ATLAS ESTATES [ATL] - najmniejszy FF na GPW, czy kurs się odrodzi.

wszystko na temat spółek publicznych
dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: ATLAS ESTATES [ATL] - najmniejszy FF na GPW, czy kurs się odrodzi.

Postautor: dryniol » 16 kwie 2020 03:03




Z księgowości to ty akurat chyba za dobry nie jesteś co?

Na Kani jak jeszcze latała powyżej 1 złotówki, przy C/WK 0,15, też pisali, że się nie znam na cyferkach, a okazało się, że wiedziałem ile jest 2 minus 2.
Oni próbowali mi wmówić, że 2 minus 2 jest tysiąc :P :lol: Widzę, że Ty również prostych cyferek nie potrafisz dodać i odjąć, a potem będzie płacz, jak u tych, którzy brali Kanie powyżej 1 zl, bo miała zyski, i C/WK 0,15 :roll:
Jak syndyk podzieli ten tort na Atlasie, i dla Ciebie nic nie zostanie,
to może zmienisz zdanie kolego co do mojej wiedzy na temat księgowości :roll:


"Zysk/(strata) z lat ubiegłych (119 913)
...więc tą stratę trzeba będzie pokryć po sprzedaży nieruchomości"
Po takim tekście nie zmienię zdania.
Tu masz rację. Pomyliłem się i to zmieniłem.
Stratę oczywiście trzeba pokryć z zysków, których prawdopodobnie nie będzie.
To nie zmienia faktu, że bilans spółki mimo niskiego C/WK jest do d... :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

REKLAMA


InwestycjeSA
Starszy sierżant
Posty: 96
Rejestracja: 18 sty 2019 16:35

Re: ATLAS ESTATES [ATL] - najmniejszy FF na GPW, czy kurs się odrodzi.

Postautor: InwestycjeSA » 16 kwie 2020 09:34




Na Kani jak jeszcze latała powyżej 1 złotówki, przy C/WK 0,15, też pisali, że się nie znam na cyferkach, a okazało się, że wiedziałem ile jest 2 minus 2.
Oni próbowali mi wmówić, że 2 minus 2 jest tysiąc :P :lol: Widzę, że Ty również prostych cyferek nie potrafisz dodać i odjąć, a potem będzie płacz, jak u tych, którzy brali Kanie powyżej 1 zl, bo miała zyski, i C/WK 0,15 :roll:
Jak syndyk podzieli ten tort na Atlasie, i dla Ciebie nic nie zostanie,
to może zmienisz zdanie kolego co do mojej wiedzy na temat księgowości :roll:


"Zysk/(strata) z lat ubiegłych (119 913)
...więc tą stratę trzeba będzie pokryć po sprzedaży nieruchomości"
Po takim tekście nie zmienię zdania.
Tu masz rację. Pomyliłem się i to zmieniłem.
Stratę oczywiście trzeba pokryć z zysków, których prawdopodobnie nie będzie.
To nie zmienia faktu, że bilans spółki mimo niskiego C/WK jest do d... :roll:

Czy ty wiesz co to w ogóle znaczy "pokrycie straty z lat ubiegłych", wiesz jak się ją pokrywa? To napisz wszystkim jak to technicznie się robi. Pochwal się swoją wiedzą.

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: ATLAS ESTATES [ATL] - najmniejszy FF na GPW, czy kurs się odrodzi.

Postautor: dryniol » 16 kwie 2020 19:45




Czy ty wiesz co to w ogóle znaczy "pokrycie straty z lat ubiegłych", wiesz jak się ją pokrywa? To napisz wszystkim jak to technicznie się robi. Pochwal się swoją wiedzą.

InwestycjeSA Jest kilka mozliwości. Nie będę wklejał z internetu :roll:
Powtarzam, nie zmienia to faktu, że bilans AtlasEst jest juz do bani, a dodatkowo spólka działa w takiej branży,
że ten i tak juz kiepski bilans nie będzie się polepszał, tylko pogarszał.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

InwestycjeSA
Starszy sierżant
Posty: 96
Rejestracja: 18 sty 2019 16:35

Re: ATLAS ESTATES [ATL] - najmniejszy FF na GPW, czy kurs się odrodzi.

Postautor: InwestycjeSA » 16 kwie 2020 21:02




Czy ty wiesz co to w ogóle znaczy "pokrycie straty z lat ubiegłych", wiesz jak się ją pokrywa? To napisz wszystkim jak to technicznie się robi. Pochwal się swoją wiedzą.

InwestycjeSA Jest kilka mozliwości. Nie będę wklejał z internetu :roll:
Powtarzam, nie zmienia to faktu, że bilans AtlasEst jest juz do bani, a dodatkowo spólka działa w takiej branży,
że ten i tak juz kiepski bilans nie będzie się polepszał, tylko pogarszał.

Czyli nie wiesz co to znaczy tylko przeczytałeś jakie są możliwości pokrycia straty. Wczoraj napisałeś że stratę pokryją gotówką ze sprzedaży działki :) W którym miejscu ten bilans jest do bani bo to co do tej pory kopiujesz o tym nie świadczy?

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: ATLAS ESTATES [ATL] - najmniejszy FF na GPW, czy kurs się odrodzi.

Postautor: dryniol » 16 kwie 2020 21:45




Czy ty wiesz co to w ogóle znaczy "pokrycie straty z lat ubiegłych", wiesz jak się ją pokrywa? To napisz wszystkim jak to technicznie się robi. Pochwal się swoją wiedzą.

InwestycjeSA Jest kilka mozliwości. Nie będę wklejał z internetu :roll:
Powtarzam, nie zmienia to faktu, że bilans AtlasEst jest juz do bani, a dodatkowo spólka działa w takiej branży,
że ten i tak juz kiepski bilans nie będzie się polepszał, tylko pogarszał.

Czyli nie wiesz co to znaczy tylko przeczytałeś jakie są możliwości pokrycia straty. Wczoraj napisałeś że stratę pokryją gotówką ze sprzedaży działki :) W którym miejscu ten bilans jest do bani bo to co do tej pory kopiujesz o tym nie świadczy?


Przedstawiłem Ci cyferki z raportu i dalej nic nie widzisz, tak jak ci na Kani. Oni widzieli tylko stabilny zysk netto :roll:
Ja patrzę przede wszystkim na przepływy pieniężne i EBITDA. One prawdę o spółce mówią, niekoniecznie zysk netto.
Za kilka lat się przekonasz, że to co obecnie kupuję to bardzo dobry fundamentalny wybór, a to co Ty kupiłeś
niestety nie. Tu pomocy nie będzie (raj podatkowy). To o czym dzisiaj piszę jak zwykle zweryfikuje czas,
tak jak to miało miejsce między innymi w przypadku Kani.

To tyle. Pozdrawiam i mimo wszystko sukcesów na GPW życzę.
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2020 22:02 przez dryniol, łącznie zmieniany 1 raz.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

InwestycjeSA
Starszy sierżant
Posty: 96
Rejestracja: 18 sty 2019 16:35

Re: ATLAS ESTATES [ATL] - najmniejszy FF na GPW, czy kurs się odrodzi.

Postautor: InwestycjeSA » 16 kwie 2020 22:01




InwestycjeSA Jest kilka mozliwości. Nie będę wklejał z internetu :roll:
Powtarzam, nie zmienia to faktu, że bilans AtlasEst jest juz do bani, a dodatkowo spólka działa w takiej branży,
że ten i tak juz kiepski bilans nie będzie się polepszał, tylko pogarszał.

Czyli nie wiesz co to znaczy tylko przeczytałeś jakie są możliwości pokrycia straty. Wczoraj napisałeś że stratę pokryją gotówką ze sprzedaży działki :) W którym miejscu ten bilans jest do bani bo to co do tej pory kopiujesz o tym nie świadczy?


Przedstawiłem Ci cyferki z raportu i dalej nic nie widzisz, tak jak ci na Kani. Oni widzieli tylko stabilny zysk netto :roll:
Ja patrzę przede wszystkim na przepływy pieniężne i EBITDA. One prawdę o spółce mówią.
Za kilka lat się przekonasz, że to co obecnie kupuję to bardzo dobry fundamentalny wybór, a to co Ty kupiłeś
niestety nie. Tu pomocy nie będzie (raj podatkowy). To o czym dzisiaj piszę jak zwykle zweryfikuje czas,
tak jak to miało miejsce między innymi w przypadku Kani.

To tyle. Pozdrawiam i mimo wszystko sukcesów na GPW życzę.

Uczepiłeś się tej Kani jak pijany płotu a dobrze wiesz że tam był jeden wielki wał. Cyferek z raportu nie musisz mi wklejać, oprócz czytania cyferek jeszcze musisz je rozumieć...
Druga sprawa, co mnie to obchodzi co obecnie kupujesz.

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: ATLAS ESTATES [ATL] - najmniejszy FF na GPW, czy kurs się odrodzi.

Postautor: dryniol » 16 kwie 2020 22:09


Druga sprawa, co mnie to obchodzi co obecnie kupujesz.
Jezeli Cię to nie obchodzi to po co o tym wspominasz :?: :roll:

cytuję Ciebie;

"W którym miejscu ten bilans jest do bani bo to co do tej pory kopiujesz o tym nie świadczy?"

Jeszcze mam do Ciebie pytanie skoro mi zarzucasz, że to co kupuję nie jest dobre fundamentalnie.
Wiesz co to jest zysk EBITDA, wiesz co to są (dodatnie/ujemne) przepływy pieniężne, czy patrzysz jedynie
na zysk netto :?: :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

InwestycjeSA
Starszy sierżant
Posty: 96
Rejestracja: 18 sty 2019 16:35

Re: ATLAS ESTATES [ATL] - najmniejszy FF na GPW, czy kurs się odrodzi.

Postautor: InwestycjeSA » 16 kwie 2020 22:23


Druga sprawa, co mnie to obchodzi co obecnie kupujesz.
Jezeli Cię to nie obchodzi to po co o tym wspominasz :?: :roll:

cytuję Ciebie;

"W którym miejscu ten bilans jest do bani bo to co do tej pory kopiujesz o tym nie świadczy?"

Jeszcze mam do Ciebie pytanie skoro mi zarzucasz, że to co kupuję nie jest dobre fundamentalnie.
Wiesz co to jest zysk EBITDA, wiesz co to są (dodatnie/ujemne) przepływy pieniężne, czy patrzysz jedynie
na zysk netto :?: :roll:

Zabij. NIE WIEM.
P.S. W którym miejscu zarzucam Ci że to co kupujesz nie jest dobre fundamentalnie? Chyba to już jakaś nadinterpretacja z Twojej strony.

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: ATLAS ESTATES [ATL] - najmniejszy FF na GPW, czy kurs się odrodzi.

Postautor: dryniol » 16 kwie 2020 22:31

Oki sorki, literówka " kopiujesz, kupujesz". Koniec tematu.

Pozdro
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

InwestycjeSA
Starszy sierżant
Posty: 96
Rejestracja: 18 sty 2019 16:35

Re: ATLAS ESTATES [ATL] - najmniejszy FF na GPW, czy kurs się odrodzi.

Postautor: InwestycjeSA » 24 kwie 2020 13:10

Główny dokupuje? Jak myślicie. Zostało około 3 milionów akcji w obrocie. Wczoraj na stooq.pl po mojej interwencji w końcu uaktualnili stan akcjonariatu.
Obecnie · Free Float: 6.34%
https://stooq.pl/q/h/?s=atl

InwestycjeSA
Starszy sierżant
Posty: 96
Rejestracja: 18 sty 2019 16:35

Re: ATLAS ESTATES [ATL] - najmniejszy FF na GPW, czy kurs się odrodzi.

Postautor: InwestycjeSA » 27 kwie 2020 14:27

Jest tu jeszcze ktoś? Jakieś komentarze na temat dzisiejszego raportu?

https://www.bankier.pl/wiadomosc/ATLAS- ... 71667.html

gleba
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3130
Rejestracja: 04 lip 2006 09:27

Re: ATLAS ESTATES [ATL] - najmniejszy FF na GPW, czy kurs się odrodzi.

Postautor: gleba » 27 kwie 2020 14:39

ja jestem cały czas ,wyniki piękne

bullstock
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2264
Rejestracja: 05 lis 2006 11:53

Re: ATLAS ESTATES [ATL] - najmniejszy FF na GPW, czy kurs się odrodzi.

Postautor: bullstock » 27 kwie 2020 14:46





A czy ja się cieszę :?: :roll: :oops:
Piszę tylko, że w tym przypadku może być nawet bankructwo, jak nie dostaną znikąd pomocy, bo ceny nieruchomości również spadną, a zadłużenie spółki naprawdę duże. Tak czy inaczej hotele nie odzyskają długo takiego samego obłożenia jak przed pandemią. Mogą stracić płynność, bo zapasów finansowych praktycznie nie mają.
Majatek zlicytują i po ptakach :oops: Więc tutaj do śmiechu nie jest ani mi, ani posiadaczom tych akcji.
Jeśli chodzi o spadek 35% to poleciało wszystko tak samo, i potencjalni bankruci, jak i dobre fundamentalnie spółki, potencjalni liderzy wzrostów w przyszłości. Więc musisz to rozróżniać obecnie na trudnym rynku,
bo albo kiedyś będziesz bardzo bogaty, albo zostaniesz z ręką w nocniku :roll: :oops:


Nie mają zapasów finansowych? Przecież dopiero co sprzedali działkę za 148 milionów.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/ATLAS- ... 51346.html

Fakty, które znamy na podstawie Q3'2019:

1. Stan gotówki na 30.09.2019 - 28,01 mln euro
2. 07.10.2019 spółka otrzymała pozostałą część z tytułu sprzedaży w/w - 30,5 mln euro, co na 31.12.2019 daje 58,51 mln euro środków pieniężnych.
3. Na rzeczowych aktywach trwałych Grupy o wartości godziwej 79,5 mln EUR (30 czerwca 2019 r.: 82,1 mln EUR;
31 grudnia 2018 r.: 75,7 mln EUR; 30 września 2018 r.: 77,4 mln EUR) zostały ustanowione zastawy tytułem
zabezpieczenia kredytów udzielonych przez banki jednostkom zależnym. Nieruchomości te służą jako
zabezpieczenie kredytów o wartości 49,5 mln EUR (30 czerwca 2019 r.: 50,7 mln EUR; 31 grudnia 2018 r.: 51,1
mln EUR, 30 września 2018 r.: 51,8 mln EUR)
4. Na nieruchomościach inwestycyjnych Grupy o wartości 70,7 mln EUR (30 czerwca 2019 r.: 70,7 mln EUR; 31
grudnia 2018 r.: 80,7 mln EUR, 30 września 2018 r.: 82,2 mln EUR) zostały ustanowione zastawy tytułem
zabezpieczenia kredytów udzielonych przez banki jednostkom zależnym.
5. Zobowiązania ATL wobec AMC to 10,327 mln euro.
6. Na dzień 30 września 2019 r. wartość rynkowa aktywów gruntowych i budowlanych znajdujących się w posiadaniu
Grupy wynosiła 172 mln EUR, wobec zadłużenia zewnętrznego Grupy na poziomie 74 mln EUR. Biorąc pod uwagę
opóźnienie, z jakim następuje realizacja wartości tych aktywów i ich wymiana na gotówkę, taka wysokość
wskaźnika zadłużenia do wartości rynkowej nieruchomości Grupy jednoznacznie potwierdza zdolność Grupy do
generowania wystarczających środków pieniężnych niezbędnych do spłaty zobowiązań finansowych w terminach
ich wymagalności. Wszystkie aktywa gruntowe i budowlane, które wraz ze związanym z nimi zadłużeniem
stanowią odrębne aktywa i zobowiązania utrzymywane za pośrednictwem specjalnie powołanych do tego celu
spółek, mogą być przejęte przez bank w wypadku naruszenia warunków umowy kredytowej, ale nie będą
powodowały powstania dodatkowych zobowiązań finansowych obciążających Spółkę lub Grupę. Istnieją także
aktywa wolne od obciążeń, które mogą być potencjalnie wykorzystane do pozyskania dodatkowego finansowania.


Podsumowując, grupa posiadała na dzień 31.12.2019 ok. 48 mln euro środków pieniężnych (przy założeniu spłaty AMC; wartość ta mogła ulec zwiększeniu), a na aktywach są zabezpieczenia z tyt. finansujących je kredytów , co nie rodzi konieczności wypływu ze spółki dodatkowej gotówki.

Stan gotówki to jednak 54,5 mln euro - moje niedoszacowanie. Skorygowana wartość netto aktywów to 3 euro, czyli ~ 13,56 zł za akcję, ale to nie przeszkadza skoczkom skakać.
W dniu 27 stycznia 2020 r. Grupa zawarła umowę sprzedaży inwestycji w rumuńskiej spółce zależnej za cenę netto 7,7 mln EUR. Na dzień 31 grudnia 2019 r. wartość księgowa tej inwestycji (zaklasyfikowanej jako składnik aktywów przeznaczonych do sprzedaży i zobowiązań bezpośrednio związanych z aktywami przeznaczonymi do sprzedaży) wynosiła 3,6 mln EUR. Zamknięcie transakcji zaplanowano do 31 grudnia 2020 r., natomiast w dniu 8 kwietnia 2020 r. Grupa otrzymała zaliczkę w wysokości 0,3 mln EUR na poczet ceny sprzedaży.
Wpływ covid-19 będzie znany za kilka tygodni, prawdopodobnie przy okazji publikacji raportu za IQ'20.

InwestycjeSA
Starszy sierżant
Posty: 96
Rejestracja: 18 sty 2019 16:35

Re: ATLAS ESTATES [ATL] - najmniejszy FF na GPW, czy kurs się odrodzi.

Postautor: InwestycjeSA » 27 kwie 2020 14:56

"Wpływ covid-19 będzie znany za kilka tygodni, prawdopodobnie przy okazji publikacji raportu za IQ'20".

Niestety w przypadku tej spółki będzie to wpływ ogromny, bynajmniej nie pozytywny.

bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Re: ATLAS ESTATES [ATL] - najmniejszy FF na GPW, czy kurs się odrodzi.

Postautor: bankrucik » 27 kwie 2020 15:03

Jest tu jeszcze ktoś? Jakieś komentarze na temat dzisiejszego raportu?

https://www.bankier.pl/wiadomosc/ATLAS- ... 71667.html
8)
wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 107 gości