AGROLIGA GROUP [AGL] *NC* cz. II || C/Z 1,2 C/WK 0,4

wszystko na temat spółek publicznych
Marek__B
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2544
Rejestracja: 18 maja 2016 14:00

Postautor: Marek__B » 24 sty 2017 16:01

Dzień Dobry! :roll:
a widzisz jak cie wyczulem ze agroliga :)
No widzisz, nie jesteś taki głupi jakiego czasami udajesz.
A teraz na spokojnie:
już teraz c/z<2 + nowy zakład + perspektywa zniesienia sankcji + brak leszcza + niski ff
:arrow: czysta procent to absolutne minimum przyzwoitości! :roll:

REKLAMA


Lapi.ghz
Sierżant
Posty: 65
Rejestracja: 23 sty 2017 17:06

Postautor: Lapi.ghz » 25 sty 2017 10:24

Dzień Dobry! :roll:
a widzisz jak cie wyczulem ze agroliga :)
No widzisz, nie jesteś taki głupi jakiego czasami udajesz.
A teraz na spokojnie:
już teraz c/z<2 + nowy zakład + perspektywa zniesienia sankcji + brak leszcza + niski ff
:arrow: czysta procent to absolutne minimum przyzwoitości! :roll:
Mareczku nie za szybko nam idzie ? :)

Marek__B
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2544
Rejestracja: 18 maja 2016 14:00

Postautor: Marek__B » 25 sty 2017 11:19

a widzisz jak cie wyczulem ze agroliga :)
No widzisz, nie jesteś taki głupi jakiego czasami udajesz.
A teraz na spokojnie:
już teraz c/z<2 + nowy zakład + perspektywa zniesienia sankcji + brak leszcza + niski ff
:arrow: czysta procent to absolutne minimum przyzwoitości! :roll:
Mareczku nie za szybko nam idzie ? :)
Na razie człapiemy powolutku, póki co tempem żółwia, ale długo takie przebieranie w miejscu nie potrwa,
musi nastąpić odpał, bo fundamenty zbyt silne i trend zaczyna się budować powoli, a to przeważy.
Pamiętajmy że tutaj jest tylko 4 mln PLN w obrocie (ff), z czego zapewne ponad połowa pochomikowana,
więc każdy tysiąc akcji jest na wagę złota, do tego rozstrzygnięcie konfliktu coraz bliżej. czysta procent to minimum. :roll:

Marek__B
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2544
Rejestracja: 18 maja 2016 14:00

Postautor: Marek__B » 31 sty 2017 17:26

Kochani, z przykrością ale musimy się dziś pożegnać.
Mieliśmy wielkie plany, jednak nie stanęliście na wysokości zadania, widocznie problem was przerósł.
Miejmy nadzieję, że nie będziemy żywili do siebie urazy i jeszcze się kiedyś spotkamy.
Ja, ze swej strony, mimo wszystko będę czymał te czy tygodnie miło w pamięci. :roll:

darejos
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2978
Rejestracja: 06 wrz 2005 14:43

Postautor: darejos » 31 sty 2017 17:37

Kochani, z przykrością ale musimy się dziś pożegnać.
Mieliśmy wielkie plany, jednak nie stanęliście na wysokości zadania, widocznie problem was przerósł.
Miejmy nadzieję, że nie będziemy żywili do siebie urazy i jeszcze się kiedyś spotkamy.
Ja, ze swej strony, mimo wszystko będę czymał te czy tygodnie miło w pamięci. :roll:
Nie, no "wina" innych, że Tobie chciało się skasować zysk.

Marek__B
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2544
Rejestracja: 18 maja 2016 14:00

Postautor: Marek__B » 31 sty 2017 17:49

Kochani, z przykrością ale musimy się dziś pożegnać.
Mieliśmy wielkie plany, jednak nie stanęliście na wysokości zadania, widocznie problem was przerósł.
Miejmy nadzieję, że nie będziemy żywili do siebie urazy i jeszcze się kiedyś spotkamy.
Ja, ze swej strony, mimo wszystko będę czymał te czy tygodnie miło w pamięci. :roll:
Nie, no "wina" innych, że Tobie chciało się skasować zysk.
Nie, nie, nie, proszę mi tu nie imputować działań o charakterze sabotażu.
Nie ja pierwszy zacząłem "kasować", wyczymałem sporo, gdybyście Wy nie zaczęli skakać to wszystko byłoby ok.
Niestety nie wyczymaliście ciśnienia, a sam pod prąd wiosłować przecież nie będę.
Tak naprawdę największą winę w tej konkurencji ponosi zawodnik nr 99 oraz sąsiednie konkurencje: np. mleczarstwo. :roll:

bigmike
Starszy chorąży
Posty: 1634
Rejestracja: 02 lis 2006 21:48

Postautor: bigmike » 31 sty 2017 18:42

Kochani, z przykrością ale musimy się dziś pożegnać.
Mieliśmy wielkie plany, jednak nie stanęliście na wysokości zadania, widocznie problem was przerósł.
Miejmy nadzieję, że nie będziemy żywili do siebie urazy i jeszcze się kiedyś spotkamy.
Ja, ze swej strony, mimo wszystko będę czymał te czy tygodnie miło w pamięci. :roll:
Nie, no "wina" innych, że Tobie chciało się skasować zysk.
Nie, nie, nie, proszę mi tu nie imputować działań o charakterze sabotażu.
Nie ja pierwszy zacząłem "kasować", wyczymałem sporo, gdybyście Wy nie zaczęli skakać to wszystko byłoby ok.
Niestety nie wyczymaliście ciśnienia, a sam pod prąd wiosłować przecież nie będę.
Tak naprawdę największą winę w tej konkurencji ponosi zawodnik nr 99 oraz sąsiednie konkurencje: np. mleczarstwo. :roll:
Ile w plecy? 8)

Zenobi
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3457
Rejestracja: 24 maja 2006 10:56

Postautor: Zenobi » 31 sty 2017 19:06

Rebelianci atakują moździerzami i gradami. Kijów nie może ewakuować miasta

o to chodzi

Ukraińskie mają tą małą wadę

Marek__B
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2544
Rejestracja: 18 maja 2016 14:00

Postautor: Marek__B » 31 sty 2017 19:13

Rebelianci atakują moździerzami i gradami. Kijów nie może ewakuować miasta

o to chodzi

Ukraińskie mają tą małą wadę
Ano widzisz, może tak być, tym bardziej się cieszę, że podziękowałem,
życzę wam jednak wzrostów. :roll:

varciasz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2140
Rejestracja: 23 lip 2006 12:01

Re: AGROLIGA GROUP [AGL] *NC* cz. II || C/Z 1,2 C/WK 0,4

Postautor: varciasz » 11 wrz 2017 17:11

Widać ktos już zauważył że cena za te akcje jest absurdalna i fakt stabilizacji na Ukrainie pomógł w decyzji.

Podaży akcji oficjalnie brak. Wszystko jest czyszczone. Jak chcieliście kupić to już za późno.
Nie zdziwiłbym się gdybyśmy zrobili jeszcze 100% w ciągu 1-2 tygodni :)

Mentat
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 279
Rejestracja: 12 lip 2007 15:15

Re: AGROLIGA GROUP [AGL] *NC* cz. II || C/Z 1,2 C/WK 0,4

Postautor: Mentat » 03 paź 2017 14:43

Niedawno firma ogłosiła początek budowy zakładu olejarskiego, w których będzie prowadzone wysokiej jakości przetwórstwo słonecznika w celu późniejszej produkcji oleju z zastosowaniem nowoczesnych technologii i sprzętu. Przypomnimy, że obecnie uruchomiony został zakład, który nazywa się Zakładem Olejarsko-Prasowym, przetwarzający 30-35 tysięcy ton słonecznika na rok. Pod względem ilości produkcji jest to niewielki zakład.

W 2016 rku właściciele firmy podjęli decyzję o zbudowaniu nowoczesnego zakładu, opierającego się o najnowsze technologie o nazwie Zakład Ekstraktowy. Już od roku trwa proces budowu zakładu ekstrakcji oleju i planujemy uruchomienie nowego zakładu w bieżącym 2017 roku. Dostawcy sprzętu zapewnili nam, że nie będziemy mieli sobie równych wśród istniejących i pracujących na Ukrainie zakładów.

Planujemy, że zakład ten będzie w stanie przetwarzać około 170 tysięcy ton słonecznika na rok.
Źródło:
http://www.agroliga.com.ua/pl/all-news/ ... ctory.html

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4763
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: AGROLIGA GROUP [AGL] *NC* cz. II || C/Z 1,2 C/WK 0,4

Postautor: hantar » 18 paź 2018 15:03

Odgrzebuję temat. Spółka niebotycznie tania, coś się zaczyna dziać na kursie.

Na dniach ma się pojawić artykuł na stockwatch (tak zostało napisane na forum), który opisuje wrażenia z wycieczki tamtejszych analityków. Zakład przetwórczy oleju już otwarty. Czy poprawi to wyniki?

varciasz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2140
Rejestracja: 23 lip 2006 12:01

Re: AGROLIGA GROUP [AGL] *NC* cz. II || C/Z 1,2 C/WK 0,4

Postautor: varciasz » 18 paź 2018 15:31

Faktycznie - jakieś ssanie akcji się włączyło.

żadnego nowego info nie ma więc możliwe że to właśnie pod ten artykuł. Czyżby ktoś już go czytał ? :)

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4763
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: AGROLIGA GROUP [AGL] *NC* cz. II || C/Z 1,2 C/WK 0,4

Postautor: hantar » 18 paź 2018 15:43

Nie sądzę, ale z pewnością zwraca to uwagę. Na stronie spółki jest filmik z budowy i oddania nowego zakładu produkcji oleju. Inwestycja imponująca jak na tak małą spółkę.

Z raportu za 2017 rok można wyczytać, że spółka generuje blisko 4,5 mln EUR EBITDA przy zadłużeniu netto na poziomie 7,9 mln EUR. Przy obecnej cenie EV/EBITDA za 2017 rok wynosi więc ok. 3,0x, co jest wynikiem powiedziałbym bardzo atrakcyjnym. A na ten moment nie uwzględnia jeszcze nowego zakładu.

Widać też, że już w pierwszym kwartale zaczyna rosnąć zauważalnie amortyzacja, więc wydaje się, że warto samemu przeanalizować liczby, bo coś zaczyna się dziać i to chyba o sporej skali.

Gdyby jeszcze tylko zmienili audytora na kogoś z wielkiej czwórki i zaczęli płacić jakaś symboliczną dywidendę...

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4763
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: AGROLIGA GROUP [AGL] *NC* cz. II || C/Z 1,2 C/WK 0,4

Postautor: hantar » 18 paź 2018 16:06

Tutaj jest link do strony ukraińskiej z relacją z otwarcia zakładu:
http://agroliga.com.ua/2018/10/08/cerem ... ion-plant/

Warto obejrzeć ten film z kamery przemysłowej dzień po dniu, jak powstawał zakład. Robi wrażenie.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: fango i 180 gości