PZU [PZU] cz.II

wszystko na temat spółek publicznych
rekin1
Podporucznik
Posty: 19572
Rejestracja: 23 lis 2007 19:52

Postautor: rekin1 » 01 kwie 2011 09:11

01.04. Warszawa (PAP) - PZU może w następnych latach wypłacać teoretycznie nawet do 100 proc. zysku na dywidendę - powiedział w radiu PIN Andrzej Klesyk, prezes PZU.

"30 czerwca chciałbym przedstawić walnemu długofalową politykę dywidendową, która będzie inna od obecnej. (...) Górna granica widełek powinna pójść w górę" - powiedział Klesyk.

Dotychczasowa polityka dywidendowa PZU zakłada, że spółka może przeznaczać na dywidendę 45 proc. zysku.

Na pytanie, czy ta granica może wzrosnąć do 100 proc., odpowiedział:

"Może nawet teoretycznie pójść do 100 proc.". (PAP)

pel/ ana/

REKLAMA


gandi
Starszy chorąży
Posty: 1667
Rejestracja: 31 gru 2010 10:37
Lokalizacja: Las Vegas

Postautor: gandi » 01 kwie 2011 09:13

no to ciekawe ile tej dywidendy będzie

prezes powiedział że cały zysk może pójść na dywidendę choć w to raczej nie wierze
Tylko najlepsze produkty finansowe.
Konta bankowe do wyboru. Finanse bez tajemnic

Dowiedz się jak założyć sklep internetowy i zacznij sprzedaż w internecie

aleplama
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2864
Rejestracja: 14 sty 2008 20:50

Postautor: aleplama » 01 kwie 2011 09:44

jak będą podnosić składki to ludzie poszukają innych ubezpieczycieli albo zrezygnują z ubezpieczeń i wtedy 100% zysku to będzie tyle co teraz 50%

fino
Chorąży sztabowy
Posty: 4208
Rejestracja: 05 lip 2006 14:33

Postautor: fino » 01 kwie 2011 09:55

jak będą podnosić składki to ludzie poszukają innych ubezpieczycieli albo zrezygnują z ubezpieczeń i wtedy 100% zysku to będzie tyle co teraz 50%
.
Czytaj ze zrozumieniem albo idz na nadmuchane zadluzone balony jak Lotos i Orlen :wink:
Chodzi o zmiane polityki dywidendowej.
Gorny prog moze byc nawet 100%
.
Rowniez dywidenda za 2010 r bedzie wyzsza niz 45% (Rzeczpospolita ocenia na 60%).
Zmiany beda dotyczyc rowniez 2010r.

gandi
Starszy chorąży
Posty: 1667
Rejestracja: 31 gru 2010 10:37
Lokalizacja: Las Vegas

Postautor: gandi » 01 kwie 2011 10:01

pozatym mówimy narazie o dywidendzie za 2010 a składki maja podnieść w tym czyli 2011 wiec zysk już jest wypracowany

a w dłuższej perspektywie możesz mieć racje
Tylko najlepsze produkty finansowe.
Konta bankowe do wyboru. Finanse bez tajemnic

Dowiedz się jak założyć sklep internetowy i zacznij sprzedaż w internecie

gaulo90
Starszy chorąży
Posty: 1146
Rejestracja: 11 maja 2010 16:18

Postautor: gaulo90 » 01 kwie 2011 10:01

Mam trochę akcji PZU, ale teoretyczne wypłacanie całych zysków spółki w formie dywidendy to jednak nie powód do radości bo znaczyłoby że spółka nie ma pomysłu na dalszy rozwój(akwizycje etc.)

fino
Chorąży sztabowy
Posty: 4208
Rejestracja: 05 lip 2006 14:33

Postautor: fino » 01 kwie 2011 10:02

Z taka polityka dywidendowa Grad nie powinien nawet w 2013 r sprzedawac akcji PZU.
Trzeba pobierac co roku wysoka dywidende i trzymac akcje dla przyszlych pokolen.
PZU to narodowy skarb

fino
Chorąży sztabowy
Posty: 4208
Rejestracja: 05 lip 2006 14:33

Postautor: fino » 01 kwie 2011 10:06

Mam trochę akcji PZU, ale teoretyczne wypłacanie całych zysków spółki w formie dywidendy to jednak nie powód do radości bo znaczyłoby że spółka nie ma pomysłu na dalszy rozwój(akwizycje etc.)[/quote
.
O czym piszesz przeciez PZU to gigant.
I bardzo dobrze ze nie jest zaanzazowany poza Polska dlatego jest wyceniany z premia do podobnych firm na Zachodzie o znacznie nizszej rentownosci i wiekszych ryzykach zagrozen.

MarcinDK_74760
Podporucznik
Posty: 13254
Rejestracja: 18 kwie 2006 09:19

Postautor: MarcinDK_74760 » 01 kwie 2011 10:07

jak będą podnosić składki to ludzie poszukają innych ubezpieczycieli albo zrezygnują z ubezpieczeń i wtedy 100% zysku to będzie tyle co teraz 50%
wszystkie firmy będą podnosić ... ! co ty myslisz że tylko PZU
ostatnio wyliczałem ubezpieczenie OC długoletni klient PZU jestem i chciałęm np. sobie serio sprawdzić , że jak mi zaproponuja gdzieś taniej to sie przenosze i co PZU najtaniej wyszło .. .serio byłem zdziwiony bo brat, kumpel mówia idz gdzie indziej tam taniej tam taniej - to SPRAWDZIŁEM I NAJTANIEJ UBEZPIECZENIE WYSZŁO MI W PZU tam gdzie jestem teraz.


LINK DO CZĘŚCI III NOWEJ:
http://www.parkiet.com/forum/viewtopic. ... 47#6573447

aleplama
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2864
Rejestracja: 14 sty 2008 20:50

Postautor: aleplama » 01 kwie 2011 10:12

jak będą podnosić składki to ludzie poszukają innych ubezpieczycieli albo zrezygnują z ubezpieczeń i wtedy 100% zysku to będzie tyle co teraz 50%
wszystkie firmy będą podnosić ... ! co ty myslisz że tylko PZU
ostatnio wyliczałem ubezpieczenie OC długoletni klient PZU jestem i chciałęm np. sobie serio sprawdzić , że jak mi zaproponuja gdzieś taniej to sie przenosze i co PZU najtaniej wyszło .. .serio byłem zdziwiony bo brat, kumpel mówia idz gdzie indziej tam taniej tam taniej - to SPRAWDZIŁEM I NAJTANIEJ UBEZPIECZENIE WYSZŁO MI W PZU tam gdzie jestem teraz.

tu nie chodzi o OC bo te są nierentowne , chodzi o majątkowe

BalticAndy
Podporucznik
Posty: 15447
Rejestracja: 09 maja 2006 20:34
Lokalizacja: a przy brzegu w ...

Postautor: BalticAndy » 01 kwie 2011 10:33

PZU może w następnych latach wypłacać teoretycznie nawet do 100 proc. zysku na dywidendę
(opis)

01.04. Warszawa (PAP) - PZU może w następnych latach wypłacać teoretycznie nawet do 100
proc. zysku na dywidendę - powiedział w radiu PIN Andrzej Klesyk, prezes PZU.

"W czasie IPO obiecaliśmy inwestorom, że najpóźniej 18 miesięcy po IPO, czyli do
listopada, wrócimy do akcjonariuszy z propozycją co zrobić z nadwyżką kapitału" -
powiedział Klesyk.

Poinformował, że w tej chwili PZU ma dość dużą nadwyżkę kapitału, mniej więcej 5 mld zł
powyżej wymagań bezpieczeństwa.

"To nie jest czysta nadwyżka kapitałowa, to są też pieniądze, która trzymamy i chcemy
dalej trzymać, żeby mieć możliwość dalszego rozwoju, potencjalnych przejęć" - powiedział.

Poinformował, że obecnie trwają dyskusje z głównym akcjonariuszem na temat zmiany polityki
dywidendowej.

"30 czerwca chciałbym przedstawić walnemu długofalową politykę dywidendową, która będzie
inna od obecnej. (...) Górna granica widełek powinna pójść w górę" - powiedział Klesyk.

Dotychczasowa polityka dywidendowa PZU zakłada, że spółka może przeznaczać na dywidendę
25-45 proc. zysku.

Na pytanie, czy ta granica może wzrosnąć do 100 proc., odpowiedział:

"Może nawet teoretycznie pójść do 100 proc."

Dodał, że do rozwoju organicznego spółka nie potrzebuje dodatkowego kapitału. Powtórzył,
że PZU ciągle szuka okazji do przejęć. (PAP)

BalticAndy
Podporucznik
Posty: 15447
Rejestracja: 09 maja 2006 20:34
Lokalizacja: a przy brzegu w ...

Postautor: BalticAndy » 01 kwie 2011 10:37

PZU może w następnych latach wypłacać teoretycznie nawet do 100 proc. zysku na dywidendę
(opis)

01.04. Warszawa (PAP) - PZU może w następnych latach wypłacać teoretycznie nawet do 100
proc. zysku na dywidendę - powiedział w radiu PIN Andrzej Klesyk, prezes PZU.

"W czasie IPO obiecaliśmy inwestorom, że najpóźniej 18 miesięcy po IPO, czyli do
listopada, wrócimy do akcjonariuszy z propozycją co zrobić z nadwyżką kapitału" -
powiedział Klesyk.

Poinformował, że w tej chwili PZU ma dość dużą nadwyżkę kapitału, mniej więcej 5 mld zł
powyżej wymagań bezpieczeństwa.

"To nie jest czysta nadwyżka kapitałowa, to są też pieniądze, która trzymamy i chcemy
dalej trzymać, żeby mieć możliwość dalszego rozwoju, potencjalnych przejęć" - powiedział.

Poinformował, że obecnie trwają dyskusje z głównym akcjonariuszem na temat zmiany polityki
dywidendowej.

"30 czerwca chciałbym przedstawić walnemu długofalową politykę dywidendową, która będzie
inna od obecnej. (...) Górna granica widełek powinna pójść w górę" - powiedział Klesyk.

Dotychczasowa polityka dywidendowa PZU zakłada, że spółka może przeznaczać na dywidendę
25-45 proc. zysku.

Na pytanie, czy ta granica może wzrosnąć do 100 proc., odpowiedział:

"Może nawet teoretycznie pójść do 100 proc."

Dodał, że do rozwoju organicznego spółka nie potrzebuje dodatkowego kapitału. Powtórzył,
że PZU ciągle szuka okazji do przejęć. (PAP)
A którego dzisiaj mamy? :wink: :lol:

rekin1
Podporucznik
Posty: 19572
Rejestracja: 23 lis 2007 19:52

Postautor: rekin1 » 06 kwie 2011 09:23

06.04. Warszawa (PAP) - Skarb Państwa raczej nie będzie w tym roku sprzedawać poprzez giełdę pakietów akcji PGE i PZU. Proces prywatyzacji spółek chemicznych może ruszyć w drugim półroczu - powiedział minister skarbu Aleksander Grad w rozmowie z Obserwatorem Finansowym.

Na pytanie, kiedy na giełdę trafią kolejne pakiety dużych spółek: PZU, PGE, Grad odpowiedział:

"Raczej nie w tym roku. To byłby bardzo trudny test na chłonność rynku, gdybyśmy wypuścili taką liczbę akcji w jednym czasie".

Poinformował, że w drugiej połowie roku możliwy jest powrót do prywatyzacji spółek chemicznych.

"Druga połowa roku na pewno będzie początkiem tych procesów. Myślę tu zwłaszcza o Puławach i o Ciechu, bo Tarnów, Kędzierzyn i Police muszą jeszcze poczekać na efekty podjętej restrukturyzacji, żeby rynek mógł je lepiej wycenić" - powiedział minister.

Podtrzymał, że w latach 2010-2013 wpływy z prywatyzacji mogą wynieść 55 mld zł, a plan na ten rok zakłada 15 mld zł przychodów z tego tytułu.

Poinformował, że resort nie powinien też mieć problemu z pozyskaniem w tym roku 3,3 mld zł z dywidend ze spółek Skarbu Państwa.

"W budżecie na ten rok mamy zapisane z tego tytułu 3,3 mld zł wpływów. Rok 2010 był dobry, jeśli chodzi o zyski i myślę, że nie będzie najmniejszego problemu, żeby plan ten wykonać. Jaka będzie ostatecznie wielkość przychodów - o tym będę wiedział w drugiej połowie maja, w czerwcu, jak już będziemy się przygotowywali do konkretnych decyzji na walnych zgromadzeniach spółek" - powiedział Grad. (PAP)

pel/ osz/

MarcinDK_74760
Podporucznik
Posty: 13254
Rejestracja: 18 kwie 2006 09:19

Postautor: MarcinDK_74760 » 06 kwie 2011 09:26

06.04. Warszawa (PAP) - Skarb Państwa raczej nie będzie w tym roku sprzedawać poprzez giełdę pakietów akcji PGE i PZU. Proces prywatyzacji spółek chemicznych może ruszyć w drugim półroczu - powiedział minister skarbu Aleksander Grad w rozmowie z Obserwatorem Finansowym.



pel/ osz/
REKIN .... masz nowy wątek :lol: :lol:

LINK DO CZĘŚCI III NOWEJ:
http://www.parkiet.com/forum/viewtopic. ... 47#6573447

rekin1
Podporucznik
Posty: 19572
Rejestracja: 23 lis 2007 19:52

Postautor: rekin1 » 06 kwie 2011 10:22

06.04. Warszawa (PAP) - Skarb Państwa raczej nie będzie w tym roku sprzedawać poprzez giełdę pakietów akcji PGE i PZU. Proces prywatyzacji spółek chemicznych może ruszyć w drugim półroczu - powiedział minister skarbu Aleksander Grad w rozmowie z Obserwatorem Finansowym.



pel/ osz/
REKIN .... masz nowy wątek :lol: :lol:

LINK DO CZĘŚCI III NOWEJ:
http://www.parkiet.com/forum/viewtopic. ... 47#6573447
Dziekuję :D
/jestem dzisiaj pierwszy dzień po urlopie i na forumie w tyle/


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Marocco i 210 gości