PGS SOFTWARE [PSW]

wszystko na temat spółek publicznych
Quasarro
Młodszy chorąży
Posty: 415
Rejestracja: 25 sie 2011 09:13

Postautor: Quasarro » 23 maja 2017 15:27

Kurs na samym początku miał dużą chętkę na wzrosty. Później jednak uaktywniła się dość duża podaż która ten kurs zdołowała.
A ja założę się, że to sypnął bankrucik...! Jak zobaczyłem jak nagle wychwala PGS na różnych forach, to przecież nie po to by kupować, bo jak kupuje to zawsze pisze o jakichś niemowlakach, czy innych dziwactwach. A jak nagle wychwala coś na kilku forach-to wtedy zapala mi się lampka, bo znowu sypie. Jego posty trzeba czytać wspak...!. :wink:

REKLAMA


pele
Sierżant sztabowy
Posty: 117
Rejestracja: 15 wrz 2015 16:22

Postautor: pele » 23 maja 2017 15:40

Kurs na samym początku miał dużą chętkę na wzrosty. Później jednak uaktywniła się dość duża podaż która ten kurs zdołowała.
A ja założę się, że to sypnął bankrucik...! Jak zobaczyłem jak nagle wychwala PGS na różnych forach, to przecież nie po to by kupować, bo jak kupuje to zawsze pisze o jakichś niemowlakach, czy innych dziwactwach. A jak nagle wychwala coś na kilku forach-to wtedy zapala mi się lampka, bo znowu sypie. Jego posty trzeba czytać wspak...!. :wink:
:shock: :shock: :shock:

bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Postautor: bankrucik » 23 maja 2017 17:55

Ludzie! dwóch wspaniałych przedsiębiorców zarabia kwartalnie 7 mln., do tego zatrudnia ponad 500 osób i jeszcze dzieli się z akcjonariuszami zyskiem. Gdzie jest order dla nich się pytam?

Gratulacje dla Zarzadu PGS Software :-)
W rzeczy samej, podpisuje się obiema rękoma. Brawo dla Zarządu oraz całego PGS Software.
To wszystko oznacza, że w całym I półroczu będziemy mieć wzrost zysku w granicach 50, a może nawet 55%. A, że idąc doświadczeniem z kilku ostatnich lat, gdzie II półrocze zawsze było lepsze o ok.20% od półrocza I-ego, to może zobaczymy 22 mln na koniec roku...? :roll:
A teraz konkretnie o obecnej sytuacji:
mamy 0,67 pln zysku na 1 akcję
przy kursie 14,4 P/E wynosi 21,6-czy to drogo, czy tanio, to rzecz subiektywna. I tak o kursie już decyduje ocena funduszy, a nie inwestorów indywidualnych, takie czasy...
Dzisiejsza reakcja rynku jest zaskakująca. [/b].

Rekordowe są także wskaźniki operacyjne. Na te wskaźniki nie ma wpływu wycena instrumentów finansowych, zatem są to wiarygodne dane porównawcze:
- Rentowność operacyjna EBITDA: 29.25%. Najwyższa od 5 kwartałów!
- Rentowność operacyjna: 27.78%. Najwyższa od 5 kwartałów!

Rentowność handlowa NPM 29.97%. Najwyższa od 14 kwartałów! Ale zakłócona instrumentami finansowymi.

Tak jak Darek napisał P/E spada. Jednak dla mnie ciekwszym wskaźnikiem, który uwzględnia dynamikę rozwoju spółki jest PEG, który również się obniża i przy obecnym kursie wynosi 0.94. Zatem kurs jest nieznacznie niedowartościowany, około złotówki. Jeżeli spółka w I półroczu zarobi 10.25 mln netto (Q1=7.25 mln, Q2=3 mln) co jest prognozą bardzo realną, to PEG osiągnie wskaźnik 0.63. Ergo spółka będzie mocno niedowartościowana. Aby PEG osiągnął poziom neutralny tj. 1, kurs akcji musiałby po pierwszym półroczu wynosić 22.50 PLN. !
brawo subleo za porządną robotę :lol:
wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość

bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Postautor: bankrucik » 23 maja 2017 17:59

Kurs na samym początku miał dużą chętkę na wzrosty. Później jednak uaktywniła się dość duża podaż która ten kurs zdołowała.
A ja założę się, że to sypnął bankrucik...! Jak zobaczyłem jak nagle wychwala PGS na różnych forach, to przecież nie po to by kupować, bo jak kupuje to zawsze pisze o jakichś niemowlakach, czy innych dziwactwach. A jak nagle wychwala coś na kilku forach-to wtedy zapala mi się lampka, bo znowu sypie. Jego posty trzeba czytać wspak...!. :wink:
tydzień bez wycieczki osobistej w moją stronę to tydzień stracony :?: :?: :?: :?: tyle czasu marnujesz, żeby czytać po różnych forach co piszę :?: :?: :lol: :lol: to chociaż napisz gdzie i co pisałem to się dowiem :lol: :lol:
ale dzięki bo mnie dzisiaj rozbawiłeś .. :lol: :lol: serio :lol: :lol: :lol:
wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość

c_est_la_vie
Starszy chorąży
Posty: 1515
Rejestracja: 29 gru 2014 12:58

Postautor: c_est_la_vie » 23 maja 2017 19:19

wyniki bardzo ładne, nie ma się do czego przyczepić... a kurs... jest tam gdzieś mój post gdy poszło pozasesyjnie po 14, że teraz będzie długie mielenie tych papierów bo one jeszcze nie znalazły kupca... tak samo gdy sprzedali po 11... i tak właśnie jest.

a że fundy sobie tego nie wyrywają, informatyka, jak np comarch wypadły słabo więc postrzeganie sektora może być różne u różnych fundów.

piter18pl
Starszy plutonowy
Posty: 35
Rejestracja: 23 sie 2016 11:50

Postautor: piter18pl » 23 maja 2017 21:31

Trigon Daily

PGS SOFTWARE (Kupuj; 16,7 PLN)
Wyniki I kw.’17 (pozytywne)
- Bardzo dobry przychodowo kwartał – faktyczny wynik nieznacznie lepszy od danych
szacunkowych (+0,2mln PLN). Zwracamy uwagę, że w 1Q był bardzo dobry układ kalendarza.
Naszym zdaniem sprzedaż 2Q może być na nieznacznie niższym lub porównywalnym poziomie q/
q
- Spółka przyśpieszyła procesy rekrutacyjne. Dodatkowo czeka na efekty nowych osób w działach
sprzedaży (UK), co naszym zdaniem może być zauważalne najwcześniej w 3Q’17. Cały czas
kontynuowane są procesy rekrutacyjne w DACH – w przypadku informacji o sukcesie w kolejnym
kwartale, efekty powinny być widoczne w 2018.
- Udział sprzedaży UK wzrósł do 47% z 36% w 4Q - oznacza to wzrost sprzedaży o 3,2mln z UK
w ciągu jednego kwartału, czyli więcej niż wzrost całkowitej sprzedaży
- Pojawił się też istoty klient w wysokości 16% sprzedaży – naszym zdaniem to on odpowiada za
wzrost udziału UK
- Wycena instrumentów finansowych powiększyła zysk o 2,4mln PLN
- Pierwsza marża wyniosła 28% - oczekiwaliśmy 27%. Naszym zdaniem należy oczekiwać niższej
marży w 2Q ze względu na układ kalendarza. Także podtrzymujemy nasze zdanie, że spółka
miała nienormatywnie krótką ławkę w 1Q i powróci do normy w 2Q (nasze przypuszczenie).
- OCF 2mln PLN, dług netto -15mln PLN

sth2die4
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 208
Rejestracja: 24 cze 2014 08:22

Postautor: sth2die4 » 24 maja 2017 10:03


glowacki4
Starszy chorąży
Posty: 1804
Rejestracja: 05 cze 2015 20:36

Postautor: glowacki4 » 25 maja 2017 11:08

Może ktoś pokusiłby się o analizę techniczną ? Np. Dark-Piano ? :)

Dark-Piano
Młodszy chorąży
Posty: 671
Rejestracja: 25 sie 2014 01:46

Postautor: Dark-Piano » 25 maja 2017 12:09

Ja na tym forum mam wiecznie problemy z wstawianiem obrazków, a nie mam ani czasu, anie cierpliwości by się wgryźć w temat, więc obrazki niech wstawi albo AnalizyCornix, albo sth2die4. Ja natomiast chętnie podpowiem wedle subiektywnej opinii na co można zwrócić uwagę, ok...?

Od ok. połowy lutego mamy długą i męczącą konsolidację, wszystko dzieje się w granicach zawężającego się trójkąta. W tym momencie górne ograniczenie trójkąta to 14,80, a dolne 14,10. Mówię oczywiście o cenach close, w ciągu dnia dopuszczalne są wahania wykraczające nawet mocno ponad te poziomy.
Dopóki nie dojdzie do wybicia, to konsola będzie trwać dalej, choć wybicie może być już blisko, bo ramiona się coraz bardziej zawężają, a zniechęcenie konsolą coraz większe (co też psychologicznie sprzyja końcowi konsoli w najmniej spodziewanym momencie).
I teraz w którym kierunku pójdzie wybicie...? Nie mam pojęcia, mogę jedynie spojrzeć na podpowiedź wskaźników wyprzedzających, choć to jest podpowiedź, a nie pewność. Pewność (o ile w ogóle może być coś takiego na giełdzie :wink: ), może być dopiero w momencie wybicia, o ile będzie ono poparte obrotami.
I tak:
Oscylator MACD dał sygnał kupna 17-go maja, ale...."główne" MACD niby też dało sygnał K, ale niestety ciągle jeszcze jest pod linią sygnalną 0, więc to nadal nie jest ten "właściwy" sygnał K, po którym wzrosty byłyby bardzo mocno prawdopodobne. Ale też trzeba przyznać, że jest tuż pod linią, więc gdyby jeszcze przez kilka sesji kurs na close był w okolicach 14,40-14,50, to wtedy byłaby szansa na wygenerowanie sygnału pod względem technicznym.
W razie wybicia z konsolidacji ruch powinien być w okolicach 1,80 PLN od punktu wybicia, czyli gdyby górą-to w okolice 17 PLN, analogicznie w razie wybicia dołem, przynajmniej tak mówi teoria. Póki co konsola jeszcze trwa.
To tyle , na ten moment nic więcej nie da się powiedzieć... :roll:

Quasarro
Młodszy chorąży
Posty: 415
Rejestracja: 25 sie 2011 09:13

Postautor: Quasarro » 25 maja 2017 15:19

Kurs na samym początku miał dużą chętkę na wzrosty. Później jednak uaktywniła się dość duża podaż która ten kurs zdołowała.
A ja założę się, że to sypnął bankrucik...! Jak zobaczyłem jak nagle wychwala PGS na różnych forach, to przecież nie po to by kupować, bo jak kupuje to zawsze pisze o jakichś niemowlakach, czy innych dziwactwach. A jak nagle wychwala coś na kilku forach-to wtedy zapala mi się lampka, bo znowu sypie. Jego posty trzeba czytać wspak...!. :wink:
tydzień bez wycieczki osobistej w moją stronę to tydzień stracony :?: :?: :?: :?: tyle czasu marnujesz, żeby czytać po różnych forach co piszę :?: :?: :lol: :lol: to chociaż napisz gdzie i co pisałem to się dowiem :lol: :lol:
ale dzięki bo mnie dzisiaj rozbawiłeś .. :lol: :lol: serio :lol: :lol: :lol:
No to super, że się rozbawiłeś, ja lubię ludziom sprawiać radość, naprawdę...! :lol:
W takim razie niech to będzie dla mnie nobilitacją, postaram się dawać Ci najwięcej takiej radości...! :lol:

A tymczasem dla kolegów forumowiczów powód do uciechy:
Zobaczcie jak bankrucik pięęęknie sobie podskakuje...:
https://www.stockwatch.pl/forum/wpis-na ... spx#340395

bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Postautor: bankrucik » 25 maja 2017 17:38

A ja założę się, że to sypnął bankrucik...! Jak zobaczyłem jak nagle wychwala PGS na różnych forach, to przecież nie po to by kupować, bo jak kupuje to zawsze pisze o jakichś niemowlakach, czy innych dziwactwach. A jak nagle wychwala coś na kilku forach-to wtedy zapala mi się lampka, bo znowu sypie. Jego posty trzeba czytać wspak...!. :wink:
tydzień bez wycieczki osobistej w moją stronę to tydzień stracony :?: :?: :?: :?: tyle czasu marnujesz, żeby czytać po różnych forach co piszę :?: :?: :lol: :lol: to chociaż napisz gdzie i co pisałem to się dowiem :lol: :lol:
ale dzięki bo mnie dzisiaj rozbawiłeś .. :lol: :lol: serio :lol: :lol: :lol:
No to super, że się rozbawiłeś, ja lubię ludziom sprawiać radość, naprawdę...! :lol:
W takim razie niech to będzie dla mnie nobilitacją, postaram się dawać Ci najwięcej takiej radości...! :lol:

A tymczasem dla kolegów forumowiczów powód do uciechy:
Zobaczcie jak bankrucik pięęęknie sobie podskakuje...:
https://www.stockwatch.pl/forum/wpis-na ... spx#340395
@Quasaro

skoro już tak śledzisz moje wpisy to zapraszam na twittera :lol:
wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość

Poker Man
Sierżant sztabowy
Posty: 166
Rejestracja: 02 paź 2011 21:05

Postautor: Poker Man » 29 maja 2017 11:40

Cholera, co by nie gadać, to trzeba przyznać, ze płynność jest, i to spora... :!: :!: :!:

bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Postautor: bankrucik » 29 maja 2017 16:20

Cholera, co by nie gadać, to trzeba przyznać, ze płynność jest, i to spora... :!: :!: :!:
no i dobrze :lol: znudzeni wysiadają, popyt jest stabilny :lol: :lol:
wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość

glowacki4
Starszy chorąży
Posty: 1804
Rejestracja: 05 cze 2015 20:36

Postautor: glowacki4 » 29 maja 2017 19:29

Z tą płynnością to mocno przesadzacie. Obroty tutaj są niziutkie jak na spółkę tej wielkości. A biorąc pod uwagę, że jesteśmy ledwie parę dni po wynikach kwartalnych, to tym bardziej widoczne.

subleo
Młodszy chorąży
Posty: 471
Rejestracja: 12 kwie 2013 19:40
Lokalizacja: Z pogranicza Beskidów

Postautor: subleo » 29 maja 2017 22:10

Ciekawe spojrzenie m.in. na PGS Software w Strefie Inwestorów: "7 spółek z polskiej giełdy, którymi mógłby zainteresować się Warren Buffett"
Na naszej liście znalazły się spółki Asseco Business Solutions #ABS, Eurotel #ETL, Lentex #LTX, Vindexus #VIN oraz nowa na głównym rynku GPW spółka PGS Software #PSW (wcześniej notowana na NC). Wszystkie wykazywały w ostatnich latach rosnące przychody i zyski ze sprzedaży. Wypłacają też regularnie dywidendy od wielu lat i starają się by co roku były one wyższe.

Na liście znalazły się też spółki VIGO System #VGO i AC #ACG, których przychody w ostatnich raportach rocznych były na bardzo podobnym poziomie, ale po pierwszym kwartale tego roku zaczęły rosnąć.

Rynek w pełni potwierdza optymizm płynący z przeanalizowanych przez nas danych finansowych. Spółki te są uważane za zdrowe i z perspektywami na dalszy wzrost. Potwierdzają to ich kursy akcji, które znajdują się w trendzie wzrostowym, Co ciekawe, wszystkie są obecnie na historycznych maksimach (Lentex najwyżej od 2007 r). Jest to istotne, gdyż brak jakichkolwiek linii oporu zwiększa prawdopodobieństwo kontynuowania wzrostów.

Czy Warren Buffett byłby zainteresowany kupnem tych spółek? I tak i nie. Na pewno zwróciłby na nie uwagę, gdyż spełniają podstawowe kryteria od strony finansowej. Z drugiej strony, są to wciąż zbyt małe spółki jak na jego możliwości inwestycyjne, a ich płynność też często nie jest za duża. Jednak dla inwestorów indywidualnych, tak przygotowane zestawienie jest dobrym początkiem do wyboru spółek do długoterminowej inwestycji.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 216 gości