MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

wszystko na temat spółek publicznych
P&L
Młodszy chorąży
Posty: 447
Rejestracja: 29 gru 2020 12:04

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: P&L » 19 sty 2022 21:23

Mercator Medical szacuje rezultaty IV kwartału 2021 roku

Grupa Mercator Medical zanotowała szacunkowo w czwartym kwartale 2021 roku 278,5 mln zł przychodów ze sprzedaży, około 5,3 mln zł wyniku EBITDA i około 7,7 mln zł straty netto. Są to rezultaty istotnie niższe zarówno wobec analogicznego okresu poprzedniego roku, jak również wobec poprzedniego kwartału, co wprost wynika z przy czym należy wziąć pod uwagę kontekst rynkowy.
– Obserwowane już od pierwszego kwartału 2021 roku spadki cen rękawic i wzrosty ich rynkowej dostępności trwały nadal w czwartym kwartale. Kolejne fale koronawirusa i wprowadzane w wielu krajach obostrzenia nie wpłynęły jednak pozytywnie na sytuację producentów i dystrybutorów rękawic jednorazowych. Jednocześnie druga połowa 2020 roku oznaczała rekordowo wysokie ceny rękawic, co przełożyło się na efekt bardzo wysokiej bazy porównawczej rok do roku, chociaż negatywne tendencje zaobserwowaliśmy również w ujęciu kwartał do kwartału. Mamy nadzieję, że w bieżącym roku rynek rękawic znajdzie już równowagę, która pozwoli nam na ustabilizowanie i wzrost generowanych rezultatów – komentuje Michał Romański, Członek Zarządu ds. Finansowych w Mercator Medical S.A.
https://pandl.pl/mercator-medical-szacu ... 2021-roku/

REKLAMA


dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: dusigrosz » 19 sty 2022 21:50

RIP [*]

jarek111
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7510
Rejestracja: 21 sty 2006 21:21

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: jarek111 » 19 sty 2022 23:25

ja to mam caly czas z tylu glowy kwote 50zl bo w okolicy tej ceny wchodzilem ( kiedys) . sam nie wiem dlaczego ta kwota tak mi siedzi bo nie zakladalem ze kurs az tak moze sie posypac gdy byl w okolicy 550zl gdy sprzedawalem akcje . oczywiscie nie trzymalem ich ciagiem od 50zl do 550zl ale tak czy inaczej zarobek w 2020 byl ponad przecietny .pozdr

.
dla tych co nie pamietaja to przypominam ze wystepowalem kiedys na forum pod pseudonimem :" twardy" ktory niestety zmienilem zmuszony awaria i utrata danych do logownia sie pod starym nickiem .

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: dryniol » 20 sty 2022 00:00

Dziwne że to nie spada 8)
no i wykrakales, jutro skoki na główkę do pustego basenu.
strata 7,7 mln zł w IVq. ub. roku


https://www.bankier.pl/wiadomosc/Mercat ... 62499.html


może czas nowego wątku albo zmienić choćby tytuł aktualnego?

Pisałem wiele razy. Kto mądry posłuchał dryniola i dał sobie już dawno spokój z tym przebitym balonem :roll:

z pamiętnika dryniola;

autor: dryniol » wt, 30 lis 2021, 10:02
Mamy rozbieżne interesy, ja już akcje sprzedałem i teraz czekam na cofkę, żeby akcje odkupić.

hektor nie wiem czy warto odkupować coś, co będzie w dłuższej perspektywie leciało mocno poniżej 50 zł, no ale to Twoje decyzje, ja tylko ostrzegam 8)
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

jarek111
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7510
Rejestracja: 21 sty 2006 21:21

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: jarek111 » 20 sty 2022 00:21

Dziwne że to nie spada 8)
no i wykrakales, jutro skoki na główkę do pustego basenu.
strata 7,7 mln zł w IVq. ub. roku


https://www.bankier.pl/wiadomosc/Mercat ... 62499.html


może czas nowego wątku albo zmienić choćby tytuł aktualnego?

Pisałem wiele razy. Kto mądry posłuchał dryniola i dał sobie już dawno spokój z tym przebitym balonem :roll:

z pamiętnika dryniola;

autor: dryniol » wt, 30 lis 2021, 10:02
Mamy rozbieżne interesy, ja już akcje sprzedałem i teraz czekam na cofkę, żeby akcje odkupić.

hektor nie wiem czy warto odkupować coś, co będzie w dłuższej perspektywie leciało mocno poniżej 50 zł, no ale to Twoje decyzje, ja tylko ostrzegam 8)

dryniol bez urazy ale ty pisales o pewnych spolkach od 2017 r ktore potem osiagaly maxy . kto ciebie posluchal w 2017r to sorry ale ostro stracil lub inaczej przegapil zarobek .a ja tobie zawsze pisalem : masz grala to go trzymaj i nie produkuj sie na forum bez sensu bo nikogo nie interesuje co masz kiedy kupiles i co z tym robisz . niestety to do ciebie nie trafia co swiadczy tylko tylko o jedno moim zdaniem ... jestes slaby w te klocki i pisze to bez urazy . pozdr

.
dla tych co nie pamietaja to przypominam ze wystepowalem kiedys na forum pod pseudonimem :" twardy" ktory niestety zmienilem zmuszony awaria i utrata danych do logownia sie pod starym nickiem .

GH05T
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3808
Rejestracja: 29 wrz 2017 08:10

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: GH05T » 20 sty 2022 09:18

Dцрpy pękają jak u cwеlа pod celą
TO JEST WODA NA MLYN DLA xtb

WSZYSTKO CO PISZE NIE JEST REKOMENDACJA

***** SZERYFA PO STOKROC

rkaem6
Starszy chorąży
Posty: 1510
Rejestracja: 17 paź 2015 11:43

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: rkaem6 » 20 sty 2022 10:03

strata? to co lecim na 10?

palacz2009
Chorąży
Posty: 938
Rejestracja: 18 kwie 2009 10:43

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: palacz2009 » 20 sty 2022 10:14

strata? to co lecim na 10?
Strata to nie problem , ale spadek przychodów w tym tempie w okresie pandemii wskazuje raczej na kurczenie się tego biznesu a nie na dynamiczne "wielkie dobro" filozofa :!:

GH05T
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3808
Rejestracja: 29 wrz 2017 08:10

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: GH05T » 20 sty 2022 10:24

A TO NIE GIBAJONCY GIBSZTAL PODKRECAL ZE ATOM BEDA BUDOWAC?


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

j3b4ny w rjot
TO JEST WODA NA MLYN DLA xtb

WSZYSTKO CO PISZE NIE JEST REKOMENDACJA

***** SZERYFA PO STOKROC

Gerda88
Chorąży sztabowy
Posty: 4142
Rejestracja: 23 lip 2010 11:10

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: Gerda88 » 20 sty 2022 17:39

Jprdl a gdzie jest Sławek ja się pytam. Niezliczona ilosc cynicznych komentarzy dotycząca różowej przyszłości spółki przecież nie mogła być nietrafiona!!!! Ile ten gosc tutaj zła nie wyrządził to się w głowie nie mieści. Gdzie teraz siedzi?

Myers.
Młodszy chorąży
Posty: 633
Rejestracja: 03 paź 2019 05:40

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: Myers. » 20 sty 2022 17:59

Jprdl a gdzie jest Sławek ja się pytam. Niezliczona ilosc cynicznych komentarzy dotycząca różowej przyszłości spółki przecież nie mogła być nietrafiona!!!! Ile ten gosc tutaj zła nie wyrządził to się w głowie nie mieści. Gdzie teraz siedzi?
Pewnie razem z Julkiem(xtb) na Majorce 8) :lol:

Mr.chabovsky
Młodszy chorąży
Posty: 686
Rejestracja: 13 gru 2017 22:37

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: Mr.chabovsky » 20 sty 2022 18:09

Jprdl a gdzie jest Sławek ja się pytam. Niezliczona ilosc cynicznych komentarzy dotycząca różowej przyszłości spółki przecież nie mogła być nietrafiona!!!! Ile ten gosc tutaj zła nie wyrządził to się w głowie nie mieści. Gdzie teraz siedzi?
Na Bahamach. Wepchnal wam w gardla akcje i wyjechal na dłuższą rekonwalescencję.

smalec_alfa
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2020
Rejestracja: 17 sie 2020 23:46

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: smalec_alfa » 20 sty 2022 19:05

Jprdl a gdzie jest Sławek ja się pytam. Niezliczona ilosc cynicznych komentarzy dotycząca różowej przyszłości spółki przecież nie mogła być nietrafiona!!!! Ile ten gosc tutaj zła nie wyrządził to się w głowie nie mieści. Gdzie teraz siedzi?
a co ty własnego rozumu nie masz? sugerujesz się inwestując ciężko zarobioną kasę wpisami anonimowego gościa na forum? :roll:

Slawek
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8075
Rejestracja: 20 sty 2010 23:35
Lokalizacja: Polska

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: Slawek » 20 sty 2022 23:28

Jprdl a gdzie jest Sławek ja się pytam. Niezliczona ilosc cynicznych komentarzy dotycząca różowej przyszłości spółki przecież nie mogła być nietrafiona!!!! Ile ten gosc tutaj zła nie wyrządził to się w głowie nie mieści. Gdzie teraz siedzi?

:mrgreen: :mrgreen:

Głupi p i z d u s i u ja już dawno merca nie mam. Od miesięcy. Strata ponad 20 ‰. No cóż zdążą się raz na jakiś czas.
Od dawna kapitał przerzucony na pozbud, no od poniedziałku compremum.
Tam tworzy się potężny Holding.
Bawcie się tu dobrze.

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4326
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: trance » 20 sty 2022 23:34

Jprdl a gdzie jest Sławek ja się pytam. Niezliczona ilosc cynicznych komentarzy dotycząca różowej przyszłości spółki przecież nie mogła być nietrafiona!!!! Ile ten gosc tutaj zła nie wyrządził to się w głowie nie mieści. Gdzie teraz siedzi?

:mrgreen: :mrgreen:

Głupi p i z d u s i u ja już dawno merca nie mam. Od miesięcy. Strata ponad 20 ‰. No cóż zdążą się raz na jakiś czas.
Od dawna kapitał przerzucony na pozbud, no od poniedziałku compremum.
Tam tworzy się potężny Holding.
Bawcie się tu dobrze.
Ale jaka c/z, liczyłeś? :lol:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 225 gości