RANK PROGRESS [RNK] księga I

wszystko na temat spółek publicznych
comtrader
Chorąży sztabowy
Posty: 5326
Rejestracja: 29 paź 2006 18:01

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: comtrader » 17 mar 2019 16:31

Akcję robimy już drugi raz.
Wiedziałem, że od czasu ostatniego liczenia nieco nam przybyło i ta wiedza znalazła potwierdzenie.
Natomiast mogę chyba napisać, że wiem, iż są jeszcze jakieś nieźle ukryte "zaskórniaki" i to niemałe, do których muszę dotrzeć i zrobię to wkrótce.

Cel akcji był dwojaki - my chcieliśmy potwierdzić swój stan oraz pokazać pewną podstawę do której można dodawać w razie potrzeby ilości innych...
Wybacz Dryniol, ale więcej na ten temat będę mógł napisać dopiero w końcówce marca lub na początku kwietnia.

comtrader

RankProgress
---
---

jeden deweloper... ale cóż potencjał największy!!!

REKLAMA


NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7412
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: NiKtoś » 18 mar 2019 07:44

Kurs pilnowany 1,5-1,7 strefa ale jest w dolnych kanalach wiec jesli ktos nie ma wartos ie zaopatrzyc , wystrzeli na bank..
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

comtrader
Chorąży sztabowy
Posty: 5326
Rejestracja: 29 paź 2006 18:01

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: comtrader » 18 mar 2019 21:04

Kurs pilnowany 1,5-1,7 strefa ale jest w dolnych kanalach wiec jesli ktos nie ma wartos ie zaopatrzyc , wystrzeli na bank..
Krótkie, niewyszukane jedno zdanie, ale w/g mnie mocno trafne!
A jak będzie... jak zwykle czas pokaże. :P

comtrader

RankProgress
---
---

jeden deweloper... ale cóż potencjał największy!!!

comtrader
Chorąży sztabowy
Posty: 5326
Rejestracja: 29 paź 2006 18:01

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: comtrader » 22 mar 2019 21:36

Sama w sobie całkowita spłata kredytu w BOŚ wniesie niewiele - ważne będą jej następstwa:
- zdjęcie zakazu zadłużania,
- odblokowanie możliwości rozliczeń wewnętrznych,
- zdjęcie zakazu buy-backu,
- zdjęcia zakazu wypłaty dywidendy.

I powyższe wypisałem w kolejności wagi... w mojej opinii.


Z jednej strony zbyt mocno BOŚ jest zabezpieczony na majątku RankProgressu, by bagatelizować ten kredyt.

Ale z drugiej strony pozostała go już tylko 1/3 z całości (35 mln zł), by te wszystkie zabezpieczenia zostały zdjęte...


Myślę, że Prezes Jan już ma jakiś chytry plan i na dodatek wyposażony w opcje, a póki co jestem przekonany, że wnikliwie przygląda się temu co się dzieje z I etapem Popowic. :roll:

Bo moim zdaniem tu nawet nie idzie o czystą spłatę kredytu - idzie o opadnięcie potwornych kajdan, które póki co ciągle się z nim wiążą.

W/g mnie zdanie klucz po zamknięciu rozdziału z BOŚ-em?
Brak zakazu zadłużania się. 8)

Bo zakaz lewarowania dla dewelopera to dramat... i takiego dramatu byliśmy świadkami przez ostatnie 3 lata! :oops:
Bez dostępu do finansowania dla swoich projektów była i ciągle jeszcze jest... po prostu d..a. :mrgreen:



comtrader

RankProgress
---
---

jeden deweloper... ale cóż potencjał największy!!!

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8591
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: dryniol » 16 kwie 2019 19:18

Może uda się dobrać poniżej 1,40 zł, przyszłą "gwiazdę" giełdy 8) :P
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

PytonTrader
Chorąży
Posty: 841
Rejestracja: 12 lut 2019 11:22

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: PytonTrader » 01 cze 2019 21:46

Robi sie dziwnie.skad ten zjazd? :oops:

galileogalileo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2255
Rejestracja: 09 gru 2018 11:41

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: galileogalileo » 01 cze 2019 21:48

Robi sie dziwnie.skad ten zjazd? :oops:
:lol: :lol:

PytonTrader
Chorąży
Posty: 841
Rejestracja: 12 lut 2019 11:22

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: PytonTrader » 02 cze 2019 10:43

Robi sie dziwnie.skad ten zjazd? :oops:
:lol: :lol:
Co tu zabawnego

PytonTrader
Chorąży
Posty: 841
Rejestracja: 12 lut 2019 11:22

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: PytonTrader » 02 cze 2019 21:23

Jutro trzeba byc czujnym

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8591
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: dryniol » 10 lis 2019 10:12

comtrader widzę, że to forum spisałeś na straty, ale chyba coś w tym jest :oops:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

comtrader
Chorąży sztabowy
Posty: 5326
Rejestracja: 29 paź 2006 18:01

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: comtrader » 11 lis 2019 21:09

comtrader widzę, że to forum spisałeś na straty, ale chyba coś w tym jest :oops:
parchy ja decyduje kto jest na tym forum
I co zdecydowałaś? :lol:

https://www.propertynews.pl/biura/vantag...77779.html

Vantage Development sprzedany

Akcjonariusze spółki Vantage Development - Nutit A.S., TradeBridge Czechy oraz Fedha - podpisali umowę z TAG Immobilien AG i TAG Beteiligungs und Immobilienverwaltungs GmbH jako potencjalnymi kupującymi dotyczącą przyznania wyłączności na negocjacje w sprawie planowanej transakcji nabycia 100 proc akcji. dewelopera.

Umowa inwestycyjna dotyczy sprzedaży 100 proc. akcji Vantage Development, w drodze wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji w kapitale zakładowym spółki, z jednoczesnym wydzieleniem działalności w zakresie nieruchomości komercyjnych. TAG Immobilien zainteresowane jest wyłącznie mieszkaniowym filarem dewelopera.
Na podstawie umowy cena za akcję w wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż akcji w kapitale zakładowym spółki będzie wynosiła 11,50 zł, łączna cena transakcji wynosić będzie zatem ok. 131 mln EUR, z czego wartość wydzielanej działalności w zakresie nieruchomości komercyjnych wynosi ok 46 mln EUR.

RankProgress
---
---

jeden deweloper... ale cóż potencjał największy!!!

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8591
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: dryniol » 12 lis 2019 21:23

comtrader widzę, że to forum spisałeś na straty, ale chyba coś w tym jest :oops:
parchy ja decyduje kto jest na tym forum
I co zdecydowałaś? :lol:

https://www.propertynews.pl/biura/vantag...77779.html

Vantage Development sprzedany

Akcjonariusze spółki Vantage Development - Nutit A.S., TradeBridge Czechy oraz Fedha - podpisali umowę z TAG Immobilien AG i TAG Beteiligungs und Immobilienverwaltungs GmbH jako potencjalnymi kupującymi dotyczącą przyznania wyłączności na negocjacje w sprawie planowanej transakcji nabycia 100 proc akcji. dewelopera.

Umowa inwestycyjna dotyczy sprzedaży 100 proc. akcji Vantage Development, w drodze wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji w kapitale zakładowym spółki, z jednoczesnym wydzieleniem działalności w zakresie nieruchomości komercyjnych. TAG Immobilien zainteresowane jest wyłącznie mieszkaniowym filarem dewelopera.
Na podstawie umowy cena za akcję w wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż akcji w kapitale zakładowym spółki będzie wynosiła 11,50 zł, łączna cena transakcji wynosić będzie zatem ok. 131 mln EUR, z czego wartość wydzielanej działalności w zakresie nieruchomości komercyjnych wynosi ok 46 mln EUR.


comtrader no pięknie drobnych rozegrali :oops:
Zjazd z kursem w okolice 1 zł, "okazyjne" wezwanie powyżej 3 zł, a teraz sprzedają po 11,50 zł :oops:
Ciekawe czy Panu Janowi na Ranku uda się podobny myk :?: :roll: Mam nadzieję, że drobni już się nie nabiorą
po takiej rozgrywce na Vantage :oops:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8591
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: dryniol » 28 lis 2019 21:35

Jakieś tam marne 18 mln zysku netto w III Q 2019 r, przy 50 mln kapitalizacji spółki :P :lol:
Co to się będzie działo jak sprzedadzą jakąś galerię :?: Aż strach się bać :P 8)
Port Poopwice też w gratisie wyceniany, bo przecie tam żadnego zysku nie będzie :P 8)
Co to się na tej giełdzie wyrabia :?: :oops:
Jakiś Boombit bez żadnego konkretnego majątku, wyceniany obecnie na 80 mln zł (a był na wyceniany nawet na 250 mln zł :shock: :shock: :shock: ) tylko dlatego, że niby będzie gry robił :oops: :roll: :P
Nie wiadomo czy się śmiać, czy płakać z tego polskiego, giełdowego cyrku :oops:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8591
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: dryniol » 02 lut 2020 15:10

Mam wprawdzie jakieś śladowe ilości (koło 20 k) tej spółki, ale nie wygląda to za dobrze;

https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... we/61wd9tt


Bardziej liczę na spółki energetyczne, a konkretnie na Tauron, który kończy wydawanie pieniędzy na energetykę konwencjonalną (Jaworzno) i wchodzi bardziej w OZE,
no a Jaworzno w końcu zacznie też troszkę kasy dostarczać do spółki i na dywidendy :P
No i ZEPAK który przy obecnych cenach będzie miał stopy dywidend, że palce lizać :P :twisted:
Ranka sobie potrzymam i poczekam na rozwój sytuacji, ale pakietu już zwiększał nie będę
(a miałem chęć do 100 k).
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

comtrader
Chorąży sztabowy
Posty: 5326
Rejestracja: 29 paź 2006 18:01

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: comtrader » 12 lut 2020 16:38

Temat zakazu handlu w niedzielę ćwiczony od co najmniej dwóch lat...
Pewnie, że zakaz sam w sobie za mądry nie jest, a i kościołów nie zapełnił. 8)
Natomiast czynsz z galerii RankProgressu wpływa i jako, że są to największe galerie w tych mniejszych miastach trzeba na nie patrzeć nieco inaczej...

Ale przede wszystkim należy zwrócić jednak uwagę, że działalność RankProgressu posuwa się w innym kierunku.
Port Popowice we Wrocławiu wiadomo - temat ogromny i zainteresowanym znany.
A w ostatnim okresie mamy jeszcze ruch w Olsztynie - zapowiedź sprzedaży części terenu Agacie Meble i jak sądzę mieszkaniówka na reszcie gruntu (tak jest w MPZP).
Jest także powołanie wspólnej spółki z Vantage w celu realizacji inwestycji i komercyjnej i mieszkaniowej w Warszawie.

Do tego dochodzi jeszcze temat egzekucji od Inwestycji Świętokrzyskich, który w końcu zakończył się korzystnym dla RankProgressu i prawomocnym wyrokiem.

Tematy pomniejsze, typu Katowice pomijam...

RankProgress
---
---

jeden deweloper... ale cóż potencjał największy!!!


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości