ZE PAK [ZEP] (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin)

wszystko na temat spółek publicznych
NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7386
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: ZE PAK [ZEP] (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin)

Postautor: NiKtoś » 07 sie 2019 16:37

I to jest zarzad duzej spolki:) Sprzadajne qurfyyy !!!



Zarząd Zespołu Elektrowni Pątnów Adamów Konin (ZE PAK) uważa, że cena w wezwaniu Argumenol na poziomie 7,47 zł za akcję mieści się w szacowanym zakresie wartości godziwej akcji, podała spółka.

"Zarząd stwierdza, że jego zdaniem proponowana w wezwaniu cena mieści się w szacowanym zakresie wartości godziwej akcji spółki" - czytamy w komunikacie.

Pod koniec lipca Argumenol Investment Company Limited - spółka należąca do IB 8 Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego Aktywów Niepublicznych - ogłosił wezwanie na sprzedaż 34 823 241 akcji Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin (ZE PAK), stanowiących ok. 68,52% kapitału zakładowego spółki po cenie 7,47 zł za akcję.

Grupa ZE PAK, w której Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin jest spółką dominującą, prowadzi działalność obejmującą wydobycie węgla brunatnego, jak również wytwarzanie oraz sprzedaż energii elektrycznej i ciepła. Spółka jest notowana na GPW od 2012 r.
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

REKLAMA


bullstock
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2264
Rejestracja: 05 lis 2006 11:53

Re: ZE PAK [ZEP] (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin)

Postautor: bullstock » 07 sie 2019 16:54

I to jest zarzad duzej spolki:) Sprzadajne qurfyyy !!!



Zarząd Zespołu Elektrowni Pątnów Adamów Konin (ZE PAK) uważa, że cena w wezwaniu Argumenol na poziomie 7,47 zł za akcję mieści się w szacowanym zakresie wartości godziwej akcji, podała spółka.

"Zarząd stwierdza, że jego zdaniem proponowana w wezwaniu cena mieści się w szacowanym zakresie wartości godziwej akcji spółki" - czytamy w komunikacie.

Pod koniec lipca Argumenol Investment Company Limited - spółka należąca do IB 8 Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego Aktywów Niepublicznych - ogłosił wezwanie na sprzedaż 34 823 241 akcji Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin (ZE PAK), stanowiących ok. 68,52% kapitału zakładowego spółki po cenie 7,47 zł za akcję.

Grupa ZE PAK, w której Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin jest spółką dominującą, prowadzi działalność obejmującą wydobycie węgla brunatnego, jak również wytwarzanie oraz sprzedaż energii elektrycznej i ciepła. Spółka jest notowana na GPW od 2012 r.
Trudno się dziwić, najemnik (Z) zawsze będzie mówił to czego oczekuje jego pan (W).

mareqq
Starszy chorąży
Posty: 1241
Rejestracja: 06 sie 2011 16:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZE PAK [ZEP] (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin)

Postautor: mareqq » 17 wrz 2019 14:21

Udało się Wam gniota po 8 pogonić ? 8)

Inwestor2010
Podporucznik
Posty: 12800
Rejestracja: 15 maja 2010 23:20

Re: ZE PAK [ZEP] (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin)

Postautor: Inwestor2010 » 17 wrz 2019 15:39

"Gniota" za bezcen nie oddajemy

a tym bardziej nie gniota !

:lol:

bullstock
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2264
Rejestracja: 05 lis 2006 11:53

Re: ZE PAK [ZEP] (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin)

Postautor: bullstock » 24 wrz 2019 13:52

Wygląda na to, że już ktoś wie, że Z skupił "ogromne" ilości kwita i komunikat w drodze.

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7386
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: ZE PAK [ZEP] (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin)

Postautor: NiKtoś » 24 wrz 2019 14:46

Nio ciekawe jak mu poszło. Wyniki na plusie.. Wiec jelsi ktos oddaje po tej cenie to slup Solorza:)
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

bullstock
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2264
Rejestracja: 05 lis 2006 11:53

Re: ZE PAK [ZEP] (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin)

Postautor: bullstock » 25 wrz 2019 11:32

ZE PAK: KE zamknęła postępowanie dot. budowy odkrywki 'Tomisławice'
ISBNews 25.09.2019 11:20:50



Warszawa, 25.09.2019 (ISBnews) - Komisja Europejska (KE) zakończyła postępowanie dotyczące budowy i eksploatacji odkrywki węgla brunatnego "Tomisławice", należącej do PAK KWB Konin - spółki należącej do grupy kapitałowej ZE PAK, podała spółka.

"11 kwietnia 2019 roku zamknięte zostało postępowanie Komisji Europejskiej (KE) przeciwko Rzeczpospolitej Polskiej, na podstawie art. 258 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej (UE) w sprawie uchybienia dot. ochrony siedlisk przyrodniczych oraz dzikiej fauny i flory (naruszenie nr. 2008/4796) w związku z budową i eksploatacją odkrywki węgla brunatnego 'Tomisławice' przez PAK KWB Konin. Postępowanie zostało zamknięte na podstawie wykładni dokonanej przez Trybunał Sprawiedliwości UE w sprawach C 117/03 Dragaggi oraz C244/05 Bund Naturschutz" - czytamy w komunikacie.

Pozytywną dla spółki informację o zakończeniu postępowania przekazał spółce dyrektor departamentu zarządzania środowiskiem Ministerstwa Środowiska, zawiadamiając, że Komisja Europejska zaakceptowała wyjaśnienia strony polskiej w tej sprawie, dodano.

Grupa ZE PAK, w której Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin jest spółką dominującą, prowadzi działalność obejmującą wydobycie węgla brunatnego, jak również wytwarzanie oraz sprzedaż energii elektrycznej i ciepła. Spółka jest notowana na GPW od 2012 r. Skonsolidowane przychody wyniosły 2,3 mld zł w 2018 r.

(ISBnews)

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7386
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: ZE PAK [ZEP] (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin)

Postautor: NiKtoś » 30 wrz 2019 07:38

Jednak Solorz odniósł sukces i to mimo ze zapropowal cene komiczna.. 26% to nad wyraz duzo. Ale przy blizszym spojrzeniu zagadka sukcesu sie wyjasnia. W sumie skupil jakies 6% akcji czyli ledwo co. 20% jednak sprzedal fundusz Lartiq. Co to za cudo ?? Znalazlem to dawny Trigon ktory od czasu GetBack ma noz na gardle. Opylil pakiet bo pewnie nie ma kasy na wyplaty. I tym sposobem zydek Solorz objepal z kasy klientow dawnego Trigona. Brava na stojaco. To jest biznes !!


Argumenol Investment Company, spółka należąca do Zygmunta Solorza, w wyniku wezwania zwiększyła swój udział w akcjonariacie ZE PAK do 56,67 proc. z 30,32 proc. wcześniej - poinformował w komunikacie ZE PAK. Dodatkowo spółka zależna Argumenolu, Embud 2, posiada pakiet 1,16 proc. akcji ZE PAK
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

mareqq
Starszy chorąży
Posty: 1241
Rejestracja: 06 sie 2011 16:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZE PAK [ZEP] (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin)

Postautor: mareqq » 03 paź 2019 11:34

"Gniota" za bezcen nie oddajemy

a tym bardziej nie gniota !

:lol:

8)

pa_q
Sierżant
Posty: 43
Rejestracja: 27 gru 2018 17:59

Re: ZE PAK [ZEP] (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin)

Postautor: pa_q » 03 paź 2019 22:04

no w co ładować kase jak nie w to... bźdzwiągła wyczuła moment i ewentualny scenariusz ..... wysprzedał się i teraz jest co najmniej 20% jest in plus ... stary wyjadacz , ja zmuszony jestem uśredniać ale Twoje zdanie Bzdziągwa chciałbym usłyszeć , co o tym myślisz?

bździągwa
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8017
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: ZE PAK [ZEP] (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin)

Postautor: bździągwa » 15 paź 2019 09:24

Sorki za opóźnienie, nie zauważyłem Twojego postu. Rzeczywiście na ZEPAKu udało mi się wyjątkowo wyczuć sprawę :). Większość tego co sprzedałem powyżej 8 odkupiłem już po ok. 6.60. Jeżeli się jeszcze trochę cofnie to mam rezerwę na dokupienie. Nie wiem, czy zarobię, ale pocieszam się, że kupiłem sporo taniej niż Solorz w wezwaniu :).

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: ZE PAK [ZEP] (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin)

Postautor: dryniol » 14 lis 2019 20:26

Krótko i na temat;

Zysk netto - petarda :!:
Przepływy pieniężne - petarda :!:
Zanikające zadłużenie - petarda :!:
Środki pieniężne w kasie i na rachunkach bankowych - petarda :!:
Jutro kurs - petarda :!:
Kurs w najbliższych latach - petarda :!: 8)

:P :twisted:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

bździągwa
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8017
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: ZE PAK [ZEP] (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin)

Postautor: bździągwa » 15 lis 2019 09:07

Po tych wynikach dopiero naprawdę czuję, że mam dobry papier w portfelu. Na open chciałem jeszcze dobrać, ale kupiło się tylko 129 sztuk i juz chyba nikt nie dołoży.

bździągwa
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8017
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: ZE PAK [ZEP] (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin)

Postautor: bździągwa » 22 lis 2019 14:19

Ale żałuję, że nie postawiłem jednak na Taurona. Kurs się zdecydowanie lepiej zachowuje, przy nieporównywalnie wyższej płynności.

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: ZE PAK [ZEP] (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin)

Postautor: dryniol » 23 lis 2019 18:04

Ale żałuję, że nie postawiłem jednak na Taurona. Kurs się zdecydowanie lepiej zachowuje, przy nieporównywalnie wyższej płynności.

bździągwa spokojnie, ja przerabiam obie spółki już od ponad roku, i powiem Ci, że pięknie się mijają.
Tauron idzie w górę, Zepak stoi, potem na Tauronie korekta, zepak rośnie i tak w kółko.
Wyczujesz odpowiedni timing, będziesz konsekwentny w działaniu, to i będziesz zadowolony, gwarantuję 8)
Śmieję się z tych którzy mi wypominają jakieś średnie zakupu przy mojej strategi. Dla mnie czy rośnie, czy spada
to i tak zarabiam...akcje, bez dodatkowego wkładu finansowego, a na liczenie zarobionej gotóweczki
przyjdzie jeszcze czas, jak obie spółki będą w miarę rozsądnie wycenione na giełdzie :P
Prosty przykład z ostatnich miesięcy;
Tauron urósł do 2,45 zł, Zepak stał w okolicach 7 zł.
następnie jak Zepak rósł powyżej 8 zł, Taurona można było kupić po 1,45 zł, teraz Tauron rośnie,
a Zepak stoi w okolicach 7 zł. Następny ruch Tauron korekta, Zepak do góry, tak mi wychodzi,
pytanie tylko kiedy i ile można będzie na tym timingu zarobić akcji :mrgreen:
Nawet w ostatnim tygodniu Tauron zaliczył korektę z 1,87 na 1,70 zł, a Zepak w tym czasie urósł z 6,70 zł do 7,40 zł, teraz znów na odwrót Tauron zaczyna rosnąć, Zepk korekta ostatniego wzrostu :P
Dodam jeszcze, że wcale nie trzeba trafiać idealnie w te wahnięcia i nie trzeba wymieniać całych pakietów,
żeby zarabiać...świeżutkie akcyjki :mrgreen:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 157 gości