EKOPOL [EGH] księga II NewConnect

wszystko na temat spółek publicznych
Smok2500
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3915
Rejestracja: 26 mar 2006 14:06

Postautor: Smok2500 » 28 sty 2011 19:45

Porównaj sobie Ekopol do Polmana

w skrócie Polman i Ekopol na obecny moment posiadają taką samą kapitalizację
po około 10mln zł

Aktywa Polmana 7mln zł Ekopol 22mln zł
Mamy pierwsze nie doszacowanie

Zysk po III kwartałach Polman 700tyś zł Ekopol 1,1mln zł ponad 300tyś zł różnicy

Nie mówię że Polman to zła spółka posiadałem spory pakiet po 1,5zł wszystko sprzedane grubo przed splitem po 3,2zł miło wspominam

Jeśli chodzi o Split który ma dac efekt to musi to być minimum 1:30 lub 1:50 mniejsze nie zdają efektu takie jest moje zdanie

Tutaj autentycznie przydałby się split ale jest czas myślę że do jesieni obraz będzie wyglądał całkiem inaczej

Lepiej nawet nie podbijać kursu takie akcje jak dzisiaj nie potrzebne bo inwestorzy sa niecierpliwi oni chętnie oddadzą w okolicy 4,1-4,2zł tylko trzeba ich lekko zmotywować:D

a my mamy czas

REKLAMA


erffanus
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2917
Rejestracja: 03 lut 2006 17:23

Postautor: erffanus » 29 sty 2011 15:40

a gdzie sa nowe mikrostacje :twisted:

Smok2500
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3915
Rejestracja: 26 mar 2006 14:06

Postautor: Smok2500 » 30 sty 2011 15:48

zima jest daj im pracować

myślę ze około 2 4 miesiące i skupimy większość akcji od słabych rak

pozdrowienia dla wytrwałych

smerfetka
Młodszy chorąży
Posty: 541
Rejestracja: 06 sty 2011 20:52

Postautor: smerfetka » 31 sty 2011 20:52

"Kiedy zwątpi ostatni wzejdzie słońce..."

Smok2500
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3915
Rejestracja: 26 mar 2006 14:06

Postautor: Smok2500 » 31 sty 2011 22:46

Dla osób które nie lubią czytać:D

Obrazek

erffanus
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2917
Rejestracja: 03 lut 2006 17:23

Postautor: erffanus » 01 lut 2011 19:49

EKOPOL GÓRNOŚLĄSKI HOLDING SA nabycie akcji przez firmę ALMAR sp zoo


01.02. Warszawa (PAP/ESPI) - Raport bieżący 7/2011
Postawa prawna: Art. 160 ust 4 Ustawy o obrocie - informacja o transakcjach osób mających dostęp do informacji poufnych
Ekopol Górnośląski Holding S.A z siedzibą w Piekarach Śląskich informuje, iż na podstawie zawiadomienia otrzymanego dnia 31-01-2011od firmy ALMAR SP Z OO, powziął informację
o transakcji nabycia akcji emitenta w dniach 20-01-2011 do 28-01-2011 r. Z przekazanej informacji wynika ,że firma ALMAR SP Z OO nabyła 3295 akcji Ekopolu Górnośląskiego Holding S.A pośredniej cenie 4,28 zł za akcję.
Transakcji dokonano w czasie sesji na rynku NewConnect organizowanym przez Giełdę Papierów Wartościowych S.A w Warszawie.

smerfetka
Młodszy chorąży
Posty: 541
Rejestracja: 06 sty 2011 20:52

Postautor: smerfetka » 02 lut 2011 10:40

Wygląda tak jakby spółce nie zależało na wzroście kursu

Może niema zgrania w Akcjonariacie?? bo to Tylko i wyłącznie od nich zależy w którym kierunku pójdzie kurs

Myślę, że Prezes powinien mocniej zaangażować się w integrację z Akcjonariuszami raz w miesiącu jakiś list wysłać jak wygląda sprawa jakie plany jak rozbudowa hali

Chyba że jak najwięcej chcą skupić akcji przy 4zł by później wywindować kurs bardzo mocno do góry

Ogólnie Almar powoli skupuje ale tak naprawdę my akcjonariusze nie wiemy co robić.

Tu nie chodzi By Prezes kupił akcje PKC na Rynku potrzebujemy informacji to ona jest siłą

Petrolinvest Wywiercili ponad 5km odwiert w poszukiwaniu ropy podają komunikat że mają przesłanki do tego że dowiercili się do dużego złoża ropy i informują że zostało jeszcze 100m do wywiercenia . Sprytne zagranie zostawili sobie margines bezpieczeństwa bo co im szkodziło poczekać aż wywiercą jeszcze te 100m!!!!

Na giełdzie rządzi informacja!!!!

Prezesie co mamy robić dokupić czy sprzedać

Jestem nowicjuszką więc proszę o radę !!

antyleszczyk
Starszy plutonowy
Posty: 25
Rejestracja: 05 lis 2010 15:33

Postautor: antyleszczyk » 02 lut 2011 13:31

a gdzie sa nowe mikrostacje :twisted:
długo nie zagladałem na to forum i ledwo was znalazłem... ale dalej nie mam akcji w przeciwieństwie do was i mogę zadać niewygodne pytania:

i gdzie te mikrostacje? miało być 200 teraz jest ze 150 i kwartał temu też było ze 150
gdzie te 2 mln zysku? wiara czyni cuda, tylko czy tego zysku starczy na kary z KNFu?
w zamian, czytam, że nastepne tanie akcje za ponad milion pln zostały przekonwertowane przez NWZ i prawdopodobnie zaraz bedą do kupienia przez giełdę

czekam na 2,50 pln,

Smok2500
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3915
Rejestracja: 26 mar 2006 14:06

Postautor: Smok2500 » 02 lut 2011 14:06

Poczekaj do wyników

i nie oczekuj od spółki o Wartości 10mln zł by zarabiała 5mln zł (bo to tak jakbyś oczekiwał od PKO BP o wartości 60mld zł by zarabili 30mld zł
a jak widzisz zarabiaja około 3mld zł czyli C/Z=20!!
a Ekopol jak zarobi tylko 1,5mln zł netto to C/Z=7,5!!

I-IIIkw masz 1,050tyś zł netto brutto około 1,5mln zł czyli brutto prawdopodobnie będzie osiągnięte

Mirksotaji na dzień dzisiejszy jest 159sztuk

Blachy ruszą prawdopodobnie na koniec II kwartału 2011r.

Prawdą jest, iż występuje brak popytu ale zobacz sobie obroty jakie były i ile akcji w komunikatach zostało już kupionych z rynku !!!

Cierpliwi zostaną wynagrodzeni tak to widzę

a może Fundusz się pojawi już niedługo:) albo Inwestor.....

antyleszczyk
Starszy plutonowy
Posty: 25
Rejestracja: 05 lis 2010 15:33

Postautor: antyleszczyk » 02 lut 2011 14:51

Po NWZ na wniosek EGB bedzie możliwe następne sypanie tanich akcji nie objetych lock up'em. Akcje EGB, by mogły być w obrocie, musza byc zarejestrowane po zmianach w Sądzie Rejonowym. Następnie musi być komunikat z KDPW, że je dopuścił a Zarzad Giełdy musi wyznaczyć dzień pierwszego notowania.
Tak na marginesie - w listopadzie (?) Almar zobowiązał sie do lock up'u a czytam, ze sprzedaje. Przecież nie sprzedaje te ktore teraz kupił tylko te które miał wczesniej, więc łamie zasady lock up'u, jeżeli jakiekolwiek są.

Więc co mam zobaczyć? Że sprzedają inni akcje objęte lock up'em i pojawi się ok. 258 tys. akcji do kupienia?

i nie pisz kolego smok2500 maili do mnie, jak kiedyś gdy ośmieliłem się przy cenie 5,50 powiedzieć, ze jest za drogo.

Teraz też twierdzę, że jest za drogo.

Smok2500
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3915
Rejestracja: 26 mar 2006 14:06

Postautor: Smok2500 » 02 lut 2011 15:46

Czy ja napisałem do Ciebie emaila ?? myśliż że niemam nic innego do roboty tylko będę pisał do Ciebie ??? od 5,5zł to ja nawet nie pamiętam ale patrząc kiedy założyłeś nick to sorki!! ale będąc na forum od " kilku dni!! " Na ilu nickach piszesz??

zobaczymy kto ma racje jeszcze w tym roku:)

markad
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 344
Rejestracja: 09 lip 2010 18:26

Postautor: markad » 06 lut 2011 21:57

My tu gadu gadu, a oferty kupna coraz wyżej 8)

erffanus
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2917
Rejestracja: 03 lut 2006 17:23

Postautor: erffanus » 07 lut 2011 22:08

My tu gadu gadu, a oferty kupna coraz wyżej 8)
tylko nikt zbierać nie chce... :lol:

Smok2500
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3915
Rejestracja: 26 mar 2006 14:06

Postautor: Smok2500 » 08 lut 2011 14:33

Smok wrócił z Nart2011r. pełen Energi!!

Czekamy:-)

smerfetka
Młodszy chorąży
Posty: 541
Rejestracja: 06 sty 2011 20:52

Postautor: smerfetka » 10 lut 2011 15:53

Czy spółka planuję w najbliższej przyszłości jeśli tak to w jakim okresie będzie starała się zrealizować wymogi jakie trzeba spełnić by przejść na Rynek główny. Jeden z kluczowych punktów które by trzeba było spełnić to kapitalizacja czy z chwilą obecną spółka przed przejściem zdecyduje się na emisję czy po-prostu wartość firmy będzie tak szybko rosła że rozwodnienie kapitałów nie będzie konieczne .

Szanowny Inwestorze, najpierw chciałem się usprawiedliwić iż odpowiadam z tak dużym opóźnieniem. Powodem był mój urlop a jako zasadę przyjąłem iż za pośrednictwem Pulsu Biznesu będę rozmawiał z inwestorami osobiście.
A teraz do rzeczy.
Chcielibyśmy wejść na Rynek Główny GPW w Warszawie SA lecz jak Szanowny Inwestor zauważył nie spelniamy podstawowego warunku, a mianowicie kapitalizacji.
Wg naszej oceny jesteśmy jedną z najbardziej niedowartościowanych spółek na całym Rynku GPW. Posiadamy wszystko to co w nowoczesny podmiocie winno być a mianowicie
1. prowadzimy działalność na swoim gruncie i w swoich obiektach
2. posiadamy unikalny pomysł i unikalną technologie informatyczną , tzw mikrostacje
3. posiadamy bardzo szeroki rynek w tym zakresie łacznie z produkcją paliw w tym ekologicznego oleju napędowego oraz uszlachetnionego oleju napędowego ON Ekopol Premium.
4. oprócz powyższego posiadamy bardzo stabilna „ drugą nogę” - przetwórstwo blach cieńkich w zakresie cięcia i gięcia czyli robimy szeroki asortyment od blach płaskich po parapety dla budonictwa
5. w bardzo dużym zakresie absorbujemy ( ok. 3 mln złotych) i potrafimy to robić fundusze unijne
6. posiadamy bardzo młodą a jednocześnie oddaną i gruntownie wykształconą kadrę
7. uzyskujemy corocznie od 2001 roku zyski
8. zawsze wypłacamy w jakimś zakresie dywidendy akcjonariuszom
9. w chwili obecnej w 5 osobowej Radzie Nadzorczej 3 osoby to członkowie z „rynku”

a mimo wszystko kapitalizację mamy niską. Robimy wszystko aby ten trend odwrócić. Lecz na razie niestety co z żalem przyznaję, z nędznym skutkiem.
A podniesienie kapitalizacji to jedyna droga którą sobie obraliśmy. I to nie poprzez kolejne emisje, gdyż tego nie potrzebujemy, pieniądze uzyskane z kolejnych emisji nie są spółce potrzebne. Jedyna droga to podniesienie wartości obecnie będących w obrocie akcji.
Wyznaczyliśmy sobie w zarządzie 3 letni horyzont czasowy w którym to czasie nasze akcje powinny kosztowac około 15 złotych za akcję i wtedy wchodzimy na główny parkiet.
Pozdrawiam i czekam na ewentualny głos w dskusji na który będę już odpowiadał natychmiast, odwrotnie.
Andrzej Piecuch
Prezes zarządu


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: incoqnito i 213 gości