ZE PAK [ZEP] (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin)

wszystko na temat spółek publicznych
AdmiralPiett
Chorąży sztabowy
Posty: 6114
Rejestracja: 13 lip 2015 12:32

Re: ZE PAK [ZEP] (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin)

Postautor: AdmiralPiett » 21 sty 2019 16:40

Odpalac perłe bo zatankowałem rakiete !

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy !!!

REKLAMA


dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: ZE PAK [ZEP] (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin)

Postautor: dryniol » 21 sty 2019 20:20

Odpalac perłe bo zatankowałem rakiete !

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jak jesteś kolarzem, to spółka nie dla Ciebie. Polecam Idea Banki i inne tego typy spekulacyjne, nic nie warte gów...
Tu jak chcesz zarobić to kup, zakop na jakieś 4 lata i zapomnij, to może i z 1.000% od obecnej ceny wyciągniesz + dywidendy :idea:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7386
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: ZE PAK [ZEP] (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin)

Postautor: NiKtoś » 21 sty 2019 22:23

Tu sie powtorzyc moze twoj wysmiewany Idea Bank.. Elektrownie Solorz odda po 1 PLn bliska bankructwa straty juz duze. ceny energii zamrozone ale koszty nie, pozwolenie srodowiskowe na nowe zloze blokowane przez urzdnikow..
Odpalac perłe bo zatankowałem rakiete !

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jak jesteś kolarzem, to spółka nie dla Ciebie. Polecam Idea Banki i inne tego typy spekulacyjne, nic nie warte gów...
Tu jak chcesz zarobić to kup, zakop na jakieś 4 lata i zapomnij, to może i z 1.000% od obecnej ceny wyciągniesz + dywidendy :idea:
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: ZE PAK [ZEP] (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin)

Postautor: dryniol » 22 sty 2019 02:10

Tu sie powtorzyc moze twoj wysmiewany Idea Bank.. Elektrownie Solorz odda po 1 PLn bliska bankructwa straty juz duze. ceny energii zamrozone ale koszty nie, pozwolenie srodowiskowe na nowe zloze blokowane przez urzdnikow...

NiKtoś polecam jeszcze raz analizę wszystkich cyferek, a nie tylko papierowego zysku(straty) netto dla Jaśka Kowalskiego;

Środki pieniężne ZEPAK - stan na dzień 30.06.2018 r - 240 mln zł
Środki pieniężne ZEPAK - stan na dzień 30.09.2018 r - 313 mln zł

Kredyty i pożyczki ZEPAK stan na 31.12.2017 r
- długoterminowe - 302 mln zł
- krótkoterminowe- 349 mln zł
Kredyty i pożyczki ZEPAK stan na 30.09.2018 r
- długoterminowe - 95 mln zł
- krótkoterminowe - 388 mln zł

- z rynku mocy dostaną;
- rok 2021 - 140 mln zł
- rok 2022 - 116 mln zł
- rok 2023 - 120 mln zł


- zyski zatrzymane - 933 mln zł ( które mogą być przeznaczone między innymi na przyszłe dywidendy z kapitału zapasowego)

- do tego ZEPAK cały czas generuje gotówkę ze swojej działalności operacyjnej
( po III Q 2018 roku na plusie 265 mln zł )

Kapitalizacja - 380 mln zł

Ostrołęka 1000 MW - koszt budowy 6 miliardów zł
Jaworzno 910 MW - koszt budowy 6 miliardów zł
Pątnów II 464 MW - koszt budowy przez ZEPAK 2,5 miliarda zł (cały kredyt praktycznie już spłacony)
Oprócz tego inne aktywa (elektrownie, kopalnie, grunty itp, których nawet nie wyceniam)

To wszystko według "mądrego" NiKtośa jest warte 1 zł i bankructwo spółki w której co kwartał przybywa gotówki w kasie i ubywa kredytów w bankach :shock: :lol:
Nie po to pod koniec roku PZU OFE zwiększyło zaangażowanie do 4.635.719 akcji żeby za 1 zł oddawać, bo NiKtoś jest "mądry" :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

AdmiralPiett
Chorąży sztabowy
Posty: 6114
Rejestracja: 13 lip 2015 12:32

Re: ZE PAK [ZEP] (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin)

Postautor: AdmiralPiett » 22 sty 2019 10:55

Kiedy tu wracamy na 2-cyfrowki

a kiedy na 2 dychy ??

:mrgreen:
Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy !!!

AdmiralPiett
Chorąży sztabowy
Posty: 6114
Rejestracja: 13 lip 2015 12:32

Re: ZE PAK [ZEP] (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin)

Postautor: AdmiralPiett » 22 sty 2019 11:10

Odpalac perłe bo zatankowałem rakiete !

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jak jesteś kolarzem, to spółka nie dla Ciebie. Polecam Idea Banki i inne tego typy spekulacyjne, nic nie warte gów...
Tu jak chcesz zarobić to kup, zakop na jakieś 4 lata i zapomnij, to może i z 1.000% od obecnej ceny wyciągniesz + dywidendy :idea:
Chyba mnie z kims pomyliles z tym kolarzem

a z ta rakieta zazartowalem z kolegi.

+

Z forum B.

DM BZ WBK wskazuje, że ZE PAK to najtańsza spółka energetyczna na świecie, która jednocześnie generuje coroczne pozytywne przepływy ...nadal aktualna teza
Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy !!!

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: ZE PAK [ZEP] (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin)

Postautor: dryniol » 22 sty 2019 11:48




DM BZ WBK wskazuje, że ZE PAK to najtańsza spółka energetyczna na świecie, która jednocześnie generuje coroczne pozytywne przepływy ...nadal aktualna teza
No ale taki Jaś Kowalski Niktoś piszący o stratach, bankructwie i
1 złotówce, nie ma pojęcia co to są dodatnie przepływy pieniężne.
Dla niego w raporcie liczy się jedynie zysk netto :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

AdmiralPiett
Chorąży sztabowy
Posty: 6114
Rejestracja: 13 lip 2015 12:32

Re: ZE PAK [ZEP] (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin)

Postautor: AdmiralPiett » 22 sty 2019 12:40

To jest jednak spolka Zygi, a zatem niemal nikt nic do konca nie wie

i jak osobnik ksywka Pieknis kupowal akcje PAKu to kosztowaly chyba po 27 zeta, a jak sprzedawal to chyba polowe z tego.

Zalezy co mu Zyga nakazal

A teraz nie wiemy jakie ma polecenia i dlaczego zarzad sie zmienil i dlaczego Tobiasz w innej spolce sie usunal

A ze wielu nie wie to ciaagle jeszcze nie jest nawet te 14 zeta, ze o 2 dychach nie wspomne

Ale sie kiedys wyjasni,a moze nawet naprostuje

Jak ktos bedzie mial w sloiku i wieczko nie zardzewieje albo sam nie zapomni gdzie zakopal to moze rzeczywiscie sie ktos kiedys mocno ucieszyc

:mrgreen:
Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy !!!

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: ZE PAK [ZEP] (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin)

Postautor: dryniol » 22 sty 2019 13:29

Może na stare lata coś mu się głowie poukładało, i chce zmienić ten niekorzystny wizerunek. Próba ponownego wprowadzenia Elektrimu na giełdę i zgoda na audyt zaproponowana przez drobnych, są być może światełkiem w tunelu do zmiany tegoż wizerunku. Czas pokaże.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7386
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: ZE PAK [ZEP] (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin)

Postautor: NiKtoś » 22 sty 2019 21:12

To tylko mozliwy scenariusz.. Bo skad niby tak gofniana cena. Doepiro fund sprzedwal.. chyba mial dzial analiz czy nie?? Spolka jest nic nie warta jesli panstwo i co tu duzo ukrywac PIS zagnie na nia parol. To potezna machina i kazdego pusci w skarpetach albo laskawie odkupi ale za darmo..Tkaze nie szarfuj tu rachunkiem ekonomicznym bo nie ma u nas niezaleznych juz spolek. Jest trend upanstwawiania i raczej sie nasila niz zwalnia..Tak piszesz jakbysmy zyli w normalnej gospodarce rynkowej..



DM BZ WBK wskazuje, że ZE PAK to najtańsza spółka energetyczna na świecie, która jednocześnie generuje coroczne pozytywne przepływy ...nadal aktualna teza
No ale taki Jaś Kowalski Niktoś piszący o stratach, bankructwie i
1 złotówce, nie ma pojęcia co to są dodatnie przepływy pieniężne.
Dla niego w raporcie liczy się jedynie zysk netto :roll:
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: ZE PAK [ZEP] (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin)

Postautor: dryniol » 23 sty 2019 21:05

Bo skad niby tak gofniana cena. Doepiro fund sprzedwal.. chyba mial dzial analiz czy nie?? Spolka jest nic nie warta

A niby skąd były gofniane ceny NiKtosiu na Lotosie 7 zł, Amice 3,50 zł, JSW 8 zł, czy KGHM 20 zł :?:
Tam też wtedy fundy sypały bo Jasie Kowalskie wycofywały pieniądze z funduszy tak jak obecnie.
Wtedy NiKtosiu też przecie były działy analiz, czyż nie :?:
Też te spółki są nic nie warte dzisiaj "madry" NiKtosiu :?:
Póki co NiKtosiu akcje ZEPAK-u które sprzedało TFI PZU żeby mieć pieniądze na wypłaty dla Jasiów Kowalskich, przejęło praktycznie w całości OFE PZU. Dodatkowo dokupiło jeszcze OFE Nationale-Nederlanden.
Rozumiem "mądry" NiKtosiu, że Ty kupujesz akcje dopiero wtedy, jak ceny nie są już gufniane, tylko wyśrubowane :?: :P
No ale w końcu ktoś musi postępować zgodnie z emocjami, ale niezgodnie ze zdrowym rozsądkiem, żeby Ci co teraz kupują, mogli sprzedać ZEPAK za kilka lat po "stówce", na rozgrzanym przez Jasiów Kowalskich, rynku giełdowym :P
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

bździągwa
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8017
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: ZE PAK [ZEP] (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin)

Postautor: bździągwa » 23 sty 2019 21:54

Ja na razie jestem 5% do przodu. Plan to sprzedać w tym roku z 50% zyskiem :). Ale pewnie jak zwykle giełda przypomni mi co to pokora :).

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: ZE PAK [ZEP] (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin)

Postautor: dryniol » 23 sty 2019 22:13

Ja na razie jestem 5% do przodu. Plan to sprzedać w tym roku z 50% zyskiem :). Ale pewnie jak zwykle giełda przypomni mi co to pokora :).

No mi cały czas przypomina :)
Kupowałem Amikę po 4 zł, po pół roku sprzedałem po 10 zł, a ona poszła na ponad 200 zł przez kolejne lata.
Kupowałem Lotosa po 8 zł, po kilku miesiącach sprzedałem w okolicach 12 zł, obecnie jest prawie po 100 zł.
Mam nadzieję, że z tych lekcji wyciągnąłem wnioski, teraz będę miał więcej pokory i dłużej będzie trwała :)
Ostatnio zmieniony 23 sty 2019 22:16 przez dryniol, łącznie zmieniany 1 raz.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

Wuwuze?
Chorąży sztabowy
Posty: 4267
Rejestracja: 20 lip 2013 14:10

Re: ZE PAK [ZEP] (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin)

Postautor: Wuwuze? » 23 sty 2019 22:15

Bo skad niby tak gofniana cena. Doepiro fund sprzedwal.. chyba mial dzial analiz czy nie?? Spolka jest nic nie warta

A niby skąd były gofniane ceny NiKtosiu na Lotosie 7 zł, Amice 3,50 zł, JSW 8 zł, czy KGHM 20 zł :?:
Tam też wtedy fundy sypały bo Jasie Kowalskie wycofywały pieniądze z funduszy tak jak obecnie.
Wtedy NiKtosiu też przecie były działy analiz, czyż nie :?:
Też te spółki są nic nie warte dzisiaj "madry" NiKtosiu :?:
Póki co NiKtosiu akcje ZEPAK-u które sprzedało TFI PZU żeby mieć pieniądze na wypłaty dla Jasiów Kowalskich, przejęło praktycznie w całości OFE PZU. Dodatkowo dokupiło jeszcze OFE Nationale-Nederlanden.
Rozumiem "mądry" NiKtosiu, że Ty kupujesz akcje dopiero wtedy, jak ceny nie są już gufniane, tylko wyśrubowane :?: :P
No ale w końcu ktoś musi postępować zgodnie z emocjami, ale niezgodnie ze zdrowym rozsądkiem, żeby Ci co teraz kupują, mogli sprzedać ZEPAK za kilka lat po "stówce", na rozgrzanym przez Jasiów Kowalskich, rynku giełdowym :P


Lotos to kiedys "orły, sokoły" wycenili na zero ! :P
Postow łącznie 5491+ te pokazywane oficjalnie

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: ZE PAK [ZEP] (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin)

Postautor: dryniol » 24 sty 2019 06:55

23.01.2019. 20.22
W Tomisławicach będą dalej wydobywać węgiel. Samorządowe Kolegium Odwoławcze odmówiło stwierdzenia nieważności decyzji środowiskowej wójta gminy Wierzbinek z 2007 roku.

Dokument ten dał zielone światło do eksploatacji węgla w ramach odkrywki Tomisławice. Zdaniem ekologów decyzja wójta została wydana w oparciu o nieaktualne dane.

Była to decyzja, która wzbudziła ogromny sprzeciw ze strony mieszkańców, ale także osób, które wiedzą jak prawidłowo powinny być takie decyzje wydawane. Decyzja została wydana z rażącym naruszeniem prawa – mówi Monika Sadkowska, z fundacji „Rozwój TAK, odkrywki NIE”. Mieszkańcy złożyli skargę do Samorządowego Kolegium Odwoławczego już w 2009 roku. Sąsiedztwo odkrywki daje się najbardziej we znaki rolnikom. Chodzi oczywiście o wysychanie pól i problemy z podlewaniem hodowanych roślin. – Robiąc biznes, pozwólmy prowadzić działalność także innym. Nie może tak być, że rolnikom zabiera się wodę. Jeżeli rolnikowi zabierze się wodę, to on musi zamknąć swoją produkcję. Nie da się produkować żywności bez wody. A to właśnie żywność powinna być strategicznym celem, a nie węgiel – mówi Piotr Krygier, który był niegdyś górnikiem pracującym w jednej z kopalni węgla kamiennego na Śląsku, a teraz prowadzi gospodarstwo w okolicy odkrywki Tomisławice.

Zdaniem ekologów decyzja środowiskowa wójta Wierzbinek z 2007 roku jest oparta na nieaktualnych modelach hydrologicznych oraz starych odwiertach. Sprawa trafiła najpierw do konińskiego SKO. Później była rozpatrywana m.in. przez Wojewódzki Sąd Administracyjny, Naczelny Sąd Administracyjny i trafiła znów do SKO. W międzyczasie problem badała Komisja Europejska. – W opinii Komisji Europejskiej czytamy, że nie ma ona żadnych wątpliwości, co do tego, że decyzja wójta Wierzbinka została wydana z rażącym naruszeniem prawa – mówi Monika Sadkowska.

Innego zdania jest konińskie SKO, które zabrało głos w sprawie po niemalże trzech latach jej rozpatrywania. – Odmawia się stwierdzenia nieważności decyzji wójta gminy Wierzbinek z uwagi na to, że nie zaistniały przesłanki wymienione w artykule 156. kodeksu postępowania administracyjnego do stwierdzenia nieważności tej decyzji – mówi prezes konińskiego SKO, Ryszard Knapkiewicz. Czy SKO wzięło pod uwagę opinię Komisji Europejskiej? – Myśmy nie otrzymali żadnej opinii. Dostaliśmy tylko krótkie wyjaśnienie, w którym Komisja Europejska nakazała państwu polskiemu dostosowanie się do obowiązujących przepisów. W ostatnim czasie prowadziliśmy korespondencję z Generalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska, który wyjaśnił, że Komisja się pomału z tych swoich zaleceń wycofuje. Po wyjaśnieniach państwa polskiego Komisja Europejska zmieniła swój ton (…). To nie jest tak do końca, jak mówią ekolodzy – dodaje Ryszard Knapkiewicz.

Ekolodzy będą się odwoływać, a więc sprawa wróci z powrotem do sądu. Wiele na to wskazuje, że postępowanie rozwlecze się znów na kilka instancji i potrwa jeszcze przez kilka lat. Do czasu wydania ostatecznej i prawomocnej decyzji złoże w Tomisławicach może zostać... w całości wyeksploatowane.


To dopiero początek dobrych informacji. Ościsłowo tuż, tuż :P
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: fango i 200 gości