RANK PROGRESS [RNK] księga I

wszystko na temat spółek publicznych
dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: dryniol » 25 paź 2018 11:28

Nic złośliwego. Ale kłopot jest a do tego rynki. Sam widzisz co się dzieje, więc granie na dłuższą metę to spore ryzyko. Kilka bess przeżyłem więc jest ostrożny po takich ruchach na rynkach. Pozdrawiam.

AdamieKruchy, sorki że się wtrącę. Miała być dzisiaj tutaj podobno tragedia, ale nie ma po takim złym infie :roll: Dlaczego :?: Otóż tak jak wspomniałem na innym wątku, dobra fundamentalnie spółka, która ma duży majątek,zysk/na jedną akcję, zawsze się obroni. Nie mam tego papierka, ale mocno analizuję to co widzę w raportach i to jaki majątek posiada spółka.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

REKLAMA


comtrader
Chorąży sztabowy
Posty: 5326
Rejestracja: 29 paź 2006 18:01

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: comtrader » 25 paź 2018 15:33

Nic złośliwego. Ale kłopot jest a do tego rynki. Sam widzisz co się dzieje, więc granie na dłuższą metę to spore ryzyko. Kilka bess przeżyłem więc jest ostrożny po takich ruchach na rynkach. Pozdrawiam.
Rozumiem Adamie.
Podobnie jak Ty też przeżyłem bessy - nawet wszystkie dotychczasowe (oczywiście te na polskim rynku kapitałowym).
Ja tu ostatnio mało piszę, ale na Bankierze zdarzyło mi się kilka razy zaryzykować twierdzenie, że RankProgress może być spółką o ujemnej korelacji z resztą rynku. Taki układ sekwencji wydarzeń fundamentalno-czasowych, że tak mi wychodzi.

A jak zwykle... czas pokaże, czy mam rację.

P.s:
Prowadzisz jeszcze bloga?


Pozdrawiam

comtrader

RankProgress
---
---

jeden deweloper... ale cóż potencjał największy!!!

comtrader
Chorąży sztabowy
Posty: 5326
Rejestracja: 29 paź 2006 18:01

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: comtrader » 25 paź 2018 15:49

Nic złośliwego. Ale kłopot jest a do tego rynki. Sam widzisz co się dzieje, więc granie na dłuższą metę to spore ryzyko. Kilka bess przeżyłem więc jest ostrożny po takich ruchach na rynkach. Pozdrawiam.

AdamieKruchy, sorki że się wtrącę. Miała być dzisiaj tutaj podobno tragedia, ale nie ma po takim złym infie :roll: Dlaczego :?: Otóż tak jak wspomniałem na innym wątku, dobra fundamentalnie spółka, która ma duży majątek,zysk/na jedną akcję, zawsze się obroni. Nie mam tego papierka, ale mocno analizuję to co widzę w raportach i to jaki majątek posiada spółka.
Cześć Dryniol.

Jestem pewien, że mnie pamiętasz. Nie musisz analizować RankProgressu - ja już to zrobiłem.
Jest parę archiwalnych moich postów na Bankierze, gdzie wszystko to zebrane jest do kupy.
Natomiast będzie miło jak mnie ktoś rzeczowo sprawdzi, bo mi wychodzi (i to akurat łatwe do udowodnienia!), że oprócz podawania informacji o negatywnym wydźwięku (i tylko takich!) skubańcy zaniżają w księgach wartość aktywów i to mocno!
Chodzi głównie o księgową wartość gruntów RankProgressu we Wrocławiu, ale też Olsztynie i Kielcach. Utrzymują to w cenach nabycia sprzed wielu lat i udają, że uchwalenie fajnego miejscowego PZP też nic nie zmienia.
Szkopuł tkwi w tym, że nie mogą tego już za bardzo przeciągać...

Zapraszam Cię na:
http://rankprogress.prywatneforum.pl/index.php

Mamy część ogólnodostępną, dla zarejestrowanych i dla zaufanych. Znam Cię... więc możesz zostać pełnoprawnym użytkownikiem jeśli tylko jesteś zainteresowany RankProgressem.


Pozdrawiam

comtrader

RankProgress
---
---

jeden deweloper... ale cóż potencjał największy!!!

comtrader
Chorąży sztabowy
Posty: 5326
Rejestracja: 29 paź 2006 18:01

Metoda dochodowa - suche liczby do własnych przemyśleń...

Postautor: comtrader » 28 paź 2018 15:40

RANK PROGRESS S.A.

Zysk netto za ostatnie 12 miesięcy:
półrocze 2018 r.: +24,021 mln zł

III kwartał 2017 r.: (-0,644 mln zł)
IV kwartał 2018 r.: + 13,267 mln zł
RAZEM ZYSK NETTO: + 36,644 mln zł :!:

Zysk na działalności operacyjnej za ostatnie 12 miesięcy:
I-sze półrocze 2018 r.: +42,179 mln zł

II-gie półrocze 2017 r.: +17,273 mln zł
RAZEM ZYSK OPERACYJNY: + 59,452 mln zł :!:

Przepływy pieniężne z działalności operacyjnej (cashflow operacyjny) za ostanie 12 miesięcy:
I-sze półrocze 2018 r.: +43,426 mln zł

II-gie półrocze 2017 r.: +12,080 mln zł
RAZEM PRZEPŁYWY (CASHFLOW) OPERACYJNY: + 55,506 mln zł :!:

No... to by było na tyle.
Zwyczajowo wspomnę tylko o kapitalizacji całej spółki, która przy ostatnim kursie 1,65 zł wynosi... 61 mln zł !!! :!:


comtrader

RankProgress
---
---

jeden deweloper... ale cóż potencjał największy!!!

bullstock
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2264
Rejestracja: 05 lis 2006 11:53

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: bullstock » 09 lis 2018 09:43

Comtrader, sporo czasu minęło od wysyłki listu do prezesa Jana; odesłał już jakąś odpowiedź, czy nadal udaje, że nie otrzymał żadnej korespondencji?

donido
Starszy chorąży
Posty: 1008
Rejestracja: 29 wrz 2008 10:38

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: donido » 09 lis 2018 11:07

plaża straszna tutaj i jest ryzyko że za kolejne lata będą kolejne wezwania:

https://stooq.com/n/?f=1258762&search=+rank+progress

:evil:
https://www.toppicks.pl/

czytam, słucham, szanuję 8)

comtrader
Chorąży sztabowy
Posty: 5326
Rejestracja: 29 paź 2006 18:01

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: comtrader » 09 lis 2018 12:18

Comtrader, sporo czasu minęło od wysyłki listu do prezesa Jana; odesłał już jakąś odpowiedź, czy nadal udaje, że nie otrzymał żadnej korespondencji?
Potwierdzenie odbioru Listu w siedziby RankProgressu w Legnicy otrzymałem, ale odpowiedzi nie - czego w sumie spodziewać się należało...

comtrader

RankProgress
---
---

jeden deweloper... ale cóż potencjał największy!!!

karpecik
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9073
Rejestracja: 22 maja 2006 12:15
Lokalizacja: Rzeszów

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: karpecik » 31 sty 2019 10:48

Chyba jeszcze nie pora na zakupy...

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: dryniol » 31 sty 2019 23:49

Chyba jeszcze nie pora na zakupy...

A ja tam póki co parę sztuk wziąłem poniżej 1,50 zł. Najwyżej sobie troszkę "stracę" :P
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

comtrader
Chorąży sztabowy
Posty: 5326
Rejestracja: 29 paź 2006 18:01

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: comtrader » 11 lut 2019 19:31

Chyba jeszcze nie pora na zakupy...

A ja tam póki co parę sztuk wziąłem poniżej 1,50 zł. Najwyżej sobie troszkę "stracę" :P
I wiele wskazuje na to, że bardzo słusznie żeś uczynił.
I dobrze Dryniol - porządny z Ciebie gość!
Stwierdzam to pomimo różnic, które między nami kiedyś były na linii JHMDev - Mirbud.

Nerwowo się zrobiło na spółkach Leszka Czarneckiego... dziś ich notowania to prawdziwa schizofrenia paranoidalna.
A RankProgress pomimo tego, że w piątek niby naruszał już wsparcie, a na Bankierze wielu w weekend widziało już 1 zł zachował się tak, jak go... podejrzewałem!

Ale to ciągle jest jedna z najtańszych spółek w bardzo ciekawym fundamentalnie okresie!

Pozdrawiam

RankProgress
---
---

jeden deweloper... ale cóż potencjał największy!!!

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: dryniol » 11 lut 2019 21:54

Chyba jeszcze nie pora na zakupy...

A ja tam póki co parę sztuk wziąłem poniżej 1,50 zł. Najwyżej sobie troszkę "stracę" :P
I wiele wskazuje na to, że bardzo słusznie żeś uczynił.
I dobrze Dryniol - porządny z Ciebie gość!
Stwierdzam to pomimo różnic, które między nami kiedyś były na linii JHMDev - Mirbud.

Nerwowo się zrobiło na spółkach Leszka Czarneckiego... dziś ich notowania to prawdziwa schizofrenia paranoidalna.
A RankProgress pomimo tego, że w piątek niby naruszał już wsparcie, a na Bankierze wielu w weekend widziało już 1 zł zachował się tak, jak go... podejrzewałem!

Ale to ciągle jest jedna z najtańszych spółek w bardzo ciekawym fundamentalnie okresie!

Pozdrawiam

Dokładnie. Chyba już wiesz, że ja byle czego nie kupuję. Szkoda tylko, że za szybko ruszyło :P
Na dmuchanych Getinach i Ideach będzie to samo co na PBG i Polimexach dwa lata temu. Najpierw euforyczne zakupy, a potem wielka kicha.
Comtrader z Ciebie również porządny gość. "INWESTOR" to obecnie niepopularne słowo, ale każdy z takim podejściem do giełdy ma u mnie wielki szacunek.

Pozdrawiam i sukcesów życzę.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

comtrader
Chorąży sztabowy
Posty: 5326
Rejestracja: 29 paź 2006 18:01

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: comtrader » 21 lut 2019 20:47

Podrażniłem nieco elitę ze StockWatcha - poczytajcie uważnie nasze wymiany zdań:

https://www.stockwatch.pl/forum/wpisy- ... PROGR.aspx

Pozdrawiam

comtrader

RankProgress
---
---

jeden deweloper... ale cóż potencjał największy!!!

comtrader
Chorąży sztabowy
Posty: 5326
Rejestracja: 29 paź 2006 18:01

"Policzmy się" II-ga edycja - kurs 10 zł, liczenie w piątek 15.03. !!!

Postautor: comtrader » 11 mar 2019 22:29

Z pewnych względów muszę ponowić naszą akcję "Policzmy się".

Wszystkich tych, którzy posiadają akcje RankProgressu i których nie satysfakcjonują obecne pułapy cenowe oraz w razie potrzeby wyrażają wolę uczestnictwa w oddolnej inicjatywie porozumienia akcjonariuszy mniejszościowych proszę o wystawianie zleceń sprzedaży swoich pakietów po cenie 10 zł z terminem ważności do piątku 15 marca (włącznie).
Swój pakiet oczywiście można w dowolny sposób dzielić - liczy się przecież sumaryczny wolumen z tego pułapu.
Ostateczne sumowanie przeprowadzimy właśnie w piątek po sesji.

W wąskim gronie grupy zaufanych z Prywatnego Forum wiemy co już mamy... i wiemy też, że ostatnio nieco zwiększyliśmy stan posiadania... ale chcielibyśmy też wiedzieć, jakie ilości akcji "tkwią jeszcze w rezerwie", czyli czy wśród wymęczonego drobnego akcjonariatu istnieją jeszcze inwestorzy, którzy w razie potrzeby są w stanie nas wesprzeć.

Liczę się oczywiście z tym, że akcja będzie wyśmiewana przez trolle... ale nie dbam o to, bo nie ma to żadnego praktycznego znaczenia!
Natomiast, to czy na WZA będziemy w stanie dysponować np. 20% głosów znaczenie już mieć może...

Pozdrawiam

comtrader

RankProgress
---
---

jeden deweloper... ale cóż potencjał największy!!!

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: dryniol » 13 mar 2019 01:16

comtrader jakim celu ta akcja, możesz zdradzić :?:
Tak jak wspomniałem mam kilka sztuk Ranka. Wydaje się być bardzo tani. Aktywa po odjęciu zobowiązań dużo więcej warte niż kapitalizacja.
Jedyne co mnie póki co tutaj troszkę niepokoi, to brak gotówki (tą którą mają to praktycznie tylko kaucje za wynajem, o ograniczonym dysponowaniu)
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: dryniol » 14 mar 2019 18:00

comtrader obraziłeś się na dryniola, że nie odpisujesz :?: :P
Wygląda na to, że zaczyna się powolny długoterminowy wzrost bez szaleństw...i dobrze. Oby tak dalej.
Wracając do drobnych posiadaczy Ranka, po tym co widać na zleceniach sprzedaży po 10 zł, jest duża szansa na głosowanie w grupach, i wprowadzenie do RN przedstawiciela drobnych. Dużo nie brakuje :P
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 191 gości