PRECIOUS METALS INVESTMENTS [PMI]cz.8 [Zazdrość niewiernych]

wszystko na temat spółek publicznych
Philip Morris
Porucznik
Posty: 34794
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Warszawa

PRECIOUS METALS INVESTMENTS [PMI]cz.8 [Zazdrość niewiernych]

Postautor: Philip Morris » 18 maja 2013 11:47

link do poprzedniej części http://www.parkiet.com/forum/viewtopic. ... 16026e3e2a

Obrazek



Obrazek

W pierwszym kwartale 2013 roku Precious Metals Investments S.A. osiągnęła przychody netto ze sprzedaży w wysokości 90.611.944,26 zł. Źródłami przychodów była sprzedaż złota i srebra inwestycyjnego prowadzona w ramach serwisów www.mwsilver.pl , www.staramennica.pl oraz sieci agentów w Polsce (11 osób) w Niemczech (4 osoby) i Wielkiej Brytanii (2 osoby). W tym samym okresie Spółka wypracowała zysk na sprzedaży oraz zysk na działalności operacyjnej w wysokości 4.725.752,11 zł. Zysk netto w okresie pierwszych trzech miesięcy 2013 r. wyniósł 3.831.204,10 zł. Dane finansowe za I kwartał 2012 r. nie są porównywalne i dotyczą poprzedniej działalności prowadzonej w ramach Legal Stream S.A.
W pierwszym kwartale 2013 r. Spółka rozwijała sprzedaż na rynku polskim oraz rynkach zagranicznych. W tym czasie Zarząd Precious Metals Investments S.A. opublikował raporty bieżące, w których poinformował o zawarciu istotnych umów na dostawę złota i srebra inwestycyjnego o łącznej wartości 39.960.750,00 zł. Podkreślić należy, iż odbiorcy zagraniczni zaczęli odgrywać znaczącą rolę, dlatego też sprzedaż dla tej grupy klientów stanowiła około 40% przychodów ze sprzedaży Emitenta osiągniętych w raportowanym okresie.
W okresie od stycznia do końca marca 2013 r.
Spółka ponosiła koszty związane z podstawową działalnością operacyjną. Celem Zarządu Precious Metals Investments S.A. jest maksymalne ograniczanie kosztów funkcjonowania Emitenta, co ma pozytywny wpływ na osiągnięte wyniki finansowe. Koszty stałe funkcjonowania przedsiębiorstwa nie przekraczają kwoty 20.000,00 zł miesięcznie.
Należy podkreślić, iż brak należności krótkoterminowych w I kwartale 2013 roku wynika z modelu biznesowego Emitenta, zgodnie z którym wysłanie zakupionego towaru do klienta następuje dopiero w momencie zaksięgowania zdeklarowanej przez klienta kwoty, zgodnie ze złożonym przez niego zamówieniem, na rachunkach bankowych Spółki. Na koniec I kwartału 2013 r. Emitent nie wykazuje także zobowiązań krótkoterminowych i długoterminowych, co wynika ze sposobu realizacji zamówień u dostawców złota i srebra inwestycyjnego.
Kapitał własny Emitenta na koniec pierwszego kwartału 2013 r. wzrósł do poziomu 4.599.259,03 zł, na co istotny wpływ miało wypracowanie zysku netto w kwocie 3.831.204,10 zł. Środki pieniężne i inne aktywa pieniężne, wypracowane w ramach prowadzonej działalności Spółki na dzień 31 marca 2013 r. wyniosły 2.847.133,25 zł.


Obrazek
Ostatnio zmieniony 18 maja 2013 18:12 przez Philip Morris, łącznie zmieniany 1 raz.

REKLAMA


Malarz_kresek
Młodszy chorąży
Posty: 563
Rejestracja: 08 maja 2013 13:20

Postautor: Malarz_kresek » 18 maja 2013 11:52

to ja tyle nagryzmoliłem w starej a ty nową ksiege zakładasz :lol:

dobra miłego łikenda :lol: :wink:

Ziolo
Porucznik
Posty: 28360
Rejestracja: 09 lis 2010 12:26
Lokalizacja: Abudabia

Postautor: Ziolo » 18 maja 2013 11:53

Niech napisze PMI na piasku i przesle :D
bardzo dobry pomysł Norman dajesz tu *** patykiem pisane i nie o wino chodzi :lol:
Ok, jutro rano bo juz ciemno a tu net na kartki, dorzuce wasze nicki, zdjecie nie jumane, ja za tydzien na maledivach place tyle co za tydzien w b.dobrym hotelu w egipcie, dostep do wiedzy jak zloto, a ze biura podrozy rzna w pupe ostro... Od 3 lat jezdze na wlasna reke ;) jak ktos z was ma ochote chetnie podziele sie wiedza, wysylac maila na priva to po powrocie wam skrobne :) pozdro
pozdr panowie
Obrazek

widzę że ładne okazje na kółka, nic tylko zarabiać ;)
Ladnie ladnie :D Wisnia juz by takimi sie pochwalic nie mogl :D
Nawet ja pod PMI widnieje. Chyba siorbne cos w takim razie :D

Pozdawiam i mileog wypoczynku zycze.
One Ziolo to rule them all.

Philip Morris
Porucznik
Posty: 34794
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Philip Morris » 18 maja 2013 11:56

to ja tyle nagryzmoliłem w starej a ty nową ksiege zakładasz :lol:

dobra miłego łikenda :lol: :wink:
Ważny etam dla spółki skończony(raport) i zaczynamy od nowej księgi aby niewierni się nawrócili a sympatycy nie tracili wiary :D

EEX_wydmuszka
Starszy plutonowy
Posty: 38
Rejestracja: 17 maja 2013 13:36

Postautor: EEX_wydmuszka » 18 maja 2013 11:57

Były hossy internetowe,budowlane....może będzie teraz dealerskie :shock: spółek troche jest :lol: :lol: :lol:
to już nie działa sektorowo, tylko na pojedyncze spółki,
ja wiem, że o tym nie pisali jeszcze w gazetach, więc może o tym nie wiesz,
ale inwestorzy obserwują to od 2008 r.

przykład :

Ekoexport

- siedziba na wsi w Bielsku Białej, w sąsiedztwie gospodarstwa rolnego państwa Janików
- weszli na New Connect w 2009 i kurs na zamknięciu ok,1,9 zł

potem wystarczyło opowiadać bajki, że będą "liderem światowym" [nie wiadomo dokładnie w czym :lol: ]
ale
przeszli na GPW
na opowiadaniu bajek poszli na 24 zł...

i co

włos z głowy zarządowi nie spadł,
jak się okazało, że ten "niedoszły lider światowy"
zanotował w 2012 roku przychody niższe niż osiedlowy sklep spożywczy,
przy czym taki sklep musi zarabiać, bo by zbankrutował,
a
EEX stracił 1,7 mln, i spadły mu kapitału...


ale przykład EEX świadczy jak na opowiadaniu bajek + przejściu na GPW
można pójść z 1,9 na 24 zł

i
znaleźć trwałych swoich wyznawców


i tego życzymy akcjonariuszom PMI
aby jak sprzedadzą swoje akcje po 24 zł
oddali je osobom,
które będą zadowolone, że kupiły po 24..
.



:lol:
Ekoexport raport za 2012 r.
- przychody ok.11,9 mln
- strata tylko 1,8 mln zł
Kapitalizacja = 200 mln zł

witamy w KASYNIE
:lol: :lol: :lol:

Piotrek_L
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 326
Rejestracja: 15 maja 2013 17:47

Postautor: Piotrek_L » 18 maja 2013 11:59

to wy pi er do li w kosmosa jeszcze oj wy pi er do li :lol: :lol: :lol:

Philip Morris
Porucznik
Posty: 34794
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Philip Morris » 18 maja 2013 12:02

I o to właśnie chodzi Panowie!

Więcej wiary bo mamy Perłę :D

Piotrek_L
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 326
Rejestracja: 15 maja 2013 17:47

Postautor: Piotrek_L » 18 maja 2013 12:04

I o to właśnie chodzi Panowie!

Więcej wiary bo mamy Perłę :D
to jest perla nad perly Bartun nie mam ale w poniedzialek wtorek biere a inni niech szczekaja marcus vel mario :lol: :lol: :lol:

Malarz_kresek
Młodszy chorąży
Posty: 563
Rejestracja: 08 maja 2013 13:20

Postautor: Malarz_kresek » 18 maja 2013 12:06

............



no więc może TM także ma jakieś asy w rękawie które sprawiają że robi wyniki jakie robi i na tle niejednokrotnie potężni9ejszej konkurencji wychodzi naprawde dobrze

a co do poruszonego tematu że panie pakujące towar się uwijają to patrzac na zamowienia które sam składam...jeżeli rzeczywiście te dziewczyny cała przesyłke dla mnie klecą w 1 minute to znaczy że mają naprawde sprawne rączki

i w to także jestem w stanie uwierzyć bo wiem że niektóre te sprawne rączki mają :oops: :lol: 8)
tadziowi to chyba juz jokery zostaly bo zwykle asy to chyba wyrzucil na stol...

no chyba ze te wyniki to byly tylko blotki a na konkrety przyjdzie czas....



:lol: 8) :lol:


P.S jakie oczernianie poprostu facynacja z nieczego ukrecic taki biznes ....na biznesie ktory od jakiegos czasu zalicza rynek niedzwiedzia.....

odbicie wlansie siem chyba konczy na GOLDZIe.....rekomendacje sa jakie sa i jest ich coraz wiecej ciekawe czy szprytna ulica nagle bedzie tankowala towar.... :lol: 8) :lol: ( mowie ogolnie) ale u tadzia tez....

i nie sadze ze nagle zabraknie surowca...te pie.rdo.ly ze koszty rosnal wydobycia i producentom nie bedie sie oplacalo wydobywac...

no kar.wa..stopy procentowe raczej sa niskie( koszty fifnasowe nie sa duze)....inflacja tez raczje nie buja...koszty pracy tez nie buchaja bo gospodarki maja zadyszke...wiec nie ma presji placowych....a niektorzy blogerzy pitola ze nie bedzie sie oplacalo wydibywac zlota..w 2008 roku jakos sie oplacalo po 600 dolcow...w pzred 200* po nizszych cenach i bylo gites..teraz nagle kazdemu ma sie to nie oplacac...smiechu warte...
jaka fascynacja piłeś coś :lol: my tutaj mozemy sobie tworzyć różne teorie...ludzie z branży powinni jednak trzymać poziom i zbyt pochopnie nie atakować innych

to że komuś nie idzie wcale nie znaczy że Tadeuszowi ma też nie iść :wink:

alkoita_426746
Podporucznik
Posty: 18651
Rejestracja: 06 lut 2011 02:23

Postautor: alkoita_426746 » 18 maja 2013 12:14


jaka fascynacja piłeś coś :lol: my tutaj mozemy sobie tworzyć różne teorie...ludzie z branży powinni jednak trzymać poziom i zbyt pochopnie nie atakować innych

to że komuś nie idzie wcale nie znaczy że Tadeuszowi ma też nie iść :wink:
jak nie fascynacja zrobic w 1 qw z nizcego obrot 90 mln i zarobek 4 mln...to nie fascynacja?? kwiecien 55 mln to nie fascynacja??

ok..pzreznaje ze ta fascynacja graniczy z niedowierzaniem... :lol: 8) :lol:

no moze tadzik fkatycznie to taki chlubny wyjatek....ze potrafi tak nagonic klientele do siebie z takimi marzami na dolujacym rynku surowca co raczej nie jest dla inwestora atrakcyjne....jelsi nie gra na shortach... :lol: 8) :lol:

reventon19.75
Młodszy chorąży
Posty: 470
Rejestracja: 15 maja 2013 08:40

Postautor: reventon19.75 » 18 maja 2013 12:15

to ja tyle nagryzmoliłem w starej a ty nową ksiege zakładasz :lol:

dobra miłego łikenda :lol: :wink:
dobra daje wam spokoj , jest tu malarz a to good boy from eex, jest jeszcze paru innych z eex a tym źle nie życzę, zarabiajcie tu miliony Tadeusz to geniusz kruszców, w II kw zrobi 150 mln przychodu, przy marży jak w I kw bedzie 6 mln zysku, po I polroczu bedzie z 10 baniek zysku i 1 zl na akcje, musicie wiec leciec na lekko 10 zl, do konca roku bedzie chyba i 2 zl na akcje wiec na koniec roku bedziecie po 20 zl chcodzic, wtedy 30 % spieniężacie na eex a reszta leci na 30 zl :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Tadeuszu prowadź gawiedź do przodu niech milijony zarabia, dzieki tobie przybędzie z 30-50 nowych milionerow

Philip Morris
Porucznik
Posty: 34794
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Philip Morris » 18 maja 2013 12:19

to ja tyle nagryzmoliłem w starej a ty nową ksiege zakładasz :lol:

dobra miłego łikenda :lol: :wink:
dobra daje wam spokoj , jest tu malarz a to good boy from eex, jest jeszcze paru innych z eex a tym źle nie życzę, zarabiajcie tu miliony Tadeusz to geniusz kruszców, w II kw zrobi 150 mln przychodu, przy marży jak w I kw bedzie 6 mln zysku, po I polroczu bedzie z 10 baniek zysku i 1 zl na akcje, musicie wiec leciec na lekko 10 zl, do konca roku bedzie chyba i 2 zl na akcje wiec na koniec roku bedziecie po 20 zl chcodzic, wtedy 30 % spieniężacie na eex a reszta leci na 30 zl :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Tadeuszu prowadź gawiedź do przodu niech milijony zarabia, dzieki tobie przybędzie z 30-50 nowych milionerow
I tego się trzymajmy :D

EEX_wydmuszka
Starszy plutonowy
Posty: 38
Rejestracja: 17 maja 2013 13:36

Postautor: EEX_wydmuszka » 18 maja 2013 12:22

Ekoexport raport za 2012 r.
- przychody ok.11,9 mln
- strata tylko 1,8 mln zł
Kapitalizacja = 200 mln zł

witamy w KASYNIE
:lol: :lol: :lol:

Philip Morris
Porucznik
Posty: 34794
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Philip Morris » 18 maja 2013 12:26

I się dziwimy skąd ten zmasowany atak na PMI :D :D :D

alkoita_426746
Podporucznik
Posty: 18651
Rejestracja: 06 lut 2011 02:23

Postautor: alkoita_426746 » 18 maja 2013 12:32

I się dziwimy skąd ten zmasowany atak na PMI :D :D :D
tutaj to ten bulion bank pzregina prawie 100% od ceny spotowej..to chyba i*** tylko to kupi...


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 205 gości