SEVENET [SEV] księga I NewConnect

wszystko na temat spółek publicznych
Jethro-Tull
Starszy chorąży
Posty: 1594
Rejestracja: 10 gru 2008 12:23
Lokalizacja: PODPORUCZNIK

Postautor: Jethro-Tull » 07 wrz 2013 19:22

Jakby mieli skupować własne akcje to powinni to robić po taniości i nie promować się za bardzo...
Niezupełnie. 88 procent akcji należy do 7 założycieli spółki. Wg mnie logicznym jest, że zależy im na spieniężeniu części akcji po jak najwyższej cenie i to takim spieniężeniu, które nie zmniejszyłoby ich 88-procentowego udziału w spółce. W tym świetle moje przypuszczenia odnośnie buy-backu mogą okazać się trafne. Mogą, choć oczywiście nie muszą ...
Pójdę krok dalej: Po buy-backu może dojść do kolejnej emisji akcji po cenie emisyjnej nie niższej niż 3,55 PLN, emisji która zwiększy FF z obecnych 12% do 25-40%.
Podkreślam, że wszystko to o czym pisałem to są moje przypuszczenia i spekulacje.

REKLAMA


Jaan Pahechan Ho
Starszy sierżant
Posty: 99
Rejestracja: 27 mar 2012 11:33

Postautor: Jaan Pahechan Ho » 07 wrz 2013 21:11

no tak, ale nadal nie rozumiem jaki jest sens działań PRowskich w tej chwili, kiedy mieliby kupować swoje akcje?

Jethro-Tull
Starszy chorąży
Posty: 1594
Rejestracja: 10 gru 2008 12:23
Lokalizacja: PODPORUCZNIK

Postautor: Jethro-Tull » 08 wrz 2013 10:47

Te działania mają na celu budowę wizerunku firmy - a jak wiesz - tego wizerunku nie buduje się w jeden dzień. To trwa latami. Chcąc za rok czy dwa dobrze ulokować nową emisję muszą zadbać o eamage firmy już teraz.

Jaan Pahechan Ho
Starszy sierżant
Posty: 99
Rejestracja: 27 mar 2012 11:33

Postautor: Jaan Pahechan Ho » 08 wrz 2013 13:07

W każdym razie dobrze że coś się zaczyna dziać - z reguły było tak, że zainteresowanie spółką wzrastało tuż przed wynikami kwartalnymi, a potem po wynikach 3 miesiące stagnacji i powrót do poziomów złotówki. Teraz ten scenariusz już się nie powtórzył.

nicpon
Młodszy chorąży
Posty: 617
Rejestracja: 21 gru 2010 23:40

Postautor: nicpon » 12 wrz 2013 16:25

... więc pozostało trzymać kciuki za betacom, nawiasem mówiąc całkiem ciekawa spółka, dynamiczny wzrost przychodów w ostatnich latach
Ja tego nie widzę ... http://mojeinwestycje.interia.pl/gie/pr ... ?wlid=2583
faktycznie masz rację ..moja wypowiedź okazała się nierzetelna..pisałem z pamięci i jak widać jest ona zawodna
pozdrawiam

Jethro-Tull
Starszy chorąży
Posty: 1594
Rejestracja: 10 gru 2008 12:23
Lokalizacja: PODPORUCZNIK

Postautor: Jethro-Tull » 16 wrz 2013 22:09

Upadłość likwidacyjna podmiotu powiązanego:
http://biznes.pap.pl/pl/news/listings/i ... owiazanego
Ale chyba nie ma się czym przejmować. Chodzi o mały podmiot, w którym SEV objął udziały 2 lata temu:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/SEVENET ... 76732.html

Jethro-Tull
Starszy chorąży
Posty: 1594
Rejestracja: 10 gru 2008 12:23
Lokalizacja: PODPORUCZNIK

Postautor: Jethro-Tull » 28 paź 2013 09:09

Firma poinformowała o przyśpieszeniu terminu publikacji raportu rocznego za rok 2012, na dzień 29 października 2013 roku. Szybciej przedstawią raport - szybsze możliwe będzie opublikowanie projektów uchwał WZA, które planowane jest na 19.XII. 2013 r. Pytanie zasadnicze: dywidenda czy buy-back? Ja zdecydowanie stawiam na buy-back.

Jethro-Tull
Starszy chorąży
Posty: 1594
Rejestracja: 10 gru 2008 12:23
Lokalizacja: PODPORUCZNIK

Postautor: Jethro-Tull » 09 lis 2013 12:09

Promise to brzmi obiecująco :D Jak jeszcze odkupią akcje od 2-ch innych gostków z SEV to będą mieli łącznie powyżej 50% wszystkich akcji. Ciekawe w jakim celu SEV organizuje to NWZA w lutym? Czyżby obrona przed przejęciem?

Jethro-Tull
Starszy chorąży
Posty: 1594
Rejestracja: 10 gru 2008 12:23
Lokalizacja: PODPORUCZNIK

Postautor: Jethro-Tull » 09 lis 2013 16:23

Każda z ww. umów lock up została zawarta na okres do upływu 12 miesięcy, licząc od dnia wyznaczonego na podstawie stosownej uchwały Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A."
Czyli lock up dawno już nie obowiązuje. Siódemka głównych właścicieli posiadająca po 12,58% kapitału akcyjnego nie stanowi ani małżeństwa, ani nawet konkubinatu. Związana jest co najwyżej tzw. "umową dżentelmeńską", która w sensie prawnym nie jest wiążąca. Zatem każda z powyższych osób może zbyć te akcje. Ale równocześnie każda z tych osób zdaje sobie sprawę, że "puszczenie" takiej ilości akcji w rynek oznaczałoby nagłe załamanie notowań. Dlatego - moim zdaniem - rozsądniej byłoby sprzedać te akcje w transakcji pakietowej lub w drodze umów cywilno-prawnych.

Główni właściciele to nie są już młodzieniaszki. Nikt nie jest wieczny, a przecież każdy z nich chciałby żyć na godziwym poziomie już teraz ... a nie za 10-20 lat - do grobu też nikt tych pieniędzy nie zabierze. Stąd wynika moje przypuszczenie o zamiarze sprzedaży akcji SEV przez jeżeli nie wszystkich, to przez niektórych akcjonariuszy większościowych - oczywiście nie na giełdzie, tylko poza nią.

To co się teraz dzieje na Sevenecie jest moim zdaniem bardzo podobne do sytuacji na Azotach - gdzie akcje kupował rosyjski Akron. Początkowo Akron skupił kilka procent akcji z rynku. Później ogłosił wezwanie. Tutaj sytuacja może być analogiczna. Ten zjazd z 3,55 PLN do kilkudziesięciu groszy też nie był dziełem przypadku.

Absolutną większością akcji i głosów na WZA w tej spółce dysponują 4-ej akcjonariusze (4x12,58%=50,32%).
Czyli powoli sprawdza się ten scenariusz, który jakiś czas temu brałem pod uwagę. Następnym krokiem powinno być ogłoszenie WEZWANIA przez Promise S.A.

Jaan Pahechan Ho
Starszy sierżant
Posty: 99
Rejestracja: 27 mar 2012 11:33

Postautor: Jaan Pahechan Ho » 11 lis 2013 20:39

Każda z ww. umów lock up została zawarta na okres do upływu 12 miesięcy, licząc od dnia wyznaczonego na podstawie stosownej uchwały Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A."
Czyli lock up dawno już nie obowiązuje. Siódemka głównych właścicieli posiadająca po 12,58% kapitału akcyjnego nie stanowi ani małżeństwa, ani nawet konkubinatu. Związana jest co najwyżej tzw. "umową dżentelmeńską", która w sensie prawnym nie jest wiążąca. Zatem każda z powyższych osób może zbyć te akcje. Ale równocześnie każda z tych osób zdaje sobie sprawę, że "puszczenie" takiej ilości akcji w rynek oznaczałoby nagłe załamanie notowań. Dlatego - moim zdaniem - rozsądniej byłoby sprzedać te akcje w transakcji pakietowej lub w drodze umów cywilno-prawnych.

Główni właściciele to nie są już młodzieniaszki. Nikt nie jest wieczny, a przecież każdy z nich chciałby żyć na godziwym poziomie już teraz ... a nie za 10-20 lat - do grobu też nikt tych pieniędzy nie zabierze. Stąd wynika moje przypuszczenie o zamiarze sprzedaży akcji SEV przez jeżeli nie wszystkich, to przez niektórych akcjonariuszy większościowych - oczywiście nie na giełdzie, tylko poza nią.

To co się teraz dzieje na Sevenecie jest moim zdaniem bardzo podobne do sytuacji na Azotach - gdzie akcje kupował rosyjski Akron. Początkowo Akron skupił kilka procent akcji z rynku. Później ogłosił wezwanie. Tutaj sytuacja może być analogiczna. Ten zjazd z 3,55 PLN do kilkudziesięciu groszy też nie był dziełem przypadku.

Absolutną większością akcji i głosów na WZA w tej spółce dysponują 4-ej akcjonariusze (4x12,58%=50,32%).
Czyli powoli sprawdza się ten scenariusz, który jakiś czas temu brałem pod uwagę. Następnym krokiem powinno być ogłoszenie WEZWANIA przez Promise S.A.
Nie wykluczałem, że może być wezwanie, fakt, że teraz zaczyna przybierać coraz realniejszą formę. Pytanie po jakiej cenie?
P.S.I - dlaczego SEV nie poinformował o tej tranaskcji Promise S.A. w komunikacie?
P.S.II Zwyczajne bedzie na pocz. grudnia. Będzie decyzja o dywidendzie.

Jaan Pahechan Ho
Starszy sierżant
Posty: 99
Rejestracja: 27 mar 2012 11:33

Postautor: Jaan Pahechan Ho » 12 lis 2013 12:47

"Raport RB_ASO
Numer: 3/2013
Data sporządzenia: 12-11-2013
Spółka: SEVENET S.A.
Temat: SEVENET S.A. zawiadamia o sprzedaży akcji spółki- uzupełnienie treści raportu nr 3/2013
Podstawa prawna:
Art. 70 pkt 1 Ustawy o ofercie - nabycie lub zbycie znacznego pakietu akcji
Treść raportu:

Zarząd SEVENET S.A. informuje na podstawie otrzymanego od Pani Ewy Batorskiej zawiadomienia przesłanego zgodnie z art. 69 ust. 4 w związku z art.69 ust 1 pkt. 2 ustawy o ofercie publicznej z 29 lipca 2005, iż w wyniku dokonanych w dniu 08 listopada 2013 roku, transakcji, zmniejszyła ilość posiadanych akcji spółki publicznej pod firmą SEVENET S.A. poniżej progu 10% ogólnej liczby głosów.
Przed zmianą Pani Ewa Batorska posiadała 840.000 akcji, które stanowiły 12,58% udziału w kapitale zakładowym oraz dawały prawo do 840.000 głosów na WZA Spółki, co stanowiło 12,58% w ogólnej liczbie głosów.
Pani Ewa Batorska zawiadamia, że aktualnie nie posiada akcji spółki publicznej pod firmą SEVENET S.A."


a więc to ona sypnęła...

Jaan Pahechan Ho
Starszy sierżant
Posty: 99
Rejestracja: 27 mar 2012 11:33

Postautor: Jaan Pahechan Ho » 12 lis 2013 21:24


Jethro-Tull
Starszy chorąży
Posty: 1594
Rejestracja: 10 gru 2008 12:23
Lokalizacja: PODPORUCZNIK

Postautor: Jethro-Tull » 16 sty 2015 15:30

Jest tu kto jeszcze? Chyba pora na odbudowanie pozycji ...

Jethro-Tull
Starszy chorąży
Posty: 1594
Rejestracja: 10 gru 2008 12:23
Lokalizacja: PODPORUCZNIK

Postautor: Jethro-Tull » 16 sty 2015 15:40


Jethro-Tull
Starszy chorąży
Posty: 1594
Rejestracja: 10 gru 2008 12:23
Lokalizacja: PODPORUCZNIK

Postautor: Jethro-Tull » 28 sty 2015 08:42

Przy kursie 1,40-1,50 kurs ma spore szanse na wybicie w kierunku 2,25 zł - po takiej (mniej więcej) cenie robił zakupy Promise S.A.
Warunek: dobre wyniki za IV kwartał 2014 r.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości