MAXIPIZZA [MXP] księga II NewConnect

wszystko na temat spółek publicznych
Smok2500
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3915
Rejestracja: 26 mar 2006 14:06

Re: MAXIPIZZA [MXP] księga II NewConnect

Postautor: Smok2500 » 22 sty 2018 23:46

https://www.pyszne.pl/opinie-maxi-pizza-lodz

można zobaczyć opinie nowej pizzerii w łodzi 4,5 gwiazdki 66 opinii mimo krótkiego okresu od otwarcia :-) wygląda, że pizza ładnie rozkręca :-)
-----------------------------------------------------------------
Inwestycje wiążą się z ryzykiem

REKLAMA


Smok2500
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3915
Rejestracja: 26 mar 2006 14:06

Re: MAXIPIZZA [MXP] księga II NewConnect

Postautor: Smok2500 » 24 sty 2018 09:56

Ładne zlecenie dzisiaj na kupno kto chce wyjść ma możliwość

50.000 sztuk po 0,6 na kupi :-)
-----------------------------------------------------------------
Inwestycje wiążą się z ryzykiem

Smok2500
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3915
Rejestracja: 26 mar 2006 14:06

Fundamenty kluczem do skucesu ? na Kupi 50k po 0.6

Postautor: Smok2500 » 24 sty 2018 11:20

Spora dyskusja się zawiązała w mojej ocenie nadejdzie bessa jednak czy to będzie w tym roku czy w kolejnym zobaczymy

Dlatego przebudowałem swój portfel i jeśli chodzi o udział w akcjach zostawiam to co mam i wybrałem do tego między innymi Maxipizzę która stanowi największy mój udział w portfelu

Spółki mocne Fundamentalnie powinny najmniej ucierpieć i co najważniejsze najszybciej odbić jeśli będzie paniczna wyprzedaż i na dokupowaniu takich spółek do tej pory dobrze się wychodziło a historia lubi się powtarzać

Przy spółce która teraz ma wycenę 3 mln zł nie ma zadłużenia i ma 1,3 mln gotówki plus (zapasy i należności ) - (zobowiązania) = 0,4 mln na plusie daje 1,7 mln zł nie licząc innych aktywów

W panice wiadomo, że sporo "inwestorów" się zacznie obrażać jak zaczną tracić na przewartościowanych spółkach i zaczną kończyć z giełdą sprzedając nawet to co Fundamentalnie pozwala na wzrosty i będzie można odkupić od takich osób taniej

Pytanie tylko czy będzie to teraz i rynek zrzuci kurs poniżej wartości księgowej czytaj 0,48gr czy najpierw pójdzie na 1,5 zł i promocja będzie przy korekcie na 1 zł

Czas pokaże ja swoich decyzji nie zmieniam akumuluje sobie gotówkę jakby taka okazja przyszła jednak w mojej ocenie widać po notowaniach, że akcje wyzbierane czasami ktoś chce sprzedać nie pokazując popytu można się doczekać akcji w okolicach 0,6 zł jak dzisiaj i spokojnie odbierać

Dużo więcej będzie można powiedzieć po wynikach za 4 kwartał jeśli uda się spółce przełamać i pokazać zyski może większa liczba inwestorów dojrzy akcje tej małej spółki


To już nie jest ta sama Maxipizza co 10 lat temu gdzie przychody kwartalne wynosiły 0,4 mln zł rocznie 1,6 mln

Teraz mamy 2,5 mln kwartalnie rocznie 10 mln

kiedyś 4 lokale teraz 11 lokali

Kiedyś tylko pizza teraz 10 rożnych pozycji w MENU Burgery sałatki makarony zupy lazanie shake itd...



Co najśmieszniejsze spółka przy 4 lokalach przy cenie emisyjnej maiła kapitalizacje 7,2 mln zł 1,2 zł za akcje

teraz z kosmiczna gotówka i 11 lokalami ma wycenę 65% niższą 3 mln zł Takich okazji w mojej ocenie trzeba szukać i wykorzystywać
brak zainteresowania większego bo nie ma obrotu obrót przyjdzie w swoim czasie mały obrót pokazuje, że ktoś kto zainwestował zrobił to pod dłuższy termin


11 lokal otwarty pozwoli on na dalsze zwiększanie przychodów w 2018r.

Czy spółka będzie otwierać nowe lokale czy zacznie wypłacać Dywidendę zobaczymy



Godziwa wartość tych akcji na ten moment to około 1,5 - 2 zł jeśli wyniki będą sie powtarzać to tak jak pisałem 3-4 zł Ryzyko przy potencjalnym zysku jest bardzo niskie problem jest tylko w tym że nie można zbyt duzo kupić bo FF jest bardzo niski


Dzisiaj ktoś jest chętny na kupno od razu 50k po 0.6 zł kto chce sprzedać ma możliwość wyjścia z inwestycji :-)
-----------------------------------------------------------------
Inwestycje wiążą się z ryzykiem

ulubionyinwestor
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 326
Rejestracja: 27 lip 2017 23:16

Re: Fundamenty kluczem do skucesu ? na Kupi 50k po 0.6

Postautor: ulubionyinwestor » 24 sty 2018 11:33

A ja Ci polecę jeszcze PBG - cenowo historyczne minima. Niedługo wyniki za 4Q + odtajnienie ugody z GDDKiA. Rafako (którego PBG na 43%) startuje w licznych przetargach. Coś pewnie wygrają. Luty, marzec powinny być dla nich mocne.

Trolejbus
Porucznik
Posty: 29994
Rejestracja: 07 sie 2005 14:10

Re: Fundamenty kluczem do skucesu ? na Kupi 50k po 0.6

Postautor: Trolejbus » 24 sty 2018 17:38

Smoku, czy masz już 5%? A tak poważnie, to może szybciej byś się doczekał napisanych poziomów cenowych, jakbyś był inwestorem strategicznym. :mrgreen:
Może branża nie modna? Zobacz, takie różne wynalazki z lichymi wynikami śmigają dziennie po 20-30% a tu?
Niestety, giełda ma coraz mniej wspólnego z inwestowaniem. Może to dawno tak jest, tylko ja tego nie dostrzegłem wcześniej? :oops:
"Chcesz mieć hossę? Bądź jak James Bond: kup trochę akcji i uratuj  świat." - Trolejbus.
Wróżbici z Parkietu: viewtopic.php?f=1&t=229359

Caius Cosades
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2658
Rejestracja: 30 lis 2010 21:34
Kontakt:

Re: Fundamenty kluczem do skucesu ? na Kupi 50k po 0.6

Postautor: Caius Cosades » 25 sty 2018 00:28

Nie wiem czemu, ale mi słowa "fundamenty + giełda" kojarzą się tylko z WIG30. Ew. spółkę z NC spółkę można nazwać fundamentalną jak przejdzie do szerokiego WIGu. Zresztą zabawa w fundamenty IMO na bananie nie jest warta świeczki, liczą się na nim plotki, ploteczki, plotunie... :twisted:

PS. Może jak wszystkie poważne organizacje zakwalifikują nas do rynku rozwiniętego to się to TROCHĘ zmieni, ale póki co jesteśmy bananem :twisted:
SOFTBLUE [SBE] - dofinansowania, (tele)informatyka, oprogramowanie, drony antysmogowe i na termowizję, fotowoltaika, biotechnologia, walka z suszą oraz status CBR i członek ESA

Smok2500
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3915
Rejestracja: 26 mar 2006 14:06

Re: MAXIPIZZA [MXP] księga II NewConnect

Postautor: Smok2500 » 26 sty 2018 13:21

Dlatego najwięcej zarabia ten co widzi dalej niż inni :-)

Inni zobaczą fundamenty dopiero jak przebije 1 zł a jeszcze inni przy 2 zł tak działa rynek widzisz coś prędzej Masz szansę mniej stracić lub więcej zarobić

Godziwa wartość spółki to 2-3 zł na ten moment
-----------------------------------------------------------------
Inwestycje wiążą się z ryzykiem

investores
Sierżant sztabowy
Posty: 148
Rejestracja: 02 paź 2017 15:29

Re: MAXIPIZZA [MXP] księga II NewConnect

Postautor: investores » 26 sty 2018 14:44

Dlatego najwięcej zarabia ten co widzi dalej niż inni :-)

Inni zobaczą fundamenty dopiero jak przebije 1 zł a jeszcze inni przy 2 zł tak działa rynek widzisz coś prędzej Masz szansę mniej stracić lub więcej zarobić

Godziwa wartość spółki to 2-3 zł na ten moment
to prawda , dokładnie tak jest też na mojej innej gwiazdeczce z newconect, jak była po 0,8 zł marudzili, jak była po 1 marudzili i teraz dalej marudzą. :lol: :lol: a kurs coraz wyżej tak jak tutaj 8)

Smok2500
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3915
Rejestracja: 26 mar 2006 14:06

Re: MAXIPIZZA [MXP] księga II NewConnect

Postautor: Smok2500 » 26 sty 2018 16:22

Im więcej marudza tym lepiej :-)

Stało 50 k na kupno po 0.6 cały dzień i nie było chętnych na oddanie

Dobre info i powinniśmy zebrać te 50 k co leży od 0.8 i potem będzie ciekawie bo akcje są w mocnych rękach :-)
-----------------------------------------------------------------
Inwestycje wiążą się z ryzykiem

nieporozumienie
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2195
Rejestracja: 15 paź 2012 16:23
Lokalizacja: Warszawa-Grochów

Re: MAXIPIZZA [MXP] księga II NewConnect

Postautor: nieporozumienie » 26 sty 2018 17:04

Delikatnie można wejść za 10 koła reszta to wielka niewiadoma albo się wkopiesz albo zyskasz.

Smok2500
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3915
Rejestracja: 26 mar 2006 14:06

Re: MAXIPIZZA [MXP] księga II NewConnect

Postautor: Smok2500 » 28 sty 2018 17:59

Wszystko zależy jaki termin się przewiduje

Kilka dni temu stało zlecenie 50 k po 0.6 czyli ktoś się nie bal wejść za 30 tys

Jeśli dlugoterminowo wchodzimy w inwestycje nie interesują nas obroty teraz tylko za rok lub dwa teraz się wykorzystuje ich brak i czeka na akcje od niecierpliwych
-----------------------------------------------------------------
Inwestycje wiążą się z ryzykiem

varciasz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2140
Rejestracja: 23 lip 2006 12:01

Re: MAXIPIZZA [MXP] księga II NewConnect

Postautor: varciasz » 29 sty 2018 01:10

fakt że było zlecenie na 50K akcji ale aby kupić taką ilość trzebaby mocno podbić kurs. 60gr wygląda na uklepane i nie ma chętnych na sprzedaż.
wchodzenie tutaj za więcej niż 10K PLN jest nie tylko ryzykowne ale również ... ciężko wykonalne :)

musimy pamiętać że 50K akcji to ... 1% wszystkich akcji :)
Aby tyle kupić zainteresowany musiałby wywindować kurs co najmniej do 0,8 PLN. I udałoby się tylko pod warunkiem że nikt nie podłączy się pod kupującego.

Smok2500
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3915
Rejestracja: 26 mar 2006 14:06

Re: MAXIPIZZA [MXP] księga II NewConnect

Postautor: Smok2500 » 29 sty 2018 13:27

Obecnie nie chcą brać powyżej 0.7 bo wygeneruje to mocny sygnał kupna i AT mogłoby się zainteresować

Czekają by jak najwięcej odebrać jeśli nie uda się to pewnie zaczną kupować wyżej

Dużo też zależy od wyników bo to one mogą być impulsem do mocnego wystrzalu notowań
-----------------------------------------------------------------
Inwestycje wiążą się z ryzykiem

varciasz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2140
Rejestracja: 23 lip 2006 12:01

Re: MAXIPIZZA [MXP] księga II NewConnect

Postautor: varciasz » 29 sty 2018 14:38

nie sądzę aby technicy obserwowali tak małe spółki.

Raczej nie widzę dużej konkurencji o akcje spółki więc nie ma powodu podbijać kursu i jest nadzieja na zebranie na aktualnych poziomach.

Na razie jak widać - nawet na 0,67 nikt nie chce oddać więc pewnie zaraz przejdziemy na spokojnie na poziomy 0,7 gdzie troche podaży powinno się pojawić.

Smok2500
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3915
Rejestracja: 26 mar 2006 14:06

Re: MAXIPIZZA [MXP] księga II NewConnect

Postautor: Smok2500 » 30 sty 2018 07:23

Zobaczymy jaki będzie raport za 4 kwartał

Obecnie widac, że z akcjami zostali już tylko Ci co wierzą w szybki rozowj i cenią sobie nocne fundamenty a nie sztuczne obroty na walorach

INC mogłoby zmobilizować spółkę do stworzenia strategii na najbliższe lata

Co do AT też uważam, że mało kto obserwuje powyżej 1 zł będzie więcej zainteresowanych


Do raportu około 10 sesji
-----------------------------------------------------------------
Inwestycje wiążą się z ryzykiem


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: jarek111 i 46 gości