SKOTAN [SKT] cz. XXVII

wszystko na temat spółek publicznych
sebaa321
Starszy chorąży
Posty: 1397
Rejestracja: 26 maja 2013 09:50

Re: SKOTAN [SKT] cz. XXVII

Postautor: sebaa321 » 15 lut 2021 10:44

Ja zakładałem, że dwie świece czerwone będą więc plus od jutra, ale faktycznie nuda dzisiaj, poniedziałki powinny być
intensywne by dobrze wejść w tydzień :mrgreen:
Te dwie czerwone to by się mogło na 2 zatrzymać jakby poszła lawina więc nie przesadzaj :lol: widziałem że bankiera wymiotło bo tam cisza

REKLAMA


dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: SKOTAN [SKT] cz. XXVII

Postautor: dusigrosz » 15 lut 2021 11:13

Ja zakładałem, że dwie świece czerwone będą więc plus od jutra, ale faktycznie nuda dzisiaj, poniedziałki powinny być
intensywne by dobrze wejść w tydzień :mrgreen:
Te dwie czerwone to by się mogło na 2 zatrzymać jakby poszła lawina więc nie przesadzaj :lol: widziałem że bankiera wymiotło bo tam cisza
wzieli na gorce , oddali na dolnych widlach to i wymiotlo :lol:

Rok2005
Szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 15 lut 2021 14:16

Re: SKOTAN [SKT] cz. XXVII

Postautor: Rok2005 » 15 lut 2021 14:23

Czy czyta to Energobioster który pisywał tu na wątku w latach 2005-2007 ??? :)

Pozdrawiam stara gwardie :p
Gdzie niewiedza jest szczęściem mądrość jest szaleństwem.

sebaa321
Starszy chorąży
Posty: 1397
Rejestracja: 26 maja 2013 09:50

Re: SKOTAN [SKT] cz. XXVII

Postautor: sebaa321 » 15 lut 2021 14:53

Na jakieś info czekamy czy co?

sebaa321
Starszy chorąży
Posty: 1397
Rejestracja: 26 maja 2013 09:50

Re: SKOTAN [SKT] cz. XXVII

Postautor: sebaa321 » 15 lut 2021 18:58

Kolejna słaba dogrywka , chyba trzeba czekać na jakieś konkrety ze spółki inaczej mizeria będzie

dami
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3021
Rejestracja: 12 mar 2007 15:18

Re: SKOTAN [SKT] cz. XXVII

Postautor: dami » 16 lut 2021 01:16

Pracując nie mam czasu zarabiać...

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4326
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: SKOTAN [SKT] cz. XXVII

Postautor: trance » 16 lut 2021 10:22

Swoje 2,9 dostałem ale nadzieja na 2,8 była :mrgreen:
to ile teraz tam artykuł w PB kosztuje? :mrgreen:

sebaa321
Starszy chorąży
Posty: 1397
Rejestracja: 26 maja 2013 09:50

Re: SKOTAN [SKT] cz. XXVII

Postautor: sebaa321 » 16 lut 2021 10:31

Swoje 2,9 dostałem ale nadzieja na 2,8 była :mrgreen:
to ile teraz tam artykuł w PB kosztuje? :mrgreen:
Nie wiem ile ale powinni wykupić serię artykułów :lol:

dami
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3021
Rejestracja: 12 mar 2007 15:18

Re: SKOTAN [SKT] cz. XXVII

Postautor: dami » 16 lut 2021 14:13

SKOTAN ZACZĄŁ ZBIERAĆ ŻNIWO
16.2.2021 Puls Biznesu str. 7 PULS BIZNESU
MARIUSZ BARTODZIEJ Prasa - Roman Karkosik
Producent suplementów, którego największym akcjonariuszem jest Roman Karkosik, podwoił przychody i przekroczył próg rentowności. Pozycję budował od kilku lat.

Cierpliwość i konsekwencja w biznesie popłacają, o czym po latach przekonał się notowany na GPW Skotan. Spółka biotechnologiczna, kojarzona przed laty z biopaliwami, miała na koncie zrealizowane projekty badawcze dotyczące żywności i zaczęła je od 2016 r. komercjalizować. Przychody w 2020 r. oszacowała na 10,4 mln zł (135 proc. r/r), zysk operacyjny na 995 tys. zł (wobec 3,2 mln zł straty rok wcześniej), a netto na 92 tys. zł (w porównaniu do 3,3 mln zł straty przed rokiem). EBITDA wyniosła 1,8 mln zł (wobec -2,5 mln zł w 2019 r.). Sam IV kw. przyniósł niemal jedną trzecią przychodów i około trzy czwarte zysku EBITDA.

Gdy wprowadza się na rynek innowacyjny produkt, potrzeba czasu, aż rynek w niego uwierzy. W ciągu czterech lat zbudowaliśmy wystarczającą pozycję, by przekroczyć próg rentowności. W IV kw. zrealizowaliśmy szereg zamówień dla obecnych klientów, ale też np. dokonaliśmy pierwszej dostawy do jednego z zagranicznych klientów, o którego zabiegaliśmy sześć łat. Ten rok zaczął się dla nas dobrze komentuje Jacek Kostrzewa, prezes Skotana.

Podanie szacowanych wyników wzbudziło zainteresowanie inwestorów. Kurs spółki urósł od wtorku o ponad połowę, do przeszło 3 zł, a kapitalizacja chwilowo przekroczyła 90 mln zł. Rok temu wynosił około 1 zł.

Unijny projekt na finiszu

Spółka koncentruje się na specjalistycznych suplementach diety. Od 2015 r. rozwija markę EstroVita, która wykorzystuje opatentowaną technologię do produkcji bioestrów kwasów omega -3, -6 i -9. W portfolio ma też preparaty dla zwierząt oraz produkty wykorzystywane do remediacji gruntów.

W grudniu dostała unijne pozwolenia na wprowadzenie na rynek jako żywności kolejnych odmian drożdży yarrowia lipolytica. W pierwszym przypadku wzbogaconych w chrom, a w drugim w selen. Dzięki temu zakończy w tym roku projekt rozpoczęty już w 2015 r. dotyczący nowej generacji suplementów, na który otrzymała 9,2 mln zł dofinansowania. Jego całkowity koszt to 16,15 mln zł.

Utrzymać tempo

Skotan miał w 2016 r. 8 mln zł straty netto i operacyjnej, a w kolejnych latach rzędu 4 mln zł. W raporcie za III kw. 2020 r. poinformował, że „sytuacja finansowa grupy jest nadal bardzo trudna".

Finansowaliśmy się z emisji obligacji, kolejnych nie planujemy. Przy braku generowania gotówki nawet na marketing osiągniecie rentowności tym bardziej cieszy. Jestem dobrej myśli, że utrzymamy tempo rozwoju i wyjdziemy z kłopotów.

Jeszcze w tym roku wdrożymy kilka nowości, a w przyszłym zwiększymy zaangażowanie w rynku kosmetycznym jako producent substancji wykorzystywanych m.in. w różnego rodzaju odżywkach. Prognoz wolę unikać stwierdza Jacek Kostrzewa.

Firma zamierza też zwiększać udział eksportu w przychodach, na razie to ok. 20 proc. Jest już obecna w połowie krajów UE, w tym w Anglii i Hiszpanii, oraz w kilku państwach z innych kontynentów.

Pozyskiwanie zagranicznych kontraktów trwa w naszej branży lata, a czasem, jak w ubiegłym roku, na ostatniej prostej negocjacji z dobrze rokującym klientem spala na panewce. Przyglądamy się krajom azjatyckim, a także próbujemy wejść na hermetyczny rynek niemiecki i zwiększać obecność w USA mówi szef Skotan.

Wsparcie miliardera

Jedynym dużym akcjonariuszem spółki jest obecny w niej od kilkunastu lat miliarder Roman Karkosik, przez lata jeden z najbogatszych Polaków. W grudniu przekroczył próg 20 proc. udziałów, ma ich 20,37 proc. W tym samym miesiącu udzielił jej 0,5 mln zł pożyczki.

Z powodu wzrostu zamówień potrzebowaliśmy szybko gotówki na zwiększenie kapitału obrotowego, by zrealizować je w terminie, a na pomoc z banku nie możemy jeszcze liczyć. Jego pomoc jest w takich sytuacjach nieoceniona komentuje Jacek Kostrzewa.

OKILM LKSPLRTA

Konkurencja jest duża

BARTOSZ DKMIAMUK prezes Krajowej Rady Suplementów i Odżywek olski rynek suplementów diety jest bardzo konkurencyjny, choć nie najbardziej w Europie. Nowym firmom i produktom trudno na nim zaistnieć, nawet jeśli są innowacyjne — mimo to wciąż pojawia się wiele ciekawych propozycji. Kluczem do sukcesu może być właściwy przekaz marketingowy i informacyjny, wyjaśniający konsumentom, jakie składniki odżywcze, witaminy czy minerały mogą uzupełnić niedobory substancji oraz z czego wynikają pewne problemy fizjologiczne. Przyczyną jest z reguły nieodpowiednia dieta, a właściwą suplementacją można temu zaradzić. Zrzeszamy producentów, którzy kierują ofertę do świadomych tego klientów. Polski rynek suplementów jest spory i rośnie w dużej mierze właśnie dzięki coraz większej świadomości konsumentów tej kategorii żywności.
Pracując nie mam czasu zarabiać...

dami
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3021
Rejestracja: 12 mar 2007 15:18

Re: SKOTAN [SKT] cz. XXVII

Postautor: dami » 23 lut 2021 11:51

Roman włączył odkurzacz 🤣
Pracując nie mam czasu zarabiać...

mistrzsardu
Chorąży sztabowy
Posty: 5329
Rejestracja: 10 maja 2006 18:49

Re: SKOTAN [SKT] cz. XXVII

Postautor: mistrzsardu » 24 lut 2021 10:36

Pasy zapięte?
Cierpliwość, dystans i otwarty umysł!

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4326
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: SKOTAN [SKT] cz. XXVII

Postautor: trance » 24 lut 2021 10:37

No taki względny spokój póki co :roll:

Martyr
Kapitan
Posty: 43784
Rejestracja: 16 cze 2007 15:52
Lokalizacja: Ł3

Re: SKOTAN [SKT] cz. XXVII

Postautor: Martyr » 25 lut 2021 17:12

Zatankowane, zapięte i.....................................nic :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek My ludzkie by.dło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.
https://www.youtube.com/watch?v=PbWtu5Sa_NE

Aldi_Lover
Sierżant sztabowy
Posty: 134
Rejestracja: 26 kwie 2020 18:43

Re: SKOTAN [SKT] cz. XXVII

Postautor: Aldi_Lover » 25 lut 2021 21:26

Zatankowane, zapięte i.....................................nic :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Skokojnie czekamy na trampolinie😊

MilionyMonet
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 255
Rejestracja: 06 gru 2020 13:31

Re: SKOTAN [SKT] cz. XXVII

Postautor: MilionyMonet » 25 lut 2021 22:24

Tesco
Moze juz za rok wyjdziesz na zero


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 164 gości