PETROLINVEST [OIL] czesc XIX

wszystko na temat spółek publicznych
robinsoncruzoe
Starszy chorąży
Posty: 1728
Rejestracja: 11 kwie 2007 21:19
Lokalizacja: warmia

Postautor: robinsoncruzoe » 20 cze 2010 16:34

no to co od poniedziałku odbicie korekcyjne pod 13,50 ? bo mam tego trochę po 11,70 :roll:
masz jeszcze całe pół niedzieli na zaklinanie :wink:
TAAAAAAAAAAAAA a ty pewnie chcesz kupić po 10 , ja może jeszcze niżej 9,5 ale najpierw zgodnie z AT powinien być ruch w górę

REKLAMA


Miszelmax
Starszy chorąży
Posty: 1495
Rejestracja: 06 paź 2009 21:43

Postautor: Miszelmax » 20 cze 2010 16:51

no to co od poniedziałku odbicie korekcyjne pod 13,50 ? bo mam tego trochę po 11,70 :roll:
masz jeszcze całe pół niedzieli na zaklinanie :wink:
TAAAAAAAAAAAAA a ty pewnie chcesz kupić po 10 , ja może jeszcze niżej 9,5 ale najpierw zgodnie z AT powinien być ruch w górę
Tylko zgodnie z AT i VOL , bo nic innego nie rokuje jeszcze na odbicie :roll: , ale to jeszcze nie w poniedziałek :wink:
I nie ważne czy z 11zł , 9.5zł lub nawet 8zł , jak solidnie wolumen przekroczy bańkę papiera na spadku... to można skubnąć co nieco :lol:
Obrazek

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Postautor: optymistyczny » 20 cze 2010 17:42

tu generalnie dobrym pytaniem jest " czemu to sluzy" (poza oczywiscie iloscia " wygranych" na..forach internetowych ;) ) bo niwatpliwie zwieksza to mozliwosc wahan wycen, jak i odddala od "fundamentow". tym bardziej ze ostatni kryzys konuinkturalny pokazal, ze kapitalizam owszem, tyle ze niekoniecznie ten "menadzerski" (kiedy to bodajze CEO merril lynch zagrnal rekorodwy bonus za doprwadzenie firmy do de facto... bankructwa ;) itd itp ) czy z generalna , leninowska ;) zasada - perpetum mobile - 'prywatyzacji' zyskow i 'uspoleczniania' strat ;) w prawdziwym kapitalizmie to nie ma sensu - w tym "menedzerskim" - z punktu widzenia chocby 'teorii gier' - jest wrecz wymuszana, optymalna strategia ;)
1. czemu ma służyć? to proste
w momencie w którym spadają inwestycyjnym przychody z fuzji i emisji nowych walorów (ale *** z fuzji) lukę trza czyms zapełnić
stąd potrzebna jest większa zmienność na aktywach
2. nie ma czegoś takiego jak prawdziwy kapitalizm
to brzmi podobnie jak prawdziwe chrześcijaństwo
i tu i tu poszczególne odłamy z równą determinacją i fanatyzmem zapewniają że tylko i wyłącznie one są "prawdziwe"
a prawda jest taka że kapitazlim to system ekonomiczny z pojemna definicją i wszystkie ustroje po XVIII wieku (z relnym socjalizmem włacznie) były systemami kapitalistycznymi (czyli takimi w którym się akumuluje w celach osiągnięcia zysku)
3. co do kapitalizmu "menadzerskiego" to pełna racja - ale to też żadna nowość bo wynika on z sprzeczności w samym systemie co już dawno dokładnie pewien brodacz opisał :wink:
co do 1 zgoda, ale co do reszty - po czesci klania lewicowe pranie mozgow ( na podstawie blednych (badz swidomie sfalszowanych) przeslanek, wyciaganie "prawdziwych " ideologicznie wnioskow) A ten z broda, nie tylko ze mial system totalnie sprzeczny z ludzka natura ( tzn system znakomity - tylko rodzaj ludzki do kitu :) ) ale i zmanipuloal pojecie "walki klas" - pierwotnie odnosila sie ono do klasy pobietrajacej podatki i placacej je i wymyslili ja francuzi. Ja widze raczej synergie i pozytywne sprzezenie zwrotne 'pracobiorcy' i 'kapitalisty'. chyba ze 'pracobiorca' jest sowieckim zlodziejem i uwaza, ze dobro kogos innego, elementarne pojecie kapitlaizmu "wlasnosc", wlasnie jemu sie nalezy..a bo... tak 8)

sam kapitalizm jest tak naturalny jak natura ludzka - to rzaczej kwestia jak pogodzic sytem polityczny z nim bo zeby daleko nie szukac - w "demokracji" istnieje oczywista 'walka klas" z racji chocby tego ze tych pracowitych, przedsiebioczych , roztropnych (cnoty biblijne) jest jakby mniej, niz leniwych, niemadrych i oczekujacych ze im sie cos darmo "nalezy" ( biblijne przywary) innymi slowy - jakos tak sie dziwnie w dzijach swiata zawsze skladalo, ze "biednych" bylo zawsze znacznie wiecej, niz "bogatych" i tu pojawialyu sie "napiecia spoleczne" , jednak komunistyczne " wyrownanie potencjalu" (oczyscie poza wyrozniona kasta aparatczykow) powodowoalo zanik przeplywu nie tylko pradu ;) ale i czegokowlwiek ;)

vito
Kapitan
Posty: 43229
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Poznań

Postautor: vito » 20 cze 2010 18:31

no to co od poniedziałku odbicie korekcyjne pod 13,50 ? bo mam tego trochę po 11,70 :roll:
masz jeszcze całe pół niedzieli na zaklinanie :wink:
TAAAAAAAAAAAAA a ty pewnie chcesz kupić po 10 , ja może jeszcze niżej 9,5 ale najpierw zgodnie z AT powinien być ruch w górę
wcale nie zamierzam tego kupować

vito
Kapitan
Posty: 43229
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Poznań

Postautor: vito » 20 cze 2010 18:34

w tym rzecz qgenie że KNS tylko dla nielicznych
banki inwestycyjne brokerzy członkowie GPW


Z drugiej strony dobrze sie dzieje ze takie instrumenty sa wprowadzane bo kto wie jak wygladac bedzie sytuacja na gieldach w II polroczu gdy banki centralne zaczna z pewnoscia zbieranie kapitalu ktory tak lekka reka wypuscily po luty 2009.

Qgen
pytanie czy będą
deflacja w US pokazuje że nie będzie raczej podstaw do tego
ogólnie
moim zdaniem US już jest drugą Japonią
deflacja - niska konsumpcja - wysokie bezrobocie - silne delewarowanie aktywów - silna waluta

vito
Kapitan
Posty: 43229
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Poznań

Postautor: vito » 20 cze 2010 18:47

tu generalnie dobrym pytaniem jest " czemu to sluzy" (poza oczywiscie iloscia " wygranych" na..forach internetowych ;) ) bo niwatpliwie zwieksza to mozliwosc wahan wycen, jak i odddala od "fundamentow". tym bardziej ze ostatni kryzys konuinkturalny pokazal, ze kapitalizam owszem, tyle ze niekoniecznie ten "menadzerski" (kiedy to bodajze CEO merril lynch zagrnal rekorodwy bonus za doprwadzenie firmy do de facto... bankructwa ;) itd itp ) czy z generalna , leninowska ;) zasada - perpetum mobile - 'prywatyzacji' zyskow i 'uspoleczniania' strat ;) w prawdziwym kapitalizmie to nie ma sensu - w tym "menedzerskim" - z punktu widzenia chocby 'teorii gier' - jest wrecz wymuszana, optymalna strategia ;)
1. czemu ma służyć? to proste
w momencie w którym spadają inwestycyjnym przychody z fuzji i emisji nowych walorów (ale *** z fuzji) lukę trza czyms zapełnić
stąd potrzebna jest większa zmienność na aktywach
2. nie ma czegoś takiego jak prawdziwy kapitalizm
to brzmi podobnie jak prawdziwe chrześcijaństwo
i tu i tu poszczególne odłamy z równą determinacją i fanatyzmem zapewniają że tylko i wyłącznie one są "prawdziwe"
a prawda jest taka że kapitazlim to system ekonomiczny z pojemna definicją i wszystkie ustroje po XVIII wieku (z relnym socjalizmem włacznie) były systemami kapitalistycznymi (czyli takimi w którym się akumuluje w celach osiągnięcia zysku)
3. co do kapitalizmu "menadzerskiego" to pełna racja - ale to też żadna nowość bo wynika on z sprzeczności w samym systemie co już dawno dokładnie pewien brodacz opisał :wink:
co do 1 zgoda, ale co do reszty - po czesci klania lewicowe pranie mozgow ( na podstawie blednych (badz swidomie sfalszowanych) przeslanek, wyciaganie "prawdziwych " ideologicznie wnioskow) A ten z broda, nie tylko ze mial system totalnie sprzeczny z ludzka natura ( tzn system znakomity - tylko rodzaj ludzki do kitu :) ) ale i zmanipuloal pojecie "walki klas" - pierwotnie odnosila sie ono do klasy pobietrajacej podatki i placacej je i wymyslili ja francuzi. Ja widze raczej synergie i pozytywne sprzezenie zwrotne 'pracobiorcy' i 'kapitalisty'. chyba ze 'pracobiorca' jest sowieckim zlodziejem i uwaza, ze dobro kogos innego, elementarne pojecie kapitlaizmu "wlasnosc", wlasnie jemu sie nalezy..a bo... tak 8)

sam kapitalizm jest tak naturalny jak natura ludzka - to rzaczej kwestia jak pogodzic sytem polityczny z nim bo zeby daleko nie szukac - w "demokracji" istnieje oczywista 'walka klas" z racji chocby tego ze tych pracowitych, przedsiebioczych , roztropnych (cnoty biblijne) jest jakby mniej, niz leniwych, niemadrych i oczekujacych ze im sie cos darmo "nalezy" ( biblijne przywary) innymi slowy - jakos tak sie dziwnie w dzijach swiata zawsze skladalo, ze "biednych" bylo zawsze znacznie wiecej, niz "bogatych" i tu pojawialyu sie "napiecia spoleczne" , jednak komunistyczne " wyrownanie potencjalu" (oczyscie poza wyrozniona kasta aparatczykow) powodowoalo zanik przeplywu nie tylko pradu ;) ale i czegokowlwiek ;)
nie pranie mózgów (bo ja za młody na to), a gruntowna edukacja :!:
BTW
o Twoim poście mógłbym - idąc na łatwizne intelektualną - powiedzieć prawicowe pranie mózgu bo występują w nim wszystkie elementy argumentacji prawicowej
tyle że są one fałszywe gdyż odwołują sie najczęściej do kulturowych stereotypów
1. nie ma czegoś takiego jak ludzka natura - to pojęcie używane max do XVIII wieku
postępowanie człowieka bierze się z kultury a ta zmienną jest - to co naturalne było kiedyś dziś juz nie jest i na odwrót
2. w kwestii brodacza ja bym odróżniał Proroka od uczniów
ja np. nie oskarżam Chrystusa za zbrodnie jego uczniów i ich następców
to byłoby nadużycie
3. co do pracobiorcy to - wybacz - sam sobie przeczysz kwestionując własnośc prezesów banków inwestycyjnych
albo szanujesz każą własność - albo zaczynasz ją oceniać z jakiś prepektyw etycznych
jeżeli uważasz że prezes banku nie powinien zarabiać tyle ile zarabia bo nie wnosi tyle pracy ile pensji dostaje to wybacz dokładnie tak samo może argumentować "sowiecki" pracobiorca
4. ludzie nie dzielą się na roztropnych i nieroztropnych tylko na warstwy zamożne i nie
problem w tym że zamożność wbrew argumentacji bardzo często nie ma wiele wspólnego z praca roztropnościa itd...
5. kapitalizm nie jest naturalny, bo gdyby był to by istniał od zarania anie powstawał w XVIII wieku
no chyba że mylisz kapitalizm (ustrój) z wolnym rynkiem (metodą alokacji) - co bardzo czesto wspólcześnie się zdarza i wynika bądź z braków w wiedzy bądź z cynizmu
6. co do wyrównywania to dlaczego nie podajesz przykładu Skandynawii?
tam wyrównuja od lat - i idzie im fenomenalnie
przepływy mają wiekszy niz neoliberalne raje (UK i US) które biją w każdych statystykach na głowe

koora
Starszy chorąży
Posty: 1973
Rejestracja: 12 gru 2007 19:19

Postautor: koora » 20 cze 2010 19:19

Będę tak długo "dręczyć", aż się opamięta, to co możliwe, przywróci do właściwej formy i bezlitośnie rozprawi się z tymi, którzy jego, jego Rodzinę i Osoby które kiedyś kochał - przestaną dręczyć jego i innych. Oprawcom warto zalecić zimny prysznic- nie ma tego dobrego, coby niektórym na dobre nie wyszło, a skuteczne wyrywanie "chwastów" tzn. "lasek" tylko na dobre ich partnerom wyszło i zemsta jest nie na miejscu. :) A i kontakty z fajnymi Chłopakami warto, żeby odnowił. :wink:
Droga Kooro

http://redspecial.wrzuta.pl/audio/1D5Ao ... _the_clyde

i choc poruszylas tak wiele tematow w swym poscie, a rozpakowanie ich tak ladnie zapakowanych byloby grzechem moze wraz z wyciszona muzyka i lampka Porto zaczniesz zyc i Ty, dniem dzisiejszym bez Vendetty, bez ogladania sie przeszlosc (nie myl ze zrobieniem porzadkow) i tym co nadal jest dane, tym cieszyc sie tez mozna, bo bolu nie minie gdy ciagle bedziesz wyszukiwala orla na niebie.

http://www.youtube.com/watch?v=m__yVh5h3e0

Dobranoc
Qgen
Porządków nie robię, bo mi nie po drodze. :D :D :D Balagan to jest to, co umiem robić najlepiej.:D Nawet zaniechalam uwielbianego przeze mnie mycia okien. :D

Vendetta to piękny odcień lakieru do paznokci Chanel - szkoda, że zaczęlam mieć alergię na chemiczne zapachy, bo aż żal - taki piękny i niezdrowy. :D

Muzę uwielbiam sluchać glośno. :D :roll:

Kręgoslup mnie jedynie boli i to nie moralny - ale kręgowce tak miewają, zwlaszcza po bliskim kontakcie z innym, większym napastnikiem. :)

A ze swojej przeszlości lubię każdy dzień, którego doświadczylam - mimo wszystko w bardzo wielu przypadkach wiem, o czym mówię czy piszę i dobrze mi z tym. :)

Niedobra koora, niedobra... :D :D :D

Aha - chleb upieklam - dobry - z maszyny z teflonem - będę jeść. :D Gdybyś znal kogoś, komu znów można zaoferować zwykly posilek w "nawiedzonym" towarzystwie lub niech stracę :roll: - bez mojego dręczenia - daj znać. :D Dopóki są pieniądze, nie pozwolę, aby ktoś byl glodny... :idea:

Pozdrawiam Qgen - :D Lubię kiedy - dzięki Tobie - uświadamiam sobie, jak mi dobrze na Świecie :!: :!: :!:

koora - trolka :roll:
"Kiedy przyjdą podpalić Dom, ten w którym mieszkasz-Polskę-...bagnet na broń..."!!!Władysław Broniewski

koora
Starszy chorąży
Posty: 1973
Rejestracja: 12 gru 2007 19:19

Postautor: koora » 20 cze 2010 19:41

...Moje Wy Kochane Glaby Kapusciane...
Świetna wskazówka- dobrze wiesz o czym piszesz - nie ma zdrowszego warzywa niż kapusta, więc jesteśmy nienajgorsi. :!: :!: :!: :D :D :D

...dzis KAPITALIZM funkcjonuje jest w spoleczenstwach KLANOWYCH (Indie, Pakistan, czesc krajow znad Zatoki, gdzie kobiety maja ograniczone prawa PO_lityczne, a w niektorych nawet zadnych - i wychodzi im to na zdrowie) oraz Chinach i Meksyku...
Co Kobietom po prawach politycznych, jeśli nie miewają wartościowych Partnerów, Ojców czy innych Facetów obok siebie
:!: Zdrowe życie to takie, kiedy masz obok siebie wartościowych Ludzi, którzy inspirują , uczą, pomagają, wspierają i znają swoje miejsce w szeregu. :!:

A co do innych zachowań spolecznych - metodę wartościowania pracy warto byloby przywrócić, bo niektórym Wspóbratymcom nieco zaburzają się proporcje. :( Wiele Kobiet, które wspieraly swoich Mężczyzn w procesie osiągania przez nich zaszczytów zawodowych , które byly Sprzątaczkami, Kucharkami, Ogrodniczkami, Niańkami, Psychologami, Kierowcami, kiedy wypil,
Gejszami, Matkami i Siostrami Milosierdzia - kiedy niektórzy Panowie poczują "wiatr w żaglach" - dość często zapominają, że to dzięki ich poświęceniu mieli tak dobrze, że mogli osiągnąć, to co mają a pozbawianie ich środków do życia, na które calym swoim życiem - zaslużyly - jest wynaturzeniem i to nie tylko Ludzkim, a także prawnym - dość często procesy alimentacyjne i różnego rodzaju "myki" pozwalają takim "gogusiom" fruwać bez jakiejkolwiek odpowiedzialności za innych...

U oddalających się od swoich Chlopaków Kobiet bywa jednak inaczej - często inspirują się poza związkiem, wracają mocniejsze i mogą wspierać Dom, który tworzą...Im wyżej mierzą, tym "uzysk" z takiej inspiracji większy :!:

Dzięki Roger za wpis - pozwoli mi na uporządkowanie istotnych spraw dot. często niegodnych zachowań innych uczestników nie tylko tego forum :idea:
"Kiedy przyjdą podpalić Dom, ten w którym mieszkasz-Polskę-...bagnet na broń..."!!!Władysław Broniewski

qgen
Porucznik
Posty: 36187
Rejestracja: 30 paź 2006 23:13

Postautor: qgen » 20 cze 2010 19:46

U oddalających się od swoich Chlopaków Kobiet bywa jednak inaczej - często inspirują się poza związkiem, wracają mocniejsze i mogą wspierać Dom, który tworzą...Im wyżej mierzą, tym "uzysk" z takiej inspiracji większy :!: :
tak, tak a pozniej w calym domu leci glosno:

http://djss.wrzuta.pl/audio/3l9BQgHh39N ... urn_to_you

Qgen

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Postautor: optymistyczny » 20 cze 2010 19:46

Vito- nie miejsce i nie czas ale w wielu kwestiach zgdozilnym sie z krytykami "wolnego rynku" w obecnej formie, w wielu zgdiozilbym z Toba , a w innych polemizowalbnym ;) i tak- mam na mysli "wolny rynek" ale i sklonnosc do gromadzenia dobr dla siebie i potomkow, jako motor napedowy aktywnosci ludzkiej. generalnie, wydaje mi sie ze jestesmy przed powaznymi zmianami i to wlasnie w europie - nie w usa. europa nie ma wielu atutow usa za to fatalne budzety, pomysalmi " goni w pietke" ( *** eko itd) ,a to co bylo najlepsze - odbudowa po IIWS i praca w strachu przed sowietami, to juz przeszlosc i ma najgorsze - fatalna demografie, a ta dosiegala zawsze kazdego od tysiacleci ( i za nascie lat powali tygrysa chinskiego, kiedy te rezerwy beda "jak znalazl" na unikniecie katastrofy) .

nawisem mowiac - tak co do kultury - ta amerykanska , a przynajmniej jej mit, pozwala na sterowanie demografia, a ta okazywala sie zawsze kluczowym elementem determinujacym realny rozwoj gospodarzczy. generalnie jest czas na zastanawainie sie bo pomimo ogromnego wzrostu tzw "pkb" na "zachodzie" ludzie maja tyle samo co... kilkadzisiat lat temu - bardzo ciekawe ;)

P.S. nie mam czasu teraz szukac ,ale bardzo inspirujaca byla koncepcja pewnego czleka z XIX wieku (w niemczech nawet dzialalo w jakims ktraju zwiazkowym przez jakis czas) - koncepcja pienidza ustawowo..tracacego na wartosci ;) i o ile mrzonki o wiazaniu ze zlotem sa po prostu grozne ( stala deflacja i 'zwijanie' sie + utopia (chaos) z politycznych wzgledow) to taka koncepcja pieniadza, wlasnie przy calym swym rewolucjonizmie, przynajmniej inteleuktualnie wydaje sie byc bardzo ciekawa ;)
Ostatnio zmieniony 20 cze 2010 19:54 przez optymistyczny, łącznie zmieniany 1 raz.

Kot Da Vinci
Starszy chorąży
Posty: 1307
Rejestracja: 15 kwie 2008 13:00

Postautor: Kot Da Vinci » 20 cze 2010 19:54

idzie odpal na petrolu, brakuje tylko porad kulinarnych

:lol:
X X :lol:
Obrazek
dawniej znany jako Kangaroo

marcinecki_69537
Porucznik
Posty: 31543
Rejestracja: 14 mar 2006 18:28
Lokalizacja: Gdanisko

Postautor: marcinecki_69537 » 20 cze 2010 20:07

:lol: :lol: :lol:

baret
Starszy chorąży
Posty: 1623
Rejestracja: 06 mar 2008 13:53

Postautor: baret » 20 cze 2010 20:18

:lol: :lol: :lol:
jak teraz wszyscy kochają napieralskiego na którego głosowałem :lol: :lol: 8)

marcinecki_69537
Porucznik
Posty: 31543
Rejestracja: 14 mar 2006 18:28
Lokalizacja: Gdanisko

Postautor: marcinecki_69537 » 20 cze 2010 20:39

:lol: :lol: :lol:
jak teraz wszyscy kochają napieralskiego na którego głosowałem :lol: :lol: 8)
WLASNIE DLATEGO NIE BEDE GLOSOWAL W 2 TURZE
EWENTUALNIE JAK NIE DAJ BOG POJDE TO SKRESLE OBYDWU DURNI !!!!!


BOROWSKI CIMOSZEWICZ I CALE SDPL DO NORY !!!!!!!!!!!!!!!!!
Ostatnio zmieniony 20 cze 2010 20:44 przez marcinecki_69537, łącznie zmieniany 1 raz.

vito
Kapitan
Posty: 43229
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Poznań

Postautor: vito » 20 cze 2010 20:40

Vito- nie miejsce i nie czas ale w wielu kwestiach zgdozilnym sie z krytykami "wolnego rynku" w obecnej formie, w wielu zgdiozilbym z Toba , a w innych polemizowalbnym ;) i tak- mam na mysli "wolny rynek" ale i sklonnosc do gromadzenia dobr dla siebie i potomkow, jako motor napedowy aktywnosci ludzkiej. generalnie, wydaje mi sie ze jestesmy przed powaznymi zmianami i to wlasnie w europie - nie w usa. europa nie ma wielu atutow usa za to fatalne budzety, pomysalmi " goni w pietke" ( *** eko itd) ,a to co bylo najlepsze - odbudowa po IIWS i praca w strachu przed sowietami, to juz przeszlosc i ma najgorsze - fatalna demografie, a ta dosiegala zawsze kazdego od tysiacleci ( i za nascie lat powali tygrysa chinskiego, kiedy te rezerwy beda "jak znalazl" na unikniecie katastrofy) .

nawisem mowiac - tak co do kultury - ta amerykanska , a przynajmniej jej mit, pozwala na sterowanie demografia, a ta okazywala sie zawsze kluczowym elementem determinujacym realny rozwoj gospodarzczy. generalnie jest czas na zastanawainie sie bo pomimo ogromnego wzrostu tzw "pkb" na "zachodzie" ludzie maja tyle samo co... kilkadzisiat lat temu - bardzo ciekawe ;)

P.S. nie mam czasu teraz szukac ,ale bardzo inspirujaca byla koncepcja pewnego czleka z XIX wieku (w niemczech nawet dzialalo w jakims ktraju zwiazkowym przez jakis czas) - koncepcja pienidza ustawowo..tracacego na wartosci ;) i o ile mrzonki o wiazaniu ze zlotem sa po prostu grozne ( stala deflacja i 'zwijanie' sie + utopia (chaos) z politycznych wzgledow) to taka koncepcja pieniadza, wlasnie przy calym swym rewolucjonizmie, przynajmniej inteleuktualnie wydaje sie byc bardzo ciekawa ;)
to dwie różne kwestie "wolny rynek' i akumulacja dóbr
one nie muszą iśc w parze
co do "wolnego rynku" to problem z nim obecnie wynika właśnie z koncetracji dóbr
bo by wolny rynek działał to jego uczetnicy nie mogą sie znacząco różnić ani po stronie podażowej, ani po stronie popytowej
różnice kasują konkurencję
co o US się nie zdodzę - jak sam przyznajesz bazujesz na micie a nie na realiach
a realia są takie że US już weszło w fazę deflacyjną
UE dzięki słabemu euro ma jeszcze szansae się obronić jakiś czas
mnie się system waluty kredytowej podoba - jest on sprawiedliwy - powiązany ścisle z człowiekiem i jego potrzebami
mieliśmy wzrost demograficzny i była inflacja
będzie spadek demografii i deflacja
normalne i naturalne
ale masz rację - nie miejsce na tak poważne dyskusje
przeciętny akcjonariusz OIL może poczuć rozdrażnienie i agresję z powodu braków percepcyjnych :wink:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości