ZE PAK [ZEP] (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin)

wszystko na temat spółek publicznych
Martyr
Kapitan
Posty: 43754
Rejestracja: 16 cze 2007 15:52
Lokalizacja: Ł3

Re: ZE PAK [ZEP] (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin)

Postautor: Martyr » 28 wrz 2021 09:04

Ale tu można kółka kręcić 8)
Obrazek My ludzkie by.dło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.
https://www.youtube.com/watch?v=PbWtu5Sa_NE

REKLAMA


twojbyly
Chorąży
Posty: 740
Rejestracja: 19 sty 2021 17:55

Re: ZE PAK [ZEP] (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin)

Postautor: twojbyly » 12 paź 2021 14:14

ktoś coś wie?

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: ZE PAK [ZEP] (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin)

Postautor: dusigrosz » 12 paź 2021 15:05

Znow bedzie jak na Mabion, ze info przyjdzie jutro/pojutrze..
A KNF powinni zlikwidowac albo zreformowac, bo w obecnej formie na ch.j sa przydatni.

Boleńgpw
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 210
Rejestracja: 07 maja 2021 08:01

Re: ZE PAK [ZEP] (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin)

Postautor: Boleńgpw » 13 paź 2021 13:26

z UOKiK mogloby przyjsc info


tradecrash
Sierżant sztabowy
Posty: 142
Rejestracja: 03 sty 2019 09:38

Re: ZE PAK [ZEP] (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin)

Postautor: tradecrash » 20 gru 2021 11:41

Zawarcie przez ZE PAK S.A. ze spółką Cyfrowy Polsat S.A. przedwstępnej umowy sprzedaży udziałów w PAK-Polska Czysta Energia sp. z o.o.
ESPI: Raport bieżący 31 / 2021 20.12.2021 11:25:08

Zarząd spółki ZE PAK S.A. („Spółka”, „Sprzedający”), w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 30/2021 z dnia 20 grudnia 2021 roku dotyczącego ujawnienia opóźnionej informacji poufnej o rozpoczęciu przez Spółkę rozmów z Cyfrowy Polsat S.A. na temat potencjalnej możliwości współpracy w realizacji strategii Spółki w obszarze rozwoju projektów związanych z wytwarzaniem energii w źródłach niskoemisyjnych i zeroemisyjnych oraz wytwarzania i wykorzystania zielonego wodoru, niniejszym informuje, że w wyniku prowadzonych negocjacji w dniu 20 grudnia 2021 roku, Spółka zawarła przedwstępną umowę sprzedaży udziałów („Umowa”) dotyczącą sprzedaży przez Spółkę na rzecz Cyfrowy Polsat S.A. („Cyfrowy Polsat”) udziałów w PAK-Polska Czysta Energia sp. z o.o. z siedzibą w Koninie („PAK-PCE”), reprezentujących 67% kapitału zakładowego PAK-Polska Czysta Energia sp. z o.o. („Udziały PAK-PCE”).
Bazowa cena sprzedaży za Udziały PAK-PCE została ustalona na 193.104.000,00 PLN, natomiast łączna suma wpływów jakie ma uzyskać Spółka w wyniku opisanych poniżej transakcji ma wynieść 800.459.000,00 PLN.
Cena sprzedaży Udziałów PAK-PCE została ustalona między innymi w oparciu o wyceny przygotowane przez Deloitte Advisory sp. z o.o. („Wyceny”) i może zostać pomniejszona o wartość niedozwolonych wypływów środków dokonanych na rzecz Spółki oraz jej podmiotów powiązanych w okresie od 30 września 2021 roku do momentu przejścia na Cyfrowy Polsat tytułu prawnego do Udziałów PAK-PCE („Okres Locked Box”), oraz powiększona o odsetki naliczone za Okres Locked Box według średniej stopy oprocentowania depozytów pieniężnych w bankach prowadzących bieżące rachunki bankowe ZE PAK S.A. dla okresu czasu najbliższemu Okresowi Locked Box. Cena sprzedaży za Udziały PAK-PCE została ustalona w stosunku do aktywów, które już obecnie znajdują się w strukturze PAK-PCE, jak i do aktywów, które Spółka zobowiązała się wnieść do struktury PAK-PCE przed dniem sprzedaży Udziałów PAK-PCE. PAK-PCE jest spółką holdingową, wokół której budowana jest struktura spółek zależnych prowadzących działalność w zakresie rozwijania projektów z obszaru odnawialnych źródeł energii oraz wytwarzania i wykorzystywania wodoru w grupie kapitałowej, do której należy Spółka. Obecnie główne aktywa PAK-PCE stanowią udziały w spółkach: PAK-PCE Polski Autobus Wodorowy sp. z o.o. (spółce utworzonej w celu opracowania prototypu autobusu o napędzie wodorowym, a następnie uruchomienia jego seryjnej produkcji), Farma Wiatrowa Kazimierz Biskupi sp. z o.o. (spółce celowej, która rozwija projekt budowy farmy wiatrowej o docelowej mocy zainstalowanej 17,5 MW), Przedsiębiorstwo Remontowe PAK Serwis sp. z o.o. (spółce prowadzącej działalność w obszarze utrzymania ruchu oraz działalność remontowo-montażową i budowlaną) oraz PCE-OZE 1 sp. z o.o., PCE-OZE 2 sp. z o.o., PCE-OZE 3 sp. z o.o., PCE-OZE 4 sp. z o.o., PCE-OZE 5 sp. z o.o., PCE-OZE 6 sp. z o.o. (spółkach posiadających nieruchomości, na terenie których mogą zostać zrealizowane projekty w zakresie OZE). W ramach zawartej Umowy, Spółka zobowiązała się wnieść jako wkład niepieniężny do PAK-PCE, celem podwyższenia kapitału zakładowego PAK-PCE, udziały lub akcje w następujących spółkach: PAK-PCE Fotowoltaika sp. z o.o. (spółce celowej, która obecnie eksploatuje farmę fotowoltaiczną w gminie Brudzew o mocy zainstalowanej 70 MWp), PAK-VOLT S.A. (spółce zajmującej się obrotem energią elektryczną i gazem) oraz Exion Hydrogen Polskie Elektrolizery sp. z o.o. (spółce, która będzie rozwijała działalność w obszarze projektowania i produkcji elektrolizerów). Wniesienie wyżej wymienionych udziałów ma nastąpić do 31 marca 2022 roku. Umowa przewiduje również dodatkowe zobowiązanie Spółki, które zostanie wykonane po dniu sprzedaży Udziałów PAK-PCE będących przedmiotem Umowy. Spółka zobowiązała się, że z przedsiębiorstwa Spółki wyodrębniony zostanie całokształt działalności energetycznej realizowanej w Elektrowni Konin polegającej w szczególności na wytwarzaniu energii elektrycznej z biomasy, stanowiącej zorganizowaną część przedsiębiorstwa („ZCP Elektrownia Konin”). Spółka zobowiązała się wnieść do struktury PAK-PCE w formie aportu ZCP Elektrownię Konin (po nabyciu Udziałów PAK-PCE przez Cyfrowy Polsat), jako wkład niepieniężny o wartości na dzień 30 września 2021 roku równej 906.500.000,00 PLN. Po wniesieniu przez Spółkę aportu w postaci ZCP Elektrownia Konin, PAK-PCE wyemituje udziały, które zostaną objęte przez Spółkę, a następnie Spółka zobowiązała się do zbycia na rzecz Cyfrowego Polsatu 67% nowo wyemitowanych udziałów PAK-PCE za cenę 607.355.000,00 PLN. Cena ta zostanie pomniejszona o przedpłatę, o której mowa poniżej. Płatność za Udziały PAK-PCE nastąpi po zrealizowaniu się warunków zawieszających, w tym w szczególności wniesienia akcji PAK-Volt S.A. oraz udziałów PAK-PCE Fotowoltaika sp. z o.o. i Exion Hydrogen Polskie Elektrolizery sp. z o.o. i będzie równa 193 104 000,00 PLN. Łącznie z ceną sprzedaży Spółka otrzyma przedpłatę za nowo wyemitowane udziały PAK-PCE związane z wniesieniem aportu w postaci ZCP Elektrownia Konin. Łączna cena za Udziały PAK-PCE i nowo wyemitowane udziały PAK-PCE związane z wniesieniem aportu w postaci ZCP Elektrownia Konin wyniesie 800.459.000,00 PLN. W przypadku niewykonania zobowiązania Spółki do wniesienia do PAK-PCE w formie aportu ZCP Elektrowni Konin, Spółka będzie zobowiązana do zwrotu Przedpłaty i zapłaty na rzecz Cyfrowego Polsatu kary umownej w wysokości 100.000.000,00 PLN. Zamknięcie transakcji objętej Umową zostało uzależnione od spełnienia się warunków zawieszających w postaci: (i) satysfakcjonującego dla Cyfrowego Polsatu wyników badania dokumentacji w szczególności prawnej i podatkowej PAK-PCE jej spółek zależnych, (ii) uzyskania przez Cyfrowy Polsat i Spółkę zgód Rad Nadzorczych na dokonanie transakcji. Ponadto, zamknięcie transakcji będzie uzależnione od spełnienia się dodatkowych warunków zawieszających, wskazanych w Umowie („Dodatkowe Warunki”), tj. w szczególności: wniesienie jako wkład niepieniężny do PAK-PCE w związku z podwyższeniem kapitału zakładowego PAK-PCE w ramach transakcji 960.000 udziałów w kapitale zakładowym PAK-PCE Fotowoltaika sp. z o.o.; 800 udziałów w kapitale zakładowym Exion Hydrogen Polskie Elektrolizery sp. z o.o.; 2.950.000 akcji w kapitale zakładowym PAK-Volt S.A., oraz wierzytelności wynikających z pożyczek udzielonych spółkom PCE-OZE 1 sp. z o.o., PCE-OZE 2 sp. z o.o., PCE-OZE 3 sp. z o.o., PCE-OZE 4 sp. z o.o., PCE-OZE 5 sp. z o.o., PCE-OZE 6 sp. z o.o. (podmioty zależne PAK-PCE) przez PAK Kopalnia Węgla Brunatnego Adamów S.A. w likwidacji na nabycie przez te podmioty nieruchomości od PAK Kopalnia Węgla Brunatnego Adamów S.A. w likwidacji. Podstawa prawna: Art. 17 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz art. 70 pkt. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych


dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8591
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: ZE PAK [ZEP] (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin)

Postautor: dryniol » 23 mar 2022 12:26

Z pamiętnika dryniola;

autor: dryniol » sob, 29 wrz 2018, 12:43
Obecnie energetyka na long-term na kilka ładnych lat. TAURON i ZEPAK oczywiście najtańsze i najwięcej dadzą zarobić przez kolejne lata, ale i na ENEI, ENERDZE i PGE też będzie solidny zwrot z inwestycji. Tradery będą wyskakiwać na wzrostach, myśląc że odkupią taniej na korekcie, ale kiedyś się pomylą, a pociąg pod nazwą energetyka będzie gnał dalej do przodu przez kolejne lata 8)

Pozdrawiam :)

....hossa na energetyce jest dopiero w początkowej fazie i potrwa pewnie ponad 10 lat, więc wszystko będzie jeszcze do zweryfikowania w kolejnych latach, ale póki co nie pomyliłem się co do tego, które spółki energetyczne od tamtej pory do dzisiaj dały najwięcej zarobić 8)

autor: Inwestor2010 » wt, 25 wrz 2018, 11:10

ZEPAK - 6,90 ZŁ
Porównamy za 2-3 lata :twisted:
Tak w nawiazaniu:

Rekomendacja
ZE PAK Nowość!
Rodzaj zalecenia Kupuj
Cena docelowa 17,30
:lol:

Forumowy "kolega" próbował ze mnie wtedy drwić i przez przypadek idealnie trafił rekomendację
(dzisiaj ZEPAK 17,80 zł) :P :lol:

....on wybrał hazard;

autor: Inwestor2010 » śr, 03 cze 2020, 21:57
Troche sie zastanawiam czy znow kontrakcikami sie mocniej nie zainteresowac :P

....i chyba poległ na giełdzie, a dryniolowi znowu się na giełdzie "udało", jak niektórzy tu na forum sugerują 8) :P
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8591
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: ZE PAK [ZEP] (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin)

Postautor: dryniol » 05 cze 2022 10:13

Co tutaj tak cichutko :?: :roll: Wszyscy forumowi "znafcy" bez akcji :?: :roll:
Rekomendacja z 18 maja "znafcy" jareczka111, który siedzi w pampersie na gotówce i się przygląda jak rośnie portfel dryniola,
była trafna jak strzała Robin Hooda :P :lol: :lol: Od 18 maja do 3 czerwca kurs ZEPAK-u + 50 % :!: :P

autor: jarek111 » śr, 18 maja 2022, 23:47
ustawiamy sie jak dryniol i zarabiamy caly czas :)
viewtopic.php?f=1&t=251614&p=9463731#p9463731

Oczekuję tutaj obecnie na jakąś korektę....ale czy się jej doczekam już od przyszłego tygodnia....zobaczymy :P
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4326
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: ZE PAK [ZEP] (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin)

Postautor: trance » 05 cze 2022 11:44

Z pamiętnika durniola, ktory został wyleszczony na początku rajdu po latach trzymania papiera :lol:
A papier na ile pojechał przypomnij, 28 zł? :lol:
Energę chociaż po 8 bez straty wywaliłeś czy klasycznie sprzedałeś na górce? A zepak pewnie teraz znów kupiłeś w dołku?
Czasem warto milczeć, naprawdę.
trance "mistrzu" giełdowy może teraz ponowne pośmiej się z glupiega dryniola, który proponuje, żeby zamiast brać obecnie ZEPAK powyżej 15 zl, to warto go oddać w tej cenie takim leszczom jak Ty i kupić Energę poniżej 8 zl :roll:

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8591
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: ZE PAK [ZEP] (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin)

Postautor: dryniol » 05 cze 2022 12:58

Z pamiętnika durniola, ktory został wyleszczony na początku rajdu po latach trzymania papiera :lol:
A papier na ile pojechał przypomnij, 28 zł? :lol:
Energę chociaż po 8 bez straty wywaliłeś czy klasycznie sprzedałeś na górce? A zepak pewnie teraz znów kupiłeś w dołku?
Czasem warto milczeć, naprawdę.
trance "mistrzu" giełdowy może teraz ponowne pośmiej się z glupiega dryniola, który proponuje, żeby zamiast brać obecnie ZEPAK powyżej 15 zl, to warto go oddać w tej cenie takim leszczom jak Ty i kupić Energę poniżej 8 zl :roll:


trance co Ty chłopcze możesz wiedzieć o przetasowaniach na moich spółkach :roll: Przecież nie będę Ci pisał o każdej mojej trasakcji, bo forum bym zdominował :lol: Już wiele razy tu pisałem jaką mam strategię i że nigdy nie sprzedaję danej spółki w całości,
oraz że wymiany robię tylko wtedy gdy zarabiam dodatkowe akcje, ale widocznie wybierasz tylko to co chcesz wybrać :roll:
Jak sprzedawałem swego czasu PKP Cargo po 18,50 zł i kupowałem ENEA po 4,50 zł, a po pół roku sprzedałem ENEA po 9 zł
i odkupiłem ze średnią poniżej 15 zl PKP Cargo, to w obu przypadkach forumowe "mistrze" takie jak Ty drwili ze mnie, a policz sobie na swoim liczydle ile akcji PKP Cargo dodatkowo wpadło mi w gratisie dzięki tym transakcjom :roll: Podobne drwiny ze mnie były
gdy się "jarałem", że kupuję za bezcen ZEPAK po 7 zł, a Ty się wtedy "jarałeś" Projektem po 400 zł "mistrzu", i pisałeś wtedy
na forum w moim kierunku, że "teraz" to się gierki kupuje, a nie jakiś tam energetyczny "szajs" typu ZEPAK, więc o czym dalej chcesz dyskutować ze mną jeśli chodzi o ruchy na giełdzie :?: :roll: Konkurs trwa viewtopic.php?f=1&t=251215 i tam też zostaniesz zmasakrowany przez dyrniola "mistrzu" :roll: Owszem w konkursie jest kilka mądrych osób, które mają duże szanse wygrać za mną,
ale to na pewno nie jesteś Ty, ani nikt z tych "'krów" które tutaj dużo buczą, a mało mleka dają, udając jedynie na forum mądrych :roll:
Ile razy mam Ci tłumaczyć, że u mnie na giełdzie nie ma nic z przypadku. Nie liczy się dla mnie tydzień, miesiąc, czy kwartał.
Mam czas, a transakcje robię dla przyjemności, a nie dlatego bo muszę, albo dlatego że się czegoś obawiam :roll:
Liczy się przede wszystkim ilość akcji w portfelu, ale rozumiem, że taki hazardzista jak Ty nie ma pojęcia o czym piszę :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

hektor
Podporucznik
Posty: 12719
Rejestracja: 23 lut 2008 19:34

Re: ZE PAK [ZEP] (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin)

Postautor: hektor » 06 cze 2022 09:11

ZEPAK od kilku dni mocno w górę na obrotach.
Dwie ważne sprawy, jedna pozytywna (polski autobus wodorowy) a druga negatywna (polsko-ukraiński most energetyczny):
https://autoelectromoto.pl/wodor/nesobu ... -i-ze-pak/
https://businessinsider.com.pl/biznes/p ... ly/72xzgz5

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7411
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: ZE PAK [ZEP] (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin)

Postautor: NiKtoś » 06 cze 2022 13:05

Miałeś nosa Hektorku a;e teraz chyba przecierasz oczy ze zdumienia. To chyba juz najdrozsza elektrownia sie zrobila.. Jak to dobrze nie miec SP na pokladzie... :mrgreen:
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: ZE PAK [ZEP] (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin)

Postautor: dusigrosz » 06 cze 2022 13:29

K..wa wyskoczyłem w okolicach 18,50 z zyskiem ok 3zl na akcji…
Może już byście wrócili z powrotem z kursem? :evil:

hektor
Podporucznik
Posty: 12719
Rejestracja: 23 lut 2008 19:34

Re: ZE PAK [ZEP] (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin)

Postautor: hektor » 06 cze 2022 14:06

dusigrosz - ja też wyszedłem za wcześnie w zeszłym tygodniu, takie życie inwestora. :oops:
Nie spodziewałem się dalszych wzrostów, wchodzi grubszy kapitał. Dla mnie już za drogo ale jak kurs spadnie to oczywiście znowu zawitam. 8)


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości