ALIOR BANK [ALR]

wszystko na temat spółek publicznych
Bazuka
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: Bazuka » 20 lis 2012 11:36

bank fajny.poczytamy prospekt i pomyslimy.

News-Trader
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: News-Trader » 20 lis 2012 13:15

Bank z lokatami, rachunkami oszczędnościowymi i automatycznymi overnightami, rachunek maklerski i forexowy ECN w jednym miejscu. Ja jestem zadowolony. Dodatkowo Alior Sync - za każdą płatność internetową zwracają 5%. Płacę za laptopa 4 tys PLN i 200 PLN do mnie wraca. Ktoś to przebija?

... a z emerytami w okienku się nie przepycham, bo mam kartę i radzę sobie przy bankomacie i wpłatomacie :wink:

JakeLamotta
Podporucznik

Postautor: JakeLamotta » 21 lis 2012 08:43

Od jutra zapisy :-k

Debiut Alior Banku na giełdzie. Zapisy od 22 listopada

Oferta publiczna Alior Banku obejmuje do 51 mln akcji, w tym do 26 mln istniejących papierów i od 5 do 25 mln akcji serii C nowej emisji - podał bank w prospekcie. Zapisy dla instytucji potrwają od 5 do 7 grudnia, a dla inwestorów indywidualnych od 22 listopada do 3 grudnia.

Oferta publiczna banku obejmuje do 51 mln akcji, w tym do 26 mln istniejących papierów i od 5 do 25 mln akcji serii C nowej emisji.

Papiery będą oferowane w czterech transzach - preferencyjnej transzy inwestorów indywidualnych, transzy inwestorów indywidualnych, transzy osób uprawnionych oraz transzy inwestorów instytucjonalnych.

Inwestorzy w preferencyjnej transzy inwestorów indywidualnych i w transzy inwestorów indywidualnych będą składać zapisy wyłącznie na akcje sprzedawane. Inwestorzy w transzy osób uprawnionych będą składać zapisy wyłącznie na nowe akcje. Inwestorzy w transzy inwestorów instytucjonalnych będą składać zapisy zarówno na nowe akcje, jak i na akcje sprzedawane - napisano w prospekcie.

Zapisy w preferencyjnej transzy inwestorów indywidualnych, transzy inwestorów indywidualnych i w transzy osób uprawnionych będą przyjmowane od 22 listopada do 3 grudnia 2012 r. Z kolei w transzy inwestorów instytucjonalnych będą przyjmowane od 5 do 7 grudnia 2012 roku.

Bazuka
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: Bazuka » 21 lis 2012 09:14

cena maksymalna 71zl,ciekawe no nic trzeba poczytac.
:arrow: Eko-Hossa do 2015r
Obrazek

erpp
Starszy chorąży

Postautor: erpp » 21 lis 2012 10:21

Grupa Carlo Tassara niezwłocznie po zakończeniu oferty publicznej Alior Banku rozpocznie starania mające na celu zbycie posiadanego przez siebie pozostałego pakietu akcji banku na rzecz inwestora strategicznego - napisano w prospekcie emisyjnym Alior Banku.
http://www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/n ... _konca__13

to może zapewnić powodzenie ofert :roll:

xteam
Spam

Postautor: xteam » 21 lis 2012 10:29

"Ponadto bank podał w aneksie, że zawarł umowę z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOR), na mocy której EBOR zainwestuje w IPO banku nie więcej niż 320 mln zł i nabędzie nie mniej niż 5% i nie więcej niż 10% minus jednak akcja Alior Banku. EBOR zobowiązał się także do 180-dniowego lock-upu."

To pewnie będzie drugi, po PZU jeden z większych akcjonariuszy, do indywidualnych ma trafić max 5%, więc redukcja w zapisach pewnie będzie spora.
Program do analizy technicznej i to za free!
http://www.ticker.pl/C4/P/home.polecamy/Arena.odt.html
Raporty na Twojej tablicy na FB? Polub:
https://www.facebook.com/pages/Tickerpl/469679363053812

Bazuka
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: Bazuka » 21 lis 2012 11:13

no nic ja rezygnuje.
Obrazek

News-Trader
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: News-Trader » 21 lis 2012 11:18

no nic ja rezygnuje.
Czemu? EBOR cię nie przekonał? :wink:

Ja wchodzę, bo z taką dynamiką, są łakomym kąskiem dla instytucjonalnych. Dzisiejszy dzień to potwierdza: PZU, EBOR i wielu innych ...

Apropos, informacja, że do indywidualnych trafi tylko 5% jest pewna?

Bazuka
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: Bazuka » 21 lis 2012 11:22

no nic ja rezygnuje.
w pewnym sensie tak i ten bank tez jakis taki dziwny.ale zycze jak najlepiej :wink:
Obrazek

zalamanie21
Starszy chorąży

Postautor: zalamanie21 » 21 lis 2012 11:24

TRZEBA PRZYZNAC ZE TEMPO ROZWOJU TEGO BANKU JEST KOSMICZNE
w 4 lata od zera do prawie 300 mln zysku za CALY 2012

ZAWSTYDZILI NAWET "TW ERNESTA"

News-Trader
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: News-Trader » 21 lis 2012 11:24

no nic ja rezygnuje.
w pewnym sensie tak i ten bank tez jakis taki dziwny.ale zycze jak najlepiej :wink:
Ja jestem ich klientem i jak dla mnie mają naprawdę dobra ofertę. Produkty bankowe, rachunek maklerski, forex ECN - wszystko jednym miejscu. Dodatkowo Alior Sync i zwrot 5% od każdej płatności internetowej.

Po za tym już na tym etapie zarabiają znacznie więcej i rozwijają się szybciej, niż zakładali...
Ostatnio zmieniony 21 lis 2012 11:26 przez News-Trader, łącznie zmieniany 1 raz.

Bazuka
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: Bazuka » 21 lis 2012 11:25

no nic ja rezygnuje.
Ja jestem ich klientem i jak dla mnie mają naprawdę dobra ofertę. Po za tym już na tym etapie zarabiają znacznie więcej i rozwijają się szybciej, niż zakładali...
to wiem :wink:
Obrazek

zalamanie21
Starszy chorąży

Postautor: zalamanie21 » 21 lis 2012 11:26

Alior Bank startuje 17 listopada 2008 roku.
2008-10-29
Helene Zaleski (Prezes Carlo Tassara International, Przewodnicząca Rady Nadzorczej Alior Banku) i Wojciech Sobieraj (Prezes Alior Banku)

Alior Bank rozpocznie obsługę Klientów w 80 placówkach oraz 8 centrach biznesowych na terenie całego kraju już w listopadzie. 16 listopada wystartuje ogólnopolska kampania promocyjna banku.

W rocznicę złożenia do Komisji Nadzoru Bankowego (obecnie Finansowego) wniosku o wydanie zezwolenia na utworzenie banku, Alior Bank rozpoczyna obsługę wszystkich segmentów Klientów. Prace związane z uruchomieniem działalności operacyjnej trwały niecały rok! Odpowiadając na zapotrzebowanie rynku i oczekiwania Klientów 28 października Alior Bank zaprosił pierwszych Klientów do 18 oddziałów, otwartych m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i przyjął już ok 100 milionów złotych depozytów. "To wyjątkowo ważny dzień dla wszystkich pracowników Alior Banku. Dzięki zaangażowaniu i doświadczeniu całego zespołu rozpoczynamy działalność i udostępniamy naszym Klientom wyróżniającą się na rynku ofertę. Odpowiadamy na oczekiwania Klientów, którzy szczególnie obecnie potrzebują bezpiecznego banku, działającego w oparciu o zasady tradycyjnej i racjonalnej bankowości." – powiedział Wojciech Sobieraj, Prezes Alior Banku.

Strategia i zasady zrównoważonego rozwoju

Alior Bank zamierza budować pozycję rynkową w oparciu o zasady tradycyjnej i solidnej bankowości: przejrzystość, bezpieczeństwo, stabilność, odpowiedzialność, doradztwo, przedsiębiorczość oraz innowacyjność. Podstawę polityki informacyjnej i komunikacji z Klientami, stanowi transparentność. Klienci zawsze otrzymują informacje o tym, z czego składa się ich zysk i zysk banku, jednocześnie wskazywane i wyjaśnianie są im wszelkie ryzyka produktowe, a zapisy w umowach sformułowane są prostym i zrozumiałym językiem. Bank dzieli się także z Klientami informacjami o bieżącej sytuacji
i planach na przyszłość. Zrównoważony rozwój portfela depozytów i kredytów w oparciu o wskaźnik 1,5:1, stała rezerwa 500 mln złotych płynnych aktywów oraz brak spekulacyjnych inwestycji, w tym w jakiekolwiek toksyczne aktywa, zapewniają bezpieczeństwo Alior Banku. "W Alior Banku mamy zespół bardzo doświadczonych specjalistów od ryzyka. Wprowadziliśmy też wiele rygorystycznych, konserwatywnych metod jego oceny. Jesteśmy dobrze przygotowani, aby w obecnej sytuacji rynkowej zapewnić pełne bezpieczeństwo i zyskowność dla naszych Klientów." – powiedział Niels Lundorff, Wiceprezes ds. Ryzyka i Finansów. Stabilność gwarantuje również wysoki kapitał własny w wysokości 1,5 mld zł, który plasuje Alior Bank, już od początku działalności, wśród dziesięciu największych banków w Polsce. Kapitał ten umożliwia samowystarczalność finansową, bez konieczności zaciągania linii kredytowych na rynku międzybankowym oraz dużą rezerwę środków na finansowanie długotrwałego rozwoju. "Dzięki wysokim kapitałom własnymi Alior Bank ma zapewnioną możliwość stabilnego, długotrwałego rozwoju." – dodała Helene Zaleski, Przewodnicząca Rady Nadzorczej.

Alior Bank od początku kieruje się odpowiedzialnym podejściem do biznesu, kształtując ofertę produktową i zasady działania zgodnie z opiniami i propozycjami Klientów, kładąc nacisk na rozwój długotrwałych relacji z Klientami, zapewniając godne warunki pracy i rozwój pracowników oraz dbając o ochronę środowiska. Bank postawił na rzetelne i kompetentne doradztwo. Bankierzy zawsze oferują Klientom konkretne rozwiązania, dopiero po dokładnym zbadaniu ich potrzeb, jednocześnie nie są oni rozliczani z produktowych celów sprzedaży. Obecnie w banku zatrudnionych jest 1300 doświadczonych specjalistów.

Średni staż ich pracy w instytucjach finansowych przekracza osiem lat. Ponad 985 z nich to pracownicy oddziałów, 20% z nich stanowią bankierzy Klienta biznesowego, 37% – Klienta indywidualnego, 18% – Klienta zamożnego. Do końca 2010 roku kadra banku zwiększy się do 3500 osób. "Filarem naszego działania są kompetentni i doświadczeni bankierzy, którzy są w stanie zaoferować naszym Klientom rzetelne doradztwo na najwyższym poziomie. Pracownicy oraz zasady bezpiecznego i przejrzystego działania to najważniejsze wyróżniki Alior Banku." – powiedział Cezary Smorszczewski, Wiceprezes Alior Banku. Odpowiedzialna polityka rozwoju przejawia się również w przedsiębiorczości i innowacyjności, której celem jest oferowanie Klientom najnowocześniejszych i zarazem najbezpieczniejszych rozwiązań technicznych.

erpp
Starszy chorąży

Postautor: erpp » 21 lis 2012 11:26

no nic ja rezygnuje.
Ja jestem ich klientem i jak dla mnie mają naprawdę dobra ofertę. Po za tym już na tym etapie zarabiają znacznie więcej i rozwijają się szybciej, niż zakładali...
tylko, że to młody bank i jakość portfela kredytowego nie jest jeszcze znana :wink:

Bazuka
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: Bazuka » 21 lis 2012 11:27

a moze sie zapisac :-k tylko te redukcje denerwuja :evil:
Obrazek

Wróć do „Akcje”