MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

wszystko na temat spółek publicznych
fluidek
Chorąży sztabowy
Posty: 4525
Rejestracja: 20 wrz 2017 21:25

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: fluidek » 16 wrz 2021 08:39

Mercator Medical podsumowuje I półrocze 2021

Grupa Mercator Medical zanotowała w pierwszej połowie 2021 roku ponad 1.087 mln zł przychodów ze sprzedaży, co oznacza wzrost o 88% względem analogicznego okresu zeszłego roku. Równie mocny wzrost dotyczył rezultatów finansowych, oczyszczonych ze zdarzeń o charakterze jednorazowym – odpisów wartości zapasów i należności, związanych z historycznie wyższymi cenami rękawic jednorazowych niż obecnie (łącznie obniżyły raportowany wynik EBITDA w I połowie 2021 roku o około 96,3 mln zł, a zysk netto o około 77,6 mln zł). Skorygowany wynik EBITDA pierwszego półrocza 2021 to ponad 516 mln zł (+91% rdr), a zysk netto 478 mln zł (+107% rdr).
– Dokonane odpisy odzwierciedlają dotychczasowe rynkowe spadki cen rękawic jednorazowych, dlatego też są pewnego rodzaju buforem dla wyników kolejnych okresów w odniesieniu do posiadanych już zapasów. Te z kolei musimy utrzymywać na poziomie zapewniającym obsługę zróżnicowanych klientów, gdyż jesteśmy liczącym się międzynarodowym dystrybutorem produktów ochrony osobistej i zamierzamy umacniać swoją pozycję w kolejnych okresach – wskazuje Witold Kruszewski, Członek Zarządu ds. Finansowych w Mercator Medical S.A.

https://pandl.pl/mercator-medical-podsu ... ocze-2021/
|Cóż z tego jak cena czarnych nitryli spadła o 50 groszy na alegro jak pisał zepsuty zegarek.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A nie o 30 zeta mój gibający wtopku? :lol: No ale spadki cen w detalu nie mają kompletnie żadnego znaczenia. Tak od 500 zeta na kursie :mrgreen:

REKLAMA


Gibajacy_gibon
Starszy chorąży
Posty: 1951
Rejestracja: 15 mar 2020 14:05

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: Gibajacy_gibon » 16 wrz 2021 08:43

Mercator Medical podsumowuje I półrocze 2021

Grupa Mercator Medical zanotowała w pierwszej połowie 2021 roku ponad 1.087 mln zł przychodów ze sprzedaży, co oznacza wzrost o 88% względem analogicznego okresu zeszłego roku. Równie mocny wzrost dotyczył rezultatów finansowych, oczyszczonych ze zdarzeń o charakterze jednorazowym – odpisów wartości zapasów i należności, związanych z historycznie wyższymi cenami rękawic jednorazowych niż obecnie (łącznie obniżyły raportowany wynik EBITDA w I połowie 2021 roku o około 96,3 mln zł, a zysk netto o około 77,6 mln zł). Skorygowany wynik EBITDA pierwszego półrocza 2021 to ponad 516 mln zł (+91% rdr), a zysk netto 478 mln zł (+107% rdr).




https://pandl.pl/mercator-medical-podsu ... ocze-2021/
|Cóż z tego jak cena czarnych nitryli spadła o 50 groszy na alegro jak pisał zepsuty zegarek.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A nie o 30 zeta mój gibający wtopku? :lol: No ale spadki cen w detalu nie mają kompletnie żadnego znaczenia. Tak od 500 zeta na kursie :mrgreen:
Tego 500 zamurowanego o którym pisał ktoś tutaj mój zepsuty zegarku.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
forumowy plugawy rynsztok KałOrdynator1

twojbyly
Chorąży
Posty: 740
Rejestracja: 19 sty 2021 17:55

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: twojbyly » 16 wrz 2021 08:59

lol jakie TKO :shock:

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7386
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: NiKtoś » 16 wrz 2021 09:00

Odpisywali , odpisywali , ostrzegali ze wszystko spada na ry/ja a i tak zarobili za duzo.. Co za gofniana spolka :mrgreen:
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

fluidek
Chorąży sztabowy
Posty: 4525
Rejestracja: 20 wrz 2017 21:25

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: fluidek » 16 wrz 2021 09:04



|Cóż z tego jak cena czarnych nitryli spadła o 50 groszy na alegro jak pisał zepsuty zegarek.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A nie o 30 zeta mój gibający wtopku? :lol: No ale spadki cen w detalu nie mają kompletnie żadnego znaczenia. Tak od 500 zeta na kursie :mrgreen:
Tego 500 zamurowanego o którym pisał ktoś tutaj mój zepsuty zegarku.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
No widzisz mój wtopusiu, trzeba reagować na bieżąco a nie dryniolować *** się w spółkach :mrgreen:

Gibajacy_gibon
Starszy chorąży
Posty: 1951
Rejestracja: 15 mar 2020 14:05

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: Gibajacy_gibon » 16 wrz 2021 09:06

Leszcze nawciągają wczorajszego towaru znowu bedzie kogo czyścić ze stopów poniżej 145 zeta.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
forumowy plugawy rynsztok KałOrdynator1

Gibajacy_gibon
Starszy chorąży
Posty: 1951
Rejestracja: 15 mar 2020 14:05

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: Gibajacy_gibon » 16 wrz 2021 09:14



A nie o 30 zeta mój gibający wtopku? :lol: No ale spadki cen w detalu nie mają kompletnie żadnego znaczenia. Tak od 500 zeta na kursie :mrgreen:
Tego 500 zamurowanego o którym pisał ktoś tutaj mój zepsuty zegarku.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
No widzisz mój wtopusiu, trzeba reagować na bieżąco a nie dryniolować *** się w spółkach :mrgreen:
Nie każdy jest spekulantem groszołapem jak ty , musisz to zrozumieć .
Tak jak ty na bieżąco reagować ale na forum czy w na rachunku jak Novavax otworzył się luką w dół od razu oświadczenie do prasy że pusciłeś przed tak ci się od razu przypomniało to samo na PKP Cargo było po ich rekordowych wynikach , myslisz że jak coś tam napiszesz jak durniol że oddałeś przed zwała kursu to już nie jesteś tez wtopkiem bo coś tam napisałeś jesteś aż tak naiwny mój zepsuty zegarku.
Naprawde tak ci zależy tuataj żeby zgrywać wielkiego nieomylnego który zawsze zarabia przed tą watahą równie nieomylnych forumowych inwestorów . Ja tez mogłem coś tam napisać jak ty uprawiać ta grę pozorów , ale po co wielebny po co i dla kogo zasatnów się .

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
forumowy plugawy rynsztok KałOrdynator1

Zbyszek2
Chorąży
Posty: 732
Rejestracja: 27 kwie 2020 19:19

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: Zbyszek2 » 16 wrz 2021 09:17

fluidek, tak szczerze: masz teraz jakieś akcje MRC?
====================
Okiem analityka: https://stooq.pl/mol/?id=21409

P&L
Młodszy chorąży
Posty: 431
Rejestracja: 29 gru 2020 12:04

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: P&L » 20 wrz 2021 10:48

Na gorąco z konferencji prasowej:

CFO W.Kruszewski: Zaprezentowaliśmy kolejny raz 9-cyfrowe wyniki. Na H1 2021 warto spojrzeć w ujęciu oczyszczonym. Nadal bardzo dobrze zarabiamy.

CEO W.Żyznowski: Pandemia pozwolila masywnie zwiększyć rozpoznawalność Mercatora na wielu rynkach, walczymy o jej utrzymanie i wykorzystanie w przyszłości.

CEO W.Żyznowski: Duże pieniądze lubią ciszę, pracujemy nad projektami rozwojowymi. Jednocześnie potwierdziły się nasze przypuszczenia, że skokowo wzrośnie podaż rękawic mainstreamowych, słusznie nie inwestowaliśmy w takie moce produkcyjne.

P&L
Młodszy chorąży
Posty: 431
Rejestracja: 29 gru 2020 12:04

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: P&L » 20 wrz 2021 10:56

Z konferencji...

CEO W.Żyznowski: Nie prowadzimy żadnego projektu zmierzającego do wyjścia z GPW.

CFO W.Kruszewski: Sygnalizujemy prawdopodobne schodzenie z wysokiej wartości kapitału obrotowego. Zakładamy wyzerowanie stanu zaliczek do dostawców wraz z normalizacją rynku i spadek zapasów.

fluidek
Chorąży sztabowy
Posty: 4525
Rejestracja: 20 wrz 2017 21:25

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: fluidek » 20 wrz 2021 13:30

fluidek, tak szczerze: masz teraz jakieś akcje MRC?
====================
Okiem analityka: https://stooq.pl/mol/?id=21409
Od dawna nie, co jakiś czas góra 100 sztuk rekreacyjnie. Pamięta jak nabijali się że mnie jak w okolicach 500 pisałem że trzeba sp...dalać bo ceny na allegro spadają? :lol:

P&L
Młodszy chorąży
Posty: 431
Rejestracja: 29 gru 2020 12:04

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: P&L » 23 wrz 2021 16:44

Mercator Medical pracuje nad dużymi projektami rozwojowymi - omówienie sytuacji Grupy Mercator Medical po H1 2021 oraz perspektyw na kolejne okresy

Grupa Mercator Medical ma za sobą dobre półrocze, w którym przy 1,1 mld zł przychodów wypracowała 478 mln zł zysku netto po oczyszczeniu go z efektów aktualizacji wartości zapasów i należności (dotyczyły przyszłej sprzedaży).
– Zgodnie również z naszymi przewidywaniami, znajdujemy się obecnie w środowisku spadających cen rękawic. W produkcji zrealizowaliśmy bardzo dobre marże, natomiast dystrybucja znalazła się w drugim kwartale pod dużą presją. Trudno na dziś wyrokować co do kierunku ewentualnych kolejnych aktualizacji wartości bilansowych – wskazał Witold Kruszewski, CFO Grupy Mercator Medical, który jednocześnie przedstawił Michała Romańskiego, który od października przejmie funkcję dyrektora finansowego.
https://pandl.pl/mercator-medical-pracu ... zwojowymi/

Zbyszek2
Chorąży
Posty: 732
Rejestracja: 27 kwie 2020 19:19

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: Zbyszek2 » 23 wrz 2021 17:41

M. Tuszkiewicz m.in. o MRC: https://youtu.be/bpEATno3E_4

fluidek
Chorąży sztabowy
Posty: 4525
Rejestracja: 20 wrz 2017 21:25

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: fluidek » 23 wrz 2021 17:42

Ja z tego bełkotu wyczytalem tylko konkret że ceny spadają.

Zbyszek2
Chorąży
Posty: 732
Rejestracja: 27 kwie 2020 19:19

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: Zbyszek2 » 23 wrz 2021 18:09

Ja z tego bełkotu wyczytalem tylko konkret że ceny spadają.
No właśnie też się zawiodłem, bo w tytule o MRC mowa, ale w nagraniu to niekoniecznie... :roll:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości