MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

wszystko na temat spółek publicznych
pazdzioch
Starszy chorąży sztabowy

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: pazdzioch » 13 kwie 2021 13:55

a mi złota kula mowi ze szcunki beda o 50 baniek nizsze kw do kw :oops:
Czyli ty szacujesz ok. 298,5 mln zł zysku netto. Byłby to w sumie wyczyn przy wyższych cenach towaru, ale wolno ci szacować nawet 200 mln . Kto ..... zabroni.

Moim zdaniem wynik powinien być wyższy niż w Q4. Niech będzie przedział 350-400 mln zł.
ja sławku gdybam 320 szacunki i beda gorsze od 4kw o oko,ło 50 baniek ,ale to tylko gdybanie

darianowski16
Sierżant sztabowy

Postautor: darianowski16 » 13 kwie 2021 13:56

50 mln mniej to i tak daje 320 mln zysku netto. Jeśli utrzymają taki poziom zyskowności, a są na to szanse to w całym roku zarobią 1,3 miliarda. I to jest koniec eldorado. No dzięki. A w kolejnych latach gdy wzrosną moce produkcyjne to na większym wolumenie produkcji zarobią podobną kasę przy niższych marżach. A część dystrybucyjna może nadal zarabiać godziwie. Spółka jest rozpoznawalna w branży, ma kanały dystrybucji, rozwija je więc z dnia na dzień lub z kwartału na kwartał się nie skończy eldorado jak to wieszczył robak z bosia. Niestety na tych jego wróżbach z rzyci wyjętych wielu opiera swoje decyzje inwestycyjne, niestety fundusze też. Zobaczymy kto będzie miał finalnie rację jeśli chodzi o EBIDA i zyski netto. Bo kurs to już inna sprawa. O kurs mogłaby zadbać spółka lub osoby zarządzające. Mam taką teorię, że Pan prezes sprzeda trochę swoich akcji powyżej ceny rynkowej i odkupi np. dwa razy więcej po niższych cenach. I w ten sposób przyczyni się do wzrostu kursu.

pandorinium
Chorąży sztabowy

Postautor: pandorinium » 13 kwie 2021 14:02

Pan prezes to ma gdzieś kurs. On wyciągnie ze skupu w tym i przyszłym roku godziwe pieniądze.

pazdzioch
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: pazdzioch » 13 kwie 2021 14:14

a co ten prezes moze co odbierac od drobnych akcje drozej bo tak chca , przeciez powiedzmy sobie prawde on w zyciu by nie powiedział ze jego firma bedzie tyle wyceniana co obecnie ,po prostu mu sie udało nawet 200zł za akcje by nie snil w 2019 ,tyle uiiii tu dostał na forach ze nie zdziwie sie ze nie bedzie wykazywał zyskow tylko walił koszta po co ma dawac innym i sluchac jaki to z niego uiiiiiiiiiiiii :P

Slawek
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: Slawek » 13 kwie 2021 14:23

Dlaczego zakładasz pazdzioch , że od razu musi walić drobnych.
Czy np. Biernacki wali w bambuko ?Też mu akcje chyba w 3 lata wzrosły 10 razy z 30 na 300 zł i co ?
A np. XTB, Zabłockiemu akcje też z 3 zł wzrosły na ok. 20 zł a były pod 30 zł . I nie sprzedawali.
Prezesi którzy walą drobnych po rogach , to ich firmy z reguły powoli opadają.
Ja nie zakładam, że on będzie dołował firmę. Miał szczęście. Pendamia pomogła i teraz od niego zależy co z górą kasy zrobi. Albo mega firmę w wig20 albo ...... shit. Na tym etapie ciężko powiedzieć, na chwilę obecną przy obecnej cenie ryzyko straty niewielkie a zysku spore.
Ja liczę na ok. 150 zł zysku na akcję za 4 miesiące, a wtedy nie widzę kursu po 3xx , poniżej 450 zł c/z byłby na 2,x.

Wątpię by spółka w wig20 była tak wyceniona

azbest
Starszy chorąży

Postautor: azbest » 13 kwie 2021 14:25

Mi z szeregu Fouriera wychodzi nieco inaczej

LAMER
Starszy chorąży

Postautor: LAMER » 13 kwie 2021 14:28

A z odwróconej transformaty Fouriera to co wychodzi, jeśli nieśmiało mogę spytać? :lol: :lol: :lol:

azbest
Starszy chorąży

Postautor: azbest » 13 kwie 2021 14:31

A z odwróconej transformaty Fouriera to co wychodzi, jeśli nieśmiało mogę spytać? :lol: :lol: :lol:
Jak dobrze zauważyłeś odwrócona transformata :lol:

pazdzioch
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: pazdzioch » 13 kwie 2021 14:34

Dlaczego zakładasz pazdzioch , że od razu musi walić drobnych.
Czy np. Biernacki wali w bambuko ?Też mu akcje chyba w 3 lata wzrosły 10 razy z 30 na 300 zł i co ?
A np. XTB, Zabłockiemu akcje też z 3 zł wzrosły na ok. 20 zł a były pod 30 zł . I nie sprzedawali.
Prezesi którzy walą drobnych po rogach , to ich firmy z reguły powoli opadają.
Ja nie zakładam, że on będzie dołował firmę. Miał szczęście. Pendamia pomogła i teraz od niego zależy co z górą kasy zrobi. Albo mega firmę w wig20 albo ...... shit. Na tym etapie ciężko powiedzieć, na chwilę obecną przy obecnej cenie ryzyko straty niewielkie a zysku spore.
Ja liczę na ok. 150 zł zysku na akcję za 4 miesiące, a wtedy nie widzę kursu po 3xx , poniżej 450 zł c/z byłby na 2,x.

Wątpię by spółka w wig20 była tak wyceniona
ale ja nie napisałem ze ma walic drobnych po prostu i tak osiagnal zawaliscie ,a co do zyskow po co placic podatek jak mozna miec zyski w kosztach i zostana w spolce ,zaden prezes nie doluje firmy nawet emisje robili milionery z parkietu bo to inwestory im dawali kase za frico na rozwoj firm ,pozniej dołowali kursy i wyprowadzali firmy z giełdy za frico mam ci wymienic tych najbogatszych polakow ,jaki interes ma własciciel w wysokim kursie jezeli nie chce sprzedac tej firmy i akcji zaden to tylko drobny zarabia na wzroscie akcji

Slawek
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: Slawek » 13 kwie 2021 14:40

Nie każdy jest .... Brzoską.

pazdzioch
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: pazdzioch » 13 kwie 2021 14:44

Nie każdy jest .... Brzoską.
kazdy po jakim czasie ,wez wpisz tych co wyprowadzili spolki z gieldy w przymusowym wykupie za frico i po wielu emisjach cała czolowka najbogatszych w polsce :oops:

Slawek
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: Slawek » 13 kwie 2021 14:48

Gdyby chciał spółkę wyprowadzić z GPW to ro ilby odwrotnie niż robi.
Nie sprzedawałby w ABB i nie sprzedawałby teraz w skupie a z tego co powiedział to weźmie udział w skupie.

Pandziora
Chorąży sztabowy

Postautor: Pandziora » 13 kwie 2021 14:48

Na bankierze opluwanie prezesa trwa w najlepsze. Tu nieco lepiej :twisted:

Zdaje się, że w Tajlandii płacą 4% podatku, to przy takiej stawce nie opłaca się kombinować z kosztami. Pewnie dlatego na skup idzie zysk jednostkowy.

Z produkcji wyniki powinny być wyższe, z dystrybucji niższe, no chyba że w końcu volumen zwiększyli (trzeba było zamawiać towar wiele miesięcy wcześniej). Poziom ewentualnych dodatkowych kosztów nieznany...
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )

Gibajacy_gibon
Starszy chorąży

Postautor: Gibajacy_gibon » 13 kwie 2021 14:52

Tego się troche obawiam że prezes utworzy jakieś rezerwy zmniejszy zysk w Q .Bo mu chyba ta dzicz bankierowa już bokiem wychodzi.

Chciał być taki amerykański , nowoczesny . Zaczął organizować konferencje , odpowadać na pytania , transparentny do bólu , traktował tą dzicz z bankiera poważnie i z szacunkiem .
I co go spotkało .

Byle leszcz z posraną do.opą i 20 akcjami na rachunku teraz lata po forach i go obraża , bo leszcze poczuli się ważni i decyzyjni. Bedą mu dyktować jak ma prowadzić biznes którego jest właścicielem.

Mam nadzieje że prezes nie jest małostkowy ja bym poświecił jeden Q i tym du.rniom co go obrażąją po forach na jego miejscu utarł nosa i dał kopa w te posrane do.opy. Ale ja nie jestem filozofem i stoikiem.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Postanowienia na nowy rok 2021 : Unikać na forum polemiki z upośledzonymi ułomami jak koordynator1 i innymi forumowymi durniolami

Slawek
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: Slawek » 13 kwie 2021 14:53

Im więcej plują, im większy poziom frustracji, tym jestem spokojniejszy. Oznacza to, że coraz mniej ludzi ma ten papier a pluje z przyzwyczajenia.
Bardziej się można obawiać sytuacji odwrotnej, jakby wszyscy prezesa całowali w obrazek i mu słodzili, pomijam kupowanie słynnych jachtów.

Wróć do „Akcje”

REKLAMA