SUNEX [SNX]

wszystko na temat spółek publicznych
tradecrash
Sierżant sztabowy
Posty: 142
Rejestracja: 03 sty 2019 09:38

Re: SUNEX [SNX]

Postautor: tradecrash » 20 cze 2022 15:19

Czas na ubicie 2 cyfr..
W między czasie kapitał szuka innych okazji wiec i ruszył BEEIN wraz z GRODNO 8)
Spółka zależna BERGHolda podpisała umowę dystrybucyjną takich cacek https://mtrcells.pl/, a kurs mocno schłodzony 8)

REKLAMA


dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: SUNEX [SNX]

Postautor: dusigrosz » 20 cze 2022 16:16

Czas na ubicie 2 cyfr..
W między czasie kapitał szuka innych okazji wiec i ruszył BEEIN wraz z GRODNO 8)
Spółka zależna BERGHolda podpisała umowę dystrybucyjną takich cacek https://mtrcells.pl/, a kurs mocno schłodzony 8)
NETSU spółka córka berg produkuje tez pompy ciepła…
Ktoś wie jaki ma ona udział w całym bergu?

tradecrash
Sierżant sztabowy
Posty: 142
Rejestracja: 03 sty 2019 09:38

Re: SUNEX [SNX]

Postautor: tradecrash » 20 cze 2022 16:19

Czas na ubicie 2 cyfr..
W między czasie kapitał szuka innych okazji wiec i ruszył BEEIN wraz z GRODNO 8)
Spółka zależna BERGHolda podpisała umowę dystrybucyjną takich cacek https://mtrcells.pl/, a kurs mocno schłodzony 8)
NETSU spółka córka berg produkuje tez pompy ciepła…
Ktoś wie jaki ma ona udział w całym bergu?
Berg ma 31,43% o ile pamiętam ...

manyman
Chorąży sztabowy
Posty: 4484
Rejestracja: 18 sty 2006 01:04
Lokalizacja: TRÓJMIASTO

Re: SUNEX [SNX]

Postautor: manyman » 21 cze 2022 15:48

ładnie buja :mrgreen:

zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7921
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: SUNEX [SNX]

Postautor: zenek69 » 21 cze 2022 19:28

To co teraz grubsza korekta? Obrót dziś bardzo duży i słaba świeczka...

Bywalec
Sierżant
Posty: 45
Rejestracja: 17 lip 2018 14:25

Re: SUNEX [SNX]

Postautor: Bywalec » 22 cze 2022 22:53

Zdaje się, że korekta za nami (w locie), wskaźniki schłodzone więc można jechać dalej 8)

Boom na pompy dopiero się zaczyna.

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: SUNEX [SNX]

Postautor: dusigrosz » 23 cze 2022 00:27

:mrgreen:

Erudyta
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2662
Rejestracja: 02 lis 2018 11:08

Re: SUNEX [SNX]

Postautor: Erudyta » 23 cze 2022 10:17

Zdaje się, że korekta za nami (w locie), wskaźniki schłodzone więc można jechać dalej 8)

Boom na pompy dopiero się zaczyna.
Tu moze byc columbus bis lub ubieralnia na calego choc na pewno polityczny sygnal ze szwabii jest bardzo mocny. 8)

zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7921
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: SUNEX [SNX]

Postautor: zenek69 » 23 cze 2022 10:34

Ja tu próbowałem kręcić kółka ale za każdym razem odkupowalem drożej także już siedzę na d i noga na nogę

Erudyta
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2662
Rejestracja: 02 lis 2018 11:08

Re: SUNEX [SNX]

Postautor: Erudyta » 23 cze 2022 11:00

Ja tu próbowałem kręcić kółka ale za każdym razem odkupowalem drożej także już siedzę na d i noga na nogę
Wg mnie krecenie kolek na trendzie wzrostowym jest niemadre.

kosmatek
Starszy chorąży
Posty: 1092
Rejestracja: 08 paź 2007 13:01
Lokalizacja: Spod ciemnej gwiazdy, nigdy spod stołu

Re: SUNEX [SNX]

Postautor: kosmatek » 26 cze 2022 10:20

Ok, misiaki. No więc mam taki problem: trochę tego Sunexu drapnalem po 9-13, 2 proc. portfela , branża perspektywiczna itd, ale hype jest tu taki, jakby to był drugi mercator lub biomed.

Porównania te są równie obiecujące co niepokojące - gdzie te firmy są teraz, to wiemy .

Niektórzy widzą tu nawet drugi CD projekt, czego już całkiem pojąć nie potrafię. Na rynku jest mnóstwo producentów foto i pomp przecież, z pamięci choćby Bosch, stiebel, Vaillant, Mitsubishi itd itd. co takiego ma w sobie sunex z tym swoim nexusem, by pokonać, a przynajmniej doścignąć konkurencję?

Przekonajcie mnie proszę, że warto zaangażować się bardziej.
CDR <0.1% portfela; 0%XTB + na hajpie SUNEX! ~ 70% portfela, reszta oblig., pryw. pożyczki, lokaty; od lat czekam na prawdziwą bessę, to wiosną 2020 się nie liczy 8)

Bywalec
Sierżant
Posty: 45
Rejestracja: 17 lip 2018 14:25

Re: SUNEX [SNX]

Postautor: Bywalec » 26 cze 2022 16:58

O ile się nie mylę Sunex jest jedynym producentem pomp na GPW, to wystarcza. Firmy, które wymieniłeś (LG, Samsung itd.) sprzedają pompy ciepła, ale jest to tylko jeden z wieeelu produktów w ich asortymencie. Poza tym giganci są już gigantycznie wycenieni, a Sunex ma relatywnie niską kapitalizację.

Pompa Nexus jest dobrze oceniania i plasuje się dość wysoko w sprzedaży internetowej w Niemczech (z tego co widziałem 6. miejsce wg popularności).

Spółka ponad 50% przychodów osiąga na rynkach zachodnich (głównie Niemcy), a tam dopiero co zaczął się niesamowity boom na pompy ciepła. Zdaje się, że im bliżej sezonu grzewczego, tym głośniej będzie o transformacji energetycznej.

PS: nie sądzisz chyba, że ktokolwiek wierzył, iż Biomed opracuje skuteczny lek/szczepionkę na C19? To była tylko i wyłącznie spekulacja.

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: SUNEX [SNX]

Postautor: dusigrosz » 26 cze 2022 23:02

O ile się nie mylę Sunex jest jedynym producentem pomp na GPW, to wystarcza. Firmy, które wymieniłeś (LG, Samsung itd.) sprzedają pompy ciepła, ale jest to tylko jeden z wieeelu produktów w ich asortymencie. Poza tym giganci są już gigantycznie wycenieni, a Sunex ma relatywnie niską kapitalizację.

Pompa Nexus jest dobrze oceniania i plasuje się dość wysoko w sprzedaży internetowej w Niemczech (z tego co widziałem 6. miejsce wg popularności).

Spółka ponad 50% przychodów osiąga na rynkach zachodnich (głównie Niemcy), a tam dopiero co zaczął się niesamowity boom na pompy ciepła. Zdaje się, że im bliżej sezonu grzewczego, tym głośniej będzie o transformacji energetycznej.

PS: nie sądzisz chyba, że ktokolwiek wierzył, iż Biomed opracuje skuteczny lek/szczepionkę na C19? To była tylko i wyłącznie spekulacja.
Mylisz sie. Kolejnym producentem jest NETSU, która jest spółka zależna BergHolding.
Chociaż nie da się ukryć, ze to sunex jest spółka, która może na owym hypie z pompami ciepła najwiecej skorzystać.
Pozatym tak jak piszesz, producentów pomp jest duuuzo, ale przez to, ze jest duży popyt to rozchodzi się on po wszystkich producentach, a fakt, ze ich cena rośnie a dostępność maleje powoduje, ze to dotyczy wszystkich producentów i przyrostów dochodów w tym segmencie, dla sunexa jest to duża cześć zysku, stad i będzie miało/ma to przełożenie na kurs.

kosmatek
Starszy chorąży
Posty: 1092
Rejestracja: 08 paź 2007 13:01
Lokalizacja: Spod ciemnej gwiazdy, nigdy spod stołu

Re: SUNEX [SNX]

Postautor: kosmatek » 26 cze 2022 23:20

O ile .....
PS: nie sądzisz chyba, że ktokolwiek wierzył, iż Biomed opracuje skuteczny lek/szczepionkę na C19? To była tylko i wyłącznie spekulacja.
Dzięki za opinię. Z biomedem od początku to wyglądało jak dawniej z petrolem. No właśnie o Sunexie nie chcę tak sądzić, ale też nie chcę ulec myśleniu zyczeniowemu.
CDR <0.1% portfela; 0%XTB + na hajpie SUNEX! ~ 70% portfela, reszta oblig., pryw. pożyczki, lokaty; od lat czekam na prawdziwą bessę, to wiosną 2020 się nie liczy 8)

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: SUNEX [SNX]

Postautor: dusigrosz » 27 cze 2022 00:32

O ile .....
PS: nie sądzisz chyba, że ktokolwiek wierzył, iż Biomed opracuje skuteczny lek/szczepionkę na C19? To była tylko i wyłącznie spekulacja.
Dzięki za opinię. Z biomedem od początku to wyglądało jak dawniej z petrolem. No właśnie o Sunexie nie chcę tak sądzić, ale też nie chcę ulec myśleniu zyczeniowemu.
Prędzej przyrownalbym do mercatora, gdzie nastąpił wzrost zysków.
Może ten nie będzie tak spektakularny na sunexie, ale na pewno bardziej rozłożony w czasie, i myśle, ze przed sunexem świetlana przyszłość na najbliższych kilka lat… a potem? A potem to się może wszystko zdarzyć i giełda nie powinna wyceniać na tyle w przód.. 8)


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: jarek111 i 149 gości