SELVITA [SLV] księga I

wszystko na temat spółek publicznych
3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7069
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

SELVITA [SLV] księga I

Postautor: 3mldEUR » 22 mar 2011 20:17

Biotechnologiczna spółka Selvita wraca do planów emisji. W kwietniu zadebiutuje na New Connect - dowiedziała się "Parkiet".
Pełny artykuł z 20 marca 2011 roku można znaleźć na stronie Parkietu: http://www.parkiet.com/artykul/7,1032292.html
Mój portfel giełdowy:
100% F51

Każdy może sprawdzić, czy uda mi się osiągnąć mój cel inwestycyjny do końca 2019, później portfel zostanie utajniony

Powyższy tekst nie stanowi rekomendacji


3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7069
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Postautor: 3mldEUR » 28 mar 2011 18:14

Selvita planuje wejść na NewConnect w czerwcu, a z emisji pozyskać 15-20 mln zł (wywiad)


24.03. Warszawa (PAP) - Biotechnologiczna spółka Selvita planuje przeprowadzić prywatną, a nie publiczną emisję akcji jak zakładała wcześniej. Wartość prywatnej emisji może wynieść 15-20 mln zł i w czerwcu spółka planuje zadebiutować na rynku NewConnect - poinformował w wywiadzie dla PAP prezes Selvity Paweł Przewięźlikowski.
"Emisja będzie prywatna, a nie publiczna i taką uchwałę podjęło wczoraj walne zgromadzenie. Z tej emisji będziemy chcieli pozyskać kwotę od 15 do 20 mln zł. Emisja nastąpiłaby w ciągu najbliższych tygodni, zaś debiut na NewConnect w czerwcu" - powiedział PAP Przewięźlikowski.
"Emisja umożliwi nam realizację modelu działalności Selvity opartego na dwóch filarach: dynamicznie rosnącej części usługowej oraz pionie projektów własnych, który będzie zdolny generować jeden kontrakt na sprzedaż innowacyjnej cząsteczki rocznie. Chcielibyśmy, żeby to był model, w którym cały czas wykazujemy dodatnią rentowność" - dodał.
Selvita opracowuje własne innowacyjne produkty - cząsteczki chemiczne - które sprzedaje firmom farmaceutycznym, a te w formie leków wprowadzają je potem do szpitali i aptek. Selvita świadczy oprócz tego także usługi badawcze dla firm farmaceutycznych i biotechnologicznych.
Pieniądze z emisji Selvita chciałaby przeznaczyć właśnie na prace nad nowymi cząsteczkami, a także na rozbudowę laboratoriów, co spółka zaplanowała na trzeci kwartał 2011 roku.
"Większość wpływów z emisji chcielibyśmy przeznaczyć na prace nad naszymi innowacyjnymi cząsteczkami, na nasze trzy projekty, które w tej chwili prowadzimy oraz na takie, które będziemy uruchamiać, a ok. jednej czwartej wpływów chcielibyśmy przeznaczyć na infrastrukturę laboratoryjną zarówno pod usługi, jak i pod projekty innowacyjne" - powiedział prezes.
"Laboratoria będziemy rozbudowywać o 400 m kw. i chcielibyśmy to zrobić zaraz po emisji, w trzecim kwartale, ponieważ cykl inwestycyjny - od momentu wynajęcia powierzchni do momentu, gdy wprowadzą się naukowcy - trwa około trzech miesięcy" - dodał.
W lipcu 2010 roku Selvita sprzedała swój pierwszy projekt firmie farmaceutycznej Orion Pharma z Finlandii, a obecnie pracuje nad trzema kolejnymi cząsteczkami.
"Po sprzedaży cząsteczki dla Oriona, teraz prowadzimy trzy inne projekty: są to dwie cząsteczki onkologiczne SEL24 i SEL120 oraz jedna cząsteczka onkologiczno-immunologiczna SEL113, czyli na takie choroby jak cukrzyca typu II, łuszczyca czy zwyrodnieniowe zapalenie stawów" - powiedział Przewięźlikowski.
Prezes powiedział też, że po rozmowach z potencjalnymi inwestorami przeprowadzonymi w ciągu ostatnich kilku miesięcy Selvita zmodyfikowała swoją strategię i zdecydowała się na skrócenie cyklu opracowywania jednej cząsteczki do 3-4 lat, rezygnując z finansowania własnych badań klinicznych, co ograniczy konieczne nakłady inwestycyjne.
Zmniejszy to potencjalne przyszłe zyski Selvity, ale za to pojawią się one wcześniej. Prezes zapowiedział, że Selvita powinna osiągnąć dodatni wynik finansowy w 2012 roku.
"Zasadniczą zmianą w naszej strategii, jest skrócenie cyklu inwestycyjnego jednej cząsteczki z 5-6 lat do 3-4 lat. Zdecydowaliśmy się zrezygnować z prowadzenia przez Selvitę badań klinicznych nad cząsteczkami i będziemy sprzedawali cząsteczki w fazie badań przedklinicznych, co oznacza, że inwestycje w jeden projekt będą mniejsze - zamiast kilkanaście będzie to kilka milionów złotych" - powiedział Przewięźlikowski.
"Zysk z takiego projektu też będzie mniejszy, ale dzięki skróceniu cyklu mamy szanse na wcześniejsze uzyskanie z niego przychodów oraz zysków. To co chcielibyśmy zrobić, to w przyszłym roku wypracować zysk netto, co byłoby niemożliwe gdybyśmy prowadzili badania kliniczne sami" - dodał.
Prezes powiedział, że przychody w 2011 roku powinny wynieść ok. 14-15 mln zł, a w 2012 roku ok. 19 mln zł. Dodał, że zysk netto w 2012 roku jeszcze nie będzie znaczący, ale w 2013 roku powinien już wynieść kilka milionów złotych.
W 2010 roku przychody grupy wyniosły ok. 11 mln zł, a strata netto ok. 2 mln zł.
W grudniu 2010 roku Selvita zawiesiła ofertę publiczną 2,7 mln akcji serii E ze względu na niekorzystną sytuację rynkową. Z tamtej emisji spółka planowała pozyskać do 40 mln zł.
Selvita prowadzi własne projekty zmierzające do opracowania oryginalnych cząsteczek chemicznych o działaniu terapeutycznym, świadczy usługi badawczo-rozwojowe dla sektora biotechnologii i farmacji oraz tworzy innowacyjne i efektywne kosztowo rozwiązania informatyczne przyspieszające prowadzenie badań i zmniejszające ryzyko ich niepowodzenia. Z usług pochodzi większość obecnych przychodów spółki.
Kapitał akcyjny spółki dzieli się na 7.763.566, z czego 63 proc. akcji, dających 71 proc. głosów ma prezes Przewięźlikowski.
Barbara Woźniak (PAP)
bas/ ana/


Depesza pochodzi z biznes.pap.pl z 24.03.2011 16:35
Mój portfel giełdowy:
100% F51

Każdy może sprawdzić, czy uda mi się osiągnąć mój cel inwestycyjny do końca 2019, później portfel zostanie utajniony

Powyższy tekst nie stanowi rekomendacji

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7069
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Postautor: 3mldEUR » 06 kwie 2011 21:26

Selvita chce pozyskać z oferty private placement max. 20 mln zł
ISB - Biznes
5 Kwi 2011, 10:56


Warszawa, 05.04.2011 (ISB) – Selvita, spółka biotechnologiczna świadcząca kompleksowe usługi z zakresu projektów badawczo-rozwojowych, przeprowadza ofertę private placement o wartości max. 20 mln zł, głównie na finansowanie projektów klinicznych w dziedzinie onkologii i immunologii. Członkowie zarządu i rady nadzorczej spółki zapowiedzieli uczestnictwo w ofercie.
"W odpowiedzi na oczekiwanie inwestorów zmodyfikowaliśmy nasz biznesplan, tak aby zyski z naszych projektów były osiągane znacznie szybciej. W ten sposób Selvita będzie generować trwałą rentowność już od 2012 roku, ale będziemy sprzedawać nasze projekty koncernom farmaceutycznym na wcześniejszym etapie rozwoju, co oznacza mniejszy 'upside' zysków w długim terminie. Jednak rozumiem, że inwestorzy chcą, aby sytuacja finansowa firmy była jak najbardziej przejrzysta i stabilna" - powiedział prezes Selvity Paweł Przewięźlikowski, cytowany w komunikacie spółki.

Spółka sprzedaje 2,7 mln nowych akcji. Prezes dodał, że obecnie wstępne rozmowy z inwestorami są pozytywne. Liczy on na polskich inwestorów finansowych, a ponadto inwestorów indywidualnych zarówno z kraju, jak i zagranicy.

"Inwestorzy zagraniczni to osoby, które znają Selvitę lub z nami współpracowali. Wiemy, że są zainteresowani inwestycją w nasz rozwój. Ponadto mogę powiedzieć, że zarząd i rada nadzorcza Selvity również będą uczestniczyć w ofercie, żeby dać wyraz wiary w spółkę" - dodał prezes Selvity.

Zaznaczył, że z pozyskanych środków 13 mln ma zostać przeznaczone na finansowanie trzech innowacyjnych projektów z onkologii i immunologii. Kolejne 4 mln zł ma zostać przeznaczone na rozbudowę laboratorium, a następne 3 mln zł wzmocni kapitał obrotowy spółki w związku z rosnącymi szybko przychodami.

"Notujemy dynamiczny wzrost w pierwszych miesiącach 2011. Tymczasem w 2010 roku obroty wzrosły o 270% do 11 mln zł" - powiedział też Przewięźlikowski.

Ponadto spółka podpisała umowę z amerykańskim Institutes for Pharmaceutical Discovery (IPD) dotyczącej dostarczania przez Selvitę usług z zakresu chemii obliczeniowej na potrzeby IPD. Celem projektu będącego przedmiotem umowy jest identyfikacja innowacyjnych związków chemicznych, które będą miały potencjał inhibicji nowego celu białkowego zaproponowanego przez IPD. (ISB)

sg/tom

Źródło: http://stooq.com/n/?f=443079
Mój portfel giełdowy:
100% F51

Każdy może sprawdzić, czy uda mi się osiągnąć mój cel inwestycyjny do końca 2019, później portfel zostanie utajniony

Powyższy tekst nie stanowi rekomendacji

im_plant
Sierżant
Posty: 64
Rejestracja: 23 mar 2011 17:59
Lokalizacja: Gniezno
Kontakt:

Postautor: im_plant » 06 kwie 2011 21:46

Polecam wykres indeksu NCX Life Science.

http://www.newconnect.pl/index.php?page ... ncxlifesci

Na analizie technicznej znam się jak wszyscy na tym forum. Zakładam, że krzywa się odbije. Na początku odbije się czkawką w Selwicie – trudno będzie przekonać inwestorów, że na biotechnologii można zarobić.

Selwita to większy konkurent Blirta i od strony organizacyjnej biznes ten wygląda rewelacyjnie. I co z tego skoro akcje Blirt po debiucie stoją w miejscu. Szkoda - bo obie firmy to wszystko co najlepsze w polskiej biotechnologii.

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7069
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Postautor: 3mldEUR » 06 kwie 2011 22:42

Wywiad z prezesem - opublikowany w dniu dzisiejszym: http://www.biotechnologia.com.pl/biotec ... lvity.html
Mój portfel giełdowy:
100% F51

Każdy może sprawdzić, czy uda mi się osiągnąć mój cel inwestycyjny do końca 2019, później portfel zostanie utajniony

Powyższy tekst nie stanowi rekomendacji

N_Leeson
Starszy plutonowy
Posty: 23
Rejestracja: 24 mar 2011 00:12

Postautor: N_Leeson » 07 kwie 2011 00:42

Selvita - interesująca. Chyba leader rynku i to z dużym potencjałem.
Model biznesowy zdecydowanie bardziej racjonalny niż większość spółek biotechnologicznych. Z jednej strony innowacyjność i czysta biotechnologia (dany projekt albo się uda albo przepalimy mnóstwo kasy), a z drugiej dość przewidywalny biznes oparty na świadczeniu usług podmiotom zewnętrznym (w Polsce i nie tylko). Outsourcing usług ma w założeniach w istotnym stopniu współfinansować badania własne nad szeroko pojętą innowacją. Ze spółek obecnie notowanych na rynku rzeczywiście wydaje się, że najbardziej przypomina Blirta (zresztą Blirt chyba nawet wspominał o Selvicie w dokumencie informacyjnym). Mam tu na myśli hybrydowy model biznesowy i strategię. Mimo tego że jest chyba liderem w branży (biznes Selvity to coś co realnie funkcjonuje i ładnie się rozwija) z jasno określoną strategią, to strategia ta została ostatnimi czasy nieco przeorientowana na wzór tej, którą zaproponował Blirt. Otóż Selvita co do zasady już nie ma zamiaru przeprowadzać pełnej komercjalizacji projektów, tylko sprzedawać je już na wcześniejszym etapie rozwoju. Oznacza to że spółka rozsądnie ogranicza ryzyko niepowodzenia danego projektu -> lepiej bowiem coś rokującego sprzedać trochę taniej wcześniej, niż później miałoby się okazać, że projekt jest jednak nieperspektywiczny w związku z czym przychody będą równe zero. W ten sposób spółka zrealizuje może i mniejsze przychody ale ryzyka zostaną przerzucone na innych.

Mam nadzieję, że Selvita pozyska kapitał po który wychodzi do rynku, bo szkoda by było gdyby Taka spółka się zmarnowała. Czy jednak przekonają inwestorów tego nie wiem - ale raz już próbowali i oby tym razem było inaczej.

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7069
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Postautor: 3mldEUR » 07 kwie 2011 07:43

Selvita - interesująca. Chyba leader rynku i to z dużym potencjałem.
Model biznesowy zdecydowanie bardziej racjonalny niż większość spółek biotechnologicznych. Z jednej strony innowacyjność i czysta biotechnologia (dany projekt albo się uda albo przepalimy mnóstwo kasy), a z drugiej dość przewidywalny biznes oparty na świadczeniu usług podmiotom zewnętrznym (w Polsce i nie tylko). Outsourcing usług ma w założeniach w istotnym stopniu współfinansować badania własne nad szeroko pojętą innowacją. Ze spółek obecnie notowanych na rynku rzeczywiście wydaje się, że najbardziej przypomina Blirta (zresztą Blirt chyba nawet wspominał o Selvicie w dokumencie informacyjnym). Mam tu na myśli hybrydowy model biznesowy i strategię. Mimo tego że jest chyba liderem w branży (biznes Selvity to coś co realnie funkcjonuje i ładnie się rozwija) z jasno określoną strategią, to strategia ta została ostatnimi czasy nieco przeorientowana na wzór tej, którą zaproponował Blirt. Otóż Selvita co do zasady już nie ma zamiaru przeprowadzać pełnej komercjalizacji projektów, tylko sprzedawać je już na wcześniejszym etapie rozwoju. Oznacza to że spółka rozsądnie ogranicza ryzyko niepowodzenia danego projektu -> lepiej bowiem coś rokującego sprzedać trochę taniej wcześniej, niż później miałoby się okazać, że projekt jest jednak nieperspektywiczny w związku z czym przychody będą równe zero. W ten sposób spółka zrealizuje może i mniejsze przychody ale ryzyka zostaną przerzucone na innych.

Mam nadzieję, że Selvita pozyska kapitał po który wychodzi do rynku, bo szkoda by było gdyby Taka spółka się zmarnowała. Czy jednak przekonają inwestorów tego nie wiem - ale raz już próbowali i oby tym razem było inaczej.
Przekonać to inwestorów przekonali, ale za wysoko się wycenili, bo chętni to byli na kupno ich akcji. Teraz to cena będzie bardziej atrakcyjna i trochę zmieniona strategia działania w celu wcześniejszego generowania przepływów pieniężnych. No cóż, jeśli można kupić już notowane spółki biotech w niskiej cenie, to nikt nie przepłaci za spółkę w ofercie prywatnej.
Mój portfel giełdowy:
100% F51

Każdy może sprawdzić, czy uda mi się osiągnąć mój cel inwestycyjny do końca 2019, później portfel zostanie utajniony

Powyższy tekst nie stanowi rekomendacji

im_plant
Sierżant
Posty: 64
Rejestracja: 23 mar 2011 17:59
Lokalizacja: Gniezno
Kontakt:

..

Postautor: im_plant » 09 kwie 2011 00:37

..

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7069
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Postautor: 3mldEUR » 06 maja 2011 22:58

Selvita pozyskała z oferty 14,85 mln zł, w VI chce wejść na NC
PAP - Biznes
5 Maj 2011, 13:29


05.05. Warszawa (PAP) - Biotechnologiczna spółka Selvita pozyskała z oferty prywatnej 14,85 mln zł i planuje wejść na rynek NewConnect w czerwcu tego roku - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.
Łącznie oferta objęła 2.700.000 akcji w cenie 5,50 zł za sztukę. Nowi akcjonariusze obejmą 25,8 proc. udziałów w spółce. Spółka oczekuje, że jej akcje zostaną dopuszczone do obrotu na rynku NewConnect w czerwcu tego roku.
Środki pozyskane z emisji akcji zostaną przeznaczone na rozwój innowacyjnych cząsteczek chemicznych oraz rozbudowę infrastruktury laboratoryjnej.
Największym nowym akcjonariuszem spółki został dr Tadeusz Wesołowski, założyciel dystrybutora farmaceutycznego - firmy Prosper (obecnie część grupy Neuca), który wejdzie w skład rady nadzorczej spółki.
Selvita jest polską firmą biotechnologiczną, działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób ośrodkowego układu nerwowego, onkologii i chorób autoimmunologicznych. Selvita posiada obecnie kilka projektów na wczesnym etapie badań przedklinicznych i planuje wprowadzić pierwsze związki do prób klinicznych w 2012 roku. (PAP)
pel/ osz/

Źródło: http://stooq.pl/n/?f=455940
Mój portfel giełdowy:
100% F51

Każdy może sprawdzić, czy uda mi się osiągnąć mój cel inwestycyjny do końca 2019, później portfel zostanie utajniony

Powyższy tekst nie stanowi rekomendacji

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7069
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Postautor: 3mldEUR » 12 maja 2011 17:42

Parę zdjęć, dla tych co chcą zobaczyć firmę od wewnątrz:
http://dolinabiotechnologiczna.pl/nowos ... achwycaja/
Mój portfel giełdowy:
100% F51

Każdy może sprawdzić, czy uda mi się osiągnąć mój cel inwestycyjny do końca 2019, później portfel zostanie utajniony

Powyższy tekst nie stanowi rekomendacji

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7069
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Postautor: 3mldEUR » 12 maja 2011 20:22

A tutaj mamy filmik pokazujący Selvitę i BioCentrum od środka:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... wuRsVwNr_U
Mój portfel giełdowy:
100% F51

Każdy może sprawdzić, czy uda mi się osiągnąć mój cel inwestycyjny do końca 2019, później portfel zostanie utajniony

Powyższy tekst nie stanowi rekomendacji

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7069
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Postautor: 3mldEUR » 12 maja 2011 20:23

To jedno z najnowocześniejszych laboratoriów biotechnologicznych w Polsce 8)
Mój portfel giełdowy:
100% F51

Każdy może sprawdzić, czy uda mi się osiągnąć mój cel inwestycyjny do końca 2019, później portfel zostanie utajniony

Powyższy tekst nie stanowi rekomendacji

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7069
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Postautor: 3mldEUR » 03 cze 2011 01:15

Selvita będzie uczestniczyć w badaniach prowadzących do wygenerowania przeciwciała ludzkiego anty-FCGR2B do zastosowania w szczepionkach na m.in. stwardnienie rozsiane. Udział w projekcie gwarantuje Selvicie posiadanie części praw do komercyjnego wykorzystania wyników projektu a także przychody ze sprzedaży produktu końcowego.

Źródło: http://www.biotechnologia.pl/biotechnol ... woju_.html
Mój portfel giełdowy:
100% F51

Każdy może sprawdzić, czy uda mi się osiągnąć mój cel inwestycyjny do końca 2019, później portfel zostanie utajniony

Powyższy tekst nie stanowi rekomendacji

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7069
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Postautor: 3mldEUR » 08 cze 2011 17:20

Mój portfel giełdowy:
100% F51

Każdy może sprawdzić, czy uda mi się osiągnąć mój cel inwestycyjny do końca 2019, później portfel zostanie utajniony

Powyższy tekst nie stanowi rekomendacji

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7069
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Postautor: 3mldEUR » 28 cze 2011 18:46

Raport EBI
typ raportu Raport bieżący
numer 1/2011
data dodania 2011-06-28 17:32:31
spółka Selvita Spółka Akcyjna

Uzyskanie dostępu do systemu EBI
Zarząd Selvita S.A. informuje, że Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. w dniu 28 czerwca 2011 r. przydzieliła Spółce Selvita S.A. dostęp do Elektronicznej Bazy Informacji (NEWCONNECT - Rynek akcji GPW). W związku z powyższym od dnia dzisiejszego Selvita S.A. rozpoczyna przekazywanie informacji bieżących i okresowych za pośrednictwem systemu EBI.

Podstawa prawna: §10 Załącznika do Uchwały Nr 646/2011 Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. z dnia 20 maja 2011 roku - Zasady przekazywania informacji bieżących i okresowych w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect i na Catalyst.


Osoby reprezentujące spółkę:

Bogusław Sieczkowski - Wiceprezes Zarządu
Tomasz Nocuń - Prokurent


Źródło: http://www.newconnect.pl/?page=1045&ph_ ... x=&id_tr=1
Mój portfel giełdowy:
100% F51

Każdy może sprawdzić, czy uda mi się osiągnąć mój cel inwestycyjny do końca 2019, później portfel zostanie utajniony

Powyższy tekst nie stanowi rekomendacji


Wróć do „Akcje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: CNA, dochodzeniowy i 159 gości