MONNARI TRADE [MON] księga VIII

wszystko na temat spółek publicznych
manyman
Chorąży sztabowy
Posty: 4484
Rejestracja: 18 sty 2006 01:04
Lokalizacja: TRÓJMIASTO

Re: MONNARI TRADE [MON] księga VIII

Postautor: manyman » 21 sty 2019 20:03

ładnie skupuje sama spółka, po 20k dziennie :P

REKLAMA


jarkiz69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9350
Rejestracja: 28 lut 2008 22:08

Re: MONNARI TRADE [MON] księga VIII

Postautor: jarkiz69 » 09 mar 2019 07:41


hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4763
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: MONNARI TRADE [MON] księga VIII

Postautor: hantar » 09 mar 2019 11:55

Bardzo ryzykowna albo bardzo nierozsądna teza na podwójnym dnie i wolumenie najwyższym od 4 lat.
nie ma zadnego podwojnego dna

jak na taki wolumen to skala odbicia ZADNA
moga wszystko zasyppac na koniec sesji
i pewnie tak bedzie
Ja jestem 30% do przodu, a ty nadal uwazadz, ze skala odbicia jest żadna? Tutaj zasieg jest minimum 6,5 zl a nie zdziwie się jak zobaczymy kurs powyzej 7 zl.

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4763
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: MONNARI TRADE [MON] księga VIII

Postautor: hantar » 11 mar 2019 09:03

8) 8) 8)

PytonTrader
Chorąży
Posty: 841
Rejestracja: 12 lut 2019 11:22

Re: MONNARI TRADE [MON] księga VIII

Postautor: PytonTrader » 01 cze 2019 21:54

Do dzis zaluje ze nie zlapalem sie na winde od 13r po fajnych wynikach startowali z 1.3. Pamietam jak dzis

galileogalileo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2255
Rejestracja: 09 gru 2018 11:41

Re: MONNARI TRADE [MON] księga VIII

Postautor: galileogalileo » 01 cze 2019 22:01

Do dzis zaluje ze nie zlapalem sie na winde od 13r po fajnych wynikach startowali z 1.3. Pamietam jak dzis
to ja bylem glupszy od ciebie
bo kupilem monnari pod koniec lutego na kilka dni przed wynikami
i bedac skonczonym *** - sprzedalem - po 2,2 ......w polowie pierwszej fali wzrostowej ........
pamietam to jak wczoraj wtorek wyniki wieczorem koniec sesji na gornych widlach
sroda widlowanie caly dzien w czwartek jako jednostka iwnestycyjnie uposledzona pozbylem sie perly po 2,2
potem patrzylem bezsilnie jak rosnie na 4 zeta .....
nie mialem odwagi wejsc na to roslo roslo i roslo i roslo dalej
ZDECYDOWANIE moja najbardziej pechowa iinwestycja
PLUJE Sobie w ten glupi krzywy ryj po dzis dzien ze wypuscilem z rak taki rynkowy przeboj
ale co zrobic
na pocieszenie zdaje sobie sprawe i ze i tak wiem co czuje jakubas jak sprzedawal gruby pakiet cd projekt po kilka zlotych
facet nie powie tego glosno na forum publicznym
ale pewnie czuje to co ja - bo wypuscil z rak wielki skarb

PytonTrader
Chorąży
Posty: 841
Rejestracja: 12 lut 2019 11:22

Re: MONNARI TRADE [MON] księga VIII

Postautor: PytonTrader » 01 cze 2019 22:09

Do dzis zaluje ze nie zlapalem sie na winde od 13r po fajnych wynikach startowali z 1.3. Pamietam jak dzis
to ja bylem glupszy od ciebie
bo kupilem monnari pod koniec lutego na kilka dni przed wynikami
i bedac skonczonym *** - sprzedalem - po 2,2 ......w polowie pierwszej fali wzrostowej ........
pamietam to jak wczoraj wtorek wyniki wieczorem koniec sesji na gornych widlach
sroda widlowanie caly dzien w czwartek jako jednostka iwnestycyjnie uposledzona pozbylem sie perly po 2,2
potem patrzylem bezsilnie jak rosnie na 4 zeta .....
nie mialem odwagi wejsc na to roslo roslo i roslo i roslo dalej
ZDECYDOWANIE moja najbardziej pechowa iinwestycja
PLUJE Sobie w ten glupi krzywy ryj po dzis dzien ze wypuscilem z rak taki rynkowy przeboj
ale co zrobic
na pocieszenie zdaje sobie sprawe i ze i tak wiem co czuje jakubas jak sprzedawal gruby pakiet cd projekt po kilka zlotych
facet nie powie tego glosno na forum publicznym
ale pewnie czuje to co ja - bo wypuscil z rak wielki skarb
Pamietam. Wyjscie z 1'3 na 2'37 w 3 sesje. Zejscie na 1'9 i pompa do 4'2. Wszystko chyba w 3 tyg. Potem.korekta calego ruchu w okolice 2.7 a potem powoli i stabilnie pare miesiec pod 20

klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5453
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Re: MONNARI TRADE [MON] księga VIII

Postautor: klaxon » 02 cze 2019 10:56

to ja bylem glupszy od ciebie
bo kupilem monnari pod koniec lutego na kilka dni przed wynikami
i bedac skonczonym *** - sprzedalem - po 2,2 ......w polowie pierwszej fali wzrostowej ........
Nie tylko ty, witaj w klubie. :oops: :lol: Tyle się chociaż wtedy nauczyłem żeby nie próbować w takiej pompie robić kółek tylko spokojnie siedzieć na akcjach, co zaprocentowało półtora roku później na 11bit (mimo kilku ciężkich 25% korekt w ciągu 3 tygodni wzrostów)


Pamietam. Wyjscie z 1'3 na 2'37 w 3 sesje. Zejscie na 1'9 i pompa do 4'2. Wszystko chyba w 3 tyg. Potem.korekta calego ruchu w okolice 2.7 a potem powoli i stabilnie pare miesiec pod 20
Doszło w miarę szybko do 5-6 złotych w 2013 a potem powoli i stabilnie na 8zł pod koniec 2014. Odpał na 20 był w 2015 po kilku oderwanych od rzeczywistości rekomendacjach DM-ów typu "kupuj od mnie" (m.in. tradycyjne BZWBK) po których nawet sam zażenowany zarząd spółki poczuł się zobowiązany do wydania oświadczenia z realnymi prognozami wyników. Od tamtej pory równia pochyła z 20 na 4 mimo prowadzonego skupu akcji :oops:

PytonTrader
Chorąży
Posty: 841
Rejestracja: 12 lut 2019 11:22

Re: MONNARI TRADE [MON] księga VIII

Postautor: PytonTrader » 02 cze 2019 11:06

to ja bylem glupszy od ciebie
bo kupilem monnari pod koniec lutego na kilka dni przed wynikami
i bedac skonczonym *** - sprzedalem - po 2,2 ......w polowie pierwszej fali wzrostowej ........
Nie tylko ty, witaj w klubie. :oops: :lol: Tyle się chociaż wtedy nauczyłem żeby nie próbować w takiej pompie robić kółek tylko spokojnie siedzieć na akcjach, co zaprocentowało półtora roku później na 11bit (mimo kilku ciężkich 25% korekt w ciągu 3 tygodni wzrostów)


Pamietam. Wyjscie z 1'3 na 2'37 w 3 sesje. Zejscie na 1'9 i pompa do 4'2. Wszystko chyba w 3 tyg. Potem.korekta calego ruchu w okolice 2.7 a potem powoli i stabilnie pare miesiec pod 20
Doszło w miarę szybko do 5-6 złotych w 2013 a potem powoli i stabilnie na 8zł pod koniec 2014. Odpał na 20 był w 2015 po kilku oderwanych od rzeczywistości rekomendacjach DM-ów typu "kupuj od mnie" (m.in. tradycyjne BZWBK) po których nawet sam zażenowany zarząd spółki poczuł się zobowiązany do wydania oświadczenia z realnymi prognozami wyników. Od tamtej pory równia pochyła z 20 na 4 mimo prowadzonego skupu akcji :oops:
Napewno jedno z ciekawszych w miare fundamentalnie popartych rozegran ostatnich lat

prezes
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 251
Rejestracja: 20 sie 2017 10:31

Re: MONNARI TRADE [MON] księga VIII

Postautor: prezes » 04 sty 2022 21:06

Monnari jest na liście spółek ↓↓↓

Zakończona kilka dni temu, druga edycja (badanie) za 2021 rok, dotyczyło 38 spółek, które mogą poprawić zysk netto w okresie 4 kwartał 2020 r. do 3 kwartał 2021r. Miniony rok był rokiem spokojniejszym, wiadomo było czego można się „spodziewać” po Covidzie, wiadomo było też, które spółki radzą sobie lepiej w tym czasie.

Z wytypowanych przeze mnie 38 spółek, 33 spółki poprawiły zyski (87% skuteczność), a tylko 5 zyski spadły. Średni kurs akcji, każdej z tych spółek wzrósł 47,31% i zdecydowanie pobiły indeks WIG, który w tym czasie wzrósł o 21,52%.

Przypomnę, że w pierwszej edycji, z wytypowanych 23 spółek, 16 poprawiło zyski (70% skuteczność), a średnio kursy tych spółek wzrosły o 215% w 2020 r., przy 1% spadku WIG.

Poprzednie 2 edycje, niejako potwierdziły, iż warto jest wyszukiwać spółki, które mogą poprawiać wyniki w nadchodzących kwartałach (czy też latach), ze względu na spore prawdopodobieństwo przełożenia się rosnących zysków, na wzrosty ich kursów akcji.

Widząc „sukces” poprzednich edycji, postanowiłem zrobić kolejną selekcję spółek, których zyski netto mogą poprawić się w najbliższych 12 miesiącach (dokładnie za okres 1.10.2021r.-30.09.2022r.).

W tegorocznej edycji wytypowałem mniej spółek (28) niż w poprzednim roku, ze względu na wysoką bazę roku poprzedniego oraz oczekiwany wzrost kosztów. Liczba spółek mogłaby być większa, gdybym umieścił wszystkie banki i kopalnie węgla (czyli branże, które z pewnością poprawią wyniki w tym roku), jednak są to spółki zarządzane przez Skarb Państwa, a ten czynnik traktuję jako duży negatyw.

Jakie to spółki można dowiedzieć się lektury poniższego artykułu
https://portalanaliz.pl/analiza/355/Sp ... -na-2022r.
Platforma z analizami fundamentalnymi spółek
https://portalanaliz.pl/

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4763
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: MONNARI TRADE [MON] księga VIII

Postautor: hantar » 06 kwie 2022 15:32

Odgrzewam kotleta, bo spółka będzie miała 70-80 mln gotówki na koncie po sprzedaży nieruchomości, 90 mln zł kapitalizacji a stopy procentowe lecą w kosmos 8) 8) 8) Zaraz z samych zysków z odsetek to tutaj będzie kapitalizacja.

jarkiz69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9350
Rejestracja: 28 lut 2008 22:08

Re: MONNARI TRADE [MON] księga VIII

Postautor: jarkiz69 » 03 maja 2022 08:41


galileogalileo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2255
Rejestracja: 09 gru 2018 11:41

Re: MONNARI TRADE [MON] księga VIII

Postautor: galileogalileo » 03 maja 2022 10:37

ponad polowa wyniku netto to zdarzenia jednorazowe

prawdziwy zysk netto ponizej 10 mln.....
wzrost sprzedazy na poziomie inflacji..
tragedii nie ma super tez nie jest
zwlasza ze teraz dolar mocno podrozal

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4763
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: MONNARI TRADE [MON] księga VIII

Postautor: hantar » 03 maja 2022 16:31

ponad polowa wyniku netto to zdarzenia jednorazowe

prawdziwy zysk netto ponizej 10 mln.....
wzrost sprzedazy na poziomie inflacji..
tragedii nie ma super tez nie jest
zwlasza ze teraz dolar mocno podrozal
Mozesz tylko plakac w ten sposob, bo spolka o kapitalizacji 90 mln zl ma w kasie 70 mln zl gotowki bez dlugow, a nawet druga rata za sprzedaz polowy gruntow nie jest ujeta w sprawozdaniu. Ja sie wszystko rozliczy i sprzedadza druga czesc to sie okaze ze w kasie jest 150 mln zl czystej gotowki przy stopach procentowych na poziomie 7-8% w nbp.

jarkiz69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9350
Rejestracja: 28 lut 2008 22:08

Re: MONNARI TRADE [MON] księga VIII

Postautor: jarkiz69 » 05 maja 2022 22:00



Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 142 gości