MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

wszystko na temat spółek publicznych
smalec_alfa
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2020
Rejestracja: 17 sie 2020 23:46

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: smalec_alfa » 16 paź 2021 10:58

Mercator żegna W20 w najbliższym rozdaniu
Ale słabe wyniki
Ja tu widzę okolice 30 zł w przeciągu kilku miesięcy
Jeszcze jedna dystrybucja środków bo przecież te 500 baniek jeszcze w kasie jest, chyba że zaczęli już przepalać i wyciekać. Docelowo faktycznie te rejony kursu.
a to chyba najmnieszy problem...
mają chyba przecież spółki za granicą, zaczną budować nową fabrykę i 500 mln pójdzie, jeszcze mało będzie
a wiesz jak teraz ziemia pod taką fabrykę podrożała? :lol:

zaprawdę myślę, że już wiesiek zatrudnił od tego sztab fachowców. zresztą, te wszystkie patenty do tej pory, sam zapewne też tego nie wymyślił, bo trzeba mieć naprawdę dobrą znajomość rynku i przepisów, żeby tak kasę z drobnych wycisnąć, patrz choćby pomysł z abb czy skupem...

REKLAMA


smalec_alfa
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2020
Rejestracja: 17 sie 2020 23:46

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: smalec_alfa » 16 paź 2021 11:04

Zatrudnienie człowieka od Sołowowa, fachowca od ściągania spółek z GPW oznacza jedno.

Za rok kurs ustabilizuje się na ok. 50 zł. Wartość FF wyniesie ok. 200 mln zł.

Pan Zyznowski ogłosi skup. Z 400 mln zł jakie ma, da na ten cel 200. Dywidendy już nie będzie za 2021.
W kasie spółki jest ponad pół mld zł.

Co będzie miał Zyznowski?

Firmę z kilkoma fabrykami wartymi ok. 300-400 mln zł. 500-600 mln w kasie własnej firmy. 200 mln we własnej kieszeni. Zero długów.

No i firma która będzie generowała spokojnie ok 100 rok w rok.

Sądzę, że te setki mln zł zainwestuje w coś sensownego co podwoi mu zyski.

Ja bym się tym nie dzielił. On sądzę, że również nie będzie chciał.
polać mu, bo dobrze pisze :idea:

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7412
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: NiKtoś » 16 paź 2021 14:08

Mi sie podobal slogan skup do 1000 PLN. To wejdzie do annałow wielkiej i obfitej historii przekretow na GPW. Danie dywidendy tak aby jej nie dac tez bylo fantastyczne.. jakis gowniany oddzial trezcioligowego banku jedynie to realizowal :lol: :lol: Gdzie ten skup jest niesmialo sie zapytam ?? :lol: :mrgreen: :mrgreen:
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7923
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: zenek69 » 16 paź 2021 19:12

Zatrudnienie człowieka od Sołowowa, fachowca od ściągania spółek z GPW oznacza jedno.

Za rok kurs ustabilizuje się na ok. 50 zł. Wartość FF wyniesie ok. 200 mln zł.

Pan Zyznowski ogłosi skup. Z 400 mln zł jakie ma, da na ten cel 200. Dywidendy już nie będzie za 2021.
W kasie spółki jest ponad pół mld zł.

Co będzie miał Zyznowski?

Firmę z kilkoma fabrykami wartymi ok. 300-400 mln zł. 500-600 mln w kasie własnej firmy. 200 mln we własnej kieszeni. Zero długów.

No i firma która będzie generowała spokojnie ok 100 rok w rok.

Sądzę, że te setki mln zł zainwestuje w coś sensownego co podwoi mu zyski.

Ja bym się tym nie dzielił. On sądzę, że również nie będzie chciał.
ale jak ci to pisałem i inni też to nie mogłeś uwierzyć...

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: pandorinium » 16 paź 2021 19:48

Bo wtedy kurs rósł o 4000% w bardzo krótkim czasie, co jest ewenementem w skali polskiej giełdy. To mało kto wierzył w rózne proroctwa. :P

smalec_alfa
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2020
Rejestracja: 17 sie 2020 23:46

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: smalec_alfa » 16 paź 2021 19:50

byłby jaja, jakby wiesio jeszcze s-ek naotwierał :lol:

FURIA1968
Chorąży
Posty: 884
Rejestracja: 27 wrz 2018 01:32

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: FURIA1968 » 17 paź 2021 19:33

Mam malutki pakiecik i jutro chetnie odkupie od panikarzy zwlaszcza ,ze wiem ,ze dostawy z wrzesnia nie mogli ujac w szacunkach gdyz sa tutaj straszne zatory w dostawach,sama czekam na dostawe z Singapuru juz ponad 2 miesiace ,gdzie przed pandemia trwalo to 3,4 tygodnie. 8)

Vadera
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 308
Rejestracja: 15 lip 2020 19:43

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: Vadera » 17 paź 2021 19:43

Mam malutki pakiecik i jutro chetnie odkupie od panikarzy zwlaszcza ,ze wiem ,ze dostawy z wrzesnia nie mogli ujac w szacunkach gdyz sa tutaj straszne zatory w dostawach,sama czekam na dostawe z Singapuru juz ponad 2 miesiace ,gdzie przed pandemia trwalo to 3,4 tygodnie. 8)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

fluidek
Chorąży sztabowy
Posty: 4525
Rejestracja: 20 wrz 2017 21:25

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: fluidek » 17 paź 2021 19:44

Mam malutki pakiecik i jutro chetnie odkupie od panikarzy zwlaszcza ,ze wiem ,ze dostawy z wrzesnia nie mogli ujac w szacunkach gdyz sa tutaj straszne zatory w dostawach,sama czekam na dostawe z Singapuru juz ponad 2 miesiace ,gdzie przed pandemia trwalo to 3,4 tygodnie. 8)
Ta na bankierze jest taka teoria. Ale wiesz ze jak się mylisz to pogłębisz stratę? Spółka kompletnie nic takiego nie podawała.

FURIA1968
Chorąży
Posty: 884
Rejestracja: 27 wrz 2018 01:32

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: FURIA1968 » 17 paź 2021 19:58

Mam malutki pakiecik i jutro chetnie odkupie od panikarzy zwlaszcza ,ze wiem ,ze dostawy z wrzesnia nie mogli ujac w szacunkach gdyz sa tutaj straszne zatory w dostawach,sama czekam na dostawe z Singapuru juz ponad 2 miesiace ,gdzie przed pandemia trwalo to 3,4 tygodnie. 8)
Ta na bankierze jest taka teoria. Ale wiesz ze jak się mylisz to pogłębisz stratę? Spółka kompletnie nic takiego nie podawała.
Ostatnio zmieniony 17 paź 2021 20:07 przez FURIA1968, łącznie zmieniany 1 raz.

fluidek
Chorąży sztabowy
Posty: 4525
Rejestracja: 20 wrz 2017 21:25

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: fluidek » 17 paź 2021 20:01

Mam malutki pakiecik i jutro chetnie odkupie od panikarzy zwlaszcza ,ze wiem ,ze dostawy z wrzesnia nie mogli ujac w szacunkach gdyz sa tutaj straszne zatory w dostawach,sama czekam na dostawe z Singapuru juz ponad 2 miesiace ,gdzie przed pandemia trwalo to 3,4 tygodnie. 8)
Ta na bankierze jest taka teoria. Ale wiesz ze jak się mylisz to pogłębisz stratę? Spółka kompletnie nic takiego nie podawała.
Spolka od dluzszego czasu gra do jednej bramki,na razie jestem na plusie jesli chodzi o kupno.Wysylam tez paczki do Polski przez Polamer(mozesz sobie sprawdzic na stronie jak dlugo teraz ida paczki do Polski) i wiem ile szla paczka przed covidem a ile idzie teraz.
Co z tego ile ci szła paczka. Skoro mają problemy logistyczne to nie widzę w tym nic fajnego, tym bardziej że się pogłębiają

FURIA1968
Chorąży
Posty: 884
Rejestracja: 27 wrz 2018 01:32

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: FURIA1968 » 17 paź 2021 20:03

Mam malutki pakiecik i jutro chetnie odkupie od panikarzy zwlaszcza ,ze wiem ,ze dostawy z wrzesnia nie mogli ujac w szacunkach gdyz sa tutaj straszne zatory w dostawach,sama czekam na dostawe z Singapuru juz ponad 2 miesiace ,gdzie przed pandemia trwalo to 3,4 tygodnie. 8)
Ta na bankierze jest taka teoria. Ale wiesz ze jak się mylisz to pogłębisz stratę? Spółka kompletnie nic takiego nie podawała.
Spolka od dluzszego czasu gra do jednej bramki,na razie jestem na plusie jesli chodzi o kupno.Wysylam tez paczki do Polski przez Polamer(mozesz sobie sprawdzic na stronie jak dlugo teraz ida paczki do Polski) i wiem ile szla paczka przed covidem a ile idzie teraz.Najgorzej bylo wyslac paczki w czerwcu bo dotarly dopiero poczatkiem wrzesnia,teraz troche sie poprawilo,a tak jak pisalam wyzej obecnie czekam na dostawe od lipca z Singapuru i miala byc juz 2 tygodnie temu a nadal jej nie ma,jest w Stanach teraz straszny misz,masz z dostawami i wysylkami.Tyle w temacie.Najlepiej napisac oficjalne pismo do Mercatora i wprost zapytac,moze odpowiedza jak im bedzie na reke.

fluidek
Chorąży sztabowy
Posty: 4525
Rejestracja: 20 wrz 2017 21:25

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: fluidek » 17 paź 2021 20:11

Lepiej niech Wiesiek się przyzna jak bardzo elon nabroil z zakupami do dystrybucji :lol: Znaczy czy dalej muszą kupować jak on przezornie na kilkanascie miesięcy kontrakty podpisał :lol:

FURIA1968
Chorąży
Posty: 884
Rejestracja: 27 wrz 2018 01:32

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: FURIA1968 » 17 paź 2021 20:33

Zasady rozpoznawania przychodu w rachunkowości w Tajlandii:
"Revenue arising from the sale of goods should be recognised when all of the following criteria have been satisfied: [IAS 18.14]
1) the seller has transferred to the buyer the significant risks and rewards of ownership..."
www.iasplus.com/en/standards/i...

Oznacza to, że dopóki na nabywcę nie przejdą "istotne korzyści i ciężary (ryzyka)" związane z własnością towaru to nie można uznać, że przychód z jego sprzedaży został osiągnięty. Moment przejścia tych korzyści lub ryzyk jest zwykle (także w transporcie morskim) związany z wydaniem towaru nabywcy (przy większości reguł Incoterms stosowanych w handlu z przewozem morskim). W związku z tym można założyć, że jeżeli nie doszło do wydania towaru nabywcy to tajlandzka spółka (np. MRC Thailand) nie ma przychodu ze sprzedaży, co oznacza także, że jej polska spółka macierzysta (np. MRC) nie może tego przychodu ująć w sprawozdaniu skonsolidowanym. Jeżeli kontenery są jeszcze na statku i nie zostały rozładowane to prawdopodobnie MRC Thailand nie mogło jeszcze rozpoznać z tytułu sprzedaży towarów w tych kontenerach przychodu i ten przychód nie pojawił się jeszcze w sprawozdaniu skonsolidowanym na 30 września br. i w "szacunkach", które przecież dotyczą szacunkowych przychodów w takim sprawozdaniu i są ustalane w oparciu o te same zasady. Przychód ten pojawi się dopiero w okresie, w którym nastąpiło wydanie towaru (jeżeli np. w październiku to zostanie ujęty w Q4). Może tu jest pies pogrzebany i z tego wynikają tak dziwnie niewysokie przychody przy tak dużej ilości kontenerów/
Jak widac nie tylko ja tak mysle

fluidek
Chorąży sztabowy
Posty: 4525
Rejestracja: 20 wrz 2017 21:25

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: fluidek » 17 paź 2021 20:40

Zobaczymy co na to rynek wymyśli bo ja obstawiam 30% minimalny wymiar kary.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: awaria_pociągu i 71 gości