SWARZĘDZ [SWZ] księga XIII

wszystko na temat spółek publicznych
mikr
Chorąży sztabowy
Posty: 6333
Rejestracja: 20 cze 2006 18:33
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: mikr » 10 sty 2013 16:28

Meble hitem eksportowym Polski
dzisiaj, 14:38
Krzesła w Pałacu Elizejskim w Paryżu, szafy w sklepach na słynnej Piątej Alei w Nowym Jorku. Polskie meble zdobywają światowe rynki. Branża meblarska przekonuje, że skutecznie walczy z kryzysem, ale narzeka na Lasy Państwowe. Prognozy zakładają, że wartość eksportu polskich mebli w zeszłym roku przekroczyła 6 i pół miliarda mld euro, co oznacza prawie 3-procentowy wzrost.

Jacek Twaróg prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli przekonywał na konferencji prasowej , że Polska jest 4 na świecie eksporterem mebli. Przyznawał jednak, że rozwój branży ogranicza działalność Lasów Państwowych. "Mogliby pozyskiwać więcej drewna. Dla Lasów Państwowych jest to wygodna sytuacja. Drzewa nie są wycinane i niszczeją, a ceny drewna wzrastają. Tak zachowuje się monopolista." - przekonywał Jacek Twaróg.

Największym odbiorcą polskich mebli są cały czas Niemcy. Prawie 40 procent krzeseł czy stołów wysyłanych zagranicę trafia do naszych zachodnich sąsiadów. Andrzej Byrt prezes Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich, przekonuje, że branża przestaje być uzależniona tylko od niemieckich klientów. " Polski eksport mebli do RFN jest równy eksportowi wszystkich naszych towarów do Francji. Z roku na rok zwiększa się jednak sprzedaż mebli do Rosji, Chin i Brazyliii." - twierdzi Andrzej Byrt.


Hitami eksportowymi są meble tapicerowane oraz meble do jadalni i salonu. W promocję polskich firm meblowych zaangażowane jest Ministerstwo Gospodarki. Do 2015 współfinansuje udział przedsiębiorców w targach na całym świecie.
Jeśli coś można spieprzyć, to zawsze znajdzie się ktoś, kto to zrobi.

REKLAMA


INWESTORQ_54103
Podporucznik
Posty: 18014
Rejestracja: 16 lis 2005 19:04
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: INWESTORQ_54103 » 26 kwie 2013 12:42

mija juz 1,5 roku od zawieszenia notowan
i wielu juz zapomnialo o tej Spolce

ciekaw jestem czy kiedykolwiek podziela ten majatek i cos zostanie dla akcjonariuszy :?:
No i mamy prawie 2 lata.
Chyba wcześniej będzie koniec świata :D
czas dalej leci ARKA nic nie robi co z dokonczeniem tej likwidacjii ?
BBDEV - JEST OK

INWESTORQ_54103
Podporucznik
Posty: 18014
Rejestracja: 16 lis 2005 19:04
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: INWESTORQ_54103 » 26 kwie 2013 12:44

Swarzędz wyprzedaje krzesła na Allegro
...

Sylwia Sałwacka 2010-03-02, ostatnia aktualizacja 2010-03-02 21:05:05

Ile potrwa likwidacja Swarzędza? Trudno oszacować, może rok, kilka lat - mówi były wiceprezes, a dziś likwidator spółki Swarzędz Meble S.A.
Dawny meblowy potentat - spółka Swarzędz Meble - sprzedają już nie tylko nieruchomości, ziemię, maszyny, a także markę za 4,9 mln zł. Firma, która przez lata była luksusu, od roku jest w stanie likwidacji.



Rozmowa z Markiem Kamińskim

Sylwia Sałwacka: Znalazłam na Allegro "krzesło marki Swarzędz, dębowe, sztuk 1". To pan sprzedaje?

Marek Kamiński, likwidator spółki Swarzędz Meble SA, były wiceprezes firmy: Tak, w magazynach mamy meble za około dwa miliony. Część sprzedajemy przez salony, część przez internet, po prostu korzystamy z bezpośrednich możliwości dotarcia do klienta. Z uwagi na likwidację spółki, dziś wszystko w Swarzędzu jest na sprzedaż.

Także znak towarowy Swarzędza. Chce pan za niego prawie 5 milionów. Czy to nie wyśrubowana cena?

- Wiem, że po ogłoszeniu przetargu pojawiły się w branży głosy, że to za dużo. Ale to zależy, dla kogo. Rozumiem dużych graczy - Forte czy Kler - że nie są zainteresowani zakupem naszego znaku. Te spółki mają własne marki, w które sporo zainwestowały. Nie dziwią mnie też głosy deprecjonujące Swarzędz, bo jest to okazja, by pochwalić swoją markę. Liczę, że znak kupi raczej jakaś mniejsza firma, której Swarzędz pomoże przebić się na rynku. W końcu to synonim solidnego polskiego meblarstwa i dla wielu Polaków oznaka luksusu.

Czy dziś oznaką luksusu w Polsce nie jest raczej mebel AlmiDecor?

- Jeśli cena jest rzeczywiście za duża, rynek to zweryfikuje.

Tak jak zrewidował cenę fabryk. Na sprzedaż są dwie. Są jacyś chętni?

- Trzeci już raz wystawiliśmy niedawno na przetarg zakład w Kościanie, to ostatnia fabryka, w której powstawały meble skrzyniowe, czyli swarzędzkie szafy, kredensy, witryny. Cena wywoławcza w pierwszym przetargu wynosiła 6,7 mln zł, w drugim 5,4 mln zł. Nikt się nie zgłosił. Obniżyliśmy cenę o kolejne 900 tys. zł. Też bez odzewu. W branży meblarskiej jest kryzys, to bardzo trudny czas na sprzedaż tego typu nieruchomości.

Nie ma też chętnych na fabrykę mebli tapicerowanych w Nysie.

- Zaproszenie do negocjacji ukazało się zaledwie miesiąc temu. Wciąż na sprzedaż jest też siedziba spółki, czyli nieruchomość w Swarzędzu. Po raz kolejny ogłosiliśmy przetarg.

A co się udało panu sprzedać?

- Nieruchomości w Swarzędzu (1 mln 851 tys. zł), w Gostyniu (170 tys. zł) i grunt w Nowych Oborzyskach (610 tys. zł netto).

A salony, które przynoszą milionowe straty?

- Mamy ich jeszcze sześć. W styczniu zamknęliśmy dwa - w Bielsku-Białej i Katowicach, trzy kolejne w Warszawie z końcem lutego. Dwa kolejne, w tym salon w Poznaniu w Centrum Wystawienniczym "Polskie Meble" przy al. Solidarności, zamkniemy w marcu.

Jakie straty miała firma w ubiegłym roku?

- Około 14 milionów netto

Ile wynoszą jej zobowiązania?

- Około 12 milionów

W kolejce czekają więc wierzyciele.

- Do końca marca musimy zapłacić 1 mln 137 tys. zł Wiśle Consulting, tak się umówiliśmy w zawartej ugodzie. Chciałbym dotrzymać słowa.

Kilka miesięcy temu przejęciem spółki interesował się fundusz Sovereign Capital. Miało to pomóc Swarzędzowi wrócić na rynek, a funduszowi - wejść na giełdę.

- Firma Sovereign Capital proponowała podwyższenie kapitału, w ramach którego za obejmowane akcje chciała wnieść do spółki aportem przedsiębiorstwo Pekabex, którego jest właścicielem. Dla Swarzędza oznaczałoby to zmianę profilu działalności z produkcji mebli na produkcję elementów betonowych, a dla Pekabeksu wejście na giełdę "tylnymi drzwiami". Pomimo naszej gotowości do negocjacji Sovereign Capital wycofał się z rozmów.

Ile jeszcze może trwać likwidacja?

- Najkrócej rok, ale równie dobrze kilka lat. Wszystko zależy m.in. od realnych możliwości upłynnienia majątku spółki i zakończenia wszystkich spraw sądowych .

Czy akcjonariusze mają szanse odzyskać swoje pieniądze?

- Trudno oszacować, jaka wartość przypadnie na jedną akcję w przypadku zakończenia likwidacji i rozwiązania spółki, przede wszystkim z uwagi na fakt, że trudno w tej chwili przewidzieć, jak długo potrwa jeszcze likwidacja.
BBDEV - JEST OK

INWESTORQ_54103
Podporucznik
Posty: 18014
Rejestracja: 16 lis 2005 19:04
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: INWESTORQ_54103 » 18 wrz 2013 14:10

czy cos sie dzieje w sprawach tej firmy ?
Na rachunku mam "nieaktywne akcje" Swarzędz.
Ze zdziwieniem zobaczyłem skok cen tych walorów. Nie śledziłem sytuacji.
Teraz mam dwa pytania:
1. Co jest powodem ruchów cenowych
2. Czy i jak mogę sprzedać ten walor?
BBDEV - JEST OK

vito
Kapitan
Posty: 43243
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Poznań

Postautor: vito » 18 wrz 2013 16:38

czy cos sie dzieje w sprawach tej firmy ?
Na rachunku mam "nieaktywne akcje" Swarzędz.
Ze zdziwieniem zobaczyłem skok cen tych walorów. Nie śledziłem sytuacji.
Teraz mam dwa pytania:
1. Co jest powodem ruchów cenowych
2. Czy i jak mogę sprzedać ten walor?
postepowanie likwidacyjne

INWESTORQ_54103
Podporucznik
Posty: 18014
Rejestracja: 16 lis 2005 19:04
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: INWESTORQ_54103 » 13 sty 2014 11:09

witam

Ciekaw jestem kiedy tu wydadza podobny komunikat

cytat
nalezy tu za strona
http://hutakrosno.wordpress.com/
podac
Uchwała Nr 936/13 Zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych S.A.z dnia 5 grudnia 2013r.
§1
Na podstawie §2 ust. 1 i 4oraz §87 ust. 1 Regulaminu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych w związku z art. 91 ust. 9 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (Dz.U. z 2009r. Nr 185, poz. 1439, z późn. zm.), po rozpatrzeniu wniosku spółki Krośnieńskie Huty Szkła KROSNO S.A. w upadłości likwidacyjnej, Zarząd Krajowego Depozytu postanawia, że zamyka się konta ewidencyjne prowadzone w depozycie papierów wartościowych dla akcji spółkiKrośnieńskie Huty Szkła KROSNO S.A. w upadłości likwidacyjnej.
§2
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
Sławomir Panasiuk Wiceprezes Zarządu
Michał Stępniewski Członek Zarządu
—————————————————————————
komentarz
W tym momencie spółka traci status spółki publicznej, zastosowanie mają przepisy KSH dla spółek niepublicznych, natomiast nie zmienia się status prawa własności – akcjonariusz nadal jest akcjonariuszem.
BBDEV - JEST OK

INWESTORQ_54103
Podporucznik
Posty: 18014
Rejestracja: 16 lis 2005 19:04
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: INWESTORQ_54103 » 26 maja 2015 11:38

mija juz 1,5 roku od zawieszenia notowan
i wielu juz zapomnialo o tej Spolce

ciekaw jestem czy kiedykolwiek podziela ten majatek i cos zostanie dla akcjonariuszy :?:
No i mamy prawie 2 lata.
Chyba wcześniej będzie koniec świata :D
witam
mija 4,5 roku od postanowieniu o liwkidacji

czy naprawde nie mozna jej dokonczyc i rozliczyc sie ?

wstyd ....
BBDEV - JEST OK

INWESTORQ_54103
Podporucznik
Posty: 18014
Rejestracja: 16 lis 2005 19:04
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: INWESTORQ_54103 » 26 maja 2015 11:42

tu jest wpis o tym ze podali raport za 2013 rok

http://www.imsig.pl/pozycja/2014/214/KR ... WIDACYJNEJ

Gdzie szukac tego sprawozdania ?
BBDEV - JEST OK

INWESTORQ_54103
Podporucznik
Posty: 18014
Rejestracja: 16 lis 2005 19:04
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: INWESTORQ_54103 » 26 maja 2015 11:53

ktos wskrzesza marke swarzedz

http://www.meble.pl/aktualnosci,dawniej ... 15080.html
dla mnie to granda
podkradli logo moim zdaniem /zmienili tylko choinki na czarne /
i chca korzystac z starej pozycji rynkowej Swarzedza ...
BBDEV - JEST OK

mikr
Chorąży sztabowy
Posty: 6333
Rejestracja: 20 cze 2006 18:33
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: mikr » 28 kwie 2017 08:02

Do INWESTORQ
Nie było mnie tu 4 lata.
Czy coś wiesz w sprawie upadłości likwidacji) Swarzędza?
Co z akcjami, które posiadają akcjonariusze?
Jeśli coś można spieprzyć, to zawsze znajdzie się ktoś, kto to zrobi.

INWESTORQ_54103
Podporucznik
Posty: 18014
Rejestracja: 16 lis 2005 19:04
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: INWESTORQ_54103 » 28 kwie 2017 11:24

Do INWESTORQ
Nie było mnie tu 4 lata.
Czy coś wiesz w sprawie upadłości likwidacji) Swarzędza?
Co z akcjami, które posiadają akcjonariusze?
witam
Niewiem nic wiecej ponad to co pisalem
ostatnie informacje jakie sa dostepne sa u syndyka i na forum bankiera cos pisali
BBDEV - JEST OK

mikr
Chorąży sztabowy
Posty: 6333
Rejestracja: 20 cze 2006 18:33
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: mikr » 28 kwie 2017 11:56

Do INWESTORQ
Nie było mnie tu 4 lata.
Czy coś wiesz w sprawie upadłości likwidacji) Swarzędza?
Co z akcjami, które posiadają akcjonariusze?
witam
Niewiem nic wiecej ponad to co pisalem
ostatnie informacje jakie sa dostepne sa u syndyka i na forum bankiera cos pisali
Dzięki za odpowiedź.
Zostawiłem sobie maleńki pakiecik, rzec można "hobbistycznie", ciekawiło mnie, co z tego będzie?
Ale nie przepuszczałem, że tak długo nic w tej kwestii nie wyjaśni się.
Jeśli coś można spieprzyć, to zawsze znajdzie się ktoś, kto to zrobi.

Trolejbus
Porucznik
Posty: 29994
Rejestracja: 07 sie 2005 14:10

Postautor: Trolejbus » 29 kwie 2017 21:14

Bawimy się w archeologów? :roll:
"Chcesz mieć hossę? Bądź jak James Bond: kup trochę akcji i uratuj  świat." - Trolejbus.
Wróżbici z Parkietu: viewtopic.php?f=1&t=229359

antycenzorparkietowy
Młodszy chorąży
Posty: 691
Rejestracja: 27 lip 2018 18:04

Re: SWARZĘDZ [SWZ] księga XIII

Postautor: antycenzorparkietowy » 05 paź 2018 11:50

Nie do wiary!
Ktoś wykopał trupa!
Czy tylko po to, żeby wkleić reklamę trumien, bo z tym mi się skojarzyły pokazywane meble?


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości