Jastrzebska SW[JSW] IV.-ksiega kurs 20,72 zapraszam

wszystko na temat spółek publicznych
Nadsztygar
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 219
Rejestracja: 03 gru 2014 10:03

Postautor: Nadsztygar » 10 mar 2015 16:16

Alik mnie jako inwestora interesuje przede wszystkim osiąganie zysku.

Tutaj właśnie poprzez to upolitycznienie może być całkiem spory potencjał zarobku. Trzeba jeszcze cierpliwie wyczekać na odpowiedni moment.

Upadek JSW jest niemożliwy. Emisja akcji możliwa (patrz Lotos).

Pierwsze kroki ku restrukturyzacji już zostały poczynione. Skoro LW Bogdanka przy obecnych cenach surowca może być rentowna dlaczego w długim terminie JSW miało by nie pójść tą samą drogą? Potrzeba czasu.

Dla maruderów dodam jeszcze iż węgiel będzie jeszcze długo potrzebny to raz, a dwa w Bogdance też działają związki zawodowe, a mimo to wszystko działa dużo lepiej. Chcieć to móc. Ewentualnie móc bo musieć :lol:

REKLAMA


bbiakcjonariusz
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 281
Rejestracja: 20 wrz 2008 10:42

Postautor: bbiakcjonariusz » 10 mar 2015 16:31

Ja nie wiem nad czym wy dywagujecie....omijac keita bo odbicie juz bylo trend wyrazny...wyniki beda kiepskie...perspektywy sporow mocne.....w stanach pomimo byczych nastrojow indexowych...index spolek weglowych ostro doluje....chiny chca ograniczyc spalanie wegla...najbogatszy chinczyk to producent zrodel odnawialnych.....

Tu raczej wszystko jest klarowne....lepiej ta branze omijac...trend is your friend...nie tylko gieldowy ale i kierunkow rozwoju rynku energetycznego...GLOBALNIE.....

Wczesniej czy pozniej branza z takimi kosztami bedzie pozamiatana....niemcy juz dawno to zrozumieli i dlatego jest tam tylko 4 kopalnie dzialajace....
aha ...........to moze i wytapiają stal wiatrakami?????

$$$-3,86
Chopie zaklinaj ile wlezie.....u nas sprawa wegla jest upolityczniona...i zwiazki zawodowe z tego korzystaja.....a jak wyglada sprawa od strony ekonomicznej zobacz....na przykladzie NWR...prywatnej spolki ktora....na pompowanie spolecznej kasy pod prad ekonomii....nie mogla liczyc.....

Takie sa fakty....i lepiej wyciagac wnioski niz zaklinac....bo zyczenia chce sie wyzej cenic niz realizm....
tu kolega doreador ma racje
jak dolar byl po 3,2 to wegiel koksowy wychodzil 360zl
teraz wychodzi 450zl przy 115-120 dolarow za tone

a 25% drozej sprzedawac to ogromna roznica
przy cenie 120 dolarow i 3,86zl za dolara i oszczednosciach wypracowanych w lutym to moze byc tak ze moga wypracowywac minimalny zysk

OFE_POLSAT
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3067
Rejestracja: 02 sty 2007 09:22
Lokalizacja: KRAKÓW

Postautor: OFE_POLSAT » 10 mar 2015 16:38

Witam na pokładzie. Skubnąłem conieco.

alkoita1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7771
Rejestracja: 09 maja 2013 13:47

Postautor: alkoita1 » 10 mar 2015 16:51

Alik mnie jako inwestora interesuje przede wszystkim osiąganie zysku.

Tutaj właśnie poprzez to upolitycznienie może być całkiem spory potencjał zarobku. Trzeba jeszcze cierpliwie wyczekać na odpowiedni moment.

Upadek JSW jest niemożliwy. Emisja akcji możliwa (patrz Lotos).

Pierwsze kroki ku restrukturyzacji już zostały poczynione. Skoro LW Bogdanka przy obecnych cenach surowca może być rentowna dlaczego w długim terminie JSW miało by nie pójść tą samą drogą? Potrzeba czasu.

Dla maruderów dodam jeszcze iż węgiel będzie jeszcze długo potrzebny to raz, a dwa w Bogdance też działają związki zawodowe, a mimo to wszystko działa dużo lepiej. Chcieć to móc. Ewentualnie móc bo musieć :lol:
moe byc....ale zeby byla...to musza opory pokonac.....tygodniowka daje jakies nadzieje..ale na dziennych....slabo to wyglada....

Upasc moze nie upadnie....ale czy kapitalziacja bedie warta wiele mld..PLN..sie okaze....

lepiej chyba poszykac perspektywiczniejszych spolek....

Obrazek

Nadsztygar
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 219
Rejestracja: 03 gru 2014 10:03

Postautor: Nadsztygar » 10 mar 2015 16:54

Alik już mam kilka tych z ciekawymi perspektywami m.in. 11 Bit Studios, TelForceOne, Duon, Arctic Paper, Colian.

Teraz jeszcze jakiś dreszczyk emocji by mi się przydał, a dodatkowo tutaj w dobrym momencie będzie można spokojnie wyciągnąć 30-40%. Kwestia czasu.

TOREADOR
Starszy chorąży
Posty: 1852
Rejestracja: 23 gru 2005 21:17
Lokalizacja: Szczęśliwice

Postautor: TOREADOR » 10 mar 2015 17:06

Ja nie wiem nad czym wy dywagujecie....omijac keita bo odbicie juz bylo trend wyrazny...wyniki beda kiepskie...perspektywy sporow mocne.....w stanach pomimo byczych nastrojow indexowych...index spolek weglowych ostro doluje....chiny chca ograniczyc spalanie wegla...najbogatszy chinczyk to producent zrodel odnawialnych.....

Tu raczej wszystko jest klarowne....lepiej ta branze omijac...trend is your friend...nie tylko gieldowy ale i kierunkow rozwoju rynku energetycznego...GLOBALNIE.....

Wczesniej czy pozniej branza z takimi kosztami bedzie pozamiatana....niemcy juz dawno to zrozumieli i dlatego jest tam tylko 4 kopalnie dzialajace....
aha ...........to moze i wytapiają stal wiatrakami?????

$$$-3,86
Chopie zaklinaj ile wlezie.....u nas sprawa wegla jest upolityczniona...i zwiazki zawodowe z tego korzystaja.....a jak wyglada sprawa od strony ekonomicznej zobacz....na przykladzie NWR...prywatnej spolki ktora....na pompowanie spolecznej kasy pod prad ekonomii....nie mogla liczyc.....

Takie sa fakty....i lepiej wyciagac wnioski niz zaklinac....bo zyczenia chce sie wyzej cenic niz realizm....
tu kolega doreador ma racje
jak dolar byl po 3,2 to wegiel koksowy wychodzil 360zl
teraz wychodzi 450zl przy 115-120 dolarow za tone

a 25% drozej sprzedawac to ogromna roznica
przy cenie 120 dolarow i 3,86zl za dolara i oszczednosciach wypracowanych w lutym to moze byc tak ze moga wypracowywac minimalny zysk
117$+ premia geograficzna 10-12$=490pln/t
a bedzie 4zł-$ jak US podwysza oprocentowanie
Giełda to przepływ kapitału , od aktywnych do cierpliwych

https://www.youtube.com/watch?v=kpE4b39HNS4

https://www.youtube.com/watch?v=HBaNoJpbl5M

crok
Starszy chorąży
Posty: 1475
Rejestracja: 09 gru 2006 11:33
Lokalizacja: =BIELSKO BIAŁA=

Postautor: crok » 10 mar 2015 17:47

Ja nie wiem nad czym wy dywagujecie....omijac keita bo odbicie juz bylo trend wyrazny...wyniki beda kiepskie...perspektywy sporow mocne.....w stanach pomimo byczych nastrojow indexowych...index spolek weglowych ostro doluje....chiny chca ograniczyc spalanie wegla...najbogatszy chinczyk to producent zrodel odnawialnych.....

Tu raczej wszystko jest klarowne....lepiej ta branze omijac...trend is your friend...nie tylko gieldowy ale i kierunkow rozwoju rynku energetycznego...GLOBALNIE.....

Wczesniej czy pozniej branza z takimi kosztami bedzie pozamiatana....niemcy juz dawno to zrozumieli i dlatego jest tam tylko 4 kopalnie dzialajace....
za duzo ludzi tam pracuje i nikt kijem ich nie ruszy , predzej wprowadza zaporowe cla na import a lokalne elektrownie wegiel musza brac... 130 - 18 , nie zartuj... musi byc solidne odbcicie , zreszta mieli spore zyski teraz ich cena wegla doluje.... mozesz siedziec w eskach ale firma to nie wydmuszka z new connect a potezna firma z ogromnym zapleczem i 18 pln to smiech na sali...... juz widac ,ze eskowicze odkupuja bo musza na koniec dnia rozliczac sie z akcji ( przy krotkiej nie mozesz ich trzymac dluzej niz dzien tak jest w DM )wiec obroty coraz mniejsze....
Liberalizacja rynku energetycznego swoje zrobi......z rynkiem mozna walczyc...ale i tak sie przegra....komuchy to probowaly robic...jsk sie to skonczylo kazdy wie.... :lol: 8) :lol:
dlatego my jestesmy w elkach a ty eskach w co watpie;)
Ja???....ja staram sie inwestowac w spolki ktore dadza zarobic....a nie takie ktore maja niezaprzeczalny trend spadkowy...jesli chodzi o AT...i AF....

Ale zdaje sobie sprawe z tego ze na tej spolce moze byc sporo laikow gieldowych....wiec wyrazam swoja opinie ....kolesia ktory juz ponad dekade jest na rynku gieldowym....
to trzeba bylo na debiucie puscic krotka i juz byc zarobil sporo kasy :)
i pytanie drugie po grzyba tu siedzisz, nasze kolko wzajemnej adoracji nie potrzebuje smerfa marudy , nie wierzysz w jsw to idz tam gdzie zarabiasz ...

alkoita1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7771
Rejestracja: 09 maja 2013 13:47

Postautor: alkoita1 » 10 mar 2015 20:53

[
to trzeba bylo na debiucie puscic krotka i juz byc zarobil sporo kasy :)
i pytanie drugie po grzyba tu siedzisz, nasze kolko wzajemnej adoracji nie potrzebuje smerfa marudy , nie wierzysz w jsw to idz tam gdzie zarabiasz ...
nie gram na instrumantach pochodnych...forexie..krotkiej nagiej spzredazy..itp....

uwaza ze to cale lewarowanie zarabianie..na spadkch..to jest zrodlem syfu jaki sie w systemie finasowym swiata zrobil....

OGON TRZESIE PSEM...i ja ten ogon..olewam cieplym moczem....

BAJDOCJAWIELKa
Chorąży
Posty: 995
Rejestracja: 20 maja 2013 19:20
Lokalizacja: BAJDOCJA WIELKA

Postautor: BAJDOCJAWIELKa » 10 mar 2015 22:25

14.6 :arrow:

Neuter
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8015
Rejestracja: 12 kwie 2014 22:02

Postautor: Neuter » 10 mar 2015 23:14

Alik mnie jako inwestora interesuje przede wszystkim osiąganie zysku.

Tutaj właśnie poprzez to upolitycznienie może być całkiem spory potencjał zarobku. Trzeba jeszcze cierpliwie wyczekać na odpowiedni moment.

Upadek JSW jest niemożliwy. Emisja akcji możliwa (patrz Lotos).

Pierwsze kroki ku restrukturyzacji już zostały poczynione. Skoro LW Bogdanka przy obecnych cenach surowca może być rentowna dlaczego w długim terminie JSW miało by nie pójść tą samą drogą? Potrzeba czasu.

Dla maruderów dodam jeszcze iż węgiel będzie jeszcze długo potrzebny to raz, a dwa w Bogdance też działają związki zawodowe, a mimo to wszystko działa dużo lepiej. Chcieć to móc. Ewentualnie móc bo musieć :lol:
Bogdanka nie dzialala za Gierka ktory na Slunsku i Zaglymbiu gornikow rozpuscil i rozpaskudzil bo swojaki byli dla niego
Jeszcze będzie przepięknie ! Jeszcze (kiedyś) będzie normalnie !

grubaspekula
Starszy chorąży
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2014 13:24

Postautor: grubaspekula » 10 mar 2015 23:14

Witam na pokładzie. Skubnąłem conieco.

Ja nadal stoję z boku i czekam na większą obsuwę. 8)

pasikonik
Młodszy chorąży
Posty: 635
Rejestracja: 14 lis 2005 14:29
Lokalizacja: W-wa Mokotów

Postautor: pasikonik » 11 mar 2015 00:17

Dla mnie ciekawy moment na wykresie. Następne trzy dni i świeca z tygodnia powiedzą wiele.
Dolar daje nadzieję.
Emisja straszy.
Warto poobserwować.
FRANCHISING - mój pomysł na inwestycje.

grubaspekula
Starszy chorąży
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2014 13:24

Postautor: grubaspekula » 11 mar 2015 00:23

Dla mnie ciekawy moment na wykresie. Następne trzy dni i świeca z tygodnia powiedzą wiele.
Dolar daje nadzieję.
Emisja straszy.
Warto poobserwować.
... no i trochę chyba raport. 8)

crok
Starszy chorąży
Posty: 1475
Rejestracja: 09 gru 2006 11:33
Lokalizacja: =BIELSKO BIAŁA=

Postautor: crok » 11 mar 2015 06:19

[
to trzeba bylo na debiucie puscic krotka i juz byc zarobil sporo kasy :)
i pytanie drugie po grzyba tu siedzisz, nasze kolko wzajemnej adoracji nie potrzebuje smerfa marudy , nie wierzysz w jsw to idz tam gdzie zarabiasz ...
nie gram na instrumantach pochodnych...forexie..krotkiej nagiej spzredazy..itp....

uwaza ze to cale lewarowanie zarabianie..na spadkch..to jest zrodlem syfu jaki sie w systemie finasowym swiata zrobil....

OGON TRZESIE PSEM...i ja ten ogon..olewam cieplym moczem....
o to w jednym sie zgadzamy :) ja tez uwazam , ze lewarowanie i krotka to waly , gosc z kasa moze zatrzasc calym rynkiem , to jak sprzedawanie samochodu ktorego sie nie ma taki autotak :)

Troglodyta2
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3912
Rejestracja: 20 lip 2013 16:07

Postautor: Troglodyta2 » 11 mar 2015 13:04

Wracamy dzis na 2 z przodu

a jutro odpalik ?? :)
Gielda w ruinie :-(

Kiedy w końcu odbijamy od dna ??


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości