjnych. To koniec projektów finansowania Petrolinvestu czy coś jeszcze się pojawi?

PG: Myślę, że to nie najgorszy wynik jak po okresie posuchy na rynkach finansowych
i w ogóle kryzysie finansów, a szczególnie, który dotknął spółki poszukiwawczo - wydobywcze. Mamy w tej chwili dostęp do około stu sześćdziesięciu pięciu milionów dolarów finansowania, z tego EBOR i Total, to są fundusze przeznaczone wyłącznie na inwestycje
w Kazachstanie, natomiast zamysł przyciągnięcia inwestorów finansowych, to raczej obsługa bieżącego długu i zapewnienie bieżących operacji samemu Petrolinvestowi.

CS: Będą jeszcze nowi, nazwijmy ich tak potocznie finansujący?

PG: Na dzisiaj nie prowadzimy z nikim rozmów.

Trader S.A.
Starszy chorąży
Posty: 1729
Rejestracja: 17 sty 2010 11:14
Lokalizacja: ************ Zbanowany: 19/20

Postautor: Trader S.A. » 03 kwie 2010 20:56

Nieźle, Wielka Sobota, a laptop pijany :lol:
no i tu jest kwestia


czy wazniejszy jest wielki piatek
czy wielka sobota ?

kiedy mozna pic
i kiedy dosadnie oceniac :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

wtomek
Porucznik
Posty: 31032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wtomek » 03 kwie 2010 20:56

CS: Ile panu jeszcze jest potrzebnych pieniędzy?

PG: Nie chciałbym się przywiązywać do liczb, dlatego, że oczywiście każda emisja akcji to rozwodnienie akcjonariatu a my mamy tutaj kiepską tradycję, jeśli chodzi o kolejne emisje akcji.

CS: To finansowanie, które pan pozyskał do dziś, na co i do kiedy wystarczy?

PG: Jeśli chodzi o samą część inwestycyjną EBOR i Total, Total siedemdziesiąt milionów dolarów, z tego duża część to jest przeznaczona na nowy odwiert K4 na koncesji OTG, który ma potwierdzić zasoby ropy, który już były odkryte w odwiercie K3. Do tego dodatkowe badania sejsmiczne, reinterpretacja badań sejsmicznych, te prace będą trwały pomiędzy dwanaście- szesnaście miesięcy, zaczniemy w drugiej połowie roku. Jeżeli chodzi
o fundusze z EBOR, to chciałbym, żeby zostały one wykorzystane do naszych niezależnych prac na koncesji OTG, na strukturze geologicznej Shirak, to jest ta, która nie podlega jakby transakcji w Totalem i chciałbym, żeby te fundusze były przeznaczone na rozwiercenie pola naftowego, na koncesji Emba Yug Neft, tam gdzie odkryliśmy ropę w listopadzie 2007
i z powodu kryzysu finansowego i braku środków nie byliśmy w stanie rozpocząć produkcji na większą skalę.

wtomek
Porucznik
Posty: 31032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wtomek » 03 kwie 2010 20:57

CS: Może się okazać, że pewnym momencie zabraknie środków?

PG: W tym biznesie jednej rzeczy się nauczyłem, że zawsze brakuje środków na inwestycje.

CS: To ile jeszcze panu brakuje na inwestycje?

PG: Myślę, że te fundusze będą wystarczające na najbliższe dwa lata.

CS: Czy w ciągu owych najbliższych dwóch lat w takim razie wreszcie popłynie ropa?

PG: Ropa popłynęła oczywiście.

wtomek
Porucznik
Posty: 31032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wtomek » 03 kwie 2010 20:58

CS: Mówię w wymiarze tak naprawdę wydobywczym i produkcyjnym.

PG: W wymiarze produkcyjnym chcemy, żeby pierwsze pole, to małe pole na Emba Yug Neft produkowało już na koniec tego roku.

vito
Kapitan
Posty: 43242
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Poznań

Postautor: vito » 03 kwie 2010 20:58

Nieźle, Wielka Sobota, a laptop pijany :lol:
no i tu jest kwestia




kiedy mozna pic
no co, ja co, ale dla Ciebie to zdecydowanie nie jest żaden dylemat :twisted:

Lapi00
Chorąży sztabowy
Posty: 5871
Rejestracja: 16 maja 2009 10:31

Postautor: Lapi00 » 03 kwie 2010 20:58

Nieźle, Wielka Sobota, a laptop pijany :lol:
eeeeeeeeeeeeee mam wszywke marcin mi zabieg robil :oops: tylko nie pisz ze masz petrola :oops: :lol:
Nie mam, nigdy nie miałem, zastanawiam się poważnie czy nie wejść w najbliższym czasie :lol:
jak skoczy marcin :oops: albo bedzie pisal ze znaczy ze trzeba :lol: no dobra wyautowali mnie ale trzeba marcina pilnowac ahah jak skoczy :lol: antywskaznik ehe znikam ehe

wtomek
Porucznik
Posty: 31032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wtomek » 03 kwie 2010 20:58

CS: A pozostałe, czyli Shirak, to w którym wykupił udział koncern Total?

PG: OTG to jest zupełnie inna sprawa. Jest to bardzo duża koncesja, o wiele bardziej skomplikowana geologicznie, przypomnę, że tam największe pokłady ropy znajdują się na głębokości około pięciu - sześciu kilometrów, pod pokładami soli, dlatego między innymi cieszymy się z transakcji w Totalem, bo to jeden z najbardziej doświadczonych operatorów właśnie na takich dużych głębokościach. Ten odwiert K4 rozpoczniemy w drugiej połowie roku, także on powinien zacząć produkować, w pierwszej połowie przyszłego roku, powinniśmy znać jego rezultat. Natomiast poważna produkcja z tego złoża może ruszyć dopiero w 2012 i później.

ex21
Starszy chorąży
Posty: 1043
Rejestracja: 03 mar 2010 19:38

Postautor: ex21 » 03 kwie 2010 20:59

Siedzenie w święta i pisanie o Petrolu to już psychoza, ale jako rozrywka do czytania może być.

Tyle tu uzależnionych od hazardu, którzy wierzą w swoje racje, że czasem bywa to zabawne. :lol:

WESOŁYCH ŚWIĄT i życzę ucięcia strat na tym bankrucie :idea: :lol:
Those who talk about it the most, have the least experience.

wtomek
Porucznik
Posty: 31032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wtomek » 03 kwie 2010 21:00

CS: Wracając do giełdy, bo od tego zaczęliśmy - 2007 rok, to był ten rok szczytu wartości akcji Petrolinvestu, ponad czterysta pięćdziesiąt złotych. Myśli pan, że wróci Petrolinvest do tych poziomów?

PG: Oczywiście chciałbym, ale będzie to trudne biorąc pod uwagę, że powiedzmy zmieniła się struktura akcjonariatu, natomiast w dłuższym okresie czasu ja wierzę w dużą wartość tej spółki i my jako zarząd, jak pan zauważył robimy wszystko, zebu stworzyć fundamenty wzrostu tej wartości, natomiast jeśli chodzi o tę wysoką cenę również trzeba się zapytać inwestorów, którzy wczoraj sprzedawali czy wierzą w długoterminową strategię spółki.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości