EKOEXPORT [EEX] cz. XXV

wszystko na temat spółek publicznych
Slawek
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8075
Rejestracja: 20 sty 2010 23:35
Lokalizacja: Polska

EKOEXPORT [EEX] cz. XXV

Postautor: Slawek » 13 lut 2013 23:55

Link do poprzedniej XXIV księgi:
http://www.parkiet.com/forum/viewtopic. ... 20989cf8f1

Jako, że rok zaczął się całkiem dobrze, to niech i ta okrągła księga na powrót przyniesie Ekoexportowi kurs z "2" z przodu, a najlepiej do końca tej księgi kurs taki , jaki jest nr tej części. Czego sobie i innym akcjonariuszom życzę.

REKLAMA


hr-aabia
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9511
Rejestracja: 09 lip 2007 21:25

Postautor: hr-aabia » 13 lut 2013 23:57

"Nie pchaj rzeki, sama płynie"

Nie kupuje w AMAZONie

WIERZĄCY_w_ATEIZM
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 266
Rejestracja: 21 sie 2012 00:17

Postautor: WIERZĄCY_w_ATEIZM » 13 lut 2013 23:58

kilka faktów....

c/z = 27

c/wk = 6,53....


cóż trzeba więcej,

korekta będzie bardzo bolesna


.

oioo2
Sierżant sztabowy
Posty: 111
Rejestracja: 09 sty 2012 00:15

Postautor: oioo2 » 14 lut 2013 00:00

kilka faktów....

c/z = 27

c/wk = 6,53....


cóż trzeba więcej,

korekta będzie bardzo bolesna


.

uważaj
zaraz
zostaniesz
zakrzyczany
i
spacyfikowany

ja sam wolę tu rzadko pisać


:arrow:

Zygmunt
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3168
Rejestracja: 02 wrz 2005 12:49
Lokalizacja: WARSZAWA

Postautor: Zygmunt » 14 lut 2013 00:06

I nastał czas spekulacji ...

torcida
Sierżant
Posty: 58
Rejestracja: 25 lut 2010 10:20

Postautor: torcida » 14 lut 2013 00:40

cały czas w karawanie, nie wiedziałem ze jestem taki cierpliwy człowiek :)

pozdrawiam

www.ekoexport.eu

RighDruadh
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 344
Rejestracja: 24 lut 2010 19:29

Re: EKOEXPORT [EEX] cz. XXV

Postautor: RighDruadh » 14 lut 2013 01:26

Z poprzedniej księgi:
Naprawdę nie rozumiem, czy niektórzy udają czy nie wiedzą o co chodzi.

To nie jest tak, że Rosjanie chcą kupić po 30 zł i płacą "keszem", bo rzeczywiście głupi by musiał być , żeby tak robić.
Oni płacą mikrosferą !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A kurs Bokunowie ustalili na 30 zł i Ruskie to zaakceptowali. Widocznie wiedzą, jakie to da zyski dla EEX i dlatego zaakceptowali.

P.S.
Swoją drogą gdyby w wymianie teraz miało być 18 zl, to wszyscy ci co piszą , że jest drogo pisali y wtedy, że za tanio. I tak źle i tak niedobrze.
Błąd.
EEX płaci za mikrosferę i to nie gotówką, a przelewem :p Nie wiem czy zauważyłeś, ale to nie EEX zbył akcje, ale Panie Agnieszka, Jolanta Bokun i DAZI. Gdyby była to zapłata EEX musiałby zbyć swoje akcje. Dlaczego np DAZI miałoby płacić własnym majątkiem (czyli posiadanymi akcjami EEX), za "cudzą" mikrosferę? Ja wiem, że to fundusz, ale nie dobroczynny. :)
Zbyte akcje nie stanowią więc zapłaty za kulki. W raporcie spółka informowała, że wraz z dostawami następowały będą sukcesywne krzyżowe wymiany akcji. Ja to rozumiem tak, że "płacimy" normalnie, a w miarę dostaw, jeśli wszystko będzie grało, osoby z zarządu będą wymieniać swoje PRYWATNE akcje na akcje firmy rosyjskiej po ustalonych cenach. Skoro rosjanie zaakceptowali cenę 30zł, to możliwe, że akcje spółki rosyjskiej też zostały zakupione po odpowiednio wyższej cenie (choć tego nie wiemy, wszystko zależy od tego co ustalono w kontrakcie). Nie sądzę żeby Rosjanie byli tutaj stratni (że niby kupują po 30, a mogą z rynku od 18 siorbać). Po prostu tak wysoki parytet wymiany został ustalony. Wszystkim się kasa zgadza.

Co myślicie?

olimpzeusowy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3750
Rejestracja: 05 lis 2010 05:12

Re: EKOEXPORT [EEX] cz. XXV

Postautor: olimpzeusowy » 14 lut 2013 05:40

Z poprzedniej księgi:
Naprawdę nie rozumiem, czy niektórzy udają czy nie wiedzą o co chodzi.

To nie jest tak, że Rosjanie chcą kupić po 30 zł i płacą "keszem", bo rzeczywiście głupi by musiał być , żeby tak robić.
Oni płacą mikrosferą !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A kurs Bokunowie ustalili na 30 zł i Ruskie to zaakceptowali. Widocznie wiedzą, jakie to da zyski dla EEX i dlatego zaakceptowali.

P.S.
Swoją drogą gdyby w wymianie teraz miało być 18 zl, to wszyscy ci co piszą , że jest drogo pisali y wtedy, że za tanio. I tak źle i tak niedobrze.
Błąd.
EEX płaci za mikrosferę i to nie gotówką, a przelewem :p Nie wiem czy zauważyłeś, ale to nie EEX zbył akcje, ale Panie Agnieszka, Jolanta Bokun i DAZI. Gdyby była to zapłata EEX musiałby zbyć swoje akcje. Dlaczego np DAZI miałoby płacić własnym majątkiem (czyli posiadanymi akcjami EEX), za "cudzą" mikrosferę? Ja wiem, że to fundusz, ale nie dobroczynny. :)
Zbyte akcje nie stanowią więc zapłaty za kulki. W raporcie spółka informowała, że wraz z dostawami następowały będą sukcesywne krzyżowe wymiany akcji. Ja to rozumiem tak, że "płacimy" normalnie, a w miarę dostaw, jeśli wszystko będzie grało, osoby z zarządu będą wymieniać swoje PRYWATNE akcje na akcje firmy rosyjskiej po ustalonych cenach. Skoro rosjanie zaakceptowali cenę 30zł, to możliwe, że akcje spółki rosyjskiej też zostały zakupione po odpowiednio wyższej cenie (choć tego nie wiemy, wszystko zależy od tego co ustalono w kontrakcie). Nie sądzę żeby Rosjanie byli tutaj stratni (że niby kupują po 30, a mogą z rynku od 18 siorbać). Po prostu tak wysoki parytet wymiany został ustalony. Wszystkim się kasa zgadza.

Co myślicie?
Same super newsy przed fatalnym raportem
Z czegoś przecież musi spadac, lepiej podpompować niewielką ilością akcji
by móc sypnąć w rynek
Jak zwykle info niesprecyzowane.Wiemy tylko to co ma być dobre, to co pod stołem,..., jest pod stołem-króliki wiedzą.
Kurs jak na razie to jest w tym samym miejscu co pół roku temu i dbajcie o to, aby doszedł do 20, bo jak nie to sami na wykresie co się rysuje.
Od wczoraj ja już bez akcji, w większej ilości, tak dla zabawy z Wami zostawiłem troszeczkę.
A reasumując, jak do tej pory to Eex dał mi najwięcej zarobić na GPW,
wątpię jednak aby w przyszłości było tak samo, niepewność co do raportu i dostaw surowca nie pozwala na bycie tu z większym zaangażowaniem.
Jest parę spółek, które % dają więcej zarabiać niż Eex
vide np; URS
i..
i..
i..
miłego dnia i udanej sesji

kejcam1
Podporucznik
Posty: 14519
Rejestracja: 05 maja 2007 19:50

Re: EKOEXPORT [EEX] cz. XXV

Postautor: kejcam1 » 14 lut 2013 06:44

Z poprzedniej księgi:
Naprawdę nie rozumiem, czy niektórzy udają czy nie wiedzą o co chodzi.

To nie jest tak, że Rosjanie chcą kupić po 30 zł i płacą "keszem", bo rzeczywiście głupi by musiał być , żeby tak robić.
Oni płacą mikrosferą !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A kurs Bokunowie ustalili na 30 zł i Ruskie to zaakceptowali. Widocznie wiedzą, jakie to da zyski dla EEX i dlatego zaakceptowali.

P.S.
Swoją drogą gdyby w wymianie teraz miało być 18 zl, to wszyscy ci co piszą , że jest drogo pisali y wtedy, że za tanio. I tak źle i tak niedobrze.
Błąd.
EEX płaci za mikrosferę i to nie gotówką, a przelewem :p Nie wiem czy zauważyłeś, ale to nie EEX zbył akcje, ale Panie Agnieszka, Jolanta Bokun i DAZI. Gdyby była to zapłata EEX musiałby zbyć swoje akcje. Dlaczego np DAZI miałoby płacić własnym majątkiem (czyli posiadanymi akcjami EEX), za "cudzą" mikrosferę? Ja wiem, że to fundusz, ale nie dobroczynny. :)
Zbyte akcje nie stanowią więc zapłaty za kulki. W raporcie spółka informowała, że wraz z dostawami następowały będą sukcesywne krzyżowe wymiany akcji. Ja to rozumiem tak, że "płacimy" normalnie, a w miarę dostaw, jeśli wszystko będzie grało, osoby z zarządu będą wymieniać swoje PRYWATNE akcje na akcje firmy rosyjskiej po ustalonych cenach. Skoro rosjanie zaakceptowali cenę 30zł, to możliwe, że akcje spółki rosyjskiej też zostały zakupione po odpowiednio wyższej cenie (choć tego nie wiemy, wszystko zależy od tego co ustalono w kontrakcie). Nie sądzę żeby Rosjanie byli tutaj stratni (że niby kupują po 30, a mogą z rynku od 18 siorbać). Po prostu tak wysoki parytet wymiany został ustalony. Wszystkim się kasa zgadza.

Co myślicie?
tylko ze te akcje kupuje eex na swoj rachunek ,wiec lepiej zeby kupowali taniej, niz ich wartosc fizyczna.bylby to dodatkowy bonus w raportach przy wycenie w wartosci godziwej

mk
Chorąży sztabowy
Posty: 5992
Rejestracja: 14 mar 2010 15:02

Postautor: mk » 14 lut 2013 07:01

w komunikacie o wymianie krzyżowej wyraźnie napisano, ze akcjami wymieniać się będą założyciele firmy !!!! więc chyba oczywistym jest gdzie poszły te akcje i te z grudnia 2012

kejcam1
Podporucznik
Posty: 14519
Rejestracja: 05 maja 2007 19:50

Postautor: kejcam1 » 14 lut 2013 07:10

w komunikacie o wymianie krzyżowej wyraźnie napisano, ze akcjami wymieniać się będą założyciele firmy !!!! więc chyba oczywistym jest gdzie poszły te akcje i te z grudnia 2012
nas interesuje gdzie ida akcje partnera z rosji ,jaki to partner i po ile chodza jego akcje,po ile sa wyceniane na rynku ,a po ile placi eex za nie


jakby pan Dziedzic ,albo Bokun sobie je kupowal na swoj rachunek to bym nie pytal....a tak w raporcie powinna byc wzmianka o tym i wolalbym zeby tanio kupowali te akcje
:wink:

tlen2
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2433
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: tlen2 » 14 lut 2013 07:27

Obecny. Cierpliwosc i wytwalosc zostana sowicie wynagrodzone:):):)

Ziolo
Porucznik
Posty: 28360
Rejestracja: 09 lis 2010 12:26
Lokalizacja: Abudabia

Postautor: Ziolo » 14 lut 2013 07:32

Obecny :)
One Ziolo to rule them all.

stanlay
Chorąży sztabowy
Posty: 5117
Rejestracja: 25 paź 2005 20:53
Lokalizacja: Kraków

Postautor: stanlay » 14 lut 2013 07:46

Witam na nowym :D

samu L
Podporucznik
Posty: 15284
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: samu L » 14 lut 2013 07:50

obecny


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości