BIOMAXIMA [BMX] księga I NewConnect

wszystko na temat spółek publicznych
hektor
Podporucznik
Posty: 12719
Rejestracja: 23 lut 2008 19:34

Re: BIOMAXIMA [BMX] księga I NewConnect

Postautor: hektor » 05 sty 2022 14:25

Podobno testy antygenowe Biomaximy wykrywają Omikron i może dlatego takie duże zamówienie. Jest tylko jedno ryzyko - skąd wezmą kasę na to zamówienie, żeby znowu insajderzy nie sypali akcjami w rynek.
Mimo tego jest szansa na spore wzrosty.

REKLAMA


fluidek
Chorąży sztabowy
Posty: 4525
Rejestracja: 20 wrz 2017 21:25

Re: BIOMAXIMA [BMX] księga I NewConnect

Postautor: fluidek » 05 sty 2022 21:31

Po mojemu kto dziś nie wywalił ten gapa 8)

karpecik
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9073
Rejestracja: 22 maja 2006 12:15
Lokalizacja: Rzeszów

Re: BIOMAXIMA [BMX] księga I NewConnect

Postautor: karpecik » 06 sty 2022 10:19

Nie sądzę. I lepiej dla mnie abym się nie mylił... 8)

olimp.zeusowy
Starszy chorąży
Posty: 1199
Rejestracja: 28 mar 2020 10:12

Re: BIOMAXIMA [BMX] księga I NewConnect

Postautor: olimp.zeusowy » 06 sty 2022 10:26

Sporo osób przegapiło moment wejścia
Fakt jest , iż wiele było na minimach a kasa nie z gumy .
BMX da jeszcze zarobić - i to sporo .
Starszy peronowy nie kupił papiera , a teraz pysk rozdziera .

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: BIOMAXIMA [BMX] księga I NewConnect

Postautor: dusigrosz » 06 sty 2022 10:29

Sporo osób przegapiło moment wejścia
Fakt jest , iż wiele było na minimach a kasa nie z gumy .
BMX da jeszcze zarobić - i to sporo .
Starszy peronowy nie kupił papiera , a teraz pysk rozdziera .
Tez tak sadze. Dziś dzień wolny. Duża cześć inwestorow ma czas zaktualizować giełdowe newsy. Będą chcieli jutro wskoczyć do pociągu. Z drugiej strony mogą się i pojawić inwestorzy widzący szanse na ewakuacje z waloru po dłuższej stagnacji.

karpecik
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9073
Rejestracja: 22 maja 2006 12:15
Lokalizacja: Rzeszów

Re: BIOMAXIMA [BMX] księga I NewConnect

Postautor: karpecik » 06 sty 2022 10:32

Był max cenowy 45 zł w zeszłym roku. I z tego poziomu byłbym już zadowolony.

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: BIOMAXIMA [BMX] księga I NewConnect

Postautor: dusigrosz » 06 sty 2022 10:38

Był max cenowy 45 zł w zeszłym roku. I z tego poziomu byłbym już zadowolony.
Ath 60zl.
Jedna sesja taka jak wczorajsza i jest 45.

fluidek
Chorąży sztabowy
Posty: 4525
Rejestracja: 20 wrz 2017 21:25

Re: BIOMAXIMA [BMX] księga I NewConnect

Postautor: fluidek » 06 sty 2022 10:39

ja tylko krótko zerknąłem na to info i oczywiście żałuję że papiera nie mam, ale... nie biorę po takim odpale bo tutaj w zasadzie od dawna jest tak że po info odpał i dystrybucja, podobnie zresztą jak na innych bananowych spółkach. Pomijam fakt że podano wartość samej umowy ale zysków z niej już nie a te 30% wzrosło. To pod co ma dalej rosnąć? Będę bardzo zaskoczony jak pociągną to dalej :P

karpecik
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9073
Rejestracja: 22 maja 2006 12:15
Lokalizacja: Rzeszów

Re: BIOMAXIMA [BMX] księga I NewConnect

Postautor: karpecik » 06 sty 2022 10:45

ja tylko krótko zerknąłem na to info i oczywiście żałuję że papiera nie mam, ale... nie biorę po takim odpale bo tutaj w zasadzie od dawna jest tak że po info odpał i dystrybucja, podobnie zresztą jak na innych bananowych spółkach. Pomijam fakt że podano wartość samej umowy ale zysków z niej już nie a te 30% wzrosło. To pod co ma dalej rosnąć? Będę bardzo zaskoczony jak pociągną to dalej :P
Czy bananowa spółka? No nie bardzo. Zarabiają i mają zyski.
Nawet łapią się na rekomendacje (37,30 zł).
Przechodzą w styczniu na GPW - to akurat mało znaczy jak dla mnie.
Coś się rozwijają i budują.
A gdzie ty masz w komunikatach ESPI, że jakaś firma zarobi tyle a tyle z umowy? Podaje się wartość kontraktu, a nie zyski.

fluidek
Chorąży sztabowy
Posty: 4525
Rejestracja: 20 wrz 2017 21:25

Re: BIOMAXIMA [BMX] księga I NewConnect

Postautor: fluidek » 06 sty 2022 10:52

ja tylko krótko zerknąłem na to info i oczywiście żałuję że papiera nie mam, ale... nie biorę po takim odpale bo tutaj w zasadzie od dawna jest tak że po info odpał i dystrybucja, podobnie zresztą jak na innych bananowych spółkach. Pomijam fakt że podano wartość samej umowy ale zysków z niej już nie a te 30% wzrosło. To pod co ma dalej rosnąć? Będę bardzo zaskoczony jak pociągną to dalej :P
Czy bananowa spółka? No nie bardzo. Zarabiają i mają zyski.
Nawet łapią się na rekomendacje (37,30 zł).
Przechodzą w styczniu na GPW - to akurat mało znaczy jak dla mnie.
Coś się rozwijają i budują.
A gdzie ty masz w komunikatach ESPI, że jakaś firma zarobi tyle a tyle z umowy? Podaje się wartość kontraktu, a nie zyski.
Wszystkie spółki na bananie są bananowe :P Tutaj trochę bawią mnie podniety typu "wartość umowy jest większa niż cap". I co z tego, liczy się zysk z tej umowy a nie jej wartość. A skoro nie wiadomo to taka ruletka czy już nie za drogo. No ale zobaczymy jutro na koniec sesji.

karpecik
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9073
Rejestracja: 22 maja 2006 12:15
Lokalizacja: Rzeszów

Re: BIOMAXIMA [BMX] księga I NewConnect

Postautor: karpecik » 06 sty 2022 11:03

ja tylko krótko zerknąłem na to info i oczywiście żałuję że papiera nie mam, ale... nie biorę po takim odpale bo tutaj w zasadzie od dawna jest tak że po info odpał i dystrybucja, podobnie zresztą jak na innych bananowych spółkach. Pomijam fakt że podano wartość samej umowy ale zysków z niej już nie a te 30% wzrosło. To pod co ma dalej rosnąć? Będę bardzo zaskoczony jak pociągną to dalej :P
Czy bananowa spółka? No nie bardzo. Zarabiają i mają zyski.
Nawet łapią się na rekomendacje (37,30 zł).
Przechodzą w styczniu na GPW - to akurat mało znaczy jak dla mnie.
Coś się rozwijają i budują.
A gdzie ty masz w komunikatach ESPI, że jakaś firma zarobi tyle a tyle z umowy? Podaje się wartość kontraktu, a nie zyski.
Wszystkie spółki na bananie są bananowe :P Tutaj trochę bawią mnie podniety typu "wartość umowy jest większa niż cap". I co z tego, liczy się zysk z tej umowy a nie jej wartość. A skoro nie wiadomo to taka ruletka czy już nie za drogo. No ale zobaczymy jutro na koniec sesji.
No tak, nie skumałem tego banana. 8)
Mnie akurat ta podnieta daje już zarobić.
Duży ruch był przy 34 zł więc liczę, że ten poziom się utrzyma.

Kapitalizacja BIO obecnie to 145 mln - przychody i zyski są. W porównaniu do np. Genomtec - kapitalizacja 85 mln, zero przychodów i straty (to jest bananowa spółka!) widzę miejsce do wzrostów kursu BIO. Mają szybką umowę na 100 mln (I - II kw) - no dużo. I tego się trzymam w styczniu.

hektor
Podporucznik
Posty: 12719
Rejestracja: 23 lut 2008 19:34

Re: BIOMAXIMA [BMX] księga I NewConnect

Postautor: hektor » 06 sty 2022 11:16

Na koniec III kwartału BMX w gotówce ma 2,4 mln zł, zapasy 10,2 mln zł, zadłużenie netto 21,3 mln zł, marża zysku netto 14,8%, C/Z = 9

Przy takim dużym kontrakcie zakładam marżę zysku netto na poziomie 10% czyli zaokrąglając zarobią 10 mln zł. Obecnie kapitalizacja to 149 mln zł.

Coraz więcej mówi się o tym, że testy antygenowe słabo wykrywają mutację Omikron - to chyba największe ryzyko dla BMX. Jeśli ktoś przetestowany testem antygenowym BMX okaże się zdrowy a następnie przetestowany dokładniejszym testem genetycznym wyjdzie Omikron to słabo.

Na razie stawiam na wzrosty tak do 45 zł ale jak będzie to zobaczymy. :roll:

hektor
Podporucznik
Posty: 12719
Rejestracja: 23 lut 2008 19:34

Re: BIOMAXIMA [BMX] księga I NewConnect

Postautor: hektor » 06 sty 2022 11:46

Od razu powiem, że mam obie spółki, porównywałem BMX z Genxone:
Na koniec III kwartału BMX/Genxone: gotówka 2,4 mln zł/10,4 mln zł , zapasy 10,2 mln zł/0,4 mln zł , zadłużenie netto 21,3 mln zł/ minus 9,5 mln zł, marża zysku netto 14,8% / 35% , C/Z = 9 / 11, kapitalizacja 149 mln zł / 74 mln zł

olimp.zeusowy
Starszy chorąży
Posty: 1199
Rejestracja: 28 mar 2020 10:12

Re: BIOMAXIMA [BMX] księga I NewConnect

Postautor: olimp.zeusowy » 06 sty 2022 11:48

No nie , nie smrodź
Wypociny żałosne pozostaw sobie. Skamlemy , że nie masz . Można było wskoczyć po espi , tanio było

hektor
Podporucznik
Posty: 12719
Rejestracja: 23 lut 2008 19:34

Re: BIOMAXIMA [BMX] księga I NewConnect

Postautor: hektor » 06 sty 2022 12:03

olimp.zeusowy - miej odwagę bycia honorowym - załączę wyciąg z rachunku, że mam BMX a wtedy Ty przesyłasz na mój adres skrzynkę whisky - zgoda?


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości