MCI [MCI] cz.XXIX

wszystko na temat spółek publicznych
_nowy_
Sierżant sztabowy

Postautor: _nowy_ » 19 sie 2010 12:01

Ja mam MCI średnio po 7,30 i jakoś się nie boję, że na dłuższą metę stracę. Ciekawie się zrobi gdy powrócimy ponad 7,20 - wtedy zaczną się ostrzejsze ruchy. Myślę, że piątek może być już powrotem do wzrostów, dostatecznie dużo akcji się przemieliło.

A pseudoinfa autorstwa niezbyt rozgarniętych naganiaczy o nadchodzącym, tragicznym raporcie półrocznym można włożyć między bajki. Aż, czasem korci gdy zwłaszcza na Bankierze widać takie wpisy pseudo-insiderów by to zgłosić.

Cytaty z artykułów prasowych znalezione na forum bankiera:

"Inwestorzy będą szukać spółek, które nie odrobiły jeszcze strat z bessy przewiduje Tomasz Manowiec z BM BGŻ.;W ostatnich tygodniach widać coraz większe zainteresowanie inwestorów małymi i średnimi spółkami, co w wielu przypadkach przełożyło się na wzrosty o kilkadziesiąt procent nawet w ciągu kilku dni. Zwyżki te wiązały się w większości przypadków z dobrymi informacjami z tych spółek lub z publikacją wyników przekraczających oczekiwania rynkowe; zauważa Tomasz Manowiec, analityk BM BGŻ Według analityka taka tendencja może się utrzymywać.Poszukiwane będą akcje, które nie odrobiły jeszcze strat z bessy, a jednocześnie rokują na znaczną poprawę wskaźników w najbliższym czasie przewiduje Manowiec. Do ciekawych propozycji pod tym względem zaliczają się ; wg Manowca - takie spółki jak: Atlas Estates, North Coast czy MCI Management "

"Dwie legendy rynku Tomasz Czechowicz i Rafał Styczeń mają 100 mln zł dla firm. Część wykłada KFK. Na dofinansowanie może liczyć 18-20 spółek.Wkrótce ruszy jeden z największych funduszy technologicznych w kraju. To współinwestycja Krajowego Funduszu Kapitałowego (KFK 50 proc.), MCI Management (25 proc.) i Internet Investment Fund (25 proc.). Już poszukuje nowych, ciekawych projektów. Przedsiębiorcy, którzy przekonają fundusz, że ich firma ma szansę na sukces, mogą ubiegać się o dofinansowanie do 1,5 mln EUR. W sumie do rozdysponowania Internet Ventures (tak nazywa się nowy podmiot) będzie miał 100 mln zł. ; Interesują nas takie sektory, jak media elektroniczne, e-commerce, technologie i usługi internetowe oraz bezprzewodowe wylicza Sylwester Janik, venture partner w MCI Management. Internet Ventures szuka spółek na wczesnym etapie rozwoju oraz na etapie wzrostu. "

Toomm
Chorąży sztabowy

Postautor: Toomm » 19 sie 2010 12:21

Ja mam MCI średnio po 7,30 i jakoś się nie boję, że na dłuższą metę stracę. Ciekawie się zrobi gdy powrócimy ponad 7,20 - wtedy zaczną się ostrzejsze ruchy. Myślę, że piątek może być już powrotem do wzrostów, dostatecznie dużo akcji się przemieliło.

A pseudoinfa autorstwa niezbyt rozgarniętych naganiaczy o nadchodzącym, tragicznym raporcie półrocznym można włożyć między bajki. Aż, czasem korci gdy zwłaszcza na Bankierze widać takie wpisy pseudo-insiderów by to zgłosić.

Cytaty z artykułów prasowych znalezione na forum bankiera:

"Inwestorzy będą szukać spółek, które nie odrobiły jeszcze strat z bessy przewiduje Tomasz Manowiec z BM BGŻ.;W ostatnich tygodniach widać coraz większe zainteresowanie inwestorów małymi i średnimi spółkami, co w wielu przypadkach przełożyło się na wzrosty o kilkadziesiąt procent nawet w ciągu kilku dni. Zwyżki te wiązały się w większości przypadków z dobrymi informacjami z tych spółek lub z publikacją wyników przekraczających oczekiwania rynkowe; zauważa Tomasz Manowiec, analityk BM BGŻ Według analityka taka tendencja może się utrzymywać.Poszukiwane będą akcje, które nie odrobiły jeszcze strat z bessy, a jednocześnie rokują na znaczną poprawę wskaźników w najbliższym czasie przewiduje Manowiec. Do ciekawych propozycji pod tym względem zaliczają się ; wg Manowca - takie spółki jak: Atlas Estates, North Coast czy MCI Management "

"Dwie legendy rynku Tomasz Czechowicz i Rafał Styczeń mają 100 mln zł dla firm. Część wykłada KFK. Na dofinansowanie może liczyć 18-20 spółek.Wkrótce ruszy jeden z największych funduszy technologicznych w kraju. To współinwestycja Krajowego Funduszu Kapitałowego (KFK 50 proc.), MCI Management (25 proc.) i Internet Investment Fund (25 proc.). Już poszukuje nowych, ciekawych projektów. Przedsiębiorcy, którzy przekonają fundusz, że ich firma ma szansę na sukces, mogą ubiegać się o dofinansowanie do 1,5 mln EUR. W sumie do rozdysponowania Internet Ventures (tak nazywa się nowy podmiot) będzie miał 100 mln zł. ; Interesują nas takie sektory, jak media elektroniczne, e-commerce, technologie i usługi internetowe oraz bezprzewodowe wylicza Sylwester Janik, venture partner w MCI Management. Internet Ventures szuka spółek na wczesnym etapie rozwoju oraz na etapie wzrostu. "

w takim razie tylko zostaje nam czekać.....CIERPLIWIE!

falstaff
Młodszy chorąży

Postautor: falstaff » 19 sie 2010 12:25

wszystko fajnie tylko nie ma dat tych artykułów. a mci od początku lipca urósł z 6pln na 7+ pln. może te informacje są już w cenie ?

_nowy_
Sierżant sztabowy

Postautor: _nowy_ » 19 sie 2010 12:37

A znalazłem - pierwszy z końca marca, drugi z początku lipca. Nie są to najświeższe i arty, jeżeli wywołały wzrosty to już mamy je za sobą, ale nie o to chodzi tylko o potencjał jaki ma ta spółka. Efekty widoczne będą długoterminowo. Strat z bessy jeszcze też całkiem nie odrobiliśmy a spółka przez ten czas sporo się rozwinęła.

Takich poziomów się nie spodziewam, ale niegdyś przed kryzysem było 38 zł... Wielu wieszczy, że możemy z kolejną falą sięgnąć 10 - ja myślę, że dobicie okolic 9 w dość krótkim terminie (~miesiąc) jest możliwe, chociaż będzie to na pewno zależne od ogólnych nastrojów na rynku. Jak na razie MCI nie jest spółką nadmiernie zaleszczoną i tutaj wskaźniki makro etc mają znaczenie.

Inna sprawa - jeżeli raport półroczny będzie bardzo przychylny to możemy mieć wzrost pionowy do tych okolic 9. Jeżeli będzie średnio to może nawet mała korekta, ale wątpię że odmieni się generalny kierunek kursu.

Gerda88
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: Gerda88 » 19 sie 2010 12:45

Jeżeli chodzi o ostatni spadek MCI to spowodowane było to faktem odroczenia wyroku sądu i przeniesienie sprawy do Sądu Najwyższego.Poza tym żadne informacje nie wspominały o jakichkolwiek zawirowaniach finansowych spółki.
W moim odczuciu jest MCI jest inwestycją długoterminową,jestem naprawdę ciekaw raportu który (przypominam że już za tydzien 26 sierpnia) przyniesie najprawdopodobniej lepsze niż oczekiwane zyski.Oczywiście kurs nie pójdzie w ciągu jednej sesji i 20% ale powolutku do 7,22 potem 7,82 a potem nie wiem kiedy będzie postój :)

_nowy_
Sierżant sztabowy

Postautor: _nowy_ » 19 sie 2010 14:09

Napisałem do TVN CNBC i dostałem odpowiedź - we wtorek (24 VIII) o 15 będzie na antenie prezes MCI . Ciekawe co tam ciekawego powiedzą...

falstaff
Młodszy chorąży

Postautor: falstaff » 19 sie 2010 14:14

coś w tym jest. kurs wystrzelił ostatnio pod spodziewany wyrok, którego nie było. ja też się na to połaszczyłem ;-) a później się zwalił. pewnie przed kolejnym wyrokiem będzie podobny skok.

na stronach mci jest raport dnb nord z wyceną 9,77 - kto wie ? skoro z wyrokiem na 56mln wyceniano go na prawie 8. no nic, uzbroiłem się w cierpliwość i czekam na wyniki za 1H. mam nadzieję, że będą dobre. cieszy też rosnący kurs.

Gerda88
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: Gerda88 » 19 sie 2010 14:28

Napisałem do TVN CNBC i dostałem odpowiedź - we wtorek (24 VIII) o 15 będzie na antenie prezes MCI . Ciekawe co tam ciekawego powiedzą...
Pewna informacja?

Jeżeli tak to idealna data na tego typu wystąpienia.Dokladnie 2 dni przed opublikowaniem raportu.Oby bylo czym sie pochwalić :D

_nowy_
Sierżant sztabowy

Postautor: _nowy_ » 19 sie 2010 14:37

Cóż, chyba redaktor w mailu mi nie nakłamał... więc raczej pewna. (Chyba, że prezes się wycofa :) ) Tylko pozostaje pytanie czy prezes rozgrzeje inwestorów czy ostudzi nastroje. Mam nadzieje na to pierwsze.

Gerda88
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: Gerda88 » 19 sie 2010 14:50

Cóż, chyba redaktor w mailu mi nie nakłamał... więc raczej pewna. (Chyba, że prezes się wycofa :) ) Tylko pozostaje pytanie czy prezes rozgrzeje inwestorów czy ostudzi nastroje. Mam nadzieje na to pierwsze.
Myślę że skoro się pojawia w takim momencie to przyniesie ze sobą dobre wiadomości :)

bB86
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: bB86 » 19 sie 2010 15:25

Ale wy tu koncert życzeń uprawiacie jeśli chodzi o H1, a tu naprawdę wystarczy przeczytać parę stron wstecz, żeby wiedzieć, że jeśli będzie w Q2 0+, to będzie to naprawdę dobry wynik. Wystarczy zrozumieć skąd się bierze wynik MCI i jakie składowe na niego wpływają w ostatnich miesiącach.

Stety niestety - duży zysk za Q2, który w momencie zakładania tego wątku wydawał się zupełnie realny, przeniósł się na kolejne kwartały.
Pracownicy/ludzie powiązani z RN'em ABC Daty muszą upłynnić swoje akcje, żeby uwolnić jej kurs i umożliwić doszusowanie poziomem choćby do ABE i ACT (obecnie ABC Data jest wyceniana niżej od swoich peer'ów dokładnie o wartość niezużytej jeszcze emisji i nieuwzględnionej w kapitałach własnych, a już doliczonej do ilości akcji w obrocie, czyli 50mln zł).

Jeśli w Q2 MCI pokaże plus to będzie super. I tyle. Dla paru nowych osób na wątku - mówi to naprawdę duży optymista długoterminowy jeśli chodzi o tę firmę ;-)

p.s. osobiście spodziewam się absolutnego zera w Q2 lub nawet z kilku baniek na minusie (wszystko zależy od tego po ile były noszone akcje MCI w ABC, które są poza EuroVentures) i niepodwyższania prognozy rocznej po H1
p.p.s bardziej niż na H1 emSiaJa 24ego, czekam na H1 ABC Daty 31ego..
Obrazek
• Diehard value investor •

netiowiec

Postautor: netiowiec » 19 sie 2010 16:43

-Natasza--
Starszy plutonowy

Postautor: -Natasza-- » 19 sie 2010 17:39

Jeżeli chodzi o ostatni spadek MCI to spowodowane było to faktem odroczenia wyroku sądu i przeniesienie sprawy do Sądu Najwyższego.Poza tym żadne informacje nie wspominały o jakichkolwiek zawirowaniach finansowych spółki.
W moim odczuciu jest MCI jest inwestycją długoterminową,jestem naprawdę ciekaw raportu który (przypominam że już za tydzien 26 sierpnia) przyniesie najprawdopodobniej lepsze niż oczekiwane zyski.Oczywiście kurs nie pójdzie w ciągu jednej sesji i 20% ale powolutku do 7,22 potem 7,82 a potem nie wiem kiedy będzie postój :)
Przyczyny drętwego kursu nie odnosiłabym raczej do wyniku SN, od Skarbu Państwa trudno cokolwiek odzyskać, a szczególnie po tak"krótkim" czasie jakim są 4-5lat, możemy tu sobie przypomnieć jednego Pana którego godności już nie pamiętam a zaliczył głośne przeboje w podobnych rozgrywkach ze SP. A to że na pewno nie wiemy wszystkiego (patrz;mikrotajemniczki) to oczywista oczywistość - dobra informacja we właściwym czasie sporo kosztuje, a dla nie ściśle powiązanych może być nieosiągalna
Jedno wiadomo, że mamy słaby akcjonariat, który traktuje mci jak niegdyś bioton z tym że jedno ich różni fundamenty - i kiedyś głos leszczy zniknie w zgiełku :wink:

W sumie to nic nowego - ale od utrwalania głowa nie boli :wink:
Królowa jest tylko jedna ...!
Obrazek

tom.tom
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: tom.tom » 19 sie 2010 19:01

Ale wy tu koncert życzeń uprawiacie jeśli chodzi o H1, a tu naprawdę wystarczy przeczytać parę stron wstecz, żeby wiedzieć, że jeśli będzie w Q2 0+, to będzie to naprawdę dobry wynik. Wystarczy zrozumieć skąd się bierze wynik MCI i jakie składowe na niego wpływają w ostatnich miesiącach.

Stety niestety - duży zysk za Q2, który w momencie zakładania tego wątku wydawał się zupełnie realny, przeniósł się na kolejne kwartały.
Pracownicy/ludzie powiązani z RN'em ABC Daty muszą upłynnić swoje akcje, żeby uwolnić jej kurs i umożliwić doszusowanie poziomem choćby do ABE i ACT (obecnie ABC Data jest wyceniana niżej od swoich peer'ów dokładnie o wartość niezużytej jeszcze emisji i nieuwzględnionej w kapitałach własnych, a już doliczonej do ilości akcji w obrocie, czyli 50mln zł).

Jeśli w Q2 MCI pokaże plus to będzie super. I tyle. Dla paru nowych osób na wątku - mówi to naprawdę duży optymista długoterminowy jeśli chodzi o tę firmę ;-)

p.s. osobiście spodziewam się absolutnego zera w Q2 lub nawet z kilku baniek na minusie (wszystko zależy od tego po ile były noszone akcje MCI w ABC, które są poza EuroVentures) i niepodwyższania prognozy rocznej po H1
p.p.s bardziej niż na H1 emSiaJa 24ego, czekam na H1 ABC Daty 31ego..
Jak juz pisalem. Ja rowniez zakladam wyniki kolo zera za II kw, ale poniewaz wyniki beda za polrocze to wciaz beda wygladac dobrze :D (nie bedzie dostepnego raportu kwartalnego)
Nie spodziewam sie narazie zmiany prognozy.
Ciekawe jest to ze TechVentures jest juz rownie duzy, jesli nie wiekszy niz EuroVentures.

Czyli oprocz raportu ABC Daty czekamy takze na:
Invia + TVL - fuzja
Debiuty: Telecom, Genomed, itd itp.
Nowe inwestycje o wartosci powyzej 5 -10 mln (moze nawet 30-50) - jest kasa.
8)

netiowiec

Postautor: netiowiec » 19 sie 2010 20:34

Wróć do „Akcje”