SURFLAND [SFL] księga I NewConnect

wszystko na temat spółek publicznych
gułus76
Sierżant
Posty: 64
Rejestracja: 04 lut 2011 13:45

SURFLAND [SFL] księga I NewConnect

Postautor: gułus76 » 04 sie 2011 13:56

Uchwała Nr 1024/2011
Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.
z dnia 3 sierpnia 2011 r.
w sprawie wyznaczenia pierwszego dnia notowania w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect praw do akcji zwykłych na okaziciela serii G spółki SURFLAND SYSTEMY KOMPUTEROWE S.A.
§ 1
Na podstawie § 7 ust. 1 i 5 Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu, Zarząd Giełdy postanawia:
1) określić dzień 5 sierpnia 2011 r. jako dzień pierwszego notowania w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect 475.000 (czterystu siedemdziesięciu pięciu tysięcy) praw do akcji zwykłych na okaziciela serii G spółki SURFLAND SYSTEMY KOMPUTEROWE S.A. o wartości nominalnej 1 zł (jeden złoty) każda, oznaczonych przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A. kodem „PLSFLND00029”;
2) notować prawa do akcji, o których mowa w pkt 1), na rynku kierowanym zleceniami w systemie notowań ciągłych pod nazwą skróconą „SURFLAND-PDA” i oznaczeniem „SSKA”.


gułus76
Sierżant
Posty: 64
Rejestracja: 04 lut 2011 13:45

Postautor: gułus76 » 04 sie 2011 13:57

Dariusz Kucharski - Prezes Zarządu, Surfland Systemy Komputerowe SA

Spotkanie odbyło się
01.08.2011
o godzinie 12:00
Surfland Systemy Komputerowe SA - Tuż przed debiutem na NewConnect, 01.08.2011

Surfland Systemy Komputerowe SA jest wrocławskim integratorem IT funkcjonującym w branży od 1998 roku. W ciągu kilkunastu lat działalności firma wypracowała silną pozycję na rynku lokalnym, obecnie planuje ekspansję na rynek ogólnopolski. Główną dziedziną działalności spółki są usługi integracji IT, projektowanie oraz budowa sieci teleinformatycznych i teletechnicznych, dostawy sprzętu informatycznego oraz usługi wsparcia serwisowego.

Surfland Systemy Komputerowe działa w relacjach B2B. Oferta skierowana jest do średnich i dużych firm oraz instytucji, w gronie jej klientów są m.in. firmy produkcyjne i usługowe, instytucje finansowe oraz jednostki użyteczności publicznej.

Strategia rozwoju spółki na lata 2011 - 2014 zakłada m.in. wprowadzenie na rynek autorskiego produktu z obszaru usług serwisowych, dalsze umacnianie pozycji spółki jako ponadregionalnego integratora IT oraz budowę kanałów dystrybucji dla produktów niszowych. Docelowo spółka chce być aktywnym graczem w procesie konsolidacji rynku usług IT. Aktualnie spółka finalizuje proces upublicznienia akcji na rynku NewConnect.

W czerwcu br. przeprowadzona została oferta prywatna, w której firma pozyskała 1,2 mln złotych. Kapitał z emisji zostanie przeznaczony przede wszystkim na budowę ogólnopolskiej platformy współpracy z partnerami w zakresie sprzedaży i realizacji usług outsourcingu IT. Debiut Surfland Systemy Komputerowe SA zaplanowany jest na początek sierpnia 2011.

Już w poniedziałek, 1 sierpnia 2011 roku o godzinie 12.00, odbędzie się czat organizowany przez IPO SA. Na pytania internautów dotyczących planowanego debiutu oraz planów spółki, odpowiadać będzie Prezes Zarządu Surfland Systemy Komputerowe SA – Dariusz Kucharski.
Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w czacie! Pytania prosimy zgłaszać na stronie www.czat.ipo.pl .
Moderator: Dziś naszym gościem jest Prezes Zarządu Surfland Systemy Komputerowe SA Dariusz Kucharski, który będzie odpowiadał na pytania internautów dotyczące debiutu spółki na NewConnect oraz jej planów na przyszłość. Zachęcam wszystkich do zadawania pytań. Czat rozpocznie się o godz. 12:00

Dariusz_Kucharski: Witam Państwa serdecznie na naszym dzisiejszym czacie. Zapraszam do zadawania pytań.

pytania_internetowe: Czy mógłby Pan krótko nakreślić profil Państwa działalności?

Dariusz_Kucharski: Jesteśmy spółką informatyczną. Specjalizujemy się w integracji teleinformatycznej i teletechnicznej. Oferta spółki skupia się w obszarze integracji sprzętowo-systemowej, która związana jest przede wszystkim z budową sieci informatycznych, realizacją rozwiązań serwerowych, centrów danych i pamięci masowych, wykonawstwem instalacji niskoprądowych (okablowanie strukturalne, instalacje zasilające, systemy zasilania awaryjnego). Ważną częścią naszej działalności są usługi serwisowe w obszarze IT. Współpracujemy z czołowymi producentami znanymi w naszej branży takimi jak Cisco Systems, HP, Dell, Microsoft.

pytania_internetowe: Panie prezesie, czy macie w perspektywie przejście na dużą giełdę? Pamiętamy, że kilka lat temu Surfland zapowiadał debiut na głównym parkiecie.

Dariusz_Kucharski: W pierwszej kolejności chcemy zrealizować cele krótkoterminowe (uruchomienie platformy serwisowej, wprowadzenie na rynek produktów niszowych). W dalszej perspektywie chcielibyśmy aktywnie konsolidować rynek IT. Dopiero w trzecim kroku możemy rozważać przejście na główny parkiet. W tej chwili jest to dość odległa, kilkuletnia perspektywa.

pytania_internetowe: Jakie produkty niszowe firma ma zamiar wprowadzić na rynek?

Dariusz_Kucharski: Nasze siły skupiamy nad skutecznym ulokowaniem na rynku systemu telemetrycznego dedykowanego do monitorowania naprężeń konstrukcji budowlanych. Drugim rozwiązaniem jest system zapewniający bezpieczny dostęp do Internetu w obiektach hotelowych.

pytania_internetowe: Dlaczego zdecydowali się Państwo właśnie na NewConnect? Czy jest to kolejny krok w Państwa długoterminowej strategii rozwoju?

Dariusz_Kucharski: Aby zrealizować zaplanowane cele, konieczny był zewnętrzny kapitał. Rynek NewConnect jest w naszej ocenie dobrym sposobem na pozyskanie finansowania, jednocześnie umożliwia wycenę wartości rynkowej spółki. Odpowiadając na 2 część pytania: tak, zgadza się, planowany debiut na NC to ważny krok w naszej długoterminowej strategii rozwoju.

pytania_internetowe: Czy uważają Państwo, że wejście na giełdę istotnie przyczyni się do szybszego rozwoju firmy?

Dariusz_Kucharski: Jak już mówiłem, do realizacji pomysłów rozwojowych firmy potrzebny jest kapitał. Rynek NC pozwala pozyskać ten kapitał, a jednocześnie zachować niezależność spółki przy realizacji jej celów. Zdecydowanie uważamy, że NC wpłynie pozytywnie na szybszy rozwój naszej firmy.

pseudo: Jakie są Państwa kanały dystrybucji? Co uważają Państwo za najlepszą metodę dotarcia do klienta?

Dariusz_Kucharski: Jako integrator docieramy bezpośrednio do klientów. Nasi klienci preferują kontakt osobisty i budowanie długofalowych relacji, zaufania i współpracy. Spółka bierze również udział w przetargach, w których wygrywa dzięki odpowiedniej polityce cenowej.

pytania_internetowe: Nie obawiają się państwo braku płynności i spekulacji na NC?

Dariusz_Kucharski: Jesteśmy przekonani, że długoterminowo wartość spółki będzie rosła. Zarząd nie ma jednak wpływu na krótkookresowe wahania kursów na NC, w tym działania spekulacyjne.

pytania_internetowe: Czy kwota pozyskana z emisji jest dla Państwa satysfakcjonująca?

Dariusz_Kucharski: Tak, oferta prywatna zakończyła się pozyskaniem pełnej kwoty. Środki z subskrypcji wystarczą na realizację założonych celów emisyjnych.

qwerty: Co było głównym źródłem finansowania Państwa działalności do tej pory?

Dariusz_Kucharski: Do tej pory finansowaliśmy naszą działalność ze środków własnych wypracowanych przez kilkanaście lat funkcjonowania na rynku IT. Spółka posiłkuje się również
kredytem obrotowym w rachunku bieżącym.

pytania_internetowe: Chcecie zbudować platformę do obsługi umów serwisowych. Czy macie kompetencje do budowy takiej platformy?

Dariusz_Kucharski: Obsługę klientów serwisowych chcemy oprzeć na sieci partnerów. Nie planujemy otwierać oddziałów. Przy wdrożeniu systemu zatrudnimy doświadczonego menadżera i korzystać będziemy z usług firm zewnętrznych.

serafin: W jakim kierunku geograficznym zamierzają się Państwo rozwijać? Jak „daleko” sięga Państwa oferta?

Dariusz_Kucharski: Obecnie działamy na terenie południowo-zachodniej Polski. Dzięki planowanej budowie platformy transakcyjnej i budowie sieci partnerskiej chcemy świadczyć usługi na terenie całego kraju. Jest to jednym z głównych celów obecnej emisji.

pytania_internetowe: Czy będziecie zatrudniać nowe osoby, otwierać oddziały, aby zapewnić obsługę rozproszonych klientów?

Dariusz_Kucharski: Jak napisałem wcześniej, przy uruchamianiu platformy serwisowej nie będziemy otwierać oddziałów na teranie kraju. Kluczowy jest dla nas rozwój sieci partnerskiej.

Karol1: Współpracą z jakimi spółkami mogą się Państwo pochwalić, czy mają Państwo jakichś Partnerów strategicznych?

Dariusz_Kucharski: Od strony dostawców rozwiązań kluczowymi dla nas partnerami są: Cisco, DELL, HP, Microsoft, Palo Alto. Natomiast nasi najważniejsi klienci wywodzą się z sektora publicznego i branży przemysłowej.

pytania_internetowe: Na czym polega przewaga spółki nad innymi spółkami IT notowanymi na rynku NC?

Dariusz_Kucharski: Na dzień dzisiejszy będziemy pierwszym integratorem IT z Dolnego Śląska, który zadebiutuje na rynku NC, stąd trudno mi porównać nas do innych firm z tego rynku. Oczywiście na głównym parkiecie są notowane duże podmioty z naszej branży np. Sygnity, ale z nimi nie zamierzamy konkurować. Od naszej lokalnej konkurencji wyróżnia nas elastyczność w działaniu i ponadregionalne plany ekspansji.

Zainteresowany: Swoją ofertę kierują Państwo głównie do średnich i dużych przedsiębiorstw, czy mali i mikro przedsiębiorcy mogą również znaleźć coś dla siebie w Państwa ofercie?

Dariusz_Kucharski: Z przeprowadzonych przez nas badań rynku wynika, że nasza nowa oferta w zakresie usług serwisowych jest interesująca dla spółek MŚP. Dzięki platformie transakcyjnie łatwiej dotrzemy do tej grupy klientów także z innymi elementami naszej oferty.

pytania_internetowe: Jak spółka obroniła się podczas ostatniego kryzysu? Wiele firm z branży, nawet giełdowych, nie wyszło z niego bez szwanku.

Dariusz_Kucharski: Receptą była racjonalna polityka kosztowa, wysoka jakość oferowanych usług i dbałość o relacje z Klientami oraz niewątpliwie zawarte długoterminowe umowy serwisowe.

pytania_internetowe: Spółka posiada akcje funduszu inwestycyjnego One Ray Investment SA. Czy zarząd zamierza przeznaczyć część pozyskanych środków na wsparcie funduszu?

Dariusz_Kucharski: Zarząd nie zamierza przeznaczać środków z emisji akcji na bezpośrednie wsparcie spółki OneRay Investment SA, ale cały czas będziemy wspierać jej strategiczne działania, o których zresztą sama spółka wkrótce poinformuje.

pytania_internetowe: Czy zasiadający w Radzie Nadzorczej Bogdan Kosturek to menadżer, który budował firmę Winuel? Czy chodzi o przygotowanie firmy do przyszłych konsolidacji?

Dariusz_Kucharski: Bogdan Kosturek zasiadał w zarządzenie m.in. Winuel SA ora Sygnity SA. Dobre skojarzenie, ale na razie za wcześnie, aby o tym mówić.

pytania_internetowe: Na czym ma polegać konsolidacja rynku o której Pan wspominał w informacjach prasowych?

Dariusz_Kucharski: W pierwszej kolejności chcemy osiągnąć cele obecnej emisji, kolejny krokiem będzie przejęcie kilku mniejszych spółek na terenie kraju lub połączenie z porównywalnej wielkości integratorem. Celem jest zdecydowane zwiększenie skali działania oraz uruchomienie innowacyjnych projektów.

Illnino: Na co przeznaczyli, bądź też przeznaczą Państwo środki z emisji akcji?

Dariusz_Kucharski: Środki z emisji przeznaczone zostaną na rozwój platformy transakcyjnej do realizacji usług serwisowych oraz rozwój kanału sprzedaży rozwiązań niszowych. Więcej szczegółów na ten temat znajdzie się w dokumencie informacyjnym spółki.

pytania_internetowe: Dlaczego stosunkowo niewielka spółka chce wejść ze swoimi usługami na rynek ogólnopolski, skoro przez kilkanaście lat funkcjonowała w wymiarze lokalnym? Próba ekspansji może być kosztowna i ryzykowna.

Dariusz_Kucharski: Jak każda firma chcemy się rozwijać i nie być już „stosunkowo niewielką firmą” Aby to osiągnąć, musimy zdecydowanie zwiększyć obszar działalności, a co za tym idzie obroty. Oczywiście może to być kosztowne i ryzykowne, ale oba te elementy staramy się ograniczyć poprzez jasne i precyzyjne cele, jakie chcemy osiągnąć, i ścieżkę ich realizacji. Nie będzie to „wojna cenowa” z lokalnymi firmami działającymi w innych obszarach kraju, ale inna, ciekawa oferta na usługi.

Ms: Co jest Państwa kluczowym produktem?

Dariusz_Kucharski: Najważniejszymi produktami są rozwiązania firm CISCO, HP i DELL. Natomiast mocno stawiamy na rozwój usług serwisowych.

Zielona: Jakie były pierwsze kroki po podjęciu decyzji o debiucie na NewConnect?

Dariusz_Kucharski: Pierwszym krokiem było doprecyzowanie celów strategicznych, nad którymi pracowaliśmy już od pewnego czasu. Następnie kwestie organizacyjno-prawne: wybór i podpisanie umowy o współpracy z Autoryzowanym Doradcą, wybór animatora rynku. Na szczęście nie mieliśmy problemów z pozyskaniem inwestorów w ofercie prywatnej, co potwierdza pozytywne postrzeganie naszej Spółki na rynku kapitałowym.

nick: Czy po debiucie na NewConnect będą państwo korzystać z innych, nowych źródeł finansowania?

Dariusz_Kucharski: Spółka korzystała już z funduszy unijnych, jeśli tylko w przyszłości nadarzy się okazja, z pewnością sięgniemy po nie ponownie.

pytania_internetowe: Surfland był zawsze kojarzony z Wrocławiem. Czy informacja o rozpoczęciu działalności ponadregionalnej oznacza skupienie się na innych regionach Polski np. kosztem Wrocławia?

Dariusz_Kucharski: Spółka ma silną pozycję we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku, obecnie jest na takim etapie rozwoju, który pozwala na ekspansję na teren całego kraju, co pozwoli budować coraz większą wartość dla akcjonariuszy. Centrala na pewno jednak pozostanie we Wrocławiu i nadal będziemy utrzymywać swoją rolę wiodącego integratora w regionie, który jest jakby nie było jednym z najlepiej rozwijających się w kraju.

pytania_internetowe: Jako cel emisyjny zarząd wskazuje budowę platformy do obsługi serwisowej. Co powoduje, że w ocenie zarządu ten projekt ma szanse na sukces rynkowy?

Dariusz_Kucharski: Zlecone przez nas badania rynku pokazały, że jest zapotrzebowanie na profesjonalną usługę serwisową typu helpdesk, dostępną na otwartej platformie. Tego typu usługa, sprzedawana w sposób kompleksowy, zapewni nam przewagę nad naszą obecną konkurencją i pozwoli wyjść poza rynek dolnośląski.

Kordiannn: Czym zachęciliby Państwo inwestorów do zakupu akcji Surflandu? Dlaczego jest to dla nich korzystna inwestycja?

Dariusz_Kucharski: Wycena Spółki jest osadzona na realnych danych finansowych. Na NC wchodzi wiele firm, które nie mają historii tylko ambitne plany. Oprócz doświadczenia rynkowego i mocnej strategii posiadamy również fundamenty gwarantujące długofalowe działania i zwrot dla inwestorów. Dodatkowo Spółka funkcjonuje w ramach trwałej grupy kapitałowej.

pytania_internetowe: Kiedy debiut spółki na NewConnect?

Dariusz_Kucharski: Debiut planowany jest na najbliższe dni, jednak ostateczna decyzja zależy od Zarządu Giełdy. Na dzień dzisiejszy nie ma jeszcze uchwały GPW o wyznaczeniu pierwszego dnia notowań.

Moderator: Szanowni Państwo, czas nieubłaganie ucieka, tak więc pora na ostatnie pytanie:

qqq: Surfland za 10 lat?

Dariusz_Kucharski: Za 10 lat chcemy być jednym z najbardziej liczących się dostawców usług teleinformatyczych w kraju. Jednocześnie będziemy sprzedawać nasze rozwiązania niszowe w całej Europie... no i będziemy starsi o 10 lat :)
Bardzo dziękuję za dzisiejszą rozmowę. Mam nadzieję, że udało mi się wyczerpująco odpowiedzieć na Państwa pytania. Zapraszam do kontaktu pod adresem: inwestor@ssk.com.pl . Pozdrawiam serdecznie.

Moderator: Dziękujemy wszystkim za zadawanie pytań. Dziś naszym gościem był Prezes Zarządu Surfland Systemy Komputerowe SA - Dariusz Kucharski. Już niedługo pojawi się cały zapis czata na naszym portalu. Zapraszamy Państwa na kolejne czaty organizowane przez Grupę IPO.pl

gułus76
Sierżant
Posty: 64
Rejestracja: 04 lut 2011 13:45

Postautor: gułus76 » 04 sie 2011 14:04

2 ostatnie debiuty INVESTCONu skończyły się następująco

klon 1 zł -> 4.19 zł
internet works 2.4 zł-> 12,12 zł

kryryb
Starszy chorąży
Posty: 1974
Rejestracja: 31 mar 2006 13:19
Lokalizacja: niby stąd

Postautor: kryryb » 04 sie 2011 14:09

2 ostatnie debiuty INVESTCONu skończyły się następująco

klon 1 zł -> 4.19 zł
internet works 2.4 zł-> 12,12 zł
hehe kolega zapomniałdodać :
4,19 --> 0,70
12,12 --> 1,50

Hehe - czy znowu ludzie dadzą się ubrać ? Zapewne tak...

gułus76
Sierżant
Posty: 64
Rejestracja: 04 lut 2011 13:45

Postautor: gułus76 » 04 sie 2011 14:15

2 ostatnie debiuty INVESTCONu skończyły się następująco

klon 1 zł -> 4.19 zł
internet works 2.4 zł-> 12,12 zł
hehe kolega zapomniałdodać :
4,19 --> 0,70
12,12 --> 1,50

Hehe - czy znowu ludzie dadzą się ubrać ? Zapewne tak...
ale dało się zarobić i to jest najistotniejsze by sprzedać w dobrym momencie
bo chyba nie kupujesz akcji na newconnect długoterminowo :shock:

sexton
Starszy plutonowy
Posty: 24
Rejestracja: 18 cze 2011 21:09

Postautor: sexton » 04 sie 2011 14:47

nominał 1 zł? a to ciekawostka myślałem ze takich już nie robią :D

gułus76
Sierżant
Posty: 64
Rejestracja: 04 lut 2011 13:45

Postautor: gułus76 » 04 sie 2011 15:08

nominał 1 zł? a to ciekawostka myślałem ze takich już nie robią :D
może być ciekawie :)

Silent@Bob
Podporucznik
Posty: 13037
Rejestracja: 18 sty 2006 14:13

Postautor: Silent@Bob » 04 sie 2011 20:00

nominał 1 zł? a to ciekawostka myślałem ze takich już nie robią :D
może być ciekawie :)
Będziesz miał ciekawie w całej rozciągłości. Z góry na dół.

farel
Starszy chorąży
Posty: 1687
Rejestracja: 13 mar 2010 19:23

Postautor: farel » 04 sie 2011 20:01

no ciekawe co tam investcon nam jutro pokaże, do tej pory mieli niezła renomę poprzeczka wisi wysoko

gułus76
Sierżant
Posty: 64
Rejestracja: 04 lut 2011 13:45

Postautor: gułus76 » 04 sie 2011 20:02

nominał 1 zł? a to ciekawostka myślałem ze takich już nie robią :D
może być ciekawie :)
Będziesz miał ciekawie w całej rozciągłości. Z góry na dół.
a ja wam mówię, że macie tutaj szansę odrobić straty

Nerevar
Młodszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 10 lip 2011 16:01
Lokalizacja: Vvanderfell
Kontakt:

Postautor: Nerevar » 04 sie 2011 20:03

nominał 1 zł? a to ciekawostka myślałem ze takich już nie robią :D
Wszystkich serii ? czy tylko tej co wchodzi i która zapewne stanoi kilka procent wszystkich akcji? Jak znam życie wirrówka ma 10X więcej po 10 gr poprzedniej serii i które zapewne jak znam życie nagle i niespodziewanie... wejdą na giełdę ? :lol:

gułus76
Sierżant
Posty: 64
Rejestracja: 04 lut 2011 13:45

Postautor: gułus76 » 04 sie 2011 20:05

nominał 1 zł? a to ciekawostka myślałem ze takich już nie robią :D
Wszystkich serii ? czy tylko tej co wchodzi i która zapewne stanoi kilka procent wszystkich akcji? Jak znam życie wirrówka ma 10X więcej po 10 gr poprzedniej serii i które zapewne jak znam życie nagle i niespodziewanie... wejdą na giełdę ? :lol:
człowieku wszystkie akcje danej spółki na giełdzie muszą mieć te samą wartość nominalną. Spotkałeś się kiedykolwiek z takimi pojęciami jak
-wartość nominalna
-kapitał zakładowy
-kapitał zapasowy
-agio inwestycyjne

:?: :?: :?: :?:

sexton
Starszy plutonowy
Posty: 24
Rejestracja: 18 cze 2011 21:09

Postautor: sexton » 04 sie 2011 20:07

nominał 1 zł? a to ciekawostka myślałem ze takich już nie robią :D
może być ciekawie :)
Będziesz miał ciekawie w całej rozciągłości. Z góry na dół.
z investconem roznie bywa jak wiekszosc akcji jest w mocnej raczce to bedzie ciekawie

Nerevar
Młodszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 10 lip 2011 16:01
Lokalizacja: Vvanderfell
Kontakt:

Postautor: Nerevar » 04 sie 2011 20:09

nominał 1 zł? a to ciekawostka myślałem ze takich już nie robią :D
Wszystkich serii ? czy tylko tej co wchodzi i która zapewne stanoi kilka procent wszystkich akcji? Jak znam życie wirrówka ma 10X więcej po 10 gr poprzedniej serii i które zapewne jak znam życie nagle i niespodziewanie... wejdą na giełdę ? :lol:
człowieku wszystkie akcje danej spółki na giełdzie muszą mieć te samą wartość nominalną. Spotkałeś się kiedykolwiek z takimi pojęciami jak
-wartość nominalna
-kapitał zakładowy
-kapitał zapasowy
-agio inwestycyjne

:?: :?: :?: :?:

Investcon nie ma w nawyku płacić za akcje więcej niż 10 gr więc raczej to typowa transakcja pod stołem
Ostatnio zmieniony 04 sie 2011 20:11 przez Nerevar, łącznie zmieniany 1 raz.

gułus76
Sierżant
Posty: 64
Rejestracja: 04 lut 2011 13:45

Postautor: gułus76 » 04 sie 2011 20:11

nominał 1 zł? a to ciekawostka myślałem ze takich już nie robią :D
Wszystkich serii ? czy tylko tej co wchodzi i która zapewne stanoi kilka procent wszystkich akcji? Jak znam życie wirrówka ma 10X więcej po 10 gr poprzedniej serii i które zapewne jak znam życie nagle i niespodziewanie... wejdą na giełdę ? :lol:
człowieku wszystkie akcje danej spółki na giełdzie muszą mieć te samą wartość nominalną. Spotkałeś się kiedykolwiek z takimi pojęciami jak
-wartość nominalna
-kapitał zakładowy
-kapitał zapasowy
-agio inwestycyjne

:?: :?: :?: :?:

Investcon nie ma w nawyku płacić za akcje więcej niż 10 gr więc raczej to typowa transakcja po stołem

nie wiem jaki to rodzaj transakcji, ale mam nadzieję, że sobie na tym coś przygram


Wróć do „Akcje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 173 gości