CIECH [CIE] księga III

wszystko na temat spółek publicznych
mikr
Chorąży sztabowy
Posty: 6333
Rejestracja: 20 cze 2006 18:33
Lokalizacja: Gdynia

CIECH [CIE] księga III

Postautor: mikr » 27 lip 2011 21:23

Zakładam nową księgę. Powody są najmniej cztery:
1. Stara księga posiada już 158 stron
2. Nie ma chętnych do założenia nowej księgi - wielu liże rany po ostatnich spadkach, nie w głowie im posty na forum
3. Dziś DM BRE wydał rekomendację kupna akcji z ceną docelową 27,70 - trzeba to osiągnąć w tej księdze. Gdy zaczynała się księga II kurs akcji wynosił 31,30 - jest sporo do nadrobienia.
4. Dziś letko odkupiłem akcji. Przy poprzednim wejściu i wyjściu z akcji spółki otrzymałem stopę zwrotu ponad 20% - tym razem nie powinno być gorzej.
Link do starej księgi:
http://www.parkiet.com/forum/viewtopic. ... 38fb2aa530
Jeśli coś można spieprzyć, to zawsze znajdzie się ktoś, kto to zrobi.

REKLAMA


mikr
Chorąży sztabowy
Posty: 6333
Rejestracja: 20 cze 2006 18:33
Lokalizacja: Gdynia

Re: CIECH [CIE] część III

Postautor: mikr » 27 lip 2011 21:28

Powtórzę wiadomość o rekomendacji:
DI BRE podwyższył rekomendację dla Ciechu do "kupuj", cena docelowa 27,7 zł
27.07. Warszawa (PAP) - DI BRE w raporcie z 21 lipca podwyższył rekomendację dla Ciechu do "kupuj" z "akumuluj", z ceną docelową na poziomie 27,7 zł. Rekomendację wydano przy cenie 19,9 zł.
"W ostatnim miesiącu kurs Ciechu spadł o 20 proc. , co mogło częściowo wynikać z rosnącej niepewności na rynku, gdyż część inwestorów nadal traktuje spółkę jako ekspozycję na ryzyko kredytowe, mimo obniżenia długu do bezpiecznego poziomu i wydłużenia duracji" - czytamy w raporcie.
Zdaniem analityków DI BRE najbliższe wyniki kwartalne Ciechu mogą być słabe na poziomie netto, co jest efektem wzrostu podatku od sprzedaży fosforów, ale na poziomie operacyjnym nie powinny rozczarować, a obserwowane obecnie tendencje tj. podwyżki cen sody i mocne spadki cen surowców petrochemicznych, będą wspierać rezultaty w II półroczu.
"Obecnie Ciech jest wyceniany ze znacznym dyskontem do porównywalnych spółek zagranicznych, szczególnie na poziomie EV/EBITDA (15-25 proc.), co w kontekście poprawy struktury bilansu nie znajduje uzasadnienia" - napisano w raporcie.
Ok. godz. 16:30 za jedną akcję Ciechu trzeba było zapłacić 19,23 zł.
Jeśli coś można spieprzyć, to zawsze znajdzie się ktoś, kto to zrobi.

mikr
Chorąży sztabowy
Posty: 6333
Rejestracja: 20 cze 2006 18:33
Lokalizacja: Gdynia

Re: CIECH [CIE] część III

Postautor: mikr » 27 lip 2011 21:35

Na rozruszanie wątku jeszcze jedno info z dnia dzisiejszego:

CIECH SA umowa objęcia akcji i przeniesienia aportu pomiędzy Ciech SA a Skarbem Państwa

27.07. Warszawa (PAP/ESPI) - Raport bieżący 54/2011
Działając na podstawie art. 56 ust. 1 pkt 1) ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych Zarząd Ciech S.A. ("Emitent" lub "Spółka") informuje, że w dniu 27 lipca 2011 r. Emitent zawarł ze Skarbem Państwa Rzeczypospolitej Polskiej ("Skarb Państwa") Umowę Objęcia Akcji i Przeniesienia Aportu ("Umowa").
Na podstawie Umowy:
1) Skarb Państwa objął 1.699.909 akcji zwykłych na okaziciela serii E w podwyższonym kapitale zakładowym Emitenta, o wartości nominalnej 5 zł każda, o łącznej wartości nominalnej 8.499.545 zł. Cena emisyjna wynosiła 26,06 zł za jedną akcję;
2) Skarb Państwa przeniósł na CIECH tytułem wkładu niepieniężnego na pokrycie akcji serii E a CIECH nabył:
a) 571.826 akcji zwykłych na okaziciela serii A o wartości nominalnej 2,30 zł każda oraz o łącznej wartości nominalnej 1.315.199,80 zł, stanowiących 25,01% kapitału zakładowego spółki Zakłady Chemiczne "Alwernia" Spółka Akcyjna z siedzibą w Alwerni ("Akcje Alwernia") oraz
b) 762.224 akcje zwykłe imienne serii A o wartości nominalnej 10,00 zł każda oraz o łącznej wartości nominalnej 7.622.240,00 zł, stanowiących 5,15% kapitału zakładowego spółki Zakłady Chemiczne "ZACHEM" Spółka Akcyjna z siedzibą w Bydgoszczy ("Akcje Zachem") oraz
c) 429.388 akcji zwykłych imiennych serii A o wartości nominalnej 10,00 zł każda oraz o łącznej wartości nominalnej 4.293.880,00 zł, stanowiących 5,06 % kapitału zakładowego spółki Zakłady Chemiczne "Organika-Sarzyna" Spółka Akcyjna z siedzibą w Nowej Sarzynie ("Akcje Organika-Sarzyna").
Łączna wartość Akcji Alwernia, Akcji Zachem oraz Akcji Organika-Sarzyna została ustalona na kwotę 44.299.635,84 zł.
W wyniku nabycia Akcji Alwernia, Akcji Zachem oraz Akcji Organika-Sarzyna Spółka posiada:
1) 2.257.873 akcji spółki Zakłady Chemiczne "Alwernia" S.A., stanowiących 98,76% kapitału zakładowego i ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu tej spółki;
2) 14.421.250 akcji spółki Zakłady Chemiczne "ZACHEM" S.A., stanowiących 97,44% kapitału zakładowego i ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu tej spółki;
3) 8.365.970 akcji spółki Zakłady Chemiczne "Organika-Sarzyna" S.A., stanowiących 98,54% kapitału zakładowego i ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu tej spółki.
Zawarcie Umowy nastąpiło w celu wykonania zobowiązań wynikających z Porozumienia zawartego przez Spółkę ze Skarbem Państwa w dniu 26 maja 2011 r. (o treści Porozumienia Emitent informował w raportach bieżących nr 35/2011 z dnia 26 maja 2011 r. oraz nr 42/2011 z dnia 22 czerwca 2011 r.), jak również w związku z podjęciem przez Zwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki w dniu 30 czerwca 2011 r. Uchwały nr 32 w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego Spółki w drodze emisji akcji serii E z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy, zmiany Statutu Spółki, ubiegania się o dopuszczenie i wprowadzenie akcji serii E do obrotu na rynku regulowanym oraz ich dematerializacji (treść Uchwały została przekazana w raporcie bieżącym nr 45/2011 z dnia 30 czerwca 2011 r.).
Jeśli coś można spieprzyć, to zawsze znajdzie się ktoś, kto to zrobi.

Apacz
Podporucznik
Posty: 12165
Rejestracja: 15 maja 2010 19:52

Postautor: Apacz » 27 lip 2011 21:38

W koncu odwazny

Kurs na dzis 19,99

Cel krotkoterminowy to cena w/w tj z obejmowania akcji przez Skarb Panstwa 26,06

Pozniej wyzej

:lol:
No risk, no fun :-)

pitello
Podporucznik
Posty: 15404
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: CIECH [CIE] część III

Postautor: pitello » 27 lip 2011 21:45

Zakładam nową księgę. Powody są najmniej cztery:
1. Stara księga posiada już 158 stron
2. Nie ma chętnych do założenia nowej księgi - wielu liże rany po ostatnich spadkach, nie w głowie im posty na forum
3. Dziś DM BRE wydał rekomendację kupna akcji z ceną docelową 27,70 - trzeba to osiągnąć w tej księdze. Gdy zaczynała się księga II kurs akcji wynosił 31,30 - jest sporo do nadrobienia.
4. Dziś letko odkupiłem akcji. Przy poprzednim wejściu i wyjściu z akcji spółki otrzymałem stopę zwrotu ponad 20% - tym razem nie powinno być gorzej.
Link do starej księgi:
http://www.parkiet.com/forum/viewtopic. ... 38fb2aa530
niech nam ciech letkim będzie i w niebiosa frunie ,o

ale trzeba pewnie chwile poczekać bo 2600 na wig 20 testowanie się szykuje.

Mam nadzieję ,ze to juz nie bessa bo cykle koniunkturalne się trochę nie zgadzają ,ale patrząc na indeks cenowy to mamy dramat.

wogóle to nie wiem co o tym sądzić bo gdyby to był 4 czy 5 rok hossy byłbym już w chwili obecnej bez akcji ,a tak jeszcze sie oszukuję ,ze to cały czas korekta.
Obrazek

lubię uśrednianie w górę

brazos
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 292
Rejestracja: 01 gru 2007 17:01

Postautor: brazos » 27 lip 2011 22:00

Nie potrafię zrozumieć i to od paru sesji.Mamy j...sypacza.Ale oprócz tego inni oddają w ciągu dnia,a przecież widać to od wielu sesji , że dobra ręka wyciąga mocno kurs do góry.
Jeżeli ktoś co 2 sesje mocno winduje na koniec sesji kurs ,to powiedzcie jaki jest sens przez cały dzień oddawać o wiele niżej.Nie potrafię tego zrozumieć.

Chyba,że komuś bardzo zależy na zwaleniu kursu,ale powoli zaczyna mu brakować paliwa-ale dlaczego.

mikr
Chorąży sztabowy
Posty: 6333
Rejestracja: 20 cze 2006 18:33
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: mikr » 27 lip 2011 22:14

Absolutne minimum Ciechu to 16,00, a absolutne maksimum to 178,40
Choćby z tego można wysnuć, że dużo gorzej być nie może, a jest dużo większa szansa, że może być lepiej.
To tylko kwestia czasu ... z jedną niewiadomą, jak długiego? :-k
Jeśli coś można spieprzyć, to zawsze znajdzie się ktoś, kto to zrobi.

Apacz
Podporucznik
Posty: 12165
Rejestracja: 15 maja 2010 19:52

Re: CIECH [CIE] część III

Postautor: Apacz » 27 lip 2011 22:16

Zakładam nową księgę. Powody są najmniej cztery:
1. Stara księga posiada już 158 stron
2. Nie ma chętnych do założenia nowej księgi - wielu liże rany po ostatnich spadkach, nie w głowie im posty na forum
3. Dziś DM BRE wydał rekomendację kupna akcji z ceną docelową 27,70 - trzeba to osiągnąć w tej księdze. Gdy zaczynała się księga II kurs akcji wynosił 31,30 - jest sporo do nadrobienia.
4. Dziś letko odkupiłem akcji. Przy poprzednim wejściu i wyjściu z akcji spółki otrzymałem stopę zwrotu ponad 20% - tym razem nie powinno być gorzej.
Link do starej księgi:
http://www.parkiet.com/forum/viewtopic. ... 38fb2aa530
niech nam ciech letkim będzie i w niebiosa frunie ,o

ale trzeba pewnie chwile poczekać bo 2600 na wig 20 testowanie się szykuje.

Mam nadzieję ,ze to juz nie bessa bo cykle koniunkturalne się trochę nie zgadzają ,ale patrząc na indeks cenowy to mamy dramat.

wogóle to nie wiem co o tym sądzić bo gdyby to był 4 czy 5 rok hossy byłbym już w chwili obecnej bez akcji ,a tak jeszcze sie oszukuję ,ze to cały czas korekta.
Pitek- nie jestes sam z tym ostatnim zdaniem :lol:
No risk, no fun :-)

brazos
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 292
Rejestracja: 01 gru 2007 17:01

Postautor: brazos » 28 lip 2011 08:30

Absolutne minimum Ciechu to 16,00, a absolutne maksimum to 178,40
Choćby z tego można wysnuć, że dużo gorzej być nie może, a jest dużo większa szansa, że może być lepiej.
To tylko kwestia czasu ... z jedną niewiadomą, jak długiego? :-k

Z analizy technicznej wynika ,że jak przebijemy zamknięcie młota z 21lipca to lecimy do dołu-ile tego nikt nie przewidzi.
Ale rok temu w październiku także zaliczyliśmy dno po długich spadkach,a ponowne przebicie dna spowodowało spadek tylko o parę %.
Także może nie będzie tak źle.

Nawiązując do cytowanego tekstu,że dużo gorzej być nie może.
Ostatnia emisja po 19,60-udana.
Skarb państwa za resztówki obejmował emisję po 26zł.
Ciech ma bardzo dużo gotówki ze sprzedaży czego nie potrzebował
Obsługa długu znacząco się zmniejszyła.
Wysokie rekomendacje-dla kupuj

Tak więc uważam,że to tylko kwestia czasu kiedy pójdziemy do góry.
Może moje rozumowanie zawiera błędy,albo ktoś coś wie o czym my nie wiemy.

Zeman
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 348
Rejestracja: 21 mar 2011 13:12

Re: CIECH [CIE] część III

Postautor: Zeman » 28 lip 2011 08:48

Zakładam nową księgę. Powody są najmniej cztery:
1. Stara księga posiada już 158 stron
2. Nie ma chętnych do założenia nowej księgi - wielu liże rany po ostatnich spadkach, nie w głowie im posty na forum
3. Dziś DM BRE wydał rekomendację kupna akcji z ceną docelową 27,70 - trzeba to osiągnąć w tej księdze. Gdy zaczynała się księga II kurs akcji wynosił 31,30 - jest sporo do nadrobienia.
4. Dziś letko odkupiłem akcji. Przy poprzednim wejściu i wyjściu z akcji spółki otrzymałem stopę zwrotu ponad 20% - tym razem nie powinno być gorzej.
Link do starej księgi:
http://www.parkiet.com/forum/viewtopic. ... 38fb2aa530
niech nam ciech letkim będzie i w niebiosa frunie ,o

ale trzeba pewnie chwile poczekać bo 2600 na wig 20 testowanie się szykuje.

Mam nadzieję ,ze to juz nie bessa bo cykle koniunkturalne się trochę nie zgadzają ,ale patrząc na indeks cenowy to mamy dramat.

wogóle to nie wiem co o tym sądzić bo gdyby to był 4 czy 5 rok hossy byłbym już w chwili obecnej bez akcji ,a tak jeszcze sie oszukuję ,ze to cały czas korekta.
Mam nadzieje ze tutaj cos pomoga wskazniki na WIG20. MFI, RSI na bardzo niskim poziomie jak na WIG20, przy hosannie zawsze towarzyszylo temu odbicie.
Gownianie wyszla ostatnia sesja w USA i wlasciwie wszedzie.

mikr
Chorąży sztabowy
Posty: 6333
Rejestracja: 20 cze 2006 18:33
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: mikr » 28 lip 2011 09:41

A ja dobrałem jeszcze na 19,50.
Jeśli coś można spieprzyć, to zawsze znajdzie się ktoś, kto to zrobi.

rekin1
Podporucznik
Posty: 19572
Rejestracja: 23 lis 2007 19:52

Postautor: rekin1 » 28 lip 2011 14:22

pitello
Podporucznik



Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 13969
Skąd: lublin
Ostrzeżenia: 0/5 Powrót do góry
Wysłany: Sro, 27 Lip 2011, 9:58
mikr napisał:
Jakiś czas temu kupiłem papierek po ok. 22-23, sprzedałem po 27,50, choć były głosy, że będzie 30.
Ustawiłem na open koszyczek na 19,80 i za chwilę sru i widzę 19,60! O co chodzi?
Nie chce mi się przeglądać kilkudziesięciu stron forum co jest przyczyną takiego zjazdu.


przyczyną zjazdu jest to ,że podaż większa jest od popytu.

czyli walą bobkami ,a rekin nie nadąża odrzucać i gnój się zrobił.

ale to nie tylko na ciechu tak jest ,ale na całym rynku

Pitello macie tu instrukcję usuwania ***" bobków" :wink: :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=5Q4fvLejpCE
"bobki" które same włażą do mojego pontona są juz wykąpane i nie śmierdzą :idea: :lol:
JAK KTOŚ NIE WIE JAK WYGLĄDA BOBEK TO NIECH ZOBACZY W LINKU PONIŻEJ :)
http://www.youtube.com/watch?v=z7PQmvrU74o

Zorrito
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 12 paź 2010 15:08

Postautor: Zorrito » 28 lip 2011 14:35

pitello
Podporucznik



Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 13969
Skąd: lublin
Ostrzeżenia: 0/5 Powrót do góry
Wysłany: Sro, 27 Lip 2011, 9:58
mikr napisał:
Jakiś czas temu kupiłem papierek po ok. 22-23, sprzedałem po 27,50, choć były głosy, że będzie 30.
Ustawiłem na open koszyczek na 19,80 i za chwilę sru i widzę 19,60! O co chodzi?
Nie chce mi się przeglądać kilkudziesięciu stron forum co jest przyczyną takiego zjazdu.


przyczyną zjazdu jest to ,że podaż większa jest od popytu.

czyli walą bobkami ,a rekin nie nadąża odrzucać i gnój się zrobił.

ale to nie tylko na ciechu tak jest ,ale na całym rynku

Pitello macie tu instrukcję usuwania ***" bobków" :wink: :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=5Q4fvLejpCE
"bobki" które same włażą do mojego pontona są juz wykąpane i nie śmierdzą :idea: :lol:
JAK KTOŚ NIE WIE JAK WYGLĄDA BOBEK TO NIECH ZOBACZY W LINKU PONIŻEJ :)
http://www.youtube.com/watch?v=z7PQmvrU74o
:lol: :lol:

rekin1
Podporucznik
Posty: 19572
Rejestracja: 23 lis 2007 19:52

Postautor: rekin1 » 28 lip 2011 15:00

pitello
Podporucznik



Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 13969
Skąd: lublin
Ostrzeżenia: 0/5 Powrót do góry
Wysłany: Sro, 27 Lip 2011, 9:58
mikr napisał:
Jakiś czas temu kupiłem papierek po ok. 22-23, sprzedałem po 27,50, choć były głosy, że będzie 30.
Ustawiłem na open koszyczek na 19,80 i za chwilę sru i widzę 19,60! O co chodzi?
Nie chce mi się przeglądać kilkudziesięciu stron forum co jest przyczyną takiego zjazdu.


przyczyną zjazdu jest to ,że podaż większa jest od popytu.

czyli walą bobkami ,a rekin nie nadąża odrzucać i gnój się zrobił.

ale to nie tylko na ciechu tak jest ,ale na całym rynku

Pitello macie tu instrukcję usuwania ***" bobków" :wink: :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=5Q4fvLejpCE
"bobki" które same włażą do mojego pontona są juz wykąpane i nie śmierdzą :idea: :lol:
JAK KTOŚ NIE WIE JAK WYGLĄDA BOBEK TO NIECH ZOBACZY W LINKU PONIŻEJ :)
http://www.youtube.com/watch?v=z7PQmvrU74o
:lol: :lol:
Zorro Ty się nie śmiej popatrz ile tych pierońskich "bobków "jest na JSW :)
Bra\ł taki "bobek" jeden z drugim w ofercie na pierwotnym po 136 i się cieszył że dostał bez redukcji :wink: a teraz co :!: jak krwisto pada a jeszcze odda :lol:
:wink:

Zorrito
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 12 paź 2010 15:08

Postautor: Zorrito » 28 lip 2011 15:10

pitello
Podporucznik



Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 13969
Skąd: lublin
Ostrzeżenia: 0/5 Powrót do góry
Wysłany: Sro, 27 Lip 2011, 9:58
mikr napisał:
Jakiś czas temu kupiłem papierek po ok. 22-23, sprzedałem po 27,50, choć były głosy, że będzie 30.
Ustawiłem na open koszyczek na 19,80 i za chwilę sru i widzę 19,60! O co chodzi?
Nie chce mi się przeglądać kilkudziesięciu stron forum co jest przyczyną takiego zjazdu.


przyczyną zjazdu jest to ,że podaż większa jest od popytu.

czyli walą bobkami ,a rekin nie nadąża odrzucać i gnój się zrobił.

ale to nie tylko na ciechu tak jest ,ale na całym rynku

Pitello macie tu instrukcję usuwania ***" bobków" :wink: :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=5Q4fvLejpCE
"bobki" które same włażą do mojego pontona są juz wykąpane i nie śmierdzą :idea: :lol:
JAK KTOŚ NIE WIE JAK WYGLĄDA BOBEK TO NIECH ZOBACZY W LINKU PONIŻEJ :)
http://www.youtube.com/watch?v=z7PQmvrU74o
:lol: :lol:
Zorro Ty się nie śmiej popatrz ile tych pierońskich "bobków "jest na JSW :)
Bra\ł taki "bobek" jeden z drugim w ofercie na pierwotnym po 136 i się cieszył że dostał bez redukcji :wink: a teraz co :!: jak krwisto pada a jeszcze odda :lol:
:wink:
janom tak to je jak sie ludziom ***** nagoldalo a Ci uwierzyli w akcjonariat obywatelski... tak jaby wszyjscy chcieli zeby tyn akcjonariat zarobiol:) a prołda je takol ze to GOWNOprołda kazdy kazdego chce wycyckać... kiedy gornicy moga sprzedawc swoje akcje? grudzien? jesli tak to na pewno do tego czasu nikt nikomu prezentu nie zrobi...


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 236 gości