BLOOBER TEAM [BLO] księga I NewConnect

wszystko na temat spółek publicznych
Erudyta
Sierżant sztabowy

Re: BLOOBER TEAM [BLO] księga I NewConnect

Postautor: Erudyta » 02 wrz 2019 15:47

Widzę że wszyscy sprzedali na panice po 80 zl. To dobrze, będzie miał kto odkupywać po 90 i 100. 30 tys sprzedane w 20 godzin. Do poniedziałku będzie 60 tys ( ilość komentarzy razy 60) drugie tyle na Xbox bo tam wszystko jest ok. Łącznie 120 tys w 66 godzin liczę. Frostpunk 250 tys w 66 godzin a kapitalizacja na wtedy 660 mln i doszła do miliarda. Bloober wg tego powinien 200 zl kosztować i mieć kapitalizację wówczas 340 mlkn. Czekam na argumenty...
Argumenty dostales. Lekcja surowa. Rady od bardziej doswiadczonych kolegow krytykowales. Może wyciagniesz wnioski....

Julian11
Starszy chorąży

Postautor: Julian11 » 02 wrz 2019 15:53

Trudno przewidzieć zachowanie kursu w poniedziałek . Wiele osób w piątek wyszło z założenia „ kupuj plotki - sprzedawaj fakty” , kurs - 2 %, obrót ogromy - 7 mln. Kapitalizacja „niewielka” - 140 mln, na razie top 10 na Steam. Wszystko zależy od weekendowej sprzedaży i ewentualnego komunikatu firmy o sprzedaży w pierwszych dniach. PS. Jeżeli idzie o rynek azjatycki to faktycznie „dali ciał” , podejrzewam, że to naprawią. Jeszcze raz podkreślę - nie jest to spółka wyceniana na miliardy złotych.
kugid najwyrazniej masz spore problemy z oszacowaniem co znaczy mała kapitalziacja o co Kosmiczna na róznych spółkach.

Na BLo piszesz że to niewielka kapitalziacja te 140 MLn PLN , na TSgames piszesz ze 1 MLD to kosmiczna wycena. problem w tym że nie beirzesz pod uwagi przychodów zysków itp I tego czy społki maja szanse je nadal powiekszac czy nie.

teraz oblicz sobie jaka jest cena Tsgames do przychdoów a jak jest cena BLO do jego przychod w np w ostatnim półroczu i co ci wyjdzie ktora jest tansza, a ktora kosmiczna wycena? :lol: 8) Juz pomijam w ogole fakt czy BLo bedzie w stanie pokjrywac swoje koszty operacyny w kolejnych kwartałach bo osobiście w to watpie a wowczas bedą musieli jakos KAse zdobyc jak myślisz JAK?.

ANTYCHRYST
Młodszy chorąży

Postautor: ANTYCHRYST » 02 wrz 2019 15:59

Moja analogia do CFG w 100% trafna.

KUGID
Chorąży

Postautor: KUGID » 02 wrz 2019 17:24

No niestety, czegoś zabrakło, może czasu? Debiut gry taki sobie - zobaczymy co będzie dalej. Tym niemniej „ pną się do góry”; być może kategoria gier w których się specjalizują - horror - nie przekłada się na duży przychód. Rozpoznawalność spółki rośnie. Co do wyceny - obecnie ok. 100 mln. w/g mnie jest niska. Ostatnio pojawiły się rekomendacje CDR- 258 zł, 11 BIT - 471 zł , policz kapitalizację tych spółek przy rekomendowanych cenach. Czy gry które planują wydać wypalą? PS. Naganiasz na TSG, jaką masz gwarancję, że ta spółka nie jest „spółką jednej gry”? Czas pokaże. Giełda to psychologia, albo spekuła!

galileogalileo
Starszy chorąży

Postautor: galileogalileo » 02 wrz 2019 17:55

No niestety, czegoś zabrakło, może czasu? Debiut gry taki sobie - zobaczymy co będzie dalej. Tym niemniej „ pną się do góry”; być może kategoria gier w których się specjalizują - horror - nie przekłada się na duży przychód. Rozpoznawalność spółki rośnie. Co do wyceny - obecnie ok. 100 mln. w/g mnie jest niska. Ostatnio pojawiły się rekomendacje CDR- 258 zł, 11 BIT - 471 zł , policz kapitalizację tych spółek przy rekomendowanych cenach. Czy gry które planują wydać wypalą? PS. Naganiasz na TSG, jaką masz gwarancję, że ta spółka nie jest „spółką jednej gry”? Czas pokaże. Giełda to psychologia, albo spekuła!
wiesz wymienione firmy nie wypuszczaja crapow na premiere
:lol:

Julian11
Starszy chorąży

Postautor: Julian11 » 02 wrz 2019 17:55

takiej pewnosci nigdy nie masz, ale to samo mozna było powiedzieć o CDR w 2010 roku to samo mozna było poiwedzieć o techlandzie jak robił call of Juarez ponad 10 lat temu ( pomimo ze nie hest na gieldzie) to mozna było powiedzieć o 11 bit i po TWoM jak był po 70 PLN , i jaki z tego morał? Po prostu taki że dobre spółki z czasem sie raczej jeszcze bardziej rozwijają .

pozatym w przypadku TSgames jest tak ze póki co im dalej w las z monetyzacja FC tym jest lepiej , gra debiutowała w 2017 roku mamy juz 3 qwarte 2019 roku a FC generuje coraz wieksze przychody a pewnie będzie jeszcze lepiej bo Chiny powoli sie otwieraja dla nich. I teraz możesz soboe zadac pytanie a co bedzie jesli w tych 4 grach trafi sie gra pokroju Fish Clash ? 8)

własnie na tym polega inwestowanie w wartosc sołek czyli w ich potencjał i rozwój . Płacisz cena za jakąs wartosć Cena to aktualny kurs wartosc to potencjał rozwojowy spółki 9 lat temu cena akcji CDR wynosiła nawet 1 PLN z groszami bo wielu mogło sobie zadawac takie pytania jak Ty teraz , obecnie juz raczej tego typu pytań sie nie zadaje i cena jaką musisz zapłacic wynosi nie 1 PLn ale 250 PLN.

i wlansie dlatego te Dobre spółki z czasem zyskuja na wartosci a te kiepskie nie bardzo.

Obrazek

P.S pozaty dla mnie ważna jest wiarygodnosc prezesów i wierchuszki, osobiscie Babieno nie ufałem nie ufam i nie zaufam tak jak prezesowi Ciga panu Markowi, rzecz sie ma inacvzej z wierchuszka TSgames to nie jest ich Pierwszy sukces na koncie , wcześniej zrobili nasza klase ktora skutecznie rozwineli i zmonetyzowali. maja juz duże doswiadczenie w biznesie i tym jak osiagac sukcesy biznesowe pomimo ze prezes ma nadal Tylko chyba 35 lat wice prezes pewnie też cos koło tego. I jeszcze jedno wiesz skad sie wzieła nazwa TSGAMES? ten square games? Bo na poczatku zaczynali swoja przygode grową na powierzchni 10 m KW. pomimo ze mieli olbrzymi juz hajs po sprzedaniu Naszej klasy, to pokazuje ze z Niczego potrafia stworzyc z czasem naprawde COŚ, niewielu tak potrafi.Dlatego warto moim połozyc swoja kase przy ich już zbudowanych fortunach żeby sobie z czasem jeszcze bardziej rosły .

rok po założeniu spółki wypuscili lets fish gre internetowa stworzyli swego 1 wszego LONG LONG sellera wowczas jako gre na PCety w przeglądarkach inernetowych, ktora praktycznie niezmiennie podobnie monetyzuje się juz od 7 lat .

PytonTrader
Młodszy chorąży

Postautor: PytonTrader » 02 wrz 2019 18:58

Luka do zamkniecia dosc czytelna

KUGID
Chorąży

Postautor: KUGID » 02 wrz 2019 19:47

Julian pisz konkretnie, Twoje wywody na pograniczu filozofii nic nie wnoszą, Spytałem, czy TSG nie jest spółką jednej gry? Jakie masz gwarancje, że kolejne gry bedą wielkim sukcesem - patrz. kapitalizacja. Piszesz o Chinach (nie wiem jak teraz ale wcześniej monetyzacja była słaba -piractwo) - spytam co dalej, jeżeli kolejna gra nie wypali: Indie, Afryka, Antarktyda?

KUGID
Chorąży

Postautor: KUGID » 02 wrz 2019 20:14

Myślę, że w przeciągu tygodnia Bloober wróci na poziomy 80-90 zł. Zobaczymy co jutro pokaże 11 BIT - cena docelowa 471 zł??????? A propo TSG, masz szczęści analitycy bardzo polubili tą spółkę, w dzisiejszym Parkiecie 2 z 8 typuje ten walor. Dlaczego?

KUGID
Chorąży

Postautor: KUGID » 02 wrz 2019 20:16

Przepraszam jutrzejszym Parkiecie.

KUGID
Chorąży

Postautor: KUGID » 02 wrz 2019 20:34

Słusznie, ogromny obrót na dużym spadku nie wróży nic dobrego. Mój udział Bloobera w portfelu to tylko 4 %. Także nie przeżywam za bardzo. PS. Większość na giełdzie nie ma racji. Pozdrawiam!

klaxon
Chorąży sztabowy

Postautor: klaxon » 02 wrz 2019 20:43

Spytałem, czy TSG nie jest spółką jednej gry? Jakie masz gwarancje, że kolejne gry bedą wielkim sukcesem - patrz. kapitalizacja. Piszesz o Chinach (nie wiem jak teraz ale wcześniej monetyzacja była słaba -piractwo)
Nie łapiesz że obecne wyniki TEN (ok. 50 mln zysku netto) są wystarczające dla uzasadnienia i utrzymania obecnej miliardowej wyceny - natomiast ewentualny sukces którejś z nowych gier nie jest jeszcze uwzględniany w aktualnej wycenie rynkowej. Podobnie rozpoczynająca się niedługo monetaryzacja FC w Chinach, która w ciągu niewielu kwartałów spowoduje zauważalny wzrost wyników (niewiadomą jest tylko skala tego wzrostu, zapewne z +15/20% jest możliwe w przyszłym roku) też jeszcze w obecnej wycenie się nie zawiera. Innymi słowy nawet jak TEN pozostanie spółką jednej gry to i tak obecna umiarkowana wycena rynkowa w krótkim czasie wzrośnie ze względu na oczekiwana poprawę wyników. A piractwo jak mi się wydaje raczej nie stanowi wielkiego problemu w przypadku gry w formule free-to-play.

Julian11
Starszy chorąży

Postautor: Julian11 » 02 wrz 2019 20:45

Julian pisz konkretnie, Twoje wywody na pograniczu filozofii nic nie wnoszą, Spytałem, czy TSG nie jest spółką jednej gry? Jakie masz gwarancje, że kolejne gry bedą wielkim sukcesem - patrz. kapitalizacja. Piszesz o Chinach (nie wiem jak teraz ale wcześniej monetyzacja była słaba -piractwo) - spytam co dalej, jeżeli kolejna gra nie wypali: Indie, Afryka, Antarktyda?
piractwo w grach F2P to jakas nowosc dla mnie :lol: 8)

co do reszty to juz napisałem chyba jasno jesli nie kumasz tego to twoja broszka.

p.S jesli byłby pewnik ze w tych kolejnych 4 grach bedzie drugi FC to kurs byłby juz duzo wyzej bo to by oznaczało min 400 mln PLN przychodów i 100 MLN zysku rocznie i ok 10 PLn na akcje samej dywidendy. :lol: 8)

KUGID
Chorąży

Postautor: KUGID » 02 wrz 2019 20:51

Kumam - ktoś nagoniony musi kupić, żeby naganiajacy sprzedał.

KUGID
Chorąży

Postautor: KUGID » 02 wrz 2019 20:57

Zastanawia mnie jedno, dlaczego analitycy nie ponoszà odpowiedzialności za błédne rekomendacje np. kara pieniężna, zakaz wykonywania zawodu. Może ktoś to zmieni?

Wróć do „Akcje”