MAXIPIZZA [MXP] księga II NewConnect

wszystko na temat spółek publicznych
Smok2500
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3915
Rejestracja: 26 mar 2006 14:06

Re: MAXIPIZZA [MXP] księga II NewConnect

Postautor: Smok2500 » 13 paź 2018 12:15

https://www.bankier.pl/static/att/emite ... 287295.pdf

Informacja oficjalna o stanie posiadania akcji przez INC i Carpatia Capital

INC 355.508 sztuk
Carpatia Capital 355.000 sztuk

Razem 710.508 sztuk

Mają teraz 7,56% głosów

do przekroczenia progu 10 % musieliby skupić z rynku około 230 tys sztuk do tej liczby akcji mogą kupować i nie muszą dawać komunikatu działa to w drugą stronę do zejścia poniżej 5% podobna ilość

Czekamy na rozwój wydarzeń
-----------------------------------------------------------------
Inwestycje wiążą się z ryzykiem

REKLAMA


varciasz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2140
Rejestracja: 23 lip 2006 12:01

Re: MAXIPIZZA [MXP] księga II NewConnect

Postautor: varciasz » 16 paź 2018 22:18

ech... dalej tutaj tylko optymistyczne komentarze?

To w skrócie:
Główni właściciele sprzedali inwestorom kilka lat temu część firmy za 1,2 PLN / akcję
Teraz sprzedali sobie znaczny prawie 30% pakiet akcji za 0,5 PLN wymyślając jakiś bzdurny powód szybkich potrzeb gotówkowych? Były takie nagłe potrzeby? - spójrzmy w raport i wszystko jasne.

Gdyby dali wejść jakiejś zewnętrznej firmie która oprócz kasy wniosłaby dynamikę to pewnie bym zrozumiał 0,5PLN

W aktualnym scenariuszu jest to po prostu moim zdaniem oszustwo drobnych inwestorów.

I teraz:
- jak może jakiś inwestor skupować z rynku za 0,7PLN lub wyżej skoro wypuszczenie sobie tanich akcji można powtórzyć?
- nie oszukumy się - INC i Carpatia Capital również zostały zrobione w balona więc kupować nie będą.

Czy spółka ma dobre perspektywy?
Tak, inaczej główni właściciele nie dążyliby do wyciśnięcia z niej drobnych

Czy kurs akcji wzrośnie?
Bardzo możliwe ale dużych inwestorów bym się tutaj nie spodziewał

Ja zamierzam wywalić jak kurs podskoczy.

Nie rozumiem jak GPW na takie coś pozwala :(

Smok2500
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3915
Rejestracja: 26 mar 2006 14:06

Re: MAXIPIZZA [MXP] księga II NewConnect

Postautor: Smok2500 » 17 paź 2018 08:58

Z optymistów to chyba tylko ja zostałem

Mam wrażenie że spółce po tej emisji będzie bardziej zależało na dbaniu o cenę akcji

Nie musieli kupować z rynku jednak bez komunikatów około 125 k tys sztuk kupowali i to w okolicach 0.80 gr

Spółka generuje gotówkę w tym roku dwa lokale

Ja trzymam jak spadnie będę odbierał

FF tych co nie byli na WZA tylko 800 k więc nie ma tego dużo

40 osób po 20 tys sztuk a w tych cenach to 15 k zł na osobę
-----------------------------------------------------------------
Inwestycje wiążą się z ryzykiem

NICOLAOS
Sierżant
Posty: 64
Rejestracja: 07 sty 2018 14:23

Re: MAXIPIZZA [MXP] księga II NewConnect

Postautor: NICOLAOS » 17 paź 2018 20:58

Drogi Smoku tak naprawde jest nas wielu,ale wcale nie trzeba sie produkowac na tym forum,pozdro bedzie grubo :)

Luxtorpeda
Podporucznik
Posty: 11294
Rejestracja: 07 paź 2013 14:15

Re: MAXIPIZZA [MXP] księga II NewConnect

Postautor: Luxtorpeda » 18 paź 2018 01:14

Drogi Smoku tak naprawde jest nas wielu,ale wcale nie trzeba sie produkowac na tym forum,pozdro bedzie grubo :)
Prawda jest taka że zagrali w gumę 8) i spalili temat 8)

hmmmmm
Młodszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 kwie 2011 16:17

Re: MAXIPIZZA [MXP] księga II NewConnect

Postautor: hmmmmm » 23 paź 2018 00:30

Pesymistów coraz mniej chyba też, zobaczcie ile akcji jest na S i w jakiej cenie... Pustki ;) Jak obstawiacie wyniki?

Smok2500
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3915
Rejestracja: 26 mar 2006 14:06

Re: MAXIPIZZA [MXP] księga II NewConnect

Postautor: Smok2500 » 25 paź 2018 18:41

Ciężko tutaj prognozować na ten moment jeśli chodzi o wyniki

dwa nowe lokale w trakcie uruchamiania koszty powinny być niewielkie bo to Franchyza

Zobaczymy liczę na wzrost przychodów jeśli udałoby się powtórzyć wynik z trzeciego kwartału w 2017r. będzie bardzo dobrze

Jesteśmy po Emisji Nowa osoba w Akcjonariacie z przekroczeniem progu 638 tyś akcji

Czekamy na raport
-----------------------------------------------------------------
Inwestycje wiążą się z ryzykiem

varciasz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2140
Rejestracja: 23 lip 2006 12:01

Re: MAXIPIZZA [MXP] księga II NewConnect

Postautor: varciasz » 08 lis 2018 19:39

W końcu pozytywne wieści. Zarząd który chciał oszukać akcjonariuszy został powstrzymany. Czekam z niecierpliwością na pozytywny wynik rozprawy. Ważne że zabezpieczenie jest już teraz. Tochę dalej boli że zapowiadają skłądanie zażaleń czyli wywalanie kasy akcjonariuszy na prawników. Czyli mojej kasy na to aby mnie oszukać (tak - czuję się oszukany tymi działaniami głównych akcjonariuszy)
Na szczęście mamy INC

Raport bieżący 18/2018
Postawa prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

Zarząd Maxipizza S.A. ( Spółka ) informuje, że w dniu 7.11.2018 r. otrzymał postanowienie Sądu Okręgowego w Kielcach dotyczące sprawy z powództwa INC S.A. w Poznaniu oraz Carpathia Capital S.A. w Poznaniu przeciwko Maxipizza S.A. o stwierdzenie nieważności oraz uchylenie uchwał nr 4,5 i 6 NWZ Maxipizza S.A. z dnia 5.09.2018 r. Sąd postanowił udzielić, do czasu prawomocnego zakończenia postępowania, zabezpieczenia roszczenia INC S.A. w Poznaniu oraz Carpathia Capital S.A. w Poznaniu o stwierdzenie nieważności oraz uchylenie uchwał poprzez wstrzymanie wykonania uchwały nr 4, nr 5 i nr 6 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Maxipizza S.A. w Kielcach z dnia 5.09.2018 r., w szczególności poprzez zakazanie akcjonariuszom wykonywania praw korporacyjnych i majątkowych z akcji serii G i H wyemitowanych na skutek podwyższenia kapitału zakładowego Spółki, w szczególności prawa głosu i prawa do dywidendy. Spółka podda doręczone postanowienie analizie. Spółka nie wyklucza złożenia zażalenia na w/w postanowienie.

Smok2500
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3915
Rejestracja: 26 mar 2006 14:06

Re: MAXIPIZZA [MXP] księga II NewConnect

Postautor: Smok2500 » 08 lis 2018 22:20

Czekamy na rozstrzygnięcie sprawy
-----------------------------------------------------------------
Inwestycje wiążą się z ryzykiem

investores
Sierżant sztabowy
Posty: 148
Rejestracja: 02 paź 2017 15:29

Re: MAXIPIZZA [MXP] księga II NewConnect

Postautor: investores » 08 lis 2018 22:46

dobrze, że działają

Smok2500
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3915
Rejestracja: 26 mar 2006 14:06

Re: MAXIPIZZA [MXP] księga II NewConnect

Postautor: Smok2500 » 19 lis 2018 21:08

jak obstawiacie Emisja zostanie unieważniona ?

https://www.bankier.pl/wiadomosc/MAXIPI ... 27375.html

dzisiaj info ile każdy z Prezesów dobrał akcji przez Emisja łącznie ponad 90 tyś akcji wiemy też że Wiceprezes dokupił około 55 tys sztuk bo przed emisja miał 88 tys akcji to dosyć pozytywna informacja ale już znana kto dobrze umiał liczyć
-----------------------------------------------------------------
Inwestycje wiążą się z ryzykiem

hmmmmm
Młodszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 kwie 2011 16:17

Re: MAXIPIZZA [MXP] księga II NewConnect

Postautor: hmmmmm » 19 lis 2018 23:17

Daliby przyzwoitą cenę emisyjną albo PP, to nie byłoby pewnie tej sprawy, teraz muszą bardziej myśleć nad swoimi poczynaniami. Dobrze, że INC broni interesów mniejszościowych akcjonariuszy. Trudno prognozować, co niezawisły sąd postanowi ;)

varciasz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2140
Rejestracja: 23 lip 2006 12:01

Re: MAXIPIZZA [MXP] księga II NewConnect

Postautor: varciasz » 19 lis 2018 23:24

Obstawiam że będzie to unieważnione ale pewnym być nie można bo sądy czasami dziwnie działają.
Ogólnie to trzeba być nie bardzo rozgarniętym aby uwierzyć że firma "potrzebowała super-nagle gotówki" i dlatego zrobiła sobie emisję bez prawa poboru

Jak któryś z nich czyta to forum: dla mnie jest to próba oszustwa. Tak się nie prowadzi biznesu. Zamiast myśleć o rozwoju biznesu i rozwijaniu firmy to oni siedzą i kombinują jak wzbogacić się kosztem mniejszych udziałowców. No po prostu chamówa.

Nie mam tu dużo gotówki i w sumie to już tutaj sporo zarobiłem. Mógłbym sprzedać i zapomnieć ale po prostu wkurza mnie takie zachowanie. Wkurza mnie to nastawienie które co chwilę widzę w Polsce, że trzeba innych oszukiwać aby się dorobić. Że nie można być uczciwym i szczerym.
Że najlepszym podejściem jest zrobić wałek na kursie mająć dostęp do informacji poufnych i mogąc wpływać na kurs
Że najlepiej drogo wcisnąć akcje wszystkim a pozniej kombinować jak ich oskubać bo nam zaufali
Że nikt nie pomyśli "zaróbmy razem" zamiast "tylko ja"
Że tak łatwo wszystkim nam przychodzi akceptowanie takiego zachowania

Panowie MOLENDA: Nie jest Wam tak najprościej w świecie WSTYD? Tak po prostu, z ludzkiego punktu widzenia. Jaki zysk jest dla Was wystarczający aby stanąć przed ludźmi którym sprzedawaliście akcje za 1,2zl i powiedzieć prosto w oczy że teraz sobie odkupcie część z tej sprzedanej firmy po 50gr? Ile wystarczyło aby coś takiego zrobić?

ech ...

Smok2500
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3915
Rejestracja: 26 mar 2006 14:06

Re: MAXIPIZZA [MXP] księga II NewConnect

Postautor: Smok2500 » 26 lis 2018 21:55

Ktoś dzisiaj trochę kupił chciał więcej ale nie dostał to skupił z prawej strony tak jakby za chwile miało być jakieś info

Dwa scenariusze zakładam

anulowanie Emisji stąd powrót ceny w okolice 1 zł

zmiana liczby akcji z 2 mln na 1 mln podnosząc cenę do 1 zł ( środki zostają w spółce )
-----------------------------------------------------------------
Inwestycje wiążą się z ryzykiem

hmmmmm
Młodszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 kwie 2011 16:17

Re: MAXIPIZZA [MXP] księga II NewConnect

Postautor: hmmmmm » 19 gru 2018 19:29

Straszna cisza tutaj, wywalania nie ma, czasem bywały zlecenia na K sporo wyższe niż średnia wolumenem i nikt tego nie zasypywał, na S niewiele widać akcji do 1 pln.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości