BBD vol. XV

wszystko na temat spółek publicznych
tito
Chorąży
Posty: 998
Rejestracja: 02 lis 2005 15:36

Postautor: tito » 25 lip 2014 12:13

Dźwigniemy się z kolan w końcu?
W Placu Unii podpisano kolejne umowy na powierzchnie w budynku A, ale nie były to tym razem znaczące powierzchnie. Systematycznie podpisywane są kolejne umowy wynajmu biur bo tylko takie powierzchnie zostały. Niech wynajmą wszystko w końcu, sprzedadzą ten PU.
Była by to największa transakcja na rynku w tym roku. PR spółki kuleje, ale sama transakcja da rozgłos spółce co przełoży się na większe zainteresowanie inwestorów akcjami BBD.
Treść powyższa jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów RMF z dn 19.10.2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

REKLAMA


INWESTORQ_54103
Podporucznik
Posty: 18014
Rejestracja: 16 lis 2005 19:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: ale o co chodzi ?

Postautor: INWESTORQ_54103 » 25 lip 2014 12:35

wydaje mi sie, ze mozliwa jest sytuacja tak sobie wyobrazam ze jednego kolesia, duzego akcjonariusza cisnie bank
spada mu zabezpieczenie wiec codziennie bank wysypuje na gieldzie ilestam tysiecy akcji


P. S. pojawil sie zdecydowany popyt

postanowilem podebrac troche
to pulapka dla takich jak my .. moim zdaniem

nie ma pod co grac na chwiel obecna

za jakis czas znow kurs zacznie opadac ......
BBDEV - JEST OK

INWESTORQ_54103
Podporucznik
Posty: 18014
Rejestracja: 16 lis 2005 19:04
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: INWESTORQ_54103 » 25 lip 2014 12:40

jak można tyle lat prowadzić firmę, posiadając w niej udziały, bez efektów?
przecież to są jakieś jaja !
że nikt z dużych akcjonariuszy na walnym nie zainteresował czy to nie jest działanie na szkodę spółki ?
dużo by wyjaśniło upublicznienie powodów głosowania przeciw absolutorium dla niektórych na ostatnim walnym :?
te ~3mln głosów wiadomo czyje były, chłopaki standardów widocznie wymagają, a kurs ***.ala jak walizka po peronie
Michał ogarnij wreszcie sprawę, albo ... s.p.ierdala.j
dobieram i uśredniam, uj
przesadzasz
efekty sa
1.pozyskali kapital z gieldy emisjami ile sie tylko dalo
2.Nagonili innnych raportami -raport Knight Frank pamietasz
3.Nagonili kolejnych iluzja tredu wzrostowego:wink:
4.Na poczet dalszych inwestycji wyemitowali duzo obligacji
beda mieli z czego zyc z 3 lata jeszcze :wink:
potem spienieza ten plac unni i dalej beda biznesa krecic

Wklej lepiej wykresa z Twoim trendem wzrostowym - bedzie milej :shock: :D
BBDEV - JEST OK

tito
Chorąży
Posty: 998
Rejestracja: 02 lis 2005 15:36

Postautor: tito » 28 lip 2014 09:39

[Praga Północ] Miasteczko Koneser [w budowie]

http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 93&page=14
Treść powyższa jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów RMF z dn 19.10.2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

manek
Chorąży
Posty: 862
Rejestracja: 27 maja 2008 09:48

Postautor: manek » 29 lip 2014 08:38

Michał Skotnicki, z prezesem BBI Development rozmawia Dorota Kaczyńska

W styczniu br. ogłosiliście sprzedaż obiektu biurowo-handlowego Plac Unii. Znalazł się już
kupiec?

Rozmawiamy z zainteresowanymi. Liczę, że negocjacje zamkną się w tym roku, co będzie miało duże
znaczenie dla naszej spółki, gdyż zapewni finansowanie kolejnych projektów.

Czy Plac Unii jest całkowicie wynajęty?

Powierzchnia handlowa (16 tys. mkw.) w 100 proc., a biurowa (41 tys. mkw.) w ponad 60 proc.

Czy kolejne projekty też pójdą na sprzedaż, czy chcecie nimi zarządzać?

Jesteśmy deweloperem. Budujemy i sprzedajemy.

Jak się finansujecie?

Kapitałem własnym i kredytem.

A co z giełdą?

W lutym wyemitowaliśmy obligacje na ok. 53 mln zł, częściowo na refinansowanie wcześniejszej emisji
i na realizację projektów. Kolejnych emisji w tym roku nie przewidujemy, ponieważ liczymy, że
sprzedamy Plac Unii i zaczniemy stopniowo ograniczać zadłużenie.

Jakie jest zadłużenie spółki?

Na koniec I kwartału 2014 r. wynosiło około 216 mln zł.

Jakimi zapasami gotówki firma dysponuje?

Około 14,5 mln zł, notowane również na koniec I kw. br.

Akcje BBI Development po scaleniu oscylują na poziomie ok. 1,30 zł. Czy jest pan
zadowolony z obecnych notowań?

Nie jestem. Jak wiadomo, generalnie od początku tego roku rynek jest słaby („reforma" OFE,
sytuacja na Ukrainie), szczególnie w segmencie małych i średnich spółek kursy firm z indeksu WIG50
czy WIG250 wykazują spadki. Nawet WIG20 ma nie najlepsze notowania. A deweloperzy nadal nie
cieszą się zbyt dużą sympatią wśród inwestorów giełdowych i trzeba czasu, by znów inwestorzy
przekonali się do naszej branży. Liczę, że notowania BBID pójdą w górę po sprzedaży Placu Unii oraz
gdy pozyskamy kolejny projekt. Według mnie obecna wycena firmy nie odzwierciedla w pełni jej
wartości i perspektyw.

Na jakie projekty stawia BBI Development?

Trudne. Często bez planów miejscowych. W najlepszych lokalizacjach.

To lata przygotowań....

W przypadku kupna gruntu z pozwoleniem na budowę wartość dodana inwestycji jest mniejsza.
Pomijam, że nieruchomość z wydanym pozwoleniem może się po prostu całkowicie mijać z potrzebami
nabywcy. Poza tym na krótko przed upadkiem Lehman Brothers niejeden podmiot kupował w
Warszawie działki z planami miejscowymi czy też decyzją o warunkach zabudowy, wydając bajońskie
sumy, jak np. Sando Immobiliaria przy Chełmskiej za ponad 370 mln zł czy przy Inflanckiej za 390 mln
zł. Dziś na tych gruntach nie dzieje się nic. A my kupowaliśmy nieruchomości mniej zaawansowane,
jeśli chodzi o sprawy administracyjne. Mieliśmy mniejszy problem z konkurencją, ponieważ inni
inwestorzy bali się wejść w trudniejsze przedsięwzięcia. I mimo wymagających warunków rynkowych
realizujemy dziś Centrum Praskie Koneser na Starej Pradze. Inwestycje w unikalnych miejscach
zawsze znajdą nabywców. Deweloperzy z „powtarzalnymi" projektami są bardziej uzależnieni od
koniunktury ogólnorynkowej.

Kiedy rusza budowa Centrum Marszałkowska?

W pierwszej połowie przyszłego roku. Projekt będziemy realizować razem z Warszawską Spółdzielnią
Spożywców Społem Śródmieście. Zgodnie z obowiązującą umową nasz docelowy udział w projekcie
wynosi 35 proc., a ponadto mamy podpisaną umowę przedwstępną objęcia pozostałych 65 proc. W
ramach tego przedsięwzięcia powstanie obiekt oferujący biura klasy A+ (ok. 10,5 tys. mkw.) i
powierzchnię handlową (4,6 tys. mkw.). Sezam zostanie na czas budowy przeniesiony do Miasteczka
Wilanów, potem wróci i będzie strategicznym najemcą powierzchni handlowej. Z kolei stawki
czynszowe za biura będą jedne z najwyższych w Warszawie.

Ale w stolicy robi się nadpodaż powierzchni biurowej. Czy ten projekt się obroni?

To prawda, podaż biur jest duża, presja na czynsze coraz silniejsza. Ale Centrum Marszałkowska
poradzi sobie ze względu na doskonałą lokalizację na przecięciu dwóch linii metra.

Czy spółka szuka działek?

Oczywiście. I koncentrujemy się na podobnych przedsięwzięciach, czyli trudnych nieruchomościach w
świetnych lokalizacjach za atrakcyjną cenę. Do przyszłego roku możemy ogłosić nowy projekt w
Warszawie.

A poza stołecznym rynkiem?

Nie. Koncentrujemy się zdecydowanie na rynku warszawskim. Wyjątkiem jest budowa osiedla
mieszkaniowego Małe Błonia w Szczecinie. W I etapie sprzedaliśmy 150 lokali, na 155 ofert. Pod
koniec br. chcemy ruszyć z następną fazą, ok. 70– 80 lokali, w cenach około 4,5 tys. zł za metr.

INWESTORQ_54103
Podporucznik
Posty: 18014
Rejestracja: 16 lis 2005 19:04
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: INWESTORQ_54103 » 29 lip 2014 09:51

Hej

jestes Manek :!:
mordo ty moja :lol:
a ju zmyslalem ze sprzedales walora
zuch chlopak :!: :lol:

w calym tym wywiadzie wazen jest zeby czytac z zrozumieniem :wink:

W styczniu br. ogłosiliście sprzedaż obiektu biurowo-handlowego Plac Unii. Znalazł się już
kupiec?

Rozmawiamy z zainteresowanymi. Liczę, że negocjacje zamkną się w tym roku, co będzie miało duże
znaczenie dla naszej spółki, gdyż zapewni finansowanie kolejnych projektów.



słowa zaznaczone sa kwitensecja i poezja prezesa tej Społki
:lol:
oj manek chyba dywidendy nie budiet w 2015 r trzeba bedzie czekać na nia do 2016 r
:wink: :lol:

oraz
Jakie jest zadłużenie spółki?

Na koniec I kwartału 2014 r. wynosiło około 216 mln zł.

/niewiem skad ta liczba jest - poda mi ktoś skad ja wzieli ?

a w
w raportach jest
za 1 kw 2014
V. Zobowiązania, razem 245 079
za 2013 r
VII. Zobowiązania razem 226 711

w poprzednim okresie bylo to nieco ponad 171 milionow /jak dobrze pamietam /
czyli w ciagu jednego kw zwiekszono zadluzenie o 45 mln ...
:wink:

ja sie nie dziwie
spadki moga byc pokłosiem zarowno wzrostu zadluzenia jak i przeciagajacego sie procesu sprzedazy Placu Unii....
akcja inwestor
http://notowania.pb.pl/akcjainwestor?isin=PLNFI1200018

BBIDEV 2014-07-25 Proszę skomentować doniesienia analityków o braku spodziewanej w najbliższych miesiącach, czyli do końca roku, transakcji sprzedaży NPU, co zagrażałoby strategi opartej na sprzedaży w/w obiektu.

Zarząd wraz z partnerem w tym projekcie, czyli Liebrech&Wood, dokłada starań, aby transakcja sprzedaży projektu została zamknięta w bieżącym roku. Zwracamy przy tym uwagę, że tego typu procesy są skomplikowane i czasochłonne, a nadrzędnym celem, jaki stawia sobie Zarząd, jest przeprowadzenie transakcji w czasie i na warunkach optymalnych z punku widzenia Spółki i Akcjonariuszy.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2014 10:10 przez INWESTORQ_54103, łącznie zmieniany 1 raz.
BBDEV - JEST OK

manek
Chorąży
Posty: 862
Rejestracja: 27 maja 2008 09:48

Postautor: manek » 29 lip 2014 10:08

BBI Development sprzedał 55 proc. mieszkań z I etapu inwestycji Centrum Praskie
Koneser - mówi Michał Skotnicki, prezes spółki.

Jak się komercjalizuje flagowa inwestycja spółki czyli Centrum Praskie Koneser na Starej
Pradze?


Działkę kupiliśmy w maju 2007 r. za 61 mln zł, podczas gdy inni za podobne do uzyskania
powierzchnie użytkowe płacili po 250-300 mln zł. W Koneserze tworzymy jeden z największych
warszawskich kompleksów - około 75 tys. mkw. pow. użytkowej trzech funkcji mieszkań, biur i handlu
- rewitalizowanych pod opieką konserwatora zabytków. Pierwszy biurowiec, który oddaliśmy w 2012
roku, jest wynajęty w 90 proc. Teraz sprzedajemy lofty i tzw. soft-lofty, w sumie 86 lokali w cenach
8,5 12,5 tys. zł za mkw. Do tej pory już 55 proc. mieszkań znalazło nabywców, choć będą gotowe w I
kw. 2015 r.

Co dalej powstanie w dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek?

W przyszłym roku ruszamy, przy współpracy z razem z Liebrecht & Wood z budową centralnego
kwartału Konesera. Będzie to centrum handlowe i biura, w sumie 46 tys. mkw. powierzchni użytkowej
najmu. W maju br. podpisaliśmy umowę najmu dotyczącą Muzeum Polskiej Wódki to pierwszy tego
typu projekt w Polsce, który będzie znaczącą atrakcją również dla Warszawy. Jesteśmy w ciągłym
kontakcie z firmami zainteresowanymi powierzchnią handlową. Pamiętajmy, że na 1 tys. warszawian
przypada obecnie niecałe 440 mkw. nowoczesnej powierzchni handlowej. Pod tym względem
Warszawa wypada blado na tle innych dużych miast m.in. dlatego, że w stolicy bardzo trudno jest
uzyskać pozwolenie na budowę takich obiektów. Od czasów otwarcia Złotych Tarasów w 2007 r., nie
oddano do użytku żadnego centrum handlowego poza naszym Nowym Placem Unii. A nasz projekt
Konesera, jest jednym z nielicznych, które wkrótce ruszą. Ponadto, planowany przez nas park
biurowy (25 tys. mkw.), to jedyna taka inwestycja planowana w najbliższych latach po prawej stronie
Wisły przy metrze, więc nie będziemy mieli znaczącej konkurencji. Liczymy, że biura uda nam się
wynająć sprawniej, niż deweloperom realizującym projekty np. w okolicach Ronda Daszyńskiego. A
są firmy, które chcą mieć siedziby po prawej stronie Wisły. Pod koniec przyszłego roku ruszymy też z
realizacją kolejnych etapów obejmujących około 118 mieszkań . Przewidujemy, że ich ceny będą wyższe od stawek, które obecnie ofertujemy w pierwszej fazie. Ta część będzie gotowa pod koniec
2016 roku. W ramach tzw. kwartału centralnego planowany jest również hotel sieciowy - prowadzimy
już rozmowy z operatorami hotelowymi zainteresowanymi ta lokalizacją. I kolejny plus dla nas w całej
okolicy nie ma żadnego hotelu sieciowego, a w okolicy mamy dwa dworce Wileński i Wschodni oraz
Stadion Narodowy.

Co z planowanym biurowcem, w Warszawie u zbiegu Nowogrodzkiej i E. Plater, o którym
mówiło się już w 2012 r. na targach MIPIM w Cannes?


To wspólne przedsięwzięcie realizowane z Archidiecezją Warszawską, na działce należącej do parafii
Św. Barbary. Do realizacji projektu powołano także spółkę celową, w której mamy 45 proc. udziałów,
resztę ma Archidiecezja. Aktualnie czekamy na wyłożenie planu miejscowego dla tej nieruchomości.
Chcemy tu postawić budynek o wysokości około 170 mkw. i około 55 tys. mkw. pow. użytkowej.
Sądzę, ze z tym projektem najwcześniej ruszymy w II połowie 2016 r., ponieważ jest on na razie na
wstępnym etapie.

manek
Chorąży
Posty: 862
Rejestracja: 27 maja 2008 09:48

Postautor: manek » 29 lip 2014 10:09

InwestorQ w jakim celu tutaj jesteś? Ja rozumiem.

INWESTORQ_54103
Podporucznik
Posty: 18014
Rejestracja: 16 lis 2005 19:04
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: INWESTORQ_54103 » 29 lip 2014 10:13

InwestorQ w jakim celu tutaj jesteś? Ja rozumiem.
wiesz kiedyś bylem akcjonariuszem tej firmy
lecz stracilem do niej zaufanie

pietnuje zas to ze ta firma caly czas co innego pisze a co innego robi
i mami wieloma rzeczami inwestorow

Obecnie zas czekam az a koncu zacznie robic cos konkretnego /pieniadze pozytywne przeplywy w raportach
caly czas czekam na to
BBDEV - JEST OK

INWESTORQ_54103
Podporucznik
Posty: 18014
Rejestracja: 16 lis 2005 19:04
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: INWESTORQ_54103 » 29 lip 2014 10:17

manek a co z twa dywdenda
w 2013 r spolka nie sprzedała placu unii - nie otrzymasz jej wiec w tym roku
w tym roku takze nie zanosi sei ze domkna sprzedaz

wiec Twa dywidenda w 2015 takze nie bedzie

czy bedziesz czekac az do lata 2016 na te dywidende?
czy jestes zadowolony z takiego obrotu sprawy ?

czy wreszcie przyznasz mi racje ze moje podejscie do tej firmy jest jednak bardziej trafne ?
BBDEV - JEST OK

INWESTORQ_54103
Podporucznik
Posty: 18014
Rejestracja: 16 lis 2005 19:04
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: INWESTORQ_54103 » 29 lip 2014 10:20

Natomiast firm moge pochwalic za

1.Znacznie bardziej przejrzysta polityke informacyjna w ostatnich latach wzgledem poprzednich /okres 2011-2014 / wzgledem 2007-2010/

2.Realizacje swych projektow ktore postepuja powoli ale jednak
BBDEV - JEST OK

manek
Chorąży
Posty: 862
Rejestracja: 27 maja 2008 09:48

Postautor: manek » 29 lip 2014 10:32

manek a co z twa dywdenda
w 2013 r spolka nie sprzedała placu unii - nie otrzymasz jej wiec w tym roku
w tym roku takze nie zanosi sei ze domkna sprzedaz

wiec Twa dywidenda w 2015 takze nie bedzie

czy bedziesz czekac az do lata 2016 na te dywidende?
czy jestes zadowolony z takiego obrotu sprawy ?

czy wreszcie przyznasz mi racje ze moje podejscie do tej firmy jest jednak bardziej trafne ?
ja mam takie same podejście wbrew pozorom, oprócz tego dostrzegam zmianę w planie rozpoczęcia biur i handlu na koniec 2015 podobnie jak kolejny etap mieszkaniowy na Q4 2015, prawda że z takim tempem nie zarobią na prąd...utrzymują się ledwo na powierzchni...ale to mniejsze zło niż przeinwestować...a co będzie później zobaczymy...są inne spólki więc próbuj szczęścia...albo jesteś wujek dobra rada
wyjaśnia nam się zachowanie kursu, dobrze że nie planują emisji nowych..
od Q2 zadłużenie powinno spadać, tak jak pisałem

manek
Chorąży
Posty: 862
Rejestracja: 27 maja 2008 09:48

Postautor: manek » 29 lip 2014 10:33

a co to jest Twa?

Paolo-invest
Starszy chorąży
Posty: 1920
Rejestracja: 24 mar 2006 19:02
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Paolo-invest » 29 lip 2014 10:35

http://www.pb.pl/3793317,85314,koreansk ... l-w-polsce

Placu Unii raczej nie kupią, bo nie wspominają o powierzchni biurowe.

Ale interesująca jest kwestia zasobności koreańskiego odpowiedniaka ZUS-u
Przeliczając na PLN to jakieś 1,3 biliona złotych.

Ktoś mi przypomni, jakie aktywa ma ZUS i gdzie je inwestuje? :D
Jeśli możesz policzyć, ile masz pieniędzy, nie jesteś bardzo bogaty - J.P.Getty

manek
Chorąży
Posty: 862
Rejestracja: 27 maja 2008 09:48

Postautor: manek » 29 lip 2014 10:38

InwestorQ w jakim celu tutaj jesteś? Ja rozumiem.
wiesz kiedyś bylem akcjonariuszem tej firmy
lecz stracilem do niej zaufanie

pietnuje zas to ze ta firma caly czas co innego pisze a co innego robi
i mami wieloma rzeczami inwestorow

Obecnie zas czekam az a koncu zacznie robic cos konkretnego /pieniadze pozytywne przeplywy w raportach
caly czas czekam na to
ja to odczytuję jako jednak wiarę w spółkę i chęć wejścia na jak najniższym poziomie co tłumaczy twoje "piętnowanie"


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: daimond i 201 gości