MAXIPIZZA [MXP] księga II NewConnect

wszystko na temat spółek publicznych
shimatsu
Chorąży sztabowy
Posty: 6102
Rejestracja: 15 kwie 2010 11:41

Postautor: shimatsu » 09 lut 2017 12:17

i to w dodatku w światowy dzień pizzy taki zjazd :shock: :lol:

REKLAMA


leser
Chorąży sztabowy
Posty: 4618
Rejestracja: 02 kwie 2008 19:11

Postautor: leser » 09 lut 2017 12:57

Dosyć nerwowo rynek zareagował na stratę w IV kwartale

Można powiedzieć, że popyt sobie z podażą poradził

W mojej ocenie patrząc na dane w raporcie mimo straty cały rok mamy na plusie 144 tyś zł

przyrost gotówki w przepływach finansowych 577 tyś zł na plusie

Jakbym miał firmę wolałbym abym miał przyrost gotówki w firmie a nie papierowy zysk netto jak to często firmy pokazują :-)

Udało się dobrać po 55gr
... no dobrze Smoku, ale jako znawca spółki powiesz/ustosunkujesz się do tego niestety tragicznego wyniku .... co jest tego powodem ?
..........
....sarkazm powstał dlatego, że pobicie każdego idioty jest niezgodne z prawem .........

pryszczaty student
Starszy chorąży
Posty: 1605
Rejestracja: 10 lip 2010 23:40

Postautor: pryszczaty student » 09 lut 2017 13:08

az tyle musialo spasc?

bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Postautor: bankrucik » 09 lut 2017 13:18

Taka przenośnia z tym, że mam taki pakiet że jestem właścicielem jednej restauracji :D ale jestem konsekwentny w tym co robię i nie widzę obecnie spółki lepszej pod inwestycje dlatego jak mogę to dobieram akcje
przesadziłeś i to zdrowo
ale życzę ci sukcesu
masz jeszcze jakas spółke :?:
czy maxipizza to Twój wóz albo przewóz :?:
wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość

Smok2500
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3915
Rejestracja: 26 mar 2006 14:06

Postautor: Smok2500 » 09 lut 2017 16:33

Mam kilka spółek w portfelu wiec spokojnie :-) a na gidzie nie trzyma się wszystkich oszczędności w moim przypadku jest to 50%

Tragedii nie ma ciągle jestem na plusie a zysku nigdy się nie liczy do póki się pozycji nie sprzeda

Co do wyniku trudno tutaj cokolwiek powiedzieć ja widzę tutaj wzrost kosztów szczególnie wynagrodzeń

Co mnie trzyma do tego by nawet nie myśleć o sprzedaży akcji to to że spółka zwiększa gotówkę

Jak spojrzysz na wyniki za IV kwartał mamy stratę netto na poziomie 92 tyś zł co prawda strata 55 reszta to zaległy podatek zapłacony wrzucony w koszty

w samym IV kwartale masz przyrost w przepływach finansowych 220 tyś zł w całym roku 577 tyś zł ( odejmując zwrot pożyczki który otrzymali 150 tyś ) to nadal wynik 427 tyś zł na plusie !!! ( przy zysku netto 144 tyś zł )

przy 60gr mamy wycenę 2,9 mln zł pokaż mi spółkę która przy takiej wycenie posiada środki na rachunku które stanowią 50% kapitalizacji

I to co pisałem już wcześniej wynik EBITDA mamy na poziomie 370 tyś zł

co do wskaźników nie jest najgorzej patrząc na branżę

sprawdź sobie AMREST czy SFINKS cały czas potencjał ponad 200% by zrównać się z tymi spółkami

Ja akcje trzymam i jak to mówią co ma być to będzie :-)
-----------------------------------------------------------------
Inwestycje wiążą się z ryzykiem

ZorroGPW
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2833
Rejestracja: 07 maja 2015 10:48

Postautor: ZorroGPW » 09 lut 2017 23:23

i to w dodatku w światowy dzień pizzy taki zjazd :shock: :lol:
:lol: :lol:
specjalnie na złość :lol:

taki spadek, myślałem, że Smoku zaczął wychodzić z perły :D

Smok2500
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3915
Rejestracja: 26 mar 2006 14:06

Postautor: Smok2500 » 10 lut 2017 14:23

Trzymam akcje

dla nie lubiących czytać :

Podsumowanie:

Zysk netto mówi o tym ile spółce wydaje się, że zarabia. Przepływy operacyjne mówią o tym ile spółka naprawdę zarabia. Idealnie jeśli wartości te są do siebie zbliżone (lub przepływy operacyjne są większe niż zysk netto). W maxipizzy zysk netto 144 tyś przepływy na plusie 577 tyś zł


Obrazek
-----------------------------------------------------------------
Inwestycje wiążą się z ryzykiem

blogprezesa
Starszy sierżant
Posty: 70
Rejestracja: 31 paź 2016 19:40

Postautor: blogprezesa » 11 lut 2017 11:47

Lubię sobie poczytać wątek maxipizzy jak smok nawija makaron na uszy mniej doświadczonym inwestorom ale ostatni wpis smoka traktuję jako jego manipulację lub niedouczenie, dlatego postanowiłem jednorazowo zareagować. Z jednym mogę się zgodzić iż w firmie najważniejsze są przepływy operacyjne która pokazują ile faktycznie firma zarabia na swojej głównej działalności. Jednak ten wskaźnik można łatwo zafałszować czy przekłamać a widać to dobrze na przykładzie Maxipizzy. Pokazujesz tak wszystkim że gotówka wzrosła o 577.000 tylko nie piszesz nic że odbyło się to kosztem wzrostu zobowiązań firmy (wzrost o 160.000), spadkiem należności firmy (58.000), spadkiem aktywów trwałych (130.000) a cały majątek firm wzrósł przez rok tylko o 144.000 zł ( i to się tylko liczy). Po co się chwalić gotówką 1,3 mln jak 2 stycznia czyli 2 dni po zamknięciu roku mogli zapłacić zaległe faktury za 600.000 i w kasie zrobiło się 700.00 zł. Dlatego Twoje wyliczenie i pokazywanie gotówki w kasie nijak ma się do faktycznej sytuacji w firmie a ta zapowiada się bardzo źle, nawet może dramatycznie. Gdybyś miał dobre intencje to w swoich wpisach napisałbyś o zagrożeniach dla firmy a te są bardzo poważne gdyż zarząd firmy poświęca im cały opis w raporcie (załączam poniżej). Każdy analityk fundamentalny powie ci że nie liczy się przeszłość a przyszłość, co z tego że w kasie jest 1,3 mln jak przez wzrost wynagrodzeń i kosztów produkcji pizzzy tej gotówki może za rok już nie być.
Obrazek

Smok2500
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3915
Rejestracja: 26 mar 2006 14:06

Postautor: Smok2500 » 13 lut 2017 17:39

Hej
Nie doszukuj się jakiej manipulacji

Staram się, rzetelnie podchodzić do te go co piszę decyzje każdy podejmuje sam

Ja tutaj widzę potencjał ta spółka to ewenement na skale światową PR jest tragiczny nie wiem czy zrobiony dla kogoś ale nie widziałem drugiej spółki gdzie zarząd niczym się nie chwali tylko piszę jak jest ciężko i będzie ciężko

Piszesz że gotówka nie ma znaczenia bo mogą spłacić zobowiązania

A co z należnościami 677 tyś zł napisałeś że spadły o 58 tyś zł
Różnica między należnościami a zobowiązaniami wynosi 150 tyś zł spółka posiada również 165 tyś zapasów w Towarach itd. więc
Dla spółki spływające należności i wykorzystane towary przekraczają zobowiązania

Prawda jest taka że czytając raport spółka z jakiegoś powodu nie chce się chwalić wzrostem przychodów przez ostatnie 3 lata wzrosły o 200%

Maja gotówkę źle bo mogą wydać lepiej jakby wzięli 1,3 mln zł kredytu rozumiem i mieli pętle na szyi

Zobaczymy jaki jest cel w tym by nie pokazywać zysku netto i jaki jest cel by spółka nie chciała aby rosła wycena ich firmy
-----------------------------------------------------------------
Inwestycje wiążą się z ryzykiem

welts
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7425
Rejestracja: 02 mar 2013 19:36
Lokalizacja: MACD

Postautor: welts » 18 lut 2017 18:34

Na 90% spolek sie nie gra.
Ta spolka do nich nalezy.

Smok2500
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3915
Rejestracja: 26 mar 2006 14:06

Postautor: Smok2500 » 28 lut 2017 14:15

Na spółce zapanowała cisza ...

wszystko w rękach zarządu czyli rodziny

Jedno jest pewne raczej jeśli miałoby być taniej to nie będą za dużego spadku ryzykować bo każdy spadek poprawia wskaźniki które i tak ciągle są nie dowartościowane patrząc na tle branży
-----------------------------------------------------------------
Inwestycje wiążą się z ryzykiem

filar
Starszy plutonowy
Posty: 32
Rejestracja: 17 sie 2011 09:47

Postautor: filar » 01 mar 2017 01:07

Ale się wzruszyłem :oops:

NCInwestor
Starszy chorąży
Posty: 1483
Rejestracja: 04 cze 2013 00:09
Lokalizacja: Zielona Góra

Postautor: NCInwestor » 28 maja 2017 12:27

Jutro raport roczny za 2016.
Zobaczymy czy wyniki za 4Q będą potwierdzone.
Przychody im dynamicznie rosną, ale koszty tak samo.
Ostatnio poszła spora transakcja pakietowa.

Smok2500
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3915
Rejestracja: 26 mar 2006 14:06

Postautor: Smok2500 » 07 cze 2017 15:34

Gotówka dalej rośnie

1 milion 452 tyś zł

wycena spółki 2,3 mln zł

wyżej blogprezesa zarzucał, że pieniądze mogą wydać itd jednak gotówka ciągle rośnie

co do zobowiązań trzeba pamiętać, że na bieżąco spływają należności z których reguluje się zobowiązania

Nie zmieniam zdania spółka w mojej ocenie ma duże pole do wzrostów czy zarząd będzie tego chciał zobaczymy

LINK do omówienia wyników po I kwartale : http://fxinwestor.pl/?p=392
-----------------------------------------------------------------
Inwestycje wiążą się z ryzykiem

Smok2500
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3915
Rejestracja: 26 mar 2006 14:06

Postautor: Smok2500 » 08 cze 2017 09:27

Kto wyczyscil dzisiaj 50 gr ??
-----------------------------------------------------------------
Inwestycje wiążą się z ryzykiem


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości