POLNORD [PND] część VIII

wszystko na temat spółek publicznych
optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Postautor: optymistyczny » 29 maja 2013 15:34

Najczestszym klientem ktory kupuje nowe mieszkanie to klient miedzy 32 a 40 rokiem zycia
wprawdzie czytalem tylko czesc, bo taki dla mnie byl to "kosmos", ale to mi sie najbardziej podoba :P Choc jest tu element prognostyczny: faktycznie, obecny, potencjalny popyt, liczy sobie dokldnie odwrotnie niz na banieczzce c.a. 2003-2008 i wylicza ile to zarabia wynajmujac - tak wiec moze rzeczywiscie tak kolo 40stki ( i po innych niz dzis cenach) zdecyduje sie "oratowac". Do tego nadpodaz tych do wynajamu i rynek wlasnie jego - "zarabiajcego" wynajmem klienta..-> dokladniej jak dziala "odwrocona spirala" i inne nismiertelene mity, bylyly one jakis czas temu (i procent) dyskutowane na GNT. Wyciaganie zas takich argumentow, jak niebeiskie...Tak, to rzeczywiscie "dolek" i "taniej byc nie moze"! No i trzeba koniecznie zobaczyc film "Dom", by to pojac. Przy okazji zrozumiec ten podobny, straszliwy glod ok. 20 mln samochodow marki Ferrari w Polscei! :)

REKLAMA


dano.197
Młodszy chorąży
Posty: 540
Rejestracja: 20 maja 2013 00:35

Postautor: dano.197 » 29 maja 2013 18:05

http://banki.wp.pl/kat,6598,title,Rynek ... &_ticrsn=3

zobaczymy czy zadziala to odwrotnie jak anale pisza

rad_82
Starszy chorąży
Posty: 1630
Rejestracja: 24 sty 2006 15:23

Postautor: rad_82 » 31 maja 2013 16:48

"Akcjonariusze Polnordu zdecydują o niewypłacaniu dywidendy 28 czerwca"
Normalnie szok i niedowierzanie!
Przecie firmy ze stajni pana Kradłżego mogą poszczycić się nieprzerwanym pasmem wzrostu wyników finansowych. Są wzorem solidności. Tak jak główny akcjonariusz, który chyba tylko przez pomyłkę pożycza akcje, które są potem
przedmiotem krótkiej sprzedaży.
Wszystko czego dotknie się Pan Kradłży kwitnie i wzrasta.
Setki dziwacznych umów, pożyczek to są oczywiście wymysły ludzi małych i bez honoru.
Czy choć jedna z firm Pana K. wypłaciła kiedyś dywidendę?
Pan K powinien chyba dostać Nobla w dziedzinie ekonomii za tworzenie "antywartości"

INWESTORQ_54103
Podporucznik
Posty: 18014
Rejestracja: 16 lis 2005 19:04
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: INWESTORQ_54103 » 02 cze 2013 17:13

"Akcjonariusze Polnordu zdecydują o niewypłacaniu dywidendy 28 czerwca"
Normalnie szok i niedowierzanie!
Przecie firmy ze stajni pana Kradłżego mogą poszczycić się nieprzerwanym pasmem wzrostu wyników finansowych. Są wzorem solidności. Tak jak główny akcjonariusz, który chyba tylko przez pomyłkę pożycza akcje, które są potem
przedmiotem krótkiej sprzedaży.
Wszystko czego dotknie się Pan Kradłży kwitnie i wzrasta.
Setki dziwacznych umów, pożyczek to są oczywiście wymysły ludzi małych i bez honoru.
Czy choć jedna z firm Pana K. wypłaciła kiedyś dywidendę?
Pan K powinien chyba dostać Nobla w dziedzinie ekonomii za tworzenie "antywartości"
Zani cos napiszesz sprawdz

sam odebrałem dywidende z Polnordu za rok 2010 w 2011 roku
BBDEV - JEST OK

INWESTORQ_54103
Podporucznik
Posty: 18014
Rejestracja: 16 lis 2005 19:04
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: INWESTORQ_54103 » 02 cze 2013 17:19


samochody to nie mieszkania :) kolego nie ma porownania
Dlaczego nie porownywac drozszego segmentu premium samochodow
skoro mozan kupic samochod taniej uzywany
/podobnie jest z baza mieszkan na rynku wtornym /

zmierzmy sie z z pewnym cytatem

cytat:
"Nadpodaż mieszkań na rynku i demografia są faktem."
a
Jak to jest z ta nadpodażą

jeszcze neidawno brakowalo nam od 1-2 mln mieszkan nagle to wyparowało z poczatkiem tego roku ...
Czy 1-2 mln mieszkan /niedoboru moze tak nagle wyparowac???

Moim zdaniem to dostepnosc kredytow raz mniejsza raz wieksza jest faktem i czynnikiem decydujacym o nadpodazy
wyobrazmy sobie na moment ze znow mozemy wziasc kredyt an 40 lat na 130% wartoci inwestycje i to w euro frankach z taimi samymi warunkami jak w 2007 -2008 roku ?

Jak wtedy by byla nadpodaz i na jak dlugo by ona sie utrzymywala ???

Piszesz demografia jest faktem

wezmy inna branze samochody w przedziale cenowym o 60-250 tys /czyli nie najtansze/
Dlaczego mimo ze jest kryzys ten segment rynku rosnie i dlaczego skoro jest demografia faktem to tych samochodow sprzedaje sie wiecej i prognozy mowia o dalszym wzroscie tego rynku ?

a teraz zestawmy te dane z mieszkaniami na rynku pierwotnym
Kto je kupuje - wcale nie najbiedniejsze wartwy spoleczenstwa natomaist te ktorych na to stać i czasami kupuja nie 1-no a wiecej mieszkan

Czy demografia moze byc jedynym czynnikiem ktory w plytkiej analizie ktos uwzglednia ?
Bo mnie sie tak nie wydaje -)

Kolejny temat zwiazany z demografia to faktyczny target kupujacyh wiekowo

zastanwailiscie w jakim przedziale wiekowym ludzie najwiecej kupuja NOWYCH MIESZKAN od deweloperow

To nie sa 20 latkowie ...ba nawet 30 latkow nei ma tak duzo ...

Najczestszym klientem ktory kupuje nowe mieszkanie to klient miedzy 32 a 40 rokiem zycia

i teraz pytanie
Czy czasami wyz lat 80 tych nie bedzie wchodzic na rynek z takim wlasnie wiekiem w obecnych latach ?

i czy czasami ten wyz juz cesto nie wraca z zachodu aby wrocic na stale do Polski i za zarobione na obczyznie pieniadze wreszcie zalozyc rodzine nabyc mieszkanie i zyc w Polsce ?


Zapraszam do polemiki -)
o czy ty piszesz samochód cena a ceny mieszkan :) mieszania nie kupisz przykładowo za 30 tys :) nie mowiac juz o jakim używanym z Nimiec :) itd nie tedy droga na samochod przecietnego kowalskiego stac jakis nie za 100 k ale 10 -15 k to nie mieszkanie :)

pisanie ze ktos kupuje wiecej niz jedno mieszkanie to sie tez mieja z celem piszmy tutaj o zwyklum kowalskim pracująca 2 jka dodac jakies dziecko nie mowiac juz singlu 2 3 mieszkanie kowalski nie kupuje a w PL to nie Niemcy tutaj kowalskich jest wiekszosc :)
Sprawdz kto jest czesto postronie kupujacych mieszkania
oprocz ciezko ciulajacych zwyklych szarakow to w okolo 20 % to osoby inwestujace na przyszlosc majace wolne środki
np
Posłowie RP
biznesmeni lokujacy kapital
osoby kupujace pod wynajem
zachodni kapilat korzystajcy z wysokiej ceny euro wzgledme złotowki -aktualnie to 4,25 mamy kurs ...

porownanie z samochodem to porownanie dobrych drogich samochodow
w przedziale cenowym o 60-250 tys i segmentu rynku ktory je nabywa
oraz wzrostu popytu na te samochody mimo kryzysu

z podobnym wrostem nabywcow mieszkan ktorzy je kupuja majac odpowiednie środki
BBDEV - JEST OK

INWESTORQ_54103
Podporucznik
Posty: 18014
Rejestracja: 16 lis 2005 19:04
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: INWESTORQ_54103 » 02 cze 2013 17:21

http://banki.wp.pl/kat,6598,title,Rynek ... &_ticrsn=3

zobaczymy czy zadziala to odwrotnie jak anale pisza
nalezy to zestawic z tymi danymi
http://biznes.pl/magazyny/nieruchomosci ... detal.html
BBDEV - JEST OK

INWESTORQ_54103
Podporucznik
Posty: 18014
Rejestracja: 16 lis 2005 19:04
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: INWESTORQ_54103 » 02 cze 2013 17:32

Najczestszym klientem ktory kupuje nowe mieszkanie to klient miedzy 32 a 40 rokiem zycia
wprawdzie czytalem tylko czesc, bo taki dla mnie byl to "kosmos", ale to mi sie najbardziej podoba :P Choc jest tu element prognostyczny: faktycznie, obecny, potencjalny popyt, liczy sobie dokldnie odwrotnie niz na banieczzce c.a. 2003-2008 i wylicza ile to zarabia wynajmujac - tak wiec moze rzeczywiscie tak kolo 40stki ( i po innych niz dzis cenach) zdecyduje sie "oratowac". Do tego nadpodaz tych do wynajamu i rynek wlasnie jego - "zarabiajcego" wynajmem klienta..-> dokladniej jak dziala "odwrocona spirala" i inne nismiertelene mity, bylyly one jakis czas temu (i procent) dyskutowane na GNT. Wyciaganie zas takich argumentow, jak niebeiskie...Tak, to rzeczywiscie "dolek" i "taniej byc nie moze"! No i trzeba koniecznie zobaczyc film "Dom", by to pojac. Przy okazji zrozumiec ten podobny, straszliwy glod ok. 20 mln samochodow marki Ferrari w Polscei! :)
chcesz napisac ze to nie sa fakty iz wiekszosc rodzin nie ma odpowiedniej zdolnosci kredytowej ktora zostala silnie obcieta od 2007 -2008 r ????

popytaj i sprawdz co jest naprawde czynikiem hamujacym popyt na mieszkania
czy kryzys
czy tez
niedostepnsoc kredytow /złotowych i walutowych /oraz obnizona zdolnosc dot wysokosci krtedytu /
BBDEV - JEST OK

black
Młodszy chorąży
Posty: 543
Rejestracja: 16 cze 2005 10:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: black » 02 cze 2013 18:16

fundy znalazły sobie niedowartościowane spolki, a rozczarowanie przyjdzie później, teraz pompka...

flower1973
Młodszy chorąży
Posty: 677
Rejestracja: 22 sie 2008 13:30

Postautor: flower1973 » 03 cze 2013 09:01

Co się stało?
Rany, jak to dobrze że już się potrafiłem wstrzymać i nie wziąłem PND na górce w ogólnej euforii...

Eeee, to tylko ktoś jednorazowo sypnął kilkunastoma tysiącami sztuk...

kokomati
Chorąży
Posty: 787
Rejestracja: 12 lut 2010 12:24

Postautor: kokomati » 03 cze 2013 10:13

Obrazek
wg wykresu korekta dzisiaj zaliczona i lecimy w okolice 8zł

INWESTORQ_54103
Podporucznik
Posty: 18014
Rejestracja: 16 lis 2005 19:04
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: INWESTORQ_54103 » 04 cze 2013 10:32

Co się stało?
Rany, jak to dobrze że już się potrafiłem wstrzymać i nie wziąłem PND na górce w ogólnej euforii...

Eeee, to tylko ktoś jednorazowo sypnął kilkunastoma tysiącami sztuk...
moglbys wytłumaczyc co oznacza dla Ciebei gorka i euforia ?

bo ja nic takeigo tu nei widze ...
BBDEV - JEST OK

flower1973
Młodszy chorąży
Posty: 677
Rejestracja: 22 sie 2008 13:30

Postautor: flower1973 » 04 cze 2013 10:57

Nie widzisz? To ciekawe dlaczego wczoraj tego nie napisałeś o tej górce, tylko dopiero dziś, jak idą dalej w górę, miszczu.

INWESTORQ_54103
Podporucznik
Posty: 18014
Rejestracja: 16 lis 2005 19:04
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: INWESTORQ_54103 » 04 cze 2013 11:41

Nie widzisz? To ciekawe dlaczego wczoraj tego nie napisałeś o tej górce, tylko dopiero dziś, jak idą dalej w górę, miszczu.
Ja tu nie jestesm turysta a dlugodystansowcem
dla mnie to wszytsko co teraz daja po tych cenach to za darmo jest :lol:
BBDEV - JEST OK

flower1973
Młodszy chorąży
Posty: 677
Rejestracja: 22 sie 2008 13:30

Postautor: flower1973 » 04 cze 2013 13:42

Mniej boli strata niż takie ominięcie zarobku, bo się pospieszyło z wyrzuceniem o jeden dzień. Naprawdę. Przy stracie jest poczucie że się wszystko zrobiło jak trzeba, ale nie wyszło, trudno. Przy takim czymś co mam teraz z polnordem mam ochotę przywalić głową w mur.

kokomati
Chorąży
Posty: 787
Rejestracja: 12 lut 2010 12:24

Postautor: kokomati » 04 cze 2013 20:31

Mniej boli strata niż takie ominięcie zarobku, bo się pospieszyło z wyrzuceniem o jeden dzień. Naprawdę. Przy stracie jest poczucie że się wszystko zrobiło jak trzeba, ale nie wyszło, trudno. Przy takim czymś co mam teraz z polnordem mam ochotę przywalić głową w mur.
To kup teraz a sie nie zastanawiaj tyle.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 144 gości