ALIOR BANK [ALR]

wszystko na temat spółek publicznych
JakeLamotta
Podporucznik
Posty: 12050
Rejestracja: 10 kwie 2006 18:52
Lokalizacja: OWACJE NA LEŻĄCO 6/10

ALIOR BANK [ALR]

Postautor: JakeLamotta » 16 lis 2012 19:41

Prospekt emisyjny Alior Banku zatwierdzony

Dziś Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Alior Banku. Jego publikacja jest planowana w najbliższym czasie.

Oferta publiczna będzie składać się z emisji nowych akcji przez Bank oraz sprzedaży istniejących akcji przez Akcjonariuszy Sprzedających, które stanowią część pośrednio posiadanego przez grupę Carlo Tassara S.p.A pakietu akcji w Banku. Z emisji nowych akcji Bank planuje pozyskać 700 mln zł, aby wzmocnić swoją pozycję kapitałową i kontynuować dynamiczny wzrost wykorzystując szanse rozwoju biznesu, jakie niesie ze sobą polski sektor bankowy. Po zakończeniu Oferty, przewidywany free float akcji Banku przekroczy 50%.

Oferta będzie skierowana do inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych w Polsce oraz kwalifikowanych inwestorów instytucjonalnych poza Polską.

***
O Alior Banku
Alior Bank jest dynamicznie rozwijającym się polskim bankiem uniwersalnym, który rozpoczął działalność pod koniec 2008 roku. Wielokanałowa sieć dystrybucji produktów i usług Banku obejmowała, na 30 września 2012 roku, 209 oddziałów własnych, 410 placówek partnerskich oraz 65 mini oddziałów pod marką „Alior Bank Express”, a także kanały dystrybucji oparte na nowoczesnej platformie informatycznej (obejmującej bankowość online, bankowość wirtualną, centra obsługi telefonicznej i bankowość mobilną) oraz sieć 3,228 pośredników finansowych. Wirtualny oddział Alior Banku, działający pod marką „Alior Sync”, jest pierwszym w Polsce bankiem internetowym nowej generacji, uruchomionym w czerwcu 2012 roku.

W ciągu niespełna czterech lat działalności Alior Bank zbudował trzecią co do wielkości bankową sieć dystrybucji w Polsce, liczącą ponad 680 placówek (stan na 30 września 2012 r.). Alior Bank jest liderem rynkowym pod względem liczby pozyskiwanych klientów w Polsce – otworzył 336 tysięcy nowych rachunków bieżących w 2011 roku oraz niemal 370 tysięcy nowych rachunków w pierwszych 9 miesiącach 2012 roku. Tym samym na 30 września 2012 roku, Bank obsługiwał około 1,36 miliona klientów, w tym około 1,26 miliona klientów detalicznych oraz około 100 tysięcy klientów biznesowych.

W ciągu dziewięciu miesięcy 2012 roku Alior Bank wypracował zysk netto w wysokości 222,9 mln zł, co oznacza wzrost o ponad 142 mln zł w stosunku do wyniku osiągniętego w analogicznym okresie 2011 r. W całym 2011 r. zysk netto wyniósł 152,2 mln zł.

Strategia Alior Banku zakłada osiągnięcie pozycji rynkowego lidera w Polsce pod względem jakości usług, dzięki innowacyjnemu wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Jakość usług i produktów Banku została doceniona przez polskich klientów detalicznych Bank zaliczono do grona najlepszych banków w rankingu „Przyjazny bank” tygodnika Newsweek (drugie miejsce w 2011 r., pierwsze miejsce w 2010 r. i 2009 r.).
Ostatnio zmieniony 16 lis 2012 19:46 przez JakeLamotta, łącznie zmieniany 2 razy.

REKLAMA


wisniewski.inwestycje
Podporucznik
Posty: 13604
Rejestracja: 22 lut 2012 12:28
Lokalizacja: Warsaw nasza piękna

Postautor: wisniewski.inwestycje » 16 lis 2012 19:42

Zobaczymy ile uda im się ściągnąć z rynku.
TEN SYSTEM WYMiATA

http://www.parkiet.com/forum/viewtopic.php?t=195143

cel 10000 % do końca roku
a już jest ponad 4720 % zysku

JakeLamotta
Podporucznik
Posty: 12050
Rejestracja: 10 kwie 2006 18:52
Lokalizacja: OWACJE NA LEŻĄCO 6/10

Postautor: JakeLamotta » 16 lis 2012 19:44

KNF zatwierdziła prospekt emisyjny banku. Oznacza to, że Alior w tym roku może jeszcze w tym roku zadebiutować na giełdzie.
Nie ma już przeszkód formalnych, by Alior Bank, kontrolowany przez grupę Carlo Tassara wszedł na giełdę. Wielkość emisji, jak się szacuje może wynieść w granicach 1,5-2 mld zł. W ramach IPO obecny akcjonariusz chce sprzedać część swojego pakietu. Dodatkowo zostanie przeprowadzona emisja na podwyższenie kapitału banku.

http://www.pb.pl/2865895,36746,alior-moze-isc-na-gielde

wisniewski.inwestycje
Podporucznik
Posty: 13604
Rejestracja: 22 lut 2012 12:28
Lokalizacja: Warsaw nasza piękna

Postautor: wisniewski.inwestycje » 16 lis 2012 19:46

Dawać prospekt, poczytamy czy da sie coś ugrać na krótko albo w średnim terminie. :wink:
TEN SYSTEM WYMiATA

http://www.parkiet.com/forum/viewtopic.php?t=195143

cel 10000 % do końca roku
a już jest ponad 4720 % zysku

erpp
Starszy chorąży
Posty: 1369
Rejestracja: 28 wrz 2012 09:57

Postautor: erpp » 16 lis 2012 21:13

Dawać prospekt, poczytamy czy da sie coś ugrać na krótko albo w średnim terminie. :wink:
a co tu czytać, jak PZU wejdzie to będzie dobrze a jak nie szału nie będzie :wink:

News-Trader
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2526
Rejestracja: 12 cze 2012 11:38

Postautor: News-Trader » 16 lis 2012 21:39

Dawać prospekt, poczytamy czy da sie coś ugrać na krótko albo w średnim terminie. :wink:
Też czekam z niecierpliwością. Chętnych będzie wielu - szczególnie instytucjonalnych i właśnie dlatego perspektywy są dobre. Powstali kilka lat temu i dynamicznie się rozwijają, osiągając przy tym znacznie lepsze wyniki od założonych. Ale oczywiście wszystko zależy od ceny :wink:

Szyposzyński_808914
Starszy plutonowy
Posty: 30
Rejestracja: 16 lis 2012 12:02
Lokalizacja: TSUNAMI

Postautor: Szyposzyński_808914 » 17 lis 2012 11:20

kiedyś założyłem u nich konto

i konto
i karta bankomatowa
i przelewy gratis

ale, jak wprowadzili opłatę 5 zł za kartę miesięcznie, momentalnie zrezygnowałem z karty

Alior to dobry bank dla emerytów, którzy traktują go jako darmową pocztę do płacenia rachunków
Prawo i Sprawiedliwość
nadzieją dla Polski :!:

RAT
Starszy chorąży
Posty: 1412
Rejestracja: 26 wrz 2011 17:59

Postautor: RAT » 17 lis 2012 11:32

kiedyś założyłem u nich konto

i konto
i karta bankomatowa
i przelewy gratis

ale, jak wprowadzili opłatę 5 zł za kartę miesięcznie, momentalnie zrezygnowałem z karty

Alior to dobry bank dla emerytów, którzy traktują go jako darmową pocztę do płacenia rachunków
co prawda to prawda, od czasu gdy są darmową pocztą dla emerytów, to takie usługi jak wpłata/wypłata na rachunek maklerski powodują minę pracownic jak bym chciał lot na Marsa (w większości wpłat się myliły i mi na ten Ror do opłat przelewały).

Szyposzyński_808914
Starszy plutonowy
Posty: 30
Rejestracja: 16 lis 2012 12:02
Lokalizacja: TSUNAMI

Postautor: Szyposzyński_808914 » 17 lis 2012 11:38

kiedyś założyłem u nich konto

i konto
i karta bankomatowa
i przelewy gratis

ale, jak wprowadzili opłatę 5 zł za kartę miesięcznie, momentalnie zrezygnowałem z karty

Alior to dobry bank dla emerytów, którzy traktują go jako darmową pocztę do płacenia rachunków
co prawda to prawda, od czasu gdy są darmową pocztą dla emerytów, to takie usługi jak wpłata/wypłata na rachunek maklerski powodują minę pracownic jak bym chciał lot na Marsa (w większości wpłat się myliły i mi na ten Ror do opłat przelewały).

to znaczy w "moim Ailior"
są trzy okienka

i jedno jest dla "stałych klientów"

a dwa pozostałe są okupowane przez emerytów

----

i faktem jest, że przy wpłacie na rachunek maklerski 90% to pomyłki
kiedyś np. mi nawet dwa razy zaksięgowali tą samą kwotę...

w większości przelewają na jakieś RORy
a potem histeria
i wołają przełożonych by anulować błędne księgowanie
i forsa na maklerski...

.
Prawo i Sprawiedliwość
nadzieją dla Polski :!:

RAT
Starszy chorąży
Posty: 1412
Rejestracja: 26 wrz 2011 17:59

Postautor: RAT » 17 lis 2012 11:46

kiedyś założyłem u nich konto

i konto
i karta bankomatowa
i przelewy gratis

ale, jak wprowadzili opłatę 5 zł za kartę miesięcznie, momentalnie zrezygnowałem z karty

Alior to dobry bank dla emerytów, którzy traktują go jako darmową pocztę do płacenia rachunków
co prawda to prawda, od czasu gdy są darmową pocztą dla emerytów, to takie usługi jak wpłata/wypłata na rachunek maklerski powodują minę pracownic jak bym chciał lot na Marsa (w większości wpłat się myliły i mi na ten Ror do opłat przelewały).



to znaczy w "moim Ailior"
są trzy okienka

i jedno jest dla "stałych klientów"

a dwa pozostałe są okupowane przez emerytów

----

i faktem jest, że przy wpłacie na rachunek maklerski 90% to pomyłki
kiedyś np. mi nawet dwa razy zaksięgowali tą samą kwotę...

w większości przelewają na jakieś RORy
a potem histeria
i wołają przełożonych by anulować błędne księgowanie
i forsa na maklerski...

.
ja mam u nich rachunek od marca 2010, na początku nie było takich problemów, bo pocztą się stali gdzieś w 2011 (i to chyba nie na początku), od tamtej pory mają pracownice tylko roru nauczone...

JakeLamotta
Podporucznik
Posty: 12050
Rejestracja: 10 kwie 2006 18:52
Lokalizacja: OWACJE NA LEŻĄCO 6/10

Postautor: JakeLamotta » 17 lis 2012 12:01

Robicie przelewy w banku, stoicie tam w kolejkach? :shock:

Sprytne :lol:

RAT
Starszy chorąży
Posty: 1412
Rejestracja: 26 wrz 2011 17:59

Postautor: RAT » 17 lis 2012 12:07

Robicie przelewy w banku, stoicie tam w kolejkach? :shock:

Sprytne :lol:
ja na ten tam przykład, jak to leszcz wpłacam sobie na maklerski to czego "nie przejadłem", więc dlatego to wszystko w gotówce jest :oops:

News-Trader
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2526
Rejestracja: 12 cze 2012 11:38

Postautor: News-Trader » 19 lis 2012 22:51

W środę Alior Bank opublikuje prospekt emisyjny. W piątek został on zatwierdzony przez Komisję Nadzoru Finansowego. To oznacza, że wkrótce rozpocznie się roadshow.

Oferta publiczna będzie składać się z emisji nowych akcji oraz sprzedaży części istniejących, przez inwestora banku, grupę Carlo Tassara. Bank podał, że z emisji nowych akcji planuje pozyskać 700 mln zł.

Bank podał, że po zakończeniu oferty przewidywany free float akcji ma przekroczyć 50 proc. Z naszych informacji wynika, że w rękach dotychczasowego akcjonariusza może pozostać około 30 proc. akcji. Oferta w zdecydowanej większości skierowana jest do inwestorów instytucjonalnych, w dużej części zagranicznych, ale bank liczy także na inwestorów indywidualnych, a dla tych którzy są klientami banku będą specjalne zachęty. Prezes banku Wojciech Sobieraj powiedział w poniedziałkowym wywiadzie dla „Rz" , że debiut na giełdzie może nastąpić bardzo szybko. W dalszej perspektywie chce, żeby Alior znalazł się w WIG20.

Na szybkie wejście do tego indeksu szanse są małe, bo jak wynika z wyliczeń analityków, obroty akcjami od momentu debiutu do końca stycznia musiałyby wynieść 2 mld zł, a wartość akcji znajdujących się w wolnym obrocie musiałaby sięgnąć 2,5 mld zł.

Wczoraj Andrzej Klesyk, prezes PZU cytowany przez agencję PAP, powiedział, że OFE PZU będzie przyglądał się ofercie publicznej Alior Banku i może kupić pewien pakiet akcji, ale nie wyższy niż 5 procent.

- Możemy kupić taki pakiet, którego nabycie nie pociągnęłoby za sobą konieczności ujawnienia stanu naszego posiadania - powiedział Klesyk. Poinformował, że gdyby oferta publiczna Alior Banku się nie powiodła, to PZU jest gotów wrócić do rozmów z właścicielem banku o objęciu pakietu akcji banku. - Złożyliśmy wspólnie z funduszem Apax jakiś czas temu ofertę kupna Alior Banku. Oferta pozostaje na stole, ale w przypadku ewentualnego niepowodzenia IPO, w nowej sytuacji rynkowej, będziemy dyskutowali nad jej warunkami finansowymi - powiedział Klesyk.

Alior bank rozpoczął działalność pod koniec 2008 roku. Zysk netto banku po trzech kwartałach 2012 r. wyniósł 223 mln zł i był prawie trzykrotnie wyższy niż przed rokiem. Wskaźnik zwrotu na kapitale ROE wyniósł 23,2 proc. i jest jednym z najwyższych w sektorze. Alior ma już 1,4 mln klientów, w tym uruchomiony w połowie tego roku Alior Sync obsługuje 100 tys. osób.

http://www.parkiet.com/artykul/7,129224 ... liora.html

Zapowiada się ciekawie ...

maly.MISTRZ
Starszy chorąży
Posty: 1099
Rejestracja: 27 kwie 2011 12:00

Postautor: maly.MISTRZ » 20 lis 2012 11:02

kiedyś założyłem u nich konto

i konto
i karta bankomatowa
i przelewy gratis

ale, jak wprowadzili opłatę 5 zł za kartę miesięcznie, momentalnie zrezygnowałem z karty

Alior to dobry bank dla emerytów, którzy traktują go jako darmową pocztę do płacenia rachunków
ja tam uwazam ze to najciekawszy bank w polsce

erpp
Starszy chorąży
Posty: 1369
Rejestracja: 28 wrz 2012 09:57

Postautor: erpp » 20 lis 2012 11:06

Robicie przelewy w banku, stoicie tam w kolejkach? :shock:

Sprytne :lol:
nie ma to jak przepychanki z emerytami :lol:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości