RANK PROGRESS [RNK] księga I

wszystko na temat spółek publicznych
dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: dryniol » 22 kwie 2021 20:01

Też mi to wygląda na przeszacowanie aktywów w górę, czyli wynik podrasowany bo zyski nie mają nic wspólnego z bieżącą działalnością.
Dzisiaj kurs mocno w górę bo rynek odczytał tylko zysk a nie wziął pod uwagę z czego ten zysk został wypracowany.

hektor kij ma zawsze dwa końce. Z jednej strony masz rację, ale z drugiej strony jest to spółka zapomniana
i niedoszacowana, a teraz zostanie dopiero odkryta. Ja na giełdzie zawsze jestem jak Robinson Crusoe. Najpierw jestem samotny, a dopiero po jakimś czasie wyspa się zapełnia. Zrobi się tłok jak w Chinach (Mercator, CD Projekt),
to zmykam szukać kolejnej wyspy :P :lol:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

REKLAMA


hektor
Podporucznik
Posty: 12738
Rejestracja: 23 lut 2008 19:34

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: hektor » 22 kwie 2021 20:19

dryniol - Mercator ma zyski z działalności a nie zyski z przeszacowania wartości swoich fabryk.

Rank - mieć w gotówce 57 mln zł zysku a mieć wirtualne 57 mln zł to ogromna różnica. Rynek tego jeszcze nie doczytał.
Ponadto nieruchomości są warte tyle ile ktoś ci za nie zapłaci. Gdyby to były zyski ze sprzedaży nieruchomości to ok - w bilansie były nisko wyceniane potem drogo sprzedajesz i masz fajne zyski.

Ale jeśli nie było sprzedaży to jest to tylko zabieg księgowy.

Co do kursu to się nie wypowiadam bo fundamenty swoje a kurs swoje.

WIKUS
Starszy chorąży
Posty: 1241
Rejestracja: 05 maja 2020 23:05

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: WIKUS » 22 kwie 2021 20:20

Też mi to wygląda na przeszacowanie aktywów w górę, czyli wynik podrasowany bo zyski nie mają nic wspólnego z bieżącą działalnością.
Dzisiaj kurs mocno w górę bo rynek odczytał tylko zysk a nie wziął pod uwagę z czego ten zysk został wypracowany.


hektor kij ma zawsze dwa końce. Z jednej strony masz rację, ale z drugiej strony jest to spółka zapomniana
i niedoszacowana, a teraz zostanie dopiero odkryta. Ja na giełdzie zawsze jestem jak Robinson Crusoe. Najpierw jestem samotny, a dopiero po jakimś czasie wyspa się zapełnia. Zrobi się tłok jak w Chinach (Mercator, CD Projekt),
to zmykam szukać kolejnej wyspy :P :lol:





Ja na Ekopolu jestem sam od 8-9 lat. Ciekawe jak długo jeszcze :lol: :lol: :lol:

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: dryniol » 22 kwie 2021 20:30

dryniol - Mercator ma zyski z działalności a nie zyski z przeszacowania wartości swoich fabryk.

Rank - mieć w gotówce 57 mln zł zysku a mieć wirtualne 57 mln zł to ogromna różnica. Rynek tego jeszcze nie doczytał.
Ponadto nieruchomości są warte tyle ile ktoś ci za nie zapłaci. Gdyby to były zyski ze sprzedaży nieruchomości to ok - w bilansie były nisko wyceniane potem drogo sprzedajesz i masz fajne zyski.

Ale jeśli nie było sprzedaży to jest to tylko zabieg księgowy.

Co do kursu to się nie wypowiadam bo fundamenty swoje a kurs swoje.

hektor wiesz, jeśli chodzi o Mercator, to co było dobre się kończy. Takich zysków już nie powtórzy. Skończy sie pandemia, skończy się Mercator. Będzie nadprodukcja. Giełda dyskontuje przyszłość, a nie teraźniejszość,
dllatego Mercator wraca na ziemię z kosmosu, tak samo jak CD Projekt i trochę to potrwa, może rok, może dwa :oops:
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2021 20:33 przez dryniol, łącznie zmieniany 2 razy.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7424
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: NiKtoś » 22 kwie 2021 20:31

Moj ulubieniec , ale ogromnie dlugo byl niedowartosciowany. Dzis wreszcie go zaatakowali z pelna sila, doczekal sie, ciagle moze wzrosnac x 5 :mrgreen:
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

bullstock
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2264
Rejestracja: 05 lis 2006 11:53

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: bullstock » 23 kwie 2021 13:11

Moj ulubieniec , ale ogromnie dlugo byl niedowartosciowany. Dzis wreszcie go zaatakowali z pelna sila, doczekal sie, ciagle moze wzrosnac x 5 :mrgreen:
I jak zarobiony? Wczoraj górne trzymali kilka godzin, a dziś dolne kilka minut :P

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7424
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: NiKtoś » 23 kwie 2021 13:20

Nie mam po prostu sporo na nim gralem.. Ale ostatnio stal w miejscu chyba pol roku. Szkoda czasu.. Moze na spadku sprobuje cos skrobnac.. Bo przeciez nie na podbitce :mrgreen:
Moj ulubieniec , ale ogromnie dlugo byl niedowartosciowany. Dzis wreszcie go zaatakowali z pelna sila, doczekal sie, ciagle moze wzrosnac x 5 :mrgreen:
I jak zarobiony? Wczoraj górne trzymali kilka godzin, a dziś dolne kilka minut :P
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

bullstock
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2264
Rejestracja: 05 lis 2006 11:53

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: bullstock » 23 kwie 2021 13:29

Nie mam po prostu sporo na nim gralem.. Ale ostatnio stal w miejscu chyba pol roku. Szkoda czasu.. Moze na spadku sprobuje cos skrobnac.. Bo przeciez nie na podbitce :mrgreen:
Moj ulubieniec , ale ogromnie dlugo byl niedowartosciowany. Dzis wreszcie go zaatakowali z pelna sila, doczekal sie, ciagle moze wzrosnac x 5 :mrgreen:
I jak zarobiony? Wczoraj górne trzymali kilka godzin, a dziś dolne kilka minut :P

Na bankierze zorientowali się, że sumowanie zysku netto i operacyjnego nie jest prawidłową czynnością przy określaniu zarobku spółki i zaczęli wywalać :lol:

comtrader
Chorąży sztabowy
Posty: 5326
Rejestracja: 29 paź 2006 18:01

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: comtrader » 23 kwie 2021 21:31

dryniol - Mercator ma zyski z działalności a nie zyski z przeszacowania wartości swoich fabryk.

Rank - mieć w gotówce 57 mln zł zysku a mieć wirtualne 57 mln zł to ogromna różnica. Rynek tego jeszcze nie doczytał.
Ponadto nieruchomości są warte tyle ile ktoś ci za nie zapłaci. Gdyby to były zyski ze sprzedaży nieruchomości to ok - w bilansie były nisko wyceniane potem drogo sprzedajesz i masz fajne zyski.

Ale jeśli nie było sprzedaży to jest to tylko zabieg księgowy.

Co do kursu to się nie wypowiadam bo fundamenty swoje a kurs swoje.
Hektor nie masz racji, a przynajmniej co najmniej w połowie nie masz.
Ten zysk to sprawa złożona.
10,5 mln zł dywidendy z Popowic w grudniu to realna kasa?
Realna!
Ok. 17 mln zł ze sprzedaży Skarżyska-Kamiennej i Opola w III-kwartale to realna kasa?
Realna!

A i w temacie tych przeszacowań nie byłbym taki zasadniczy, bo spółka ma kupę gruntów wycenionych w cenach z czasów zamierzchłych i jeśli urealnia gdzieś z jakiegoś powodu wycenę konkretnego aktywa, to nie jest to jakieś sztuczne, czy oderwane od rynku...
O wiele bardziej ciekawi odpowiedź na pytanie po co?

comtrader

RankProgress
---
---

jeden deweloper... ale cóż potencjał największy!!!

bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: bankrucik » 24 kwie 2021 00:30

:lol: :lol: :lol:
Nie mam po prostu sporo na nim gralem.. Ale ostatnio stal w miejscu chyba pol roku. Szkoda czasu.. Moze na spadku sprobuje cos skrobnac.. Bo przeciez nie na podbitce :mrgreen:


I jak zarobiony? Wczoraj górne trzymali kilka godzin, a dziś dolne kilka minut :P

Na bankierze zorientowali się, że sumowanie zysku netto i operacyjnego nie jest prawidłową czynnością przy określaniu zarobku spółki i zaczęli wywalać :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość

hektor
Podporucznik
Posty: 12738
Rejestracja: 23 lut 2008 19:34

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: hektor » 24 kwie 2021 13:14

Trzeba poczekać na raport, wtedy poznamy szczegóły.

manyman
Chorąży sztabowy
Posty: 4484
Rejestracja: 18 sty 2006 01:04
Lokalizacja: TRÓJMIASTO

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: manyman » 28 kwie 2021 17:32

Jutro rakieta :shock:

WRÓŻKA ZĘBUSZKA
Chorąży
Posty: 848
Rejestracja: 28 paź 2018 15:21

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: WRÓŻKA ZĘBUSZKA » 17 maja 2021 19:29

4.1 :arrow:
Sz_mata na kiju bujamy

hektor
Podporucznik
Posty: 12738
Rejestracja: 23 lut 2008 19:34

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: hektor » 17 maja 2021 19:45

Rank może skorzystać na Ładzie 8)

hektor
Podporucznik
Posty: 12738
Rejestracja: 23 lut 2008 19:34

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: hektor » 21 maja 2021 14:50

Może w końcu wyjdą górą 8)


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 141 gości