MCI [MCI] cz.XXIX

wszystko na temat spółek publicznych
bB86
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2551
Rejestracja: 13 sty 2009 19:02
Lokalizacja: 3City

Postautor: bB86 » 31 sie 2010 14:37

foxy zostawię Ci łamigłówkę logiczną na wrzesień, tylko nie wracaj wcześniej, póki nie rozwiążesz:

wyceń ABC (możesz też ocenić ABE i ACT dla porównania), a żeby to zrobić, musisz umieć jako tako ocenić przyszłą gotówkę generowaną przez tę firmę (2011,2012,2013,2014 etc.)

- znasz dynamiki przychodów z lat ubiegłych
- znasz dynamiki rynku z lat ubiegłych
- znasz mniej więcej marże operacyjne i netto sprzed wejścia Mister dystrybucja IT (Czechowitz, który zna się na tym jak mało kto)
widzisz co robią na poziomie automatyzacji, cyklu konwersji gotówki, możesz nieco zgadywać jak ta restrukturyzacja wpłynie na wyniki abc od 2011 widząć, że w 2009-2010 wpływała już b dobrze (do 2008 abc data była nieefektywnym gigantem)
- wiesz, że mają 55mln w kasie, teraz możesz założyć scenariusze: kiepskiego przejęcia, średniego przejęcia, dobrego przejęcia (trzeba oddać ABE, że oni swoje zrobili świetnie)

- wiesz, że rynek sprzętu w PL w 2011 lub 2012 powinien zdecydowanie urosnąć, a później może rosnąć ok. 5% rocznie
- ABC jako jedna z dwóch największych firm w regionie ma szanse rosnąć ponad rynek, kapitalizując efekty skali

- możesz wziąć poprawkę na osłabienie ożywienia w gołębim USA, ale czy i jak to się przeniesie na jastrzębią Europę - who knows,

Czy zrobisz wycenę konserwatywną czy optymistyczną, zależy już od Ciebie. Jak to zrobisz, to coś tam już ogarniesz skąd się biorą prognozy i w jakim kierunku może zmierzać kurs. Jeśli ABC to niecałe 60% portfela MCI, to wiadomo też skąd prognozy MCI ;)
Zostaje jedna kwestia, o której mówił Czechowitz w ost. wywiadzie: im bardziej opóźni się kolejna fala wzrostowa na GPW, tym mają więcej czasu na inwestycje po atrakcyjnych cenach, więc opóźnienie wykonywania prognozy wcale nie jest taką złą rzeczą, patrząc długoterminowo, wręcz przeciwnie. Jak nałykają te 5-10 nowych inwestycji, to niech się dzieje wola nieba.
Dla krótkoterminowców oczywiście odsuwanie zysków o parę kwartałów jest złe, ale co mnie oni obchodzą, sesese ;)
8)
Obrazek
• Diehard value investor •

REKLAMA


tom.tom
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2306
Rejestracja: 07 wrz 2007 23:30

Postautor: tom.tom » 31 sie 2010 15:57

foxy zostawię Ci łamigłówkę logiczną na wrzesień, tylko nie wracaj wcześniej, póki nie rozwiążesz:
[...]
Moglbys zrobic uproszczona wycene ABC Daty?
Czyli na ile szacujesz wartosc tej spolki za kilka lat zdyskontowaną stopą np. 10% rocznie.
Jak nie public to moze priv ? :)
8)

PS
Z gory dzieki, nie musi byc w tym tygodniu :)
Na pewno masz cos takiego, na innym forum widzialem Twoje wyceny dla MCI.

halohalo.pl
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3772
Rejestracja: 22 mar 2007 01:15
Kontakt:

Postautor: halohalo.pl » 31 sie 2010 16:06

7

7


widzę 7 :shock:

:shock:

Toomm
Chorąży sztabowy
Posty: 4318
Rejestracja: 21 wrz 2007 11:43
Lokalizacja: NS

Postautor: Toomm » 31 sie 2010 16:07

w końcu jakaś końcówka ładniejsza....

sebasti1
Starszy sierżant
Posty: 77
Rejestracja: 14 maja 2009 16:17
Lokalizacja: DUBLIN

I jeszcze coś takiego

Postautor: sebasti1 » 31 sie 2010 16:08

ABC Data coraz bliżej finalizacji inwestycji w regionie


31.08. Warszawa (PAP) - ABC Data prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie akwizycji spółki w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i liczy, że stosunkowo szybko będzie mogła poinformować o ich finalizacji. Spółka kończy przygotowania do wejścia na rynek litewski - poinformowali na spotkaniu z dziennikarzami przedstawiciele ABC Data.
"Rozmowy z jedną z firm są bardzo zaawansowane. Obecnie trwają negocjacje ostatnich, technicznych warunków umowy i uzupełniania dokumentacji. Liczymy, że stosunkowo szybko będziemy mogli poinformować o finalizacji transakcji" - powiedział Michał Rumiński, członek zarządu ABC Data.
Poinformował też, że rozmowy prowadzone są z więcej niż jedną spółką.
"Na naszej liście podmiotów do przejęcia jest więcej niż jedna spółka. Naszym celem jest zdobycie pozycji lidera w regionie, a do tego jedna transakcja mogłaby być niewystarczająca" - powiedział Rumiński.
W niedawnej ofercie publicznej akcji s. H. ABC Data pozyskała 51,7 mln zł, które chce wykorzystać głównie na przejęcia podmiotów z Europy Środkowo-Wschodniej.
"Sądzimy, że środki, które pozyskaliśmy powinny nam wystarczyć do końca 2011 roku.
W pierwszej połowie 2010 r. ABC Data wypracowała 10,88 mln zł zysku netto, 16,91 mln zł zysku operacyjnego i 1,09 mld zł przychodów.
Tegoroczna prognoza ABC Data, przewiduje uzyskanie 31,23 mln zł zysku netto, 49,86 mln zł EBITDA i 2,46 mld zł przychodów.
"Nie widzimy żadnych powodów do zmiany prognozy, podtrzymujemy, że będzie ona co najmniej wykonana" - powiedział Marek Sadowski, prezes ABC Data.
Poinformował też, że od kwietnia grupa obserwuje dynamiczny wzrost sprzedaży w każdym miesiącu rok do roku i tendencja ta jest zachowana także w ostatnich miesiącach.
ABC Data kończy obecnie przygotowania do wejścia na rynek litewski.
"Intensywnie przygotowujemy się do wejścia na rynek litewski i kończymy obecnie proces rejestracji spółki. Rynek ten będzie obsługiwany podobnie jak Słowacja tzn. wysyłki będą realizowane z magazynu w Warszawie bezpośrednio do klientów na Litwę" - powiedział Sadowski.
ABC Data oczekuje, że przychody z obsługi rynku litewskiego w 2010 r. będą marginalne, ale docelowo mają osiągnąć porównywalną wartość jak na Słowacji, czyli około 20 mln euro rocznie.(PAP)
gsu/ gor/


Depesza pochodzi z Serwisu Ekonomicznego PAP z 31.08.2010 12:01 :wink:

Tomek1978
Starszy chorąży
Posty: 1096
Rejestracja: 12 sty 2006 00:16
Lokalizacja: Opole

Postautor: Tomek1978 » 31 sie 2010 16:09

Chyba ktoś wie o czymś, o czym my nie wiemy :)

_nowy_
Sierżant sztabowy
Posty: 117
Rejestracja: 16 wrz 2009 17:24

Postautor: _nowy_ » 31 sie 2010 16:14

Czyżbyśmy wracali do wzrostów? Wzrost przy ogólnie nie najlepszych nastrojach na rynku dobrze prognozuje. Coś przeczuwam, że w tym tygodniu powyżej 7.20 skończymy.

halohalo.pl
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3772
Rejestracja: 22 mar 2007 01:15
Kontakt:

Postautor: halohalo.pl » 31 sie 2010 16:15

Chyba ktoś wie o czymś, o czym my nie wiemy :)
Nam wystarczy posiadać akcje

kajak
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 286
Rejestracja: 14 mar 2006 18:23
Lokalizacja: Wlkp.

Postautor: kajak » 31 sie 2010 18:52

Czy ktos z kolegów lub koleżanek wie, kiedy aktualizowane sa wskaźniki c/z po podaniu przez spółkę wyników za kwartał albo pólrocze?

netiowiec

Postautor: netiowiec » 31 sie 2010 19:03

aktualizowane są na bierząco, np. bankier.pl korzysta z Notorii i oni potrzebuja nieraz kilka dni na podesłanie i zmianę w tabelkach, nie wiem jak inne portale

można też samemu policzyć :wink:


ps.

Notoria Serwis zajmuje się opracowywaniem i sprzedażą baz danych dotyczących podmiotów gospodarczych oraz monitorowaniem rynków finansowych. Głównymi klientami spółki są agencje informacyjne, wydawnictwa prasowe, portale internetowe oraz inwestorzy giełdowi. Pozyskiwaniem danych oraz ich wprowadzaniem do systemów komputerowych zajmuje się Centrum Wprowadzania Danych filia w Człuchowie, natomiast za prowadzenie i sprzedaż baz danych, obsługę klientów oraz przygotowanie nowych produktów informacyjnych odpowiedzialna jest Centrala w Warszawie.

http://notoria.org/

kajak
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 286
Rejestracja: 14 mar 2006 18:23
Lokalizacja: Wlkp.

Postautor: kajak » 31 sie 2010 19:08

Dzieki! Chodzi mi o to, kiedy wyniki (podane dzisiaj) znajduja odzwierciedlenie w tabelkach, np. tutaj:
http://www.gpw.pl/zrodla/gpw/spws/spws1/wskznapl.html

Nolan78
Chorąży
Posty: 884
Rejestracja: 18 kwie 2007 08:06

Postautor: Nolan78 » 31 sie 2010 19:08

Ja też proponuję samemu policzyć dla pewności ;)
To pycha i chciwość prowadzi nas do zguby...

netiowiec

Postautor: netiowiec » 31 sie 2010 19:12

Dzieki! Chodzi mi o to, kiedy wyniki (podane dzisiaj) znajduja odzwierciedlenie w tabelkach, np. tutaj:
http://www.gpw.pl/zrodla/gpw/spws/spws1/wskznapl.html

nie mam czerwonego pojęcia, możliwe, że "sap" :wink:

foxy
Starszy chorąży
Posty: 1144
Rejestracja: 10 sty 2008 22:10
Lokalizacja: z piekła rodem

Postautor: foxy » 31 sie 2010 23:59

foxy zostawię Ci łamigłówkę logiczną na wrzesień, tylko nie wracaj wcześniej, póki nie rozwiążesz:

wyceń ABC (możesz też ocenić ABE i ACT dla porównania), a żeby to zrobić, musisz umieć jako tako ocenić przyszłą gotówkę generowaną przez tę firmę (2011,2012,2013,2014 etc.)
rozwiązanie zagadki to: Idzie wrzesień, spadki niesie :lol:
http://pb.pl/2/a/2010/08/31/Idzie_wrzes ... dki_niesie
nie wymagaj ode mnie, żebym bawił się w wróżkę nie jestem z tych co horyzont inwestycyjny rozpatrują w latach, no może z wyjątkiem Fasingu ale to jest spółka z potencjałem przewyższającym ABC kilkukrotnie ! jak masz chwilę to zerknij na raport, który tak naprawdę nie pokazuje prawdziwego potencjału, jak będziesz chciał więcej to nie krępuj się zapytać

Wracając do MCI i ABC
przeczytałem wczoraj sprawozdanie ABC i jest dokładnie jak piszesz dlatego co do prognozy wyników ABC nie mam większych zastrzeżeń z wyjątkiem prognoz dotyczących wzrostów rynku sprzętu ale to moja opinia i dopiero za jakiś czas można będzie ją zweryfikować. Natomiast prognozy MCI to już wariant bardzo optymistyczny i tylko cud albo wygrana sprawa w SN mogłaby spowodować wykonanie planu, możesz policzyć do ilu musi wzrosnąć kurs ABC, żeby MCI zrealizowało prognozy? 8) dlatego kupiłem ABC - bo potencjał spadków uważam za wyczerpany (porównując chociażby do ABPL natomiast MCI, będę kupował tylko przy rosnącym rynku i pod decyzję SN dlatego telefon i dzwonić kiedy rozpatrzą.
FSG DT

netiowiec

Postautor: netiowiec » 01 wrz 2010 00:25

yezusmaryja kolejne członki z bandy "wszystkiego najlepszego" wyłamują się :shock: o o o ( tu unoszę dłoń) niebieska dziewczynko jak poczuwasz się do coraz gorszych wyników spółki o którą ocierasz się kroczem od miesięcy ?
może coś ciekawego znalazłaś oprócz suchych jedynie istotnych danych ?
ps. chcesz nr do Tomka ? :wink:

do Kazika też mam


i do ..... ale to już .....


buziaki :D


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 100 gości