COGNOR [COG] księga XXVII jak feniks z popiołów!

wszystko na temat spółek publicznych
awaria_pociągu
Chorąży
Posty: 703
Rejestracja: 03 sie 2020 13:38

Re: COGNOR [COG] księga XXVII jak feniks z popiołów!

Postautor: awaria_pociągu » 13 maja 2022 16:47

Jak peniks z popiołów :lol:
Zaryzykowałem i dobrałem na spadku, ale tego sie nie spodziewałem. Tylko na gpw wraca hossa i w tym kierunku pójdzie dalej? Czy jedynie volatility?
Rosja atakuje ,NIESTETY

REKLAMA


dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: COGNOR [COG] księga XXVII jak feniks z popiołów!

Postautor: dusigrosz » 13 maja 2022 16:51

ja wzialem po taniosci i oddalem po taniosci bo nie odbilo zbyt szybko :evil: dobrze, ze za oddane wzialem chociaz torpol.

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: COGNOR [COG] księga XXVII jak feniks z popiołów!

Postautor: dochodzeniowy » 13 maja 2022 19:51

ja wole stracić niz patrzeć jak oddana spółka po 8 złotych ( + 200%) kosztuje potem 150 jak było kiedyś na Krakchemii/ Almie. 5000% zysku poszło się . Na Cognorze mam na razie 500%

Bywalec
Sierżant
Posty: 45
Rejestracja: 17 lip 2018 14:25

Re: COGNOR [COG] księga XXVII jak feniks z popiołów!

Postautor: Bywalec » 06 cze 2022 06:12

W korzystnej sytuacji znalazł się Cognor, będąc beneficjentem wysokich cen stali. To przekłada się na rekordowe wyniki, będące m.in. efektem ponadprzeciętnie wysokich marż. – Mimo obserwowanych od połowy kwietnia spadków cen wyrobów stalowych (m.in. blachy, pręty), spółka nadal jest w komfortowej sytuacji. Na jej korzyść przemawiają rozszerzające się spready, czyli różnica pomiędzy ceną zakupu złomu a ceną jej wyrobów. Dzięki czemu w II kwartale Cognor może przekroczyć wynik 250 mln EBITDA. Wraz z cenami stali koryguje się złom stalowy, co stwarza korzystne warunki do utrzymania wysokich marż w kolejnych kwartałach bieżącego roku. Na korzyść spółki działa również zabezpieczenie cen energii do 2023 roku włącznie – gdyby Cognor kupował energię po bieżącej cenie, koszty z tego tytułu mogłyby być ponad dwukrotnie wyższe – wyjaśnia Antoni Chęciński, analityk BM mBanku. W perspektywie przyszłego roku kluczowe jego zdaniem będzie kształtowanie się cen energii, odbudowa możliwości produkcyjnych na Ukrainie oraz ogólna kondycja globalnej gospodarki. – Na dzień dzisiejszy Cognor zdaje się mieć przed sobą bardzo dobre półtora roku – uważa.

Źródło: https://www.parkiet.com/parkiet-plus/ar ... prawy-marz

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: COGNOR [COG] księga XXVII jak feniks z popiołów!

Postautor: dusigrosz » 06 cze 2022 13:31

Rozczarowała dywidenda i chyba nie będzie powrotu na szczyty…
Zobaczymy.

pazdzioch
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9615
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: COGNOR [COG] księga XXVII jak feniks z popiołów!

Postautor: pazdzioch » 06 cze 2022 14:01

Rozczarowała dywidenda i chyba nie będzie powrotu na szczyty…
Zobaczymy.
a ja sadze ze bedzie powrót a nawet wyzej

pazdzioch
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9615
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: COGNOR [COG] księga XXVII jak feniks z popiołów!

Postautor: pazdzioch » 06 cze 2022 14:16

https://www.wnp.pl/hutnictwo/zapasc-czo ... 87797.html i jak sadze ukraina tez długo nie wróci na rynki ,stal za oceanu owszem ale chyba tansza nie bedzie dlatego cognor ma jeszcze jakis czas dobre perespektywy i dlatego zwieksza produkcje

ANTYCHRYST
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3756
Rejestracja: 30 cze 2018 11:46

Re: COGNOR [COG] księga XXVII jak feniks z popiołów!

Postautor: ANTYCHRYST » 06 cze 2022 14:59

teraz tylko Torpol :roll: trzeba chyba brać póki ktoś blokuje :roll:

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: COGNOR [COG] księga XXVII jak feniks z popiołów!

Postautor: dochodzeniowy » 06 cze 2022 19:12

Złom na skupie jest tani . Nie podnosza cen i na tym zarabiają miliony. Przetapiają prawie darmowy surowiec a gotowy wyrób ma cene swiatową plus Vat. :idea:

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: COGNOR [COG] księga XXVII jak feniks z popiołów!

Postautor: dusigrosz » 06 cze 2022 20:04

teraz tylko Torpol :roll: trzeba chyba brać póki ktoś blokuje :roll:
Tam to od 9zl ciagle co schodek jest blokada kursu. Taka była potem na 10, 12, 13, 15 złotych…
Mulisty walor, ale jako nieliczny na GPW warty do dłuższego trzymania.

Bywalec
Sierżant
Posty: 45
Rejestracja: 17 lip 2018 14:25

Re: COGNOR [COG] księga XXVII jak feniks z popiołów!

Postautor: Bywalec » 07 cze 2022 06:43

Kolejne ciekawe info:

"Poniżej prezentacja wynikowa i opis sytuacji na rynku z końca kwietnia.

Co warte jest dużej uwagi w tej prezentacji to koszt zlomu, cena sprzedazy, zmiana wolumenow oraz spread na poszczegolnych produktach.

Szczegolnie interesujacy jest fakt, ze huta Ferrostal sprzedawała kęsy [półprodukt] za ponad 4400 pln/tona, gdzie w tym samym czasie sprzedawała pręty różnego rodzaju taniej o nawet kilkaset zł.

Cognor produkuje wiecej Kesow, nizeli potrzebuje do produkcji i nadwyzke sprzedaje do klientow zew. takich jak producenci stali, przetwornicy itp.

Rosja i Ukr zaopatrywala Zachod w kesy, ten lancuch zostal gwaltownie zerwany, co wplynelo na wieksze spready na sprzedazy kesow nizeli produktow dla huty Ferrostal.

Duzo ciekawych informacji się pojawia. Chociazby fakt, ze Cognor samym prętem żebrowanym nie żyje, a głownych produktow jest kilka z czego pret zebrowany byl najtanszy i najmniej marzowy".

Źródło: https://cognorholding.eu/en/investors-r ... fyear=2022

pazdzioch
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9615
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: COGNOR [COG] księga XXVII jak feniks z popiołów!

Postautor: pazdzioch » 07 cze 2022 15:53


pazdzioch
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9615
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: COGNOR [COG] księga XXVII jak feniks z popiołów!

Postautor: pazdzioch » 07 cze 2022 18:54

miałem nie pisac ale moje zdanie jest tutaj takie ,tutaj ekipa gra na spadki nie wiem czy insaidery w tym uczesnicza i wiedza ale duze wymiany swiadcza ze nie drobni , chyba 13 maja były duze wymiany na 5,9 ktos dobral krótkie i jedzie w dół bez obrotu juz ma duzo zysku teraz odbiera stad to blokowanie odbicia i to jest juz kilka razy ta sama zagrywka czy ruszy moze jak juz odblokuje kurs i pozwoli rosnac ale to tylko moje zdanie

Bywalec
Sierżant
Posty: 45
Rejestracja: 17 lip 2018 14:25

Re: COGNOR [COG] księga XXVII jak feniks z popiołów!

Postautor: Bywalec » 07 cze 2022 21:23

Paździoch, jaki makler umożliwia szortowanie spółek z swig80?

Bywalec
Sierżant
Posty: 45
Rejestracja: 17 lip 2018 14:25

Re: COGNOR [COG] księga XXVII jak feniks z popiołów!

Postautor: Bywalec » 07 cze 2022 21:30

https://stooq.pl/n/?f=1492572&c=1&p=4+22

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) spodziewa się wzrostu popytu na stal

"Z jednej strony jest sytuacja geopolityczna związana z działaniami wojennymi, ale z drugiej strony, rysuje się na horyzoncie w jakimś czasie - zakładam, że dość bliskim - perspektywa udziału polskich hut, a tym samym również naszych koksowni - w odbudowie Ukrainy" - powiedział Ostrowski w rozmowie z ISBnews.tv podczas Europejskiego Kongresu Finansowego (EKF) w Sopocie. Agencja ISBnews jest patronem medialnym tego wydarzenia.

"Możemy założyć, że będziemy dość znaczącym uczestnikiem odbudowy infrastruktury przemysłowej, transportowej, mieszkaniowej na Ukrainie i że z Polski będą wysyłane na Ukrainę nie tylko ekipy budowlane, ale również wyroby stalowe. Tym samym portfel zamówień u naszych odbiorców, zakładam, że będzie zapełniony, a zdolności produkcyjne będą w każdym możliwym stopniu wykorzystane.

Wskazał też, że z drugiej strony, wydatki na zbrojenia wśród państw NATO mają się zwiększać, co będzie napędzało popyt na wyroby stalowe. I to drugi czynnik, który będzie w kolejnych latach determinować sytuację firm surowcowych, takich jak JSW, podsumował".

Perspektywy są świetne, prezes wie co robi inwestując w zakłady i rozbudowę mocy.

PS: nie widziałem, że Paździoch już wstawił link do tej informacji, także jeśli moderator uważa to za słuszne, może usunąć post.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości