KRUK [KRK] księga I

wszystko na temat spółek publicznych
amarylis1
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3017
Rejestracja: 06 cze 2009 12:07

KRUK [KRK] księga I

Postautor: amarylis1 » 28 mar 2011 21:29

KRUK S.A. zamierza przeprowadzić publiczną ofertę akcji
28-03-2011

KRUK S.A., lider na rynku zarządzania wierzytelnościami w Polsce i wiodący podmiot na rynku rumuńskim, złożył w grudniu 2010 roku prospekt emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego. Zamiarem spółki KRUK jest przeprowadzenie emisji publicznej akcji niezwłocznie po zatwierdzeniu prospektu przez KNF.
Grupa KRUK jest multioperatorem windykacyjnym, jedyną firmą na polskim rynku, która działa na dużą skalę w obszarze nabywania wierzytelności na własny rachunek oraz prowadzenia windykacji na zlecenie tzw. inkaso. W ramach Grupy KRUK działa biuro informacji gospodarczej (Rejestr Dłużników ERIF BIG S.A.), firma windykacyjna (KRUK S.A.), biuro detektywistyczne, kancelaria prawna (RAVEN) oraz fundusze sekurytyzacyjne (Prokura NS FIZ, Prokulus NS FIZ). KRUK współpracuje z największymi bankami i instytucjami finansowymi działającymi w Polsce oraz dostawcami usług masowych: firmami telekomunikacyjnymi, firmami leasingowymi, ubezpieczycielami, telewizjami cyfrowymi i kablowymi itp. W 2007 roku w Rumunii powstała spółka KRUK International, która prowadzi działalność w podobnym zakresie jak KRUK w Polsce. Grupa KRUK ma 27-procentowy udziału w rynku zarządzania wierzytelnościami w Polsce oraz 20-procentowy w Rumunii.

„Najbliższe lata dla branży zarządzania wierzytelnościami będą bardzo dobre. Szacunki wskazują, że w kolejnych 3-4 latach na polski rynek trafią bankowe portfele „złych długów” przeznaczonych do windykacji o wartości około 30 mld zł. Naturalnie celem KRUKa, jako lidera tej branży, jest wykorzystanie w pełni szans rynkowych, które przed nami stoją. Będziemy jednak potrzebowali do tego więcej kapitału na zakup wierzytelności. Ponadto zamierzamy wchodzić na kolejne rynki zagraniczne. Nasz model biznesu sprawdził się w Rumunii i widzimy duży potencjał rozwoju w innych krajach Europy Środkowej. Potrzeby inwestycyjne Grupy KRUK w najbliższych latach szacujemy na kilkadziesiąt milionów złotych” - mówi Piotr Krupa, prezes zarządu KRUK S.A. „Planowane inwestycje w dalszy rozwój spółki umocnią naszą pozycję lidera zarządzania wierzytelnościami w Polsce. Celem jest także stworzenie największej firmy windykacyjnej w tej części Europy” – dodaje Piotr Krupa.

Dotychczas rozwój Grupy KRUK był finansowany z wypracowanego zysku spółki, emisji obligacji korporacyjnych oraz z kredytów bankowych. Ważnym momentem dla rozwoju firmy był zakup pakietu akcji spółki KRUK przez fundusz private equity zarządzany przez Enterprise Investors. Od 2003 roku fundusz dokapitalizował spółkę kwotą prawie 90 mln zł.

„Od samego początku naszej współpracy z Enterprise Investors wiedzieliśmy, że w określonej perspektywie czasu nastąpi decyzja o wyjściu funduszu. Taka jest bowiem specyfika działalności funduszy private equity. Emisja publiczna akcji i wprowadzenie spółki KRUK na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. jest w tym przypadku najlepszym dla wszystkich stron rozwiązaniem." – mówi Piotr Krupa. „Osobiście dla mnie bardzo ważne będzie teraz pozyskanie grona nowych, stabilnych inwestorów finansowych, którzy wezmą udział w dalszym rozwoju spółki i staną się beneficjentami dalszego wzrostu jej wartości.” – dodaje prezes KRUKa.

Grupa KRUK ma dwa główne źródła przychodów: z tytułu usług windykacji wierzytelności na zlecenie (tzw. inkaso) oraz nabytych pakietów wierzytelności. W przypadku usług windykacyjnych w skład uzyskiwanych przychodów wchodzą głównie prowizje, które w zależności od statusu i stopnia przeterminowania danej sprawy, wynoszą od kilku do kilkudziesięciu procent. Na przychody z windykacji pakietów zakupionych składają się kwoty odzyskane w procesie windykacji od osób zadłużonych.

W 2010 roku przychody Grupy KRUK wyniosły ponad 160 mln zł, a zysk netto ponad 35 mln zł. W 2009 r. skonsolidowane przychody Grupy KRUK wyniosły ponad 128 mln złotych, a zysk netto 23,5 mln złotych.

Według najnowszego raportu „Rynek zarządzania wierzytelnościami w Polsce oraz perspektywy jego rozwoju do 2014 roku”, przygotowanego przez Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, wartość polskiego rynku usług windykacyjnych w 2009 roku wynosiła 14,3 mld złotych. Do roku 2014 może zwiększyć się do poziomu
prawie 22,2 mld złotych. Łączna wartość spraw przekazywanych do windykacji zewnętrznej wzrośnie w porównaniu z rokiem 2009 o 7,9 mld zł, czyli o 55 proc. Mimo swojej stosunkowo niedługiej historii w Polsce, branża zarządzania należnościami jest jednym z prężniej rozwijających się sektorów gospodarki.

„Rynek zarządzania wierzytelnościami rozwija się także dzięki rosnącej z roku na rok skłonności do zlecania na zewnątrz usług windykacyjnych.” – mówi Piotr Krupa. „Od kilku już lat zauważamy wzrostową tendencję do przekazywania firmom windykacyjnym zleceń odzyskiwania zadłużenia, rosną także portfele wierzytelności wystawione na sprzedaż. W 2009 roku Grupa KRUK przyjęła do obsługi zadłużenie o łącznej wartości nominalnej 4,1 mld zł na dzień nabycia lub pozyskania sprawy do inkasa. W 2010 roku na obu rynkach (Polska i Rumunia) było to ok. 1,9 mln nowych spraw o łącznej wartości nominalnej 5,9 mld zł, tj. o 26 proc. więcej niż w 2009 roku." – dodaje.

Jak podaje raport IBnGR Grupa KRUK jest zdecydowanym liderem na polskim rynku zarządzania wierzytelnościami pod względem wartości spraw przyjmowanych do windykacji, z prawie 27% udziałem rynkowym. Firma zajmująca drugie miejsce w tym zestawieniu ma prawie dwukrotnie niższy udział w rynku niż Grupa KRUK.

KRUK posiada wieloletnie doświadczenie w kompleksowym zarządzaniu wierzytelnościami na skalę masową. Model biznesowy Grupy KRUK oparty jest na dwóch segmentach działalności: windykacji wierzytelności na zlecenie (inkaso) oraz windykacji pakietów wierzytelności zakupionych na własny rachunek. Grupa koncentruje się na działalności na najszybciej rozwijającym się rynku usług finansowych, w szczególności w obszarze długów konsumenckich. Główną grupę klientów Grupy stanowią banki oraz firmy telekomunikacyjne. Duże znaczenie dla rozwoju Grupy KRUK i rynku wierzytelności miało wdrożenie niespotykanej wcześniej w firmach windykacyjnych strategii prougodowej stosowanej wobec osób zadłużonych.

Począwszy od połowy 2008 r. KRUK konsekwentnie realizuje strategię opartą na zawieraniu z dłużnikami umów pozwalających na spłatę zadłużenia w ratach. To rozwiązanie typu win-win, na którym korzystają zarówno wierzyciel, jak i osoba zadłużona. Ten pierwszy stopniowo odzyskuje należne mu pieniądze. Dłużnicy mogą zaś stopniowo radzić sobie z zadłużeniem bez nadmiernego obciążania domowego czy firmowego budżetu. Strategia prougodowa zakłada postrzeganie dłużnika jako podmiotu, który nie jest w stanie spłacić swoich zobowiązań z przyczyn zewnętrznych. Ma on jednocześnie świadomość, że dług musi zostać uregulowany. Efektem wdrożenia strategii opartej na ugodach jest maksymalizacja skuteczności oraz stabilizacja wpłat uzyskiwanych od dłużników. Od momentu wprowadzenia opisywanej strategii Grupa KRUK podpisała 134 tys. ugód. Wdrożenie strategii prougodowej zostało wsparte pierwszą w historii naszego kraju kampanią telewizyjną skierowaną do osób zadłużonych. To wzmocniło pozytywny wizerunek Grupy oraz sprawiło, że KRUK jest dziś najbardziej rozpoznawalną firmą windykacyjną w Polsce. W 2010 r. ponad połowa spłat uzyskanych przez Grupę była efektem strategii prougodowej.

Kluczowe znaczenie w działalności firmy windykacyjnej ma właściwe zarządzanie ryzykiem. Istotną barierą dla nowych firm na rynku windykacji jest brak doświadczenia
w wycenie nabywanych pakietów wierzytelności. Grupa KRUK ma w tym zakresie wieloletnią praktykę, zdobytą w ramach ponad 140 transakcji zakupów pakietów wierzytelności oraz wyceny ponad 800 takich pakietów, posiada też know-how w zakresie ich późniejszej obsługi.

Największym akcjonariuszem spółki KRUK jest fundusz Polish Enterprise Fund IV L.P zarządzany przez Enterprise Investors, który posiada 78,5% udziału w kapitale zakładowym spółki. Drugim znaczącym akcjonariuszem spółki jest Piotr Krupa, założyciel i prezes zarządu KRUK S.A., który posiada 16,8% udziału w kapitale zakładowym spółki. Istotną grupa akcjonariuszy spółki KRUK są menedżerowie Grupy KRUK, których udział w kapitale zakładowym spółki wynosi 4,7%.

http://www.kruksa.pl/pl/aktualnosci/art ... akcji.html


marcinucha1982
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2589
Rejestracja: 15 maja 2006 23:44
Lokalizacja: Krajna
Kontakt:

Postautor: marcinucha1982 » 08 kwie 2011 01:01

http://www.pierwotny.pl/emisje/kruk/zna ... akcji.html


Jedna z najbardziej znanych firm windykacyjnych w Polsce trafi na początku maja na giełdę. Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła już prospekt emisyjny spółki Kruk.

Oferującym akcje jest Dom Inwestycyjny BRE Banku. Zapisy na akcje przyjmować będzie również DM BZ WBK.

Kruk zajmuje się windykacją należności głównie na zlecenie banków i firm telekomunikacyjnych. Skupuje również tzw. "złe długi" ściągając należności na własny rachunek.

13 kwietnia br. poznamy maksymalną cenę emisyjną za akcje spółki Kruk. Dzień później rozpoczną się zapisy, które potrwają do 18 kwietnia. Giełdowy debiut planowany jest na 5 maja.

Więcej informacji o emisji akcji spółki Kruk wkrótce w serwisie Pierwotny.pl.

oppaoop
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3003
Rejestracja: 23 lut 2011 17:04

Re: KRUK [KRK] cz.1 - w drodze na giełdę

Postautor: oppaoop » 08 kwie 2011 01:34

.. - mówi Piotr Krupa, prezes zarządu KRUK S.A. ...

znajoma mojej gospodyni padła ofiarą lichwiarzy bankowych....

wzięła "kredyt" ma 30 % [ w krajach islamskich za takie odsetki wieszają...]
nie mogła spłacić, ale spełniły się przesłanki ubezpieczenia kredytu... - choroba...

lichwiarze z banku przekazali sprawę do KRUK
i KRUK zaczął do niej wysyłać pisma...

przyszła do mnie babina o poradę, pokiwałem głową i orzekłem...

niech Pani napisze do KRUK S.A. ale bezpośrednio na nazwisko PIOTR KRUPA, że każde kolejne pismo, a będzie Pani zgłaszać sprawę na Policę "złośliwe niepokojenie".. itp.

poszło pismo do Piotra Krupa ... KRUK S.A.

i bohaterski windykator posrał się, i jego firemka już pism nie posyła


:lol: :lol:

Mądrala nr-999
Starszy chorąży
Posty: 1699
Rejestracja: 23 lip 2007 07:26

Re: KRUK [KRK] cz.1 - w drodze na giełdę

Postautor: Mądrala nr-999 » 08 kwie 2011 07:22

.. - mówi Piotr Krupa, prezes zarządu KRUK S.A. ...

znajoma mojej gospodyni padła ofiarą lichwiarzy bankowych....

wzięła "kredyt" ma 30 % [ w krajach islamskich za takie odsetki wieszają...]
nie mogła spłacić, ale spełniły się przesłanki ubezpieczenia kredytu... - choroba...

lichwiarze z banku przekazali sprawę do KRUK
i KRUK zaczął do niej wysyłać pisma...

przyszła do mnie babina o poradę, pokiwałem głową i orzekłem...

niech Pani napisze do KRUK S.A. ale bezpośrednio na nazwisko PIOTR KRUPA, że każde kolejne pismo, a będzie Pani zgłaszać sprawę na Policę "złośliwe niepokojenie".. itp.

poszło pismo do Piotra Krupa ... KRUK S.A.

i bohaterski windykator posrał się, i jego firemka już pism nie posyła


:lol: :lol:
fikcyjna windykacja buhahaha

marius09
Sierżant sztabowy
Posty: 126
Rejestracja: 05 lip 2005 00:39

Postautor: marius09 » 08 kwie 2011 07:37

Nie związane bezpośrednio z tematem ale:

Sam napisałeś, że babina kredyt wzięła tak? Czy ktoś przystawił jej pistolet do głowy?

Jeśli odpowiedź na 2 jest nikt nie przystawił jej pistoletu to chyba policja powinna ścigać inną osobę. Tą niepłacącą.

siepacz
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 225
Rejestracja: 31 mar 2010 19:05

Re: KRUK [KRK] cz.1 - w drodze na giełdę

Postautor: siepacz » 08 kwie 2011 20:20

.. - mówi Piotr Krupa, prezes zarządu KRUK S.A. ...

znajoma mojej gospodyni padła ofiarą lichwiarzy bankowych....

wzięła "kredyt" ma 30 % [ w krajach islamskich za takie odsetki wieszają...]
nie mogła spłacić, ale spełniły się przesłanki ubezpieczenia kredytu... - choroba...

lichwiarze z banku przekazali sprawę do KRUK
i KRUK zaczął do niej wysyłać pisma...

przyszła do mnie babina o poradę, pokiwałem głową i orzekłem...

niech Pani napisze do KRUK S.A. ale bezpośrednio na nazwisko PIOTR KRUPA, że każde kolejne pismo, a będzie Pani zgłaszać sprawę na Policę "złośliwe niepokojenie".. itp.

poszło pismo do Piotra Krupa ... KRUK S.A.

i bohaterski windykator posrał się, i jego firemka już pism nie posyła


:lol: :lol:
piszesz coś czego sam nie bardzo rozumiesz...
windykator nie jest od tego, żeby weryfikowac czy przypadkiem ktoś nie powinien skorzystać z polisy ubezpieczeniowej zamiast spłacac bezpośrednio kredyt...
Windykator dostał wymagalną wierzytelność i przystąpił do działania. A skoro później okazało się, że wierzytelność jest sporna no to po prostu odstąpił od windykacji. I żadnego znaczenia tutaj nie ma że "wykształcony" absolwent czegos tam poradził babinie wysłanie pisma na nazwisko prezesa... Na marginesie - co to ma być? porada prawna? Wujek "dobra rada"?
Wychodzi na to, że babina nie dość, że trafiła na lichwiarzy to jeszcze na dodatek trafiła na kanciarza, udającego udzielanie "wyszukanych" porad pseudoprawnych...
Zapewniam cię, że jak tylko zostanie wyjaśniona kwestia polisy ubezpieczeniowej, wówczas sprawa z powrotem wróci do windykacji... [będziesz miał wtedy szansę doradzić babince, żeby wynajęła Iwana i Saszę...]

rhoex
Chorąży
Posty: 905
Rejestracja: 02 sty 2006 14:23

Postautor: rhoex » 11 kwie 2011 14:38

Oferta publiczna Kruka, warta max. ok. 395 mln zł brutto, ruszyła w czwartek
07.04.2011 16:06 czwartek

Pierwotna oferta spółki Kruk, zajmującej się windykacją wierzytelności, rozpocznie się 7 kwietnia od budowy księgi popytu, która potrwa do 18 kwietnia. Szacunkowa wartość oferty, obejmującej łącznie 9,3 mln akcji wynosi - na podstawie szacowanych przez spółkę wpływów z nowej emisji - max. ok. 395 mln zł brutto, wynika z informacji opublikowanych w prospekcie spółki.

Kruk chce sprzedać w ofercie publicznej 1,1 mln akcji serii D nowej emisji oraz 3,3-8,2 mln akcji należących do funduszu Enterprise Investors. Z emisji nowych akcji serii D spółka liczy na uzyskanie wpływów brutto w wysokości około 46,7 mln zł, wpływów netto - w wysokości ok. 43,3 mln zł. Nowi inwestorzy mogą stanowić max. 55% kapitału po IPO.

"Celem nowej emisji jest pozyskanie środków na zakupy pakietów wierzytelności. Oczekujemy w najbliższych latach 'tsunami' złych kredytów i dynamicznego wzrostu naszego rynku, który dotychczas rósł o ok. 25% rocznie. My rozwijaliśmy znacznie szybciej i ambicją zarządu jest, aby wysokie tempo utrzymać. Szacujemy, że powinniśmy zainwestować 1 mld zł w najbliższych latach, aby utrzymać pozycję rynkową w Polsce, więc oprócz nowej emisji możliwe są emisje obligacji na kilkadziesiąt mln zł" - powiedział prezes spółki Piotr Krupa podczas konferencji prasowej.

Dodał, że w spółka wygrała przetarg na portfel wierzytelności w Czechach, a w 2012 roku wejdzie na Węgry. Obecnie Kruk jest liderem swojego rynku w Polsce i Rumunii. Prezes Kruka stwierdził, że spółka ma dobre opinie za granicą i liczy na znaczny udział inwestorów zagranicznych w ofercie.

Oferującym jest DI BRE Banku. W 2010 roku Kruk miał 36,1 mln zł zysku netto przy 164 mln zł przychodów. Spółka nie podała prognoz.

Według prezesa, w ciągu najbliższych 2-3 lat spółka zyski będzie przeznaczać na rozwój i nie przewiduje dywidendy. Dodał, że wskaźnik całkowity odzysk na portfelu do wpłaty wynosi w ciągu 6 lat 2,2, co jest poziomem osiąganym przez zachodnie firmy.

W dniu 13 kwietnia nastąpi podanie do publicznej wiadomości ceny maksymalnej, w terminie 14-18 kwietnia będą przyjmowane zapisy na akcje oferowane w transzy inwestorów indywidualnych, w dniach 7 -18 kwietnia odbędzie się proces budowy księgi popytu, do godz. 8:00. W dniu 19 kwietnia zostanie ogłoszona cena akcji, ostateczna liczba akcji oferowanych oraz ostateczna liczba i rodzaj akcji oferowanych w poszczególnych transzach, zaś 19-21 kwietnia odbędzie się przyjmowanie zapisów na akcje oferowane w transzy inwestorów instytucjonalnych.

Z kolei 22 kwietnia spółka lub akcjonariusz sprzedający skieruje do inwestorów instytucjonalnych ewentualne zaproszenia do złożenia zapisów w przypadku nieobjęcia akcji. Do 26 kwietnia nastąpi przydział akcji oferowanych w transzy inwestorów indywidualnych oraz w transzy inwestorów instytucjonalnych, z kolei 5 maja lub w zbliżonym terminie będzie pierwszy dzień notowania akcji istniejących oraz PDA na GPW.

Kruk działa w dwóch obszarach. Prowadzi windykację na zlecenie banków, telekomów itp., w zamian za wynagrodzenie (ok. 30% przychodów) oraz skupuje portfele tzw. złych długów (pozostałe 70% przychodów).

ISB

Dark Dudzio_67534
Starszy chorąży
Posty: 1805
Rejestracja: 26 lut 2006 14:59
Lokalizacja: Riverhead

Postautor: Dark Dudzio_67534 » 11 kwie 2011 15:37

Branza mega przyszlosciowa....Co trzeci Polak ma dlugi....Co 6-ty stanie sie pewnie klientem jedej z firm windykacyjnych....Branza wiec dopiero sie rozkreca...Baaa...mozna smialo napisac, ze im bedzie gorzej ze splata kredytow tym lepiej....Im waluty drozsze tym lepiej dla tej spolki....Spolka niczym zaklad pogrzebowy...Nigdy nie zabraknie jej klientow..... :lol:

oppaoop
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3003
Rejestracja: 23 lut 2011 17:04

Postautor: oppaoop » 11 kwie 2011 15:51

Branza mega przyszlosciowa....Co trzeci Polak ma dlugi....Co 6-ty stanie sie pewnie klientem jedej z firm windykacyjnych....Branza wiec dopiero sie rozkreca...Baaa...mozna smialo napisac, ze im bedzie gorzej ze splata kredytow tym lepiej....Im waluty drozsze tym lepiej dla tej spolki....Spolka niczym zaklad pogrzebowy...Nigdy nie zabraknie jej klientow..... :lol:
już wiele razy udowodniłeś DZIADZIA, że nie wiesz co piszesz...

branża BEZ PRZYSZŁOŚCI...

w UE czy USA praktycznie nie istnieje....

2 mln Polaków wpisane na CZARNE LISTY już nigdy nie dostanie kredytu, czy sprzętu na raty
a więc ZŁYCH KREDYTÓW nie będzie przybywać....

...

oj DZIADZIA, DZIADZIA....

oppaoop
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3003
Rejestracja: 23 lut 2011 17:04

Postautor: oppaoop » 11 kwie 2011 15:56

o tym dlaczego firmy windykacyjne są bez przyszłości pisałem wiele razy i roszenie na spółce EGB - ta sama branża, startowali w wakacje 2010

i wszystko się sprawdza....

http://www.parkiet.com/forum/viewtopic. ... b&start=60


.

staryznajomy
Podporucznik
Posty: 10950
Rejestracja: 05 mar 2009 16:35

Postautor: staryznajomy » 11 kwie 2011 16:03

mroczek ty jednak nie masz zielonego pojecia o czym piszesz :lol: :lol:
szkoda mi czasu na takiego niereformowalnego świra :lol:

Dark Dudzio_67534
Starszy chorąży
Posty: 1805
Rejestracja: 26 lut 2006 14:59
Lokalizacja: Riverhead

Postautor: Dark Dudzio_67534 » 11 kwie 2011 16:04

Branza mega przyszlosciowa....Co trzeci Polak ma dlugi....Co 6-ty stanie sie pewnie klientem jedej z firm windykacyjnych....Branza wiec dopiero sie rozkreca...Baaa...mozna smialo napisac, ze im bedzie gorzej ze splata kredytow tym lepiej....Im waluty drozsze tym lepiej dla tej spolki....Spolka niczym zaklad pogrzebowy...Nigdy nie zabraknie jej klientow..... :lol:
już wiele razy udowodniłeś DZIADZIA, że nie wiesz co piszesz...

branża BEZ PRZYSZŁOŚCI...

w UE czy USA praktycznie nie istnieje....

2 mln Polaków wpisane na CZARNE LISTY już nigdy nie dostanie kredytu, czy sprzętu na raty
a więc ZŁYCH KREDYTÓW nie będzie przybywać....

...

oj DZIADZIA, DZIADZIA....
Jak to mowia...Z niepelnosprawnym umyslowo schozofrenikiem nie wypada polemizowac.......Wiec niechcacy przeczytalem co tam napisales ale to sie juz nie powtorzy...Twoja wiedza gieldowa jest wspolproporcjonalna do kapitalu...I jest rowna zero....Bo nie ma rozumu, nie ma zyskow...Sa tylko jakies fantazje, klamstwa, wymysly...Ty juz sam siebie oszukujesz psychopato...absurd klamania tak ciebie omotal, ze w zasadzie zyjesz w rozdwojonej jazni gdzie jedna czesc glowy klamie a druga w to wierzy.... :lol: :lol:

www.pierwotny.pl
Sierżant
Posty: 43
Rejestracja: 30 sty 2011 12:44

Postautor: www.pierwotny.pl » 11 kwie 2011 21:34

Obrazek


Zapisy na akcje firmy windykacyjnej KRUK przyjmowane będą przez dwa biura maklerskie - Dom Inwestycyjny BRE Banku oraz DM BZ WBK. Zobacz gdzie można się zapisać na akcje KRUK-a.


http://www.pierwotny.pl/emisje/kruk/zob ... -kruk.html

nidor
Chorąży
Posty: 721
Rejestracja: 26 lis 2010 09:44

Postautor: nidor » 12 kwie 2011 00:37

:shock: :shock:

adonDEK
Młodszy chorąży
Posty: 432
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: adonDEK » 12 kwie 2011 10:54

Trochę przefajnowałem. Wszedłem na maksa w LIBET ...a tutaj równie wspaniała oferta. Trzeba będzie wyczyści

Kod: Zaznacz cały

aktualny portfel.
Jestem na GPW od 1993r bezstresowo bo biorę swoje 25-30% ... i spadam


Wróć do „Akcje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 160 gości